موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار 5 راز افزایش سرعت بانک اطلاعاتی

وبینار 5 راز افزایش سرعت بانک اطلاعاتی

وبینار 5 راز افزایش سرعت بانک اطلاعاتی

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار 5 راز افزایش سرعت بانک اطلاعاتی
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

زمانی که با SQL Server کار می‌کنید اگر حجم داده‌های بانک اطلاعاتی شما زیاد شود اولین راهکارایی که به ذهن خیلی‌ها می‌رسد افزایش حجم منابع (RAM, CPU, Disk) می باشد. اما این روش همیشه راهکار مناسب نیست و در اغلب مواقع تاثیر آنچنانی بر روی کارایی بانک اطلاعاتی نخواهد داشت. برای افزایش کارایی و سرعت بانک اطلاعاتی آن باید اصولی را رعایت کنید...

سرفصل‌های وبینار

1-  تاثیر انتخاب صحیح کلاستر ایندکس بر روی جدول:

انتخاب کلاستر ایندکس در SQL Server تاثیر مهمی در عملکرد کارایی بانک اطلاعاتی شما دارد. بیشتر افرادی که یک جدول در SQL Server ایجاد می‌کنند کلید اصلی جدول خود را Identity یا GUID در نظر می گیرند و اطلاعی ندارند که پشت قضیه SQL Server کلید اصلی را با استفاده از یک Unique Clustered Index هندل می‌کند.

2- تاثیر فشرده سازی بر روی جداول:

ما در SQL Server می‌توانیم داده‌های موجود در جداول و ایندکس‌ها را فشرده کنیم. انجام عملیات Data Compression باعث کاهش مصرف حافظه و همچنین کاهش حجم جدول یا داده مورد نظر بر روی دیسک شود. استفاده از فشرده سازی باعث می‌شود که سرعت اجرای کوئری‌های شما در بیشتر موارد بالا رود، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که زیاده روی در این کار تاثیر بدی می‌تواند بر روی عملکرد بانک اطلاعاتی شما داشته باشد.

 3- تاثیر پارتیشن بندی بر روی جداول:

زمان که حجم داده‌های شما زیاد باشد یکی از تکنیک های افزایش کارایی راه اندازی Data Partitioning بر روی جداول و ایندکس‌ها می‌باشد. زمانی که از این ویژگی استفاده کنید کوئری‌های شما به سمت پارتیشن مورد نظر هدایت شده (البته تحت یک شرایط خاص) و این موضوع باعث کاهش عملیات IO بر روی جداول می‌شود.

4- تاثیر Fragmentation بر روی کارایی جداول و ایندکس‌ها:

یکی از نکاتی که باید هنگام کار با جداول و ایندکس‌های در نظر داشته باشید کنترل وضعیت Fragmentation بر روی جداول و ایندکس‌های می‌باشد. زمانی که Internal Fragmentation و همچنین External Fragmentation بر روی جداول شما زیاد باشد این موضوع می‌تواند تاثیر بدی روی کارایی بانک اطلاعاتی بگذارد و در مواقع باعث بوجود آمدن Deadlock بر روی بانک اطلاعاتی شود.

5- تاثیر استفاده از Column Store Index بر روی کارایی:

یکی از ایندکس های مفید که می تواند کارایی جداولی که مبنای تحلیلی دارند را افزایش دهد ایندکس Columnstore می‌باشد. استفاده از این ایندکس به دو صورت Clustered و همچنین NonClustered می‌باشد. زمانی که ما از این ایندکس‌ها استفاده کنیم فضای جدول به شدت کاهش پیدا کرده و همچنین سرعت اجرای کوئری ها به شدت افزایش پیدا می‌کند.

مخاطبین

برنامه نویسان ، مدیران بانک اطلاعاتی و کسانی که می‌خواهند با راهکارهای افزایش سرعت در SQL Server آشنا شوند

سوالات متداول

شرکت در این وبکست به چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟

برنامه نویسان ، مدیران بانک اطلاعاتی و کسانی که می‌خواهند با راهکارهای افزایش سرعت در SQL Server آشنا شوند

در این وبکست چه خواهیم آموخت؟

برای افزایش کارایی و پرفورمنس آن باید اصولی را رعایت کنید، ما در این وبکست 5 راهکار مناسب برای افزایش کارایی بانک اطلاعاتی به شما یاد خواهیم داد

شرکت در وبکست به چه صورت است؟

این وبکست در تاریخ 22 شهریور ماه 1401 برگزار می‌شود، اطلاعات و راهنمای شرکت در وبکست برای شما پس از ثبت‌نام ارسال خواهد شد.

تفاوت وبکست و وبینار در چیست؟

وبکست‌ها جذاب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر هستند. دلیلش آن است که به‌جای نمایش پاورپوینت و صوت مدرس یا سخنران، بیشتر شبیه برنامه‌های زنده تلویزیونی هستند.

مسعود طاهری
مسعود طاهری

مدرس و مشاور SQL Server و هوش تجاری

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4.7 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4.7 از 5
4.8 از 5 ( 3 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
5 راز افزایش سرعت بانک اطلاعاتی
سه‌شنبه 22 شهریور 1401
ساعت 18:00
ساعت 19:30
Host Cover
برگزارکننده: نیک آموز
adds-cart
adds-cart