موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار کسب و کار ضد گلوله

وبینار کسب و کار ضد گلوله

وبینار کسب و کار ضد گلوله
توضیحات وبینار

چرا باید در این وبینار شرکت کنم؟

امروزه کشور ما درگیر مسائل پیچیده و عدیده‌­ای است:
تورم وجود دارد، نرخ ارز و سکه بالا می‌­رود، رکود در خیلی از بخش ها موج می زند و هر روز یک بحران جدید دیگر نیز ممکن است اضافه شود از بحران های طبیعی مثل کرونا تا بحران های دیگر ...

اینجاست که زندگی هر روز سخت تر و دشوارتر شده و روابط زیادی به‌خاطر چنین مسائلی خدشه‌دار و حتی نابود می شود. هر روز می بینیم که کسب و کارهای زیادی زیر این امواج سهمگین نابود می شوند حتی کسب و کارهای بزرگ و ریشه دار؛ تا چه برسد به کسب و کارهای کوچک و نوپا.

تحریم یا مسائل اقتصادی یا سیاسی و... که در یک حیطه رخ می­‌دهد، یکی از مشکلاتی است که کسب‌وکارها را تهدید می­‌کند. خیلی مسائل دیگر هم است. اغلب شرکت‏ ها، گرفتار بحران های آشنا و متعارفی هستند که شبیه نفس کشیدن در هوایی آلوده، اگرچه تبدیل به عادت شده اما عامل تنگی نفس و مسمومیت است. حتی اغلب مدیران خوش‏ فکر و پر انرژی هم در همان ابتدای کار آن قدر درگیر پدیده ‏های متداول و لابی‏ های بازار و... می ‏شوند که مهم‏ترین اهدافشان را از خاطر می‏ برند.

اصلا کسب‌وکار (Business)
یعنی رویارویی با مشکلات

ممکن است بهترین کارمندتان فردا استعفا بدهد یا مثل حادثه پلاسکو ساختمان محل کارتان آتش بگیرد و حداقل به مدت چند ماه قادر به دسترسی به فایل‌ها و اسناد و مدارک خود نبوده و یا همه فایل‌های شخصی کامپیوترتان را از دست بدهید ... اینها چیزهایی است که هر روز واقعا رخ می دهند و کسب و کارها را درگیر خود می کنند. فرقی نمی‌کند که چه کسی هستید یا چه‌ کاری انجام می‌دهید؛ در هر صورت، هر سازمان و هر انسانی با مشکلات، سختی‌ها، بدبیاری‌های غیرمنتظره و لحظه‌های بحرانی مواجه می‌شود. این رویدادها تعادل سازمان‌ها و انسان‌ها را به‌هم می‌زنند و بی‌درنگ باید به آن‌ها رسیدگی کرد.

تخمین زده شده، هر سازمانی، هر دو یا سه ماه ‌یک‌بار، با موقعیتی بحرانی رو‌به‌رو می‌شود. اگر به‌ سرعت و به شیوه‌ای مؤثر به این بحران رسیدگی نکنیم، به ادامه‌ی حیات سازمان لطمه وارد خواهد شد. همچنین، هر انسانی نیز در زندگی خود، هر دو یا سه ماه ‌یک‌بار، با موقعیتی بحرانی رو‌به‌رو می‌شود که تمرکز او را به‌هم می‌زند. این بحران به امور شخصی، مالی، خانوادگی‌ یا سلامتی انسان مربوط می‌شود.

چرا خیلی از افراد ترجیح می­‌دهند که یک جا ماندگار شوند و حقوق آب باریکه­‌ای بگیرند و از تمام آرزوها و اهدافشان دست بردارند؟ زیرا نتیجه زندگی‌شان مشخص است و می­‌توانند روی بودجه­‌ها برنامه­‌ریزی کنند و کارشان را پیش ببرند.

کسب‌وکار این طور نیست و شبانه‌روز آن حل مسأله است! و پاداش آن در حل مسائل!

یکی از مسائلی که در حال حاضر با آن روبه‌رو هستیم، مسائل اقتصادی است که البته بحران کرونا هم به آن اضافه شده. اگر بتوانید مسائل را حل کنید، برنده بزرگی خواهید شد.

سختی‌های ناگهانی، مشکلات و بحران‌ها به‌طور طبیعی به‌صورت ناخوانده و نطلبیده به‌وجود می‌آیند. چنین اموری به‌صورت ناخواسته و غیرمنتظره پدیدار می‌شوند و اغلب اوقات پیام‌هایی جدی دارند. آن‌ها همچنین اجتناب‌ناپذیر هستند. هرگز نمی‌توانید آن‌ها را به‌طور کامل متوقف کنید. در معادله‌ی بحران _ واکنش فقط می‌توانید واکنش خود را مهار کنید. شما فقط می‌توانید تعیین کنید که قصد دارید چگونه به فراز و نشیب‌های گریزناپذیر زندگی شغلی و شخصی خود واکنش نشان دهید. انتخاب چگونگی واکنش نشان دادن شما به خودتان مربوط می‌شود.

«بحران» نیازمند تغییر ناگهانی است.

الان باید چه کرد؟
هم اکنون ما در بحران هستیم و اولین چیزی که آن را حل می‌­کند این است که: بپذیریم در بحران هستیم.

دقیقاً آن روی سکه­ شرایط بحرانی، «فرصت» است.
شما دیدید که در همین بحران کرونا و در شرایطی که خیلی از افراد و کسب و کارها با مشکلات جدی رو به رو شدند یا به خاک سیاه نشستند ، کسب و کارهایی رشد کردند و به سودهای عالی رسیدند. حتما شنیدید که فلان کارخانه خط تولید خودش را کاملا " تغییر " داد و شروع کرد به تولید ماسک یا مواد ضدعفونی کننده یا ... و با پاسخ مناسب به یک نیاز جامعه ( که راز اصلی موفقیت هر کسب و کار است ) ضمن انجام مسئولیت اجتماعی خود ، به سودهای چشمگیری رسید .

الان شرایطی است که ما باید تمام انرژی و فکر خود را در راهی که درست است بگذاریم.


من معتقدم که : مسائل وقتی پدیدار می­شوند که شما توان حل آن را دارید. مسأله­‌ای که شما دارید من ندارم. مسأله­‌ای که من دارم شما ندارید. هر مسأله‌­­ای برای صاحبش می­‌آید و زمانی می­‌آید که می­‌تواند آن را حل کند و این ما هستیم که مشکل را بر می­‌داریم و کلید مسأله‌­ای را که همراه مسأله است، جا می­‌گذاریم.

مشکلات مثل سگ­ها هستند، اگر فرار کنی، دنبالت می­‌کنند؛ اگر بایستی، می­‌ایستند و اگر دنبالشان کنید، فرار می‌­کنند. شما می‌­توانید دنبالشان کنید.

حقیقت این است که همه‌ی انسان‌ها می‌ترسند. همه‌ی ما ترس‌های گوناگونی به‌صورت کوچک و بزرگ یا نهان و آشکار داریم. مارک تواین گفت: "شهامت داشتن به‌ معنی نترسیدن نیست بلکه به‌ معنی مهار ترس یا تسلط بر ترس است. " شما، در لحظه‌های بحرانی، باید همه‌ی شهامت خود را به‌ کار بگیرید تا تصمیم‌هایی دشوار اتخاذ کنید و اقدامات لازم را انجام دهید و به این ترتیب سلامتی و ماندگاری انسان‌ها و سازمانی را تضمین کنید که به شما وابسته هستند. هرگز نهراسید و بی­کار نایستید. در دل مسائل بروید و مطمئن باشید آن را حل می­‌کنید؛ ولی اول خونسرد باشید. مسائل را بنویسید. حداکثر ضرر و حداقل سود هر چه را کاملاً مشخص کنید و حالا با شجاعت در دل آن بروید. در این وبیناردر سلسله مطالبی که خدمت شما عرض خواهم کرد، راهکارهایی را یک‌به‌یک به شما خواهم گفت. مطمئن باشید که آن­ها را حل می­‌کنیم.

 

دوستان عزیز!
من به صراحت عرض می­‌کنم:
وقتی که شخصی از مشکل صحبت می­‌کند، بیش­تر منظور او «تغییر» است. تحول نشانه و بیانگر پدیدار شدن فرصتی است که ما گمان می کنیم آمادگی آن را نداریم.

ما وحشت‌­زده شده‌­ایم، چون باید تغییر کنیم، اما نمی­‌توانیم! چون به روش قبلی خود خو کرده‌­ایم. بزرگ­ترین تهدیدی که ما را فلج خواهد کرد، مقاومت در مقابل تغییرات است.

«تغییرات» فرصت­‌های طلایی را به همراه دارند.
هرچه تغییر بزرگ­تر و مشکل بزرگ­تر باشد سود آن بیشتر است.

این وبینار برای کمک به صاحبان کسب‌وکار طراحی شده است تا بتوانند قدم‌های صحیح بردارند و برای حفظ کسب‌وکارشان هر آنچه از دست‌شان برمی‌آید را انجام دهند.

هدف این وبینار این است که یک سری اطلاعات مورد نیاز به شما ارائه دهد تا به کمک آن‌ها بتوانید در کوتاه‌ترین فرصت، تصمیم‌های درست بگیرید.

به شما قول می‌دهم اگر توصیه‌های بسیار ساده‌ی من را به کار ببندید؛ صرف‌نظر از وضعیت فعلی کسب‌وکارتان، قطعاً می‌توانید در این راه بسیار قوی شوید، و خواهید توانست هر نوع طوفانی را پشت سر بگذارید.

سرفصل‌های وبینار

بهترین زمان برای ضد گلوله کردن کسب‌و‌کارتان همین حالاست

بحران چیست؟

شش مرحله‌ی مدیریت بحران

زمانی ‌که دلهره‌هایتان ‌آغاز می‌شوند، چه باید بکنید؟

در شرایط بسیار بحرانی چه اقداماتی باید انجام دهید؟

زمانی ‌که کسب‌وکارتان با شکست مواجه شده، چگونه به بقای خود ادامه دهید ؟

نیروی خلاق وجودتان را آزاد کنید

بر بخش‌های پر بازده تمرکز کنید

دست به ضد حمله بزنید!

ابزارهایی برای مدیریت بحران

مخاطبین

صاحبان کسب و کار

افرادی که می خواهند کسب و کاری ضد گلوله بسازند که در هر شرایطی پایدار مانده و به مسیر خود به راحتی ادامه دهد

مشاورین کسب و کارها که می خواهند جواب بزرگترین مشکل خیلی از کسب و کارهای فعلی یعنی مواجهه و عبور از بحران ها را بدانند.

ابوالفضل هروی
ابوالفضل هروی

مدیر استارتاپ - مربی و مشاور کسب و کار و استارتاپ

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
کسب و کار ضد گلوله
چهارشنبه 1 مرداد 1399
ساعت 18:00
ساعت 19:23
Host Cover
برگزارکننده: ابوالفضل هروی (مدیر استارتاپ)
گزارش دادن