موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار IELTS Writing Task 2 Online Course - TR & CC

وبینار IELTS Writing Task 2 Online Course - TR & CC

وبینار IELTS Writing Task 2 Online Course - TR & CC

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار IELTS Writing Task 2 Online Course - TR & CC
توضیحات وبینار

همانطور که می‌دانید نمره رایتینگ تسک ۲ آیلتس، میانگین نمره‌هایی هست که در  چهار بخش داده می‌شود:

 • Task Response
 • Coherence and Cohesion
 • Lexical Resource
 • Grammatical Range and Accuracy

زبان‌آموزان ایرانی همیشه علاقه زیادی به یادگیری لغت و گرامر داشته‌اند و اصولاً تصور می‌کردند که یادگیری زبان به همین دو مورد محدود می‌شود و کسی سطح‌زبان خوبی دارد که لغت های زیادی بداند و بتواند آنها رو در ساختارهای گرامری پیچیده استفاده بکند. به عبارت دیگد، هر قدر کسی به قول معروف قلمبه سلمبه و غیرقابل فهم‌تر صحبت کند یا بنویسد این طور برداشت می‌شد که سطح زبانِ بالاتری دارد.

 این باعث شده که داوطلبان از دو مورد دیگر که در آزمون آیلتس ( و اصولا در هر نوع متنی، چه شفاهی و چه کتبی) بسیار مهم هست، غافل بمانند:

 • Task Response (TR)
 • Coherence and Cohesion (CC)

به طور خلاصه TR در آزمون آیلتس به این میپردازد که نویسنده چقدر کامل توانسته پاسخ سوال را بدهد و آیا موضع واضح و مشخصی نسبت به مسئله مطرح شده در سوال دارد یا خیر.

وقتی درباره CC صحبت می کنیم منظورمان این هست که چینش و ارائه ایده ها در متن چقدر منطقی انجام شده و به طور کلی خواننده چقدر راحت میتواند سیر استدلال نویسنده را دنبال کند و متقاعد بشود. و یا جملات پاراگراف‌ها به چه ترتیبی چیده شده اند و هر کدام چه نقشی ایفا می‌کنند.

تسلط در این دو حوزه نیاز به مطالعه زیاد و تحلیل دقیق دساختار متن و بررسی چگونگی نوشته شدن متن دارد.

 از آنجایی که اکثر داوطلبان عادت به مطالعه به صورت منظم و دقیق ندارند، یادگیری زبان را در حفظ کردن لغت و ساختارهای پیچیده دستوری می بینند. علاوه بر این، عدم دقت در درک صورت سوال و عدم برنامه ریزی قبل از شروع به نوشتن مزید بر علت شده، گرفتن نمره مناسب در دو حوزه TR و CC با چالش هایی همراه می‌کند.

 در دوره ای که طراحی شده به طور مفصل به نقطه ضعف های داوطلبان ایرانی آزمون آیلتس پرداخته خواهد شد و سعی خواهد شد تا با راهنمایی صحیح و تمرین مناسب مشکلات شرکت کنندگان در طول دوره رفع شود و به نمره مطلوب خود برسند.

در این دوره تک تک مواردی که برای کسب نمره مناسب در این دو حوزه نیاز هست از جمله

 • نحوه صحیح پاراگراف‌بندی
 • شناخت ساختار متن
 • نحوه نوشتن انواع پاراگراف
 • شیوه صحیح اتصال ایده‌ها
 • ...

 به صورت پایه ای بررسی خواهد شد و با دقت و وسواس سعی در برطرف کردن آنها خواهیم داشت.

 از طرفی به تجربه دیده شده که شرکت کنندگان در دوره ها چه حضوری و چه غیر حضوری تا مدت زمان کمی انگیزه خودشان را برای تمرین مطالب آموخته شده حفظ می‌کنند و به فاصله کمی بعد از پایان دوره مطالب به فراموشی سپرده می‌شود. برای حل این مسئله، این دوره به صورت کاملا کاربردی و تمرین محور طراحی شده که حدود ۲۰ درصد زمان به تدریس و مابقی یعنی ۸۰ درصد به تمرین اختصاص خواهد داشت به این ترتیب صرف شرکت دراین دوره به معنای انجام تمرین بسیار زیاد خواهد بود.

این‌ همه مطلب و دوره واسه رایتینگ هست...! مزیت این دوره چیه؟

بله، شکر خدا کلاس و کارگاه آموزشی برای «رایتینگ آیلتس»، زیاد وجود دارد. مخاطبان باید به همه‌جور کلاسی بروند و کم‌کم خودشان خوب را از بد و غیرعلمی را از علمی تشخیص دهند. در نهایت خودِ مخاطب تصمیم بگیرد که به کدام مدرس و دوره اعتماد کند.

برویم سراغ مزیت‌های اصلی دوره آنلاین رایتینگ آیلتس – TR & CC

 1. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، مزیت ویژه‌ی «دوره غیر حضوری رایتینگ آیتلس -TR & CC» این است که محتوای آن برگرفته از دوره‌ها و منابع آموزشیِ مبتنی بر آموزه‌های اساتید بزرگ در جهان است. مدرس این دوره، مجید دارابی، سال‌هاست با زبان‌آموزان ایرانی کار می‌کند و طرز فکر و دیدگاه آنها را به خوبی می‌شناسد و بنابراین به نقاط ضعف و قوت آنها آگاه کامل دارد.
 2. مزیت دوم ما، کاربردی بودن و بومی بودن مطالب است. مطالبی که در این دوره به شما یاد داده می‌شود، صرفاً تئوری نیست و همراه با تمریناتی موثر و کاربردی است. این آموزش‌ها هیجانی و کوتاه مدت و انگیزشی نیست و در صورت مداومت اثرات درازمدتی بر شیوه و سبک نگارش شما خواهد گذاشت.
 3. مزیت سوم این دوره، تعاملی ‌بودن آموزش‌هاست. راستش را بخواهید، این دوره مخصوص کسانی است که واقعا می‌خواهند در نوشتارشان تغییر ایجاد کنند و برای این کار مصمم هستند. ما به دنبال افرادی هستیم که اهل اقدام باشند. به این دوره نیایید اگر فقط به جزوه داشتن و جزوه نوشتن و صرفاً دانستن موضوعات علاقه‌مند هستید. به این دوره بیایید اگر حقیقتاً دوست دارید زندگی‌تان را متفاوت از قبل کنید. به این دوره نیایید اگر فقط دوست دارید که آخرِ این دوره جزوه‌ای شیک و منظم در دست داشته باشید و ذوق کنید که کلی نکته‌ی نظری یاد گرفته‌اید. روال این کارگاه رایتینگ آیلتس این نیست. راستش را بخواهید نکات نظری و صرفاً تئوری، در سطح اینترنت زیاد است و هیچ نیازی به هیچ کلاسی نیست. مطالب خوبی هم هستند، اما در خودِ دوره قرار است تغییر رخ دهد. انبارکردن داده‌ها در مغز، کافی است!
 4. و دلیل بعدی نیز تضمین بی ‌قید و شرط و بدون سؤال و جوابِ بازگرداندن شهریه پرداختی در صورت عدم رضایت شما تا پایان جلسه اول. بله، اگر از آموزه‌ها یا روش تدریس ناراضی بودید، می‌توانید پول پرداختی‌تان را پس بگیرید!
مجید دارابی
مجید دارابی

مدرس و مربی زبان انگلیسی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
اول
19 مهر 1399
ساعت 19:00
ساعت 20:30
دوم
21 مهر 1399
ساعت 19:00
ساعت 20:30
سوم
28 مهر 1399
ساعت 19:00
ساعت 20:30
نمایش همه جلسات
Host Cover
برگزارکننده: مجید دارابی
گزارش دادن