موضوعات
سبد خرید (0)
مهارت‌های به‌درد‌بخور مرجع آموزش‌های ویدئویی زنده و تعاملی

قوانین و مقررات

برگزارکننده‌های وبینار شرکت‌کننده‌های وبینار

  بروزرسانی شده در تاریخ 5 فروردین 1399

  به ایسمینار خیلی خوش آمدید 😍 برای اینکه یک تجربه منحصربفرد برای شرکت‌کنندگان در وبینارتان ایجاد کنیم، لازم هست که این قوانین رو کامل مطالعه نمایید.

  قوانین عمومی

 • در صورتی که از امکانات ایسمینار برای تبلیغ، خرید و فروش کالا و خدمات (به جز بلیت وبینار و ویدئوی وبینار که در ایسمینار قرار دارد)، انتشار اطلاعات دیگری غیر از اطلاعات وبینار استفاده شود و اطلاعات وبینار و برگزارکننده وبینار غیرواقعی و غیرقانونی باشد ایسمینار می تواند نسبت به حذف صفحه‌ی ایجاد شده وبینار اقدام کرده و در صورت نیاز نسبت به پیگیری موضوع در مراجع قضایی اقدام کند.
 • کاربر میتواند درخواست عودت وجه خود رو در صورت برگزار نشدن وبینار یا تعوض تاریخ وبینار داشته باشد.
 • در صورتی که اطلاعات وبینار غیرواقعی و غیرقانونی باشد و مشخصات و تصویر برگزارکننده وبینار و سخنران وبینار نامشخص باشد ایسمینار می تواند وبینار مورد نظر را بر روی سایت منتشر نکند.
 • ایسمینار با بررسی وبینارهای ایجاد شده و جمع آوری گزارش های کاربران سعی میکنید محتواهای خارج از چهارچوب قوانین و ضوابط بین المللی و جمهوری اسلامی ایران را پایش و در صورت مغایرت حذف کند
 • برگزارکننده وبینار موظف است کلیه‌ی قوانین و ضوابط بین‌المللی و کشور جمهوری اسلامی ایران برای انتشار مطالب در اینترنت را در هنگام آماده سازی محتوای صفحه وبینار رعایت کند و مسئولیت محتوای تولید شده در هر وبینار برعهده‌ی مدیر و برگزارکننده‌ی وبینار است و ایسمینار هیچ مسئولتیتی بابت محتوای وبینارها ندارد
 • کلیه‌ محتوای ارسالی به ایسمینار، اعم از متن، عکس، قیمت‌ بلیت ها، فایل، ویدئو و ... ابتدا توسط ایسمینار بررسی شده و پذیرش یا رد درخواست ایجاد وبینار، حداکثر طی مدت 24 ساعت کاری انجام می‌شود و در صورت تایید وبینار شما بر روی وب سایت منتشر می شود.
 • ایسمینار می‌تواند پیش و پس از انتشار وبینار تغییراتی اعم از اضافه یا حذف کل یا بخشی محتوا در آن اعمال کند به این شرط که چنین اصلاحاتی ناقض حقوق برگزار‌کننده و قوانین جاری کشور نبوده و تغییری بنیادین در توضیحات وبینار ایجاد نکند.
 • در صورتی که برای برگزاری وبینارتان از بسته پشتیبانی ایسمینار استفاده نمی کنید حتما بایستی شماره تماسی را در اختیار ایسمینار قرار دهید تا کاربرانی که در وبینار شما ثبت نام کرده اند در صورت بروز مشکل و یا داشتن سوالاتی در خصوص حضور در وبینار بتوانند با شما تماس بگیرند. شماره تماس شخصی که به عنوان پشتیبان وبینار در اختیار کاربران قرار می دهید باید در دسترس باشد و به همه تماس های کاربران پاسخ گو باشد.
 • برگزارکننده موظف است فقط در چهارچوب‌های پشتیبانی وبینار فقط در زمان‌های هماهنگ شده از پشتیبانی اختصاصی وبینار استفاده کند و استفاده خارج از موارد ذکر شده شامل تماس‌های بی مورد، اد کردن پشتیبان در گروه‌های شبکه‌های اجتماعی مصداق سوء استفاده است و در صورت تخلف ایسمینار مجاز به ایجاد محدودیت هایی برای برگزارکننده خواهد بود
 • درصورتی که برگزارکننده پشتیبان وبینار خود باشد و نیازهای پشتیبانی کاربرانی که وبینار مذکور را تهیه کرده اند پاسخ ندهد، ایسمینار مجاز به اعمال محدودیت هایی برای مدیر یا مدیران و وبینار ذکر شده براساس صلاح دید خود است.
 • اگر برای برگزاری وبینارتان از بسته پشتیبانی ایسمینار استفاده کنید پشتیبان مربوطه وبینار را ضبط می کند، راهنمای ضبط وبینار و استفاده از ابزارها در پنل مدیریت وبینار قرار داده شده است، اما اگر شما از این بسته استفاده نکنید مسئولیت ضبط وبینار با شما می باشد و ایسمینار هیچگونه مسئولیتی در قبال ضبط شدن یا نشدن وبینار نخواهد داشت و شما موظف به ارسال ویدئوی وبینار به ایسمینار تا حداکثر 5 روز پس از برگزاری وبینار هستید.
 • اگر در زمان ایجاد وبینارتان در توضیحات مربوط به صفحه معرفی وبینار ذکر کرده اید که ویدئوی وبینار در پنل کاربری شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت شما موظف به ضبط و ارسال این ویدئو به ایسمینار هستید و اگر فراموش کنید وبینار را ضبط کنید یا باید دوباره وبینار را به صورت خصوصی برگزار کرده و اقدام به ضبط نمایید و ویدئوی ضبط شده را به ایسمینار ارسال نمایید و در صورت تخطی و عدم توجه ایسمینار مجاز است براساس صلاح دید خود بخش یا کل مبلغ دریافت شده از کاربران را به آنها عودت دهد یا اکانت برگزارکننده را دچار محدودیت‌هایی کند.
 • برگزارکننده در صورت ثبت وبینار خود در ایسمینار بایستی وبینار خود را به صورت زنده برگزار کند و به هیچ وجه اجازه پخش فایل ویدئویی وبینارهای ضبط شده را ندارد.
 • شما موظف هستید پیش از برگزاری وبینار از کیفیت اینترنت، صدا و تصویر سخنران جهت برگزاری وبینار اطمینان حاصل کنید تا وبینار شما با کیفیت مناسبی برگزار شود. در صورتی که وبینار شما با کیفیت نامناسبی برگزار شود شما موظف به برگزاری مجدد وبینار هستید.
 • در زمان تعریف سرفصل ها، توضیحات وبینار و مدت زمان وبینار دقت کافی داشته باشید زیرا محتوایی که در وبینار ارائه می دهید بایستی سرفصل ها و محتوای ذکر شده را پوشش دهد و همچنین وبینار در مدت زمان تعیین شده برگزار شود در غیر اینصورت هزینه پرداختی ثبت نام کنندگان به آن ها عودت داده خواهد شد.
 • برگزارکننده می تواند بعد از برگزاری وبینار فیلم ضبط شده وبینار خود را به دو صورت متمرکز و غیرمتمرکز به فروش برساند، در حالت متمرکز برگزارکننده متعهد می شود که فیلم وبینار فقط در ایسمینار فروش می رسید و ایسمینار هم 70 درصد درآمد حاصل از فروش را به برگزار کننده و 30 درصد هم به عنوان کارمزد اخذ میکند و درحالت غیرمتمرکز برگزارکننده در مکان های دیگری جز ایسمینار فیلم وبینار را به فروش می رساند و 50 درصد درامد به برگزارکننده و 50 درصد دیگر به ایسمینار تعلق دارد.
 • اطلاعات شرکت کنندگان وبینار در اختیار برگزارکنندگان وبینار قرار میگیرد و برگزارکننده متعهد میشود که از اطلاعات کاربران ثبت شده در وبینار خود سوء استفاده‌هایی مانند ارسال گروهی پیام های تبلیغاتی در تعداد بالا یا ارسال ایمیل اسپم نداشته باشد، ایسمینار در صورت گزارش کاربران و مشاهده چنین مواردی اجازه اعمال محدودیت‌هایی شامل عدم دسترسی به اطلاعات کاربران وبینار برای برگزارکنندگان مذکور را دارد.
 • برگزارکننده متعد می شود در صورت ثبت وبینار در ایسمینار اجازه انتقال کاربران ثبت نام شده و برگزاری وبینار در پلتفرهای دیگر یا نرم‌افزارهای دیگری جز زیرساخت‌های ارائه شده ایسمینار را ندارد، در صورت مشاهده یا گزارش کاربران ایسمینار مجاز به اعمال محدودیت هایی برای اکانت برگزارکننده است
 • ایسمینار جهت افزایش فروش ویدئوی وبینارهای شما ممکن است کمپین‌های ویژه برگزار کند که در این صورت، درصد کارمزد ایسمینار از فروش ویدئو در مدت زمان کمپین 50 درصد خواهد بود.
 • ایسمینار برای افزایش ثبت‌نامی‌های وبینارهای غیر رایگان اقدام به تبلیغات در کانالهای مختلف بازاریابی می‌نماید، با توجه به صرف هزینه برای هر یک از این کانالها، ایسمینار بابت هر ثبت‌نامی از این روش، 50 درصد مبلغ بلیت را به عنوان کارمزد همکاری در فروش خود محاسبه و دریافت می‌کند.
 • این نوع ثبت‌نامی‌ها با توضیح همکاری در فروش ایسمینار در بخش شرکت‌کنندگان مشخص است، در حالت معمول مگر با هماهنگی برگزارکننده وبینار مربوطه هیچ تخفیفی بروی بلیت وبینار اعمال نخواهد شد.

 • ایسمینار برای کمک به فروش بیشتر ویدئوها می تواند تخفیف هایی را بر روی آنها لحاظ کند.
 • برگزارکننده ی وبینار حق سوء استفاده از اطلاعات ثبت نام کنندگان در وبینار را ندارد.
 • در وبینارهایی که بصورت عمومی در سایت منتشر می‌شوند، می‌بایست ثبت‌نام به‌صورت متمرکز در ایسمینار انجام شوند، بر این اساس امکان ثبت‌نام و تعریف رویداد مشابه در سایت‌های دیگر وجود ندارد مگر از طریق امکان ( کد برای سایت شما یا embed code ) که در منوی مدیریت وبینار آورده شده است.
 • در وبینارهایی که بصورت عمومی در سایت منتشر نمیشوند و بصورت خصوصی ایجاد شده‌اند امکان ثبت‌نام و ایپورت اسامی خارج از سایت براساس فرمت و شرایط تعیین شده، وجود دارد.

شرایط تعویض تاریخ برگزاری وبینار یا لغو آن:

 • اگر وبینار شما بنا به دلایلی همچون بیماری، قطعی برق و اینترنت و حوادث غیرمترقبه در روز مقرر و زمان تعیین شده برگزار نشد، شما موظف به تعیین تاریخ و زمان جدید برای برگزاری وبینار هستید و در غیر این صورت هزینه ها به ثبت نام کنندگان عودت داده خواهد شد.
 • در صورتی که برای وبینارتان ثبت نامی داشته باشید اما در روز برگزاری وبینار هیچ شرکت کننده ای حضور نداشته باشد شما موظف به برگزاری وبینار در تاریخ و زمان مقرر هستید و به هیچ عنوان امکان لغو برگزاری وبینار را ندارید در غیر این صورت تمامی مبالغ به ثبت نام کنندگان عودت داده خواهد شد.
 • برگزارکننده فقط یکبار اجازه جا به جایی زمان وبینار خود را دارد و موظف است که خود به تمامی شرکت کننده‌ها حداقل 24 ساعت قبل از برگزاری زمان وبینار اطلاع رسانی کند، در صورتی تخطی در اطلاع رسانی ایسمینار مجاز است براساس صلاح دید خود بخش یا کل مبلغ دریافت شده از کاربران را به آنها عودت دهد یا اکانت برگزارکننده را دچار محدودیت‌هایی کند.
 • کاربر ثبت‌نام کرده در وبینار شما، مجاز به درخواست عودت وجه خود تحت دو شرط فوق میباشد: یک، حداکثر تا 24 ساعت قبل از وبینار به هر دلیل درخواست عودت وجه دهد. دو، در صورت تعویق تاریخ برگزاری وبینار، موافق این تعویق نباشد. بر همین اساس، مبلغ فوق بدون اطلاع قبلی برگزارکننده به اعتبار کاربر عودت خواهد یافت.
 • در صورتی که برگزارکننده خواستار لغو وبینار خود است موظف به اطلاع رسانی به همه شرکت کنندگان حداقل 24 ساعت قبل از زمان برگزاری است، صورت تخطی در اطلاع رسانی ایسمینار مجاز است براساس صلاح دید خود بخش یا کل مبلغ دریافت شده از کاربران را به آنها عودت دهد یا اکانت برگزارکننده را دچار محدودیت‌هایی کند.
 • شما بعنوان برگزارکننده وبینار، اگر حداکثر تا دو مرتبه مجزا، به هر دلیلی وبینارتان را لغو یا برگزار نکنید، در لیست سیاه ایسمینار قرار گرفته و دیگر قادر به استفاده از پلتفرم ایسمینار نخواهید بود.
 • درصورتیکه وبینار شما هیچ ثبت‌نامی نداشته باشد هزینه‌های پرداختی همچون نرم‌افزار و پشتیبانی عودت داده میشود اما هزینه بسته شتاب و بسته گرافیکی خریداری شده غیرقابل عودت خواهد بود در غیر اینصورت و با وجود حتی یک نفر ثبت‌نام‌کننده، موظف به برگزاری وبینار هستید و در صورت درخواست لغو کامل وبینار در این شرایط، تنها هزینه پرداختی بابت پشتیبانی به شما عودت داده می‌شود.
 • در صورتی که برگزارکننده قصد تعویض تاریخ وبینار را دارید و اگر پس از یک هفته تاریخ جدید تعیین را مشخص نکند، وبینار به صورت خودکار غیر فعال و هزینه پرداخت شده توسط ثبت نام کنندگان به آنها عودت داده می شود.
 • در صورتی که برگزارکننده قصد لغو وبینار را دارد حتی اگر برای وبینار مورد نظر ثبت نامی داشته باشد باید حداکثر 1 روز قبل از زمان برگزاری وبینار به ایسمینار و ثبت نام کنندگان اطلاع داده و هزینه پرداخت شده توسط ثبت نام کنندگان را به آنها عودت دهد. البته ما به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنیم وبینارتان را لغو کنید چون حتی اگر یک نفر هم در وبینارتان ثبت نام کرده باشد ممکن است تجربه ناخوشایندی را کسب کند و برای ثبت نام در وبینارهای بعدی شما دچار تردید شود.

پرداخت به برگزارکننده

 • ایسمینار مبالغ دریافتی بابت فروش بلیط وبینار را تا 72 ساعت کاری(شنبه تا چهارشنبه) پس از درخواست تسویه از طرف مدیر وبینار پرداخت می کند.
 • 1. برگزارکننده باید برای دریافت فروش مبالغ وبینار و فیلم ضبط شده درخواست خود را به صورت تیکت برای ایسمینار ارسال کند.

  2. ایسمینار مبالغ دریافتی بابت فروش ویدئوی وبینارها را پس از کسر سهم خود، به صورت ماهیانه بعد از درخواست پرداخت باتوجه به زمانبندی فوق واریز خواهد کرد.

  3. برای وبینارهای چند جلسه‌ ای درخواست پرداخت بعد از پایان آخرین جلسه وبینار ممکن است

  4. در صورتی که وبینار برگزار شده باشد و بلیط‌ های فروخته شده شامل فیلم ضبط شده‌ی وبینار باشد، برگزارکننده موظف است فیلم ضبط شده را در اختیار ایسمینار قرار دهد تا در پنل کاربری خریداران قرار گیرد لذا تا زمانی که ویدئوی وبینار را به ایسمینار ارسال نکند مبالغ دریافتی بابت فروش بلیت‌ها به حساب ایشان واریز نخواهد شد .

با عضویت در خبرنامه
هیچ وبیناری را از دست نخواهید داد...
ایسمینار اولین و تنها پلتفرم تخصصی برگزاری وبینار (سیمنار و کلاس) و رویداد آنلاینه که در اون هم می‌تونید وبینار برگزار و هم در وبینار شرکت کنین! ایسمینار تمام زیرساخت لازم برای برگزاری یه رویداد آنلاین رو اعم از نرم‌افزار و زیرساخت، در اختیارتون قرار میده. علاوه بر اون؛ مدیریت کاربرها، بسته‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی، بسته‌های مکمل برگزاری و سیستم فروش فیلم وبینار رو هم بهتون میده.
اینماد logo-samandehi
برچسب‌ها
دسته بندی‌ها
بیشتر بخوانید