موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار پاکت آبی چهل و دوم ا امیرمسعود کاکاوند

وبینار پاکت آبی چهل و دوم ا امیرمسعود کاکاوند

وبینار پاکت آبی چهل و دوم ا امیرمسعود کاکاوند

ذخیره کردن
وبینار پاکت آبی چهل و دوم ا امیرمسعود کاکاوند
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

توضیحات وبینار

اين كارگاه برنامه‌اي است براي آشنايي دانشجويان معماري با محيط كار حرفه‌اي از طريق معرفي يك پروژه معماري از ابتدا تا انتهاي اجراي آن به وسيله طراح پروژه و بازديد از دفاتر معماري و آشنايي با روشهاي انجام يك پروژه معماري.
این کارگاه ها به صورت ماهانه با موضوع یکی از آثار شاخص معماری معاصر ایران و جهان با حضور طراح (یا طراحان) آن برگزار می شود. در طی این جلسات یک فایل جامع با محتوای مدارکی از معمار، نقشه های آثار معمار و مدارک مرتبط با موضوع برنامه در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. این فایل ها مجموعه ارزشمندی برای معرفی آثار روز معماری است که با بالا بردن سطح اطلاعات شرکت کنندگان زمینه را برای حضور فعال تر آنها در فضای حرفه ای فراهم می سازد. برنامه پاکت آبی در چشم انداز سال ۱۴۰۰ خود در نظر دارد با دعوت از دانش آموختگان معماری که خارج از مرزهای ایران به فعالیت می پردازند، بتواند چالش ها، فرصت ها و رویکرد های طراحی و اجرای معماری روز جهان را به مخاطبان خود ارائه کند.
همچون برنامه های پیشین جهت ارتقای کیفی جلسه و برقراری ارتباط موثر، پس از ارائه توضیحات از فکر تا عمل پروژه توسط معمار، زمان انتهای برنامه به پرسش و پاسخ بین معمار و شرکت کنندگان اختصاص یافته است.
پاکت آبی چهل و دوم میزبان "مهندس امیر مسعود کاکاوند" دانش آموخته کارشناسی ارشد معماری از دانشکده هنرهای زیبا است.
ایشان یکی از بنیان گذاران و هم چنین مدیر عامل شرکتDSK است. DSK یک شرکت معماری با دفاتری در سانفرانسیسکو، لس آنجلس، سان لوییس ابیسپو و پلسنتون کالیفرنیا است. در طول سالیان گذشته شرکای این دفتر فضاهای آموزشی و درمانی را برمبنای معماری پایدار و نوآورانه طراحی کرده اند. فلسفه طراحی در این شرکت بر حساس بودن به جوامع محلی و محیط های مرتبط و پیرامونی آن ها و در مقیاس بزرگ تر استوار بوده است.
در این وبینار به توضیحات ایشان درخصوص روند فکر تا عمل و چالش های طراحی و اجرای مدارس در آمریکا با تاکید بر فلسفه تبدیل مدارس به مرکز محله خواهند پرداخت.

سرفصل‌های وبینار

برنامه کارگاه‌ها :

 • طرح مساله از سوی کارفرما
 • چگونگی انتخاب طراح (مسابقه، شناخت قبلی، مراحل اداری و...)
 • فرایند طراحی (چگونگی شکل گرفتن کانسپت و ایده اولیه)
 • محدودیت‌ها (ضوابط، زمین، تکنولوژی و..)
 • وجه تمایز با کارهای قبلی
 • نتیجه نهایی طرح
 • مشکلات با کارفرما
 • نحوه اجرا و نظارت
 • مشکلات اجرایی کار و چالش ها
 • محصول نهایی (انطباق طراحی با اجرا)
 • پرسش و پاسخ
مخاطبین
مخاطبین

کارگاه های پاکت آبی محفلی است برای دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان معماری برای آشنایی با تجربیات معماران فعال و چالش های واقعی آنان درمحیط کار و همچنین آگاهی از روند شکل گیری یک اثر معماری از کانسپت تا اجرا.

آگاهی هرچه بیشتر این گروه از محیط کار و بستر اجتماعی و فرهنگی این حرفه و انتظارات دیگر معماران و کارفرما‌ها و چالش‌های مربوطه، به موفقیت آنان و اعتلای حرفه معماری کمک قابل توجهی می نماید. فارغ التحصیل در محیط کار امروز که چه بسا متفاوت با آموخته‌ها و تصورات دانشجویی است دچار سرگردانی می‌شود و مهندسان و معماران با تجربه نيز به آنچه در مراکز تعلیم معماری می‌گذرد فاصله دارند.

حامیان
کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران
امیرمسعود کاکاوند
امیرمسعود کاکاوند

سخنران

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4.6 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4.8 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 4.6 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4.2 از 5
4.6 از 5 ( 5 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
مدرسه Brook Haven - کالیفرنیا
پنج‌شنبه 9 اردیبهشت 1400
ساعت 9:30
ساعت 11:30
Host Cover
برگزارکننده: کارگروه پاکت آبی
adds-cart