موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار گفتگوی ذهنی
وبینار گفتگوی ذهنی
توضیحات وبینار

مکالمه یا گفتگوی ذهنی چیست؟

برای شما هم پیش آمده، زمانی که می‌خواستید کار مهم و پر استرسی انجام دهید، یک صدایی در ذهنتان شروع به صحبت کردن کند؟ مثلا زمان رانندگی به شما بگوید: تو که نمی تونی پارک دوبل بزنی! یا می زنی به ماشین جلویی یا می زنی به جدول. موقع سخنرانی به شما می‌گوید: تو هیچ وقت نمی تونی جذاب صحبت کنی. هیچ کس علاقه ای به صحبت های تو ندارد. همه از خستگی دارن خمیازه می کشن. موقع امتحان به شما می‌گوید: این مسأله پیچیده ای است و من نمی تونم حلش کنم. الان که همه چی رو فراموش می‌کنم. حتی موقع کار کردن به شما می‌گوید: می دونی باید چه جوری یه نامه اداری بنویسی؟ گزارش هات هیچ وقت مدیر رو قانع نمی کنه. تو لایق حقوق بیشتر نیستی.

همین گفتگو و مکالکه درونی است که باعث می‌شود نتوانیم عملکرد خوبی را در همه حوزه‌های کار و زندگی از خود نشان دهیم و اگر تنها این صدای ذهنی را مدیریت کنیم تا کم رنگ شود، توانایی ما در بسیاری از کارهایی که انجام نمی دادیم یا نمی‌توانستیم به خوبی انجام دهیم، متحول خواهد شد.

متاسفانه در ایران خیلی کم در مورد این مکالمه و گفتگوی ذهنی صحبت شده، با اینکه مدیریت این گفتگوی ذهنی در دنیا انقلابی را ایجاد کرده است. روشی که در دنیا برای مدیریت و جهت دهی به این مکالمه درونی استفاده می‌شود "بازی درونی" نام دارد. همان ایده و فلسفه‌ای که موجب شد موفق‌ترین برنامه‌های آموزشی تغییر و تحول انسان ها در ایالات متحده و دنیا برگزار شود (سمینارهای آموزشی EST یا بودن). ایده بازی درونی پایه‌ی اصلی ایجاد کوچینگ شد که متدی قدرتمند برای ایجاد تغییر و تحول در زندگی شخصی و کاری افراد است. 

دست آوردهای وبینار

1- کاهش استرس و اضطراب به دلیل آشنایی با مکانیزم گفتگوی ذهنی

2- یادگیری چگونگی افزایش تمرکز برای ارائه عملکرد بهتر

3- تغییر دیدگاه مرسوم به کار به تعریفی جدید که باعث افزایش رضایت درونی ما می‌شود

سرفصل‌های وبینار
  1. بازی درونی برای حل کردن چه مشکلی، شکل گرفت؟ (صورت مسأله چیست)
  2. راهکار اصلی و محوری برای پیروزی در این بازی درونی چیست؟
  3. در نقش معلم، مدیر، والدین و هر کسی که نقش در پرورش دیگران دارد، چه کاری باید انجام دهیم؟
  4. برای کنترل گفتگوی درونی خودمان چه کار کنیم؟
  5. میل ذاتی چیست؟
  6. چگونه تمرکز کنیم؟
  7. تعریف مجدد کار
  8.  تحرک به جای اطاعت
  9.  استوپ
مخاطبین

همه افرادی که درگیر گفتگوهای ذهنی هستند که عملکرد آنان را مختل می‌کند، می‌توانند از روش بازی درونی استفاده کنند تا دوباره بالاترین سطح عملکرد و کارایی خود را بروز دهند. تفاوتی میان موضوع ندارد. هر کاری که ما به آن اشتغال داریم از تحصیل گرفته تا کار در سازمان‌ها، کار پروژه‌ای یا پیش بردن کسب و کار شخصی، این صدای ذهنی مانع ما در انجام دادن کارهایمان می‌شود؛ بعضی اوقات ما را منصرف می‌کند و بعضی اوقات نمی‌گذارد بهترین خودمان باشیم. بهتر است این واقعیت را بدانیم که این صدای ذهنی به ناچار با اولین امرو نهی والدین در ما ساخته می‌شود و با بایدها و نبایدهایی که از طرف مدرسه و جامعه به ما تحمیل می‌شود، خود را تقویت می‌کند. وظیفه‌ی این صدای درونی کمک کردن به ما نیست بلکه فقط باعث کاهش کارایی و عملکرد ما می‌شود.

بخش عمده‌ای از فشار استرس و اضطرابی که در مورد فعالیت‌های مختلف تحمل می‌کنیم به دلیل صحبت‌های این صدای ذهنی است که به بدترین شکل، فشار روحی و روانی به ما وارد می‌کند. شاید در نگاه اول فکر کنید که نمی‌شود از آن فرار کرد ولی اگر بازیکن‌هایی را تصور کنید که در میادین ورزشی و در حساس ترین لحظات، آرامش و تمرکز خود را حفظ می‌کنند، دیگر به غیر ممکن بودن این قضیه فکر نمی‌کنیم. برای یادگیری روش "بازی درونی" نیاز است تا آگاهی‌تان نسبت به این موضوع افزایش یابد و با تمرین و تکرار خود را در این بازی درونی پیروز میدان کنید.

سوالات متداول

این موضوع برای افرادی است که به شکل بیمارگونه ای، گفتگوهای ذهنی دارند؟

خیر، این وبینار برای افراد سالمی طراحی شده است که می خواهند با ساکت کردن این گفتگوها که در همه افراد به شکل طبیعی وجود دارد، عملکرد خود را بهبود دهند.

مباحث با تلقین مثبت و برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه مرتبط است؟

خیر، موضوع بازی درونی یک مبحث کاربردی است که می خواهد تمرکز و عملکرد ما را بهبود دهد و ارتباطی با این موضوعات ندارد

سامان احسنی زاده
سامان احسنی زاده

کوچ حرفه ای

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 3.5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 4 از 5
تجربه محور بودن محتوا 0 از 5
3.8 از 5 ( 2 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
گفتگوی ذهنی
پنج‌شنبه 9 آبان 1398
ساعت 15:00
ساعت 16:20
Host Cover
برگزارکننده: ریسلف
adds-cart
adds-cart