موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار رایگان چیکار کنم اطرافیانم درکم کنند؟! (شخصیت شناسی مدالیتی)

وبینار رایگان چیکار کنم اطرافیانم درکم کنند؟! (شخصیت شناسی مدالیتی)

وبینار رایگان چیکار کنم اطرافیانم درکم کنند؟! (شخصیت شناسی مدالیتی)

ذخیره کردن
وبینار رایگان چیکار کنم اطرافیانم درکم کنند؟! (شخصیت شناسی مدالیتی)
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

 

 

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد! یا در حال اتفاق افتادن باشد... !

من یک زن ۲۸ سالم...

از دوران راهنمایی  گوشه گیر شدم چون خانواده ام به حرف هایم  اهمیتی نمی دادند. موسیقی، صدای آب یا موج دریا ، یا امثال اینها به من آرامش می داد اما بقیه دائما از من ایراد می گرفتند که چرا انقدر هندز فری توی گوش ات هست چرا زیاد حرف میزنی چرا وقتی ناراحتی مشکلاتت را  به ما نمیگی انگار با خودتم قهر هستی . مشکلاتی ازین قبیل تا اینکه ...

بزرگتر شدم و بزرگتر تا اینکه یک روز  دلباخته ی پسر ساده ای شدم ...

در دوران نامزدی دائما به رستوران و کافه می رفتیم و انواع غذا ها و خوراکی ها رو سفارش می دادیم اما معمولا نامزدم زیاد حرف نمیزد و این شرایط برای من سخت بود .

با خودم میگفتم شاید هنوز یخ اش آب نشده ؛ با خودم گفتم مدتی بگذره درست میشه و احساس راحتی می کنیم و بعد بیشتر حرف میزنه اما گذشت ، گذشت تا اینکه ازدواج کردیم اما مشکل هنوز سر جایش باقی ماند، بعد از ازدواج هم این مشکل رو داشتم یعنی اون خیلی ابراز احساسات نمی کرد و کم حرف بود جوری که هفته ای یک بار به سختی جمله دوستت دارم را می گفت . .

زمانی برای حرف زدن با من نداشت و ایراد می گرفت که چرا انقد به سر و وضعت میرسی ، هر زمان هم که تصمیم داشتیم باهم به بیرون برویم ، میگفت یک لباس راحت و ساده بپوش انگار اصلا اهمیتی به من نمی داد و احساس بی ارزشی زیادی میکردم. !

یا اصلا براش مهم نبود که چقدر برای سفره آرایی و تزیین کردن غذا زحمت می کشم فقط غذا رو می خورد و در اخر خیلی هنر می کرد میگت خوب بود . واای از روزی که غذا یکم میسوخت! یا نمکش کم بود ! یا غذا نداشتیم !!!

توی جمع های خانوادگیمون با همون لباسای راحت و ساده میامد و این من رو شدیدا عذاب می داد .

دیگه از بیرون رفتن باهاش احساس رضایت نمی کردم و حس میکردم علاقم بهش داره کم کم از بین میره و نمی فهمیدم مشکل از چیه !

فکر میکردم اون اصلا  اهمیتی به من نمی دهد و فقط خودش هست که براش مهم هست (خودخواه ) و این افکار دائما من رو آزار میداد که چرا نه خانواده ام و نه همسرم من رو درک نمی کنند ؛ 

واقعا مسئله چی بود ... و راهکار چیه ؟ 

این ویدو بالا کمتر از 2 نیم ، دقیقه است که دیدنش آگاهی بزرگی بهت میده .

در بخش داستان نامه حرف های خانمی نوشته شده بود که به نظرش کسی درکش نمیکرد و نمیتوانست رفتار اطرافیانش رو درک کند

اون خانم کاملا سمعی بود و از راه شنیدن دنیا رو درک میکرد و احساساتش از طریق شنیدن به وجد میامد

همسر این خانم یک آقای لمسی بودن که براش راحتی در پوشاک و طعم غذا اولویت داشت .

ولی هیچکدومشون نه از خودشون و نه از یار زندگیشون هیچ علمی نداشتن و برای همین نمیتونستن همدیگر را  درک کنند.

به نظر شما اگر اون آقا میدونست که همسرش با کلمات خوشحال میشه آیا بیشتر از خانمش تعریف نمی کرد ؟ و همچنین خانمش اگر می دانست که  همسرش با زیاد حرف زدن و ابراز ناراحتی کلامی (یعنی داد بزنه ) عصبی و دلخور میشه باز هم رفتار سابق خودشون رو ادامه میدادنند؟

ما در شخصیت شناسی مدالیتی دلیل تمام این رفتار های خودمون رو متوجه میشیم و میتونیم بفهمیم خودمون ، خانوادمون ، فرزندانمون و همسرمون دنیا رو چطور درک میکنن و حالات و احساساتون چطوریه بروز می کند تا بتوانیم بهتر درک شان کنیم .

 

 

در این وبینار قراره چی یاد بگیرم ؟

ریشه های شخصیت چه چیزایی هستند و چطور تغییراشان بدهیم ؟

شخصیت شناسی چیه ؟

شخصیت شناسی مدالیتی و تقسیم بندی افراد دیداری و شنیداری واحساسی

خوصوصیات رفتاری هر تیپ شخصیتی

و در نهایت دری برای شما باز می شود برای پرواز به سوی یک زندگی و رابطه فوق العاده که احساسات شما را به وجد می اورد .

با یادگیری این شیوه میتوانید خیلی از آدم ها رو قبل از اینکه با آنها تعامل داشته باشی ، تنها با مشاهده چند رفتار شخصیتشان را شناسایی کنید و بدانید که آنها به چه چیزهایی علاقه دارند و چطور میتوانید انها را جذب کنید.

با شناخت شخصیت افراد میتوانید واکنش های آنها را نسبت به هر رفتار پیش بینی کنید؛ و از قبل از بسیار از اختلافات با پیشگیری دوری کنید .

شخصیت شناسی به شیوه مدالیتی:

شخصیت شناسی به شیوه مدالیتی به صورت علمی این امکان رو بهت میده که شخصیت خودت و اطرافیانت رو بهتر بشناسی، تا بتونی با خودت و اطرافیانت بهتر تعامل کنی و رابطه ای محکم تری بسازی. با یادگیری این شیوه میتونید خیلی از آدم ها رو قبل از اینکه با آنها تعامل داشته باشی ، تنها با مشاهده چند رفتار شخصیتشان را شناسایی کنید و بدونید که آنها به چه چیزهایی علاقه دارند و چطور میتوانید انها را جذب کنید. با شناخت شخصیت افراد میتوانید واکنش های آنها را نسبت به هر رفتار پیش بینی کنید؛ و از قبل از بسیار از اختلافات با پیشگیری دوری کنید .

جالب اینجاست این شخصیت شناسی را خیلی راحت و سریع یاد میگرید و از اون مهم تر این که تا آخر عمرتان می توانید از این روش برای شناخت شخصیت آدم ها ازش استفاده کنی .

شخصیت شناسی مدالیتی افراد را از نظر نوع درک کردن

جهان هستی به سه دسته تقسیم می کند:

 1. دیداری: همه دنیاشون در چشم هایشان هست و از آن طریق دنیا را درک می کنند.

 2. شنیداری: تمام دنیای آنها گوش هایشان و چیزی که میشنوند است.

 3. احساسی: احساس خودشون براشون مهمه. هر کاری که به آنها احساس خوبی دهد انجام میدهند و هرکاری که به آنها احساس بدی دهد انجام نمیدهند.درک آنها از احساس است.

اگر همین سه مورد رو یاد بگیریم،تمامه؟

نه ! اصلا! شخصی شناسی مدالیتی از این تعاریف بسیار عمیق تر هست و اصلا نگران نباشید قراره تو دوره  مفصل همه چیزاشو برات شفاف کنم تا بتونی طوری استفاده کنی که داخل هر رابطه ای هستی برات معجزه کنه. داخل این دوره قراره استاد زندگی و رابطه عاطفیت بشی چون قراره با تمرین هایی که بهت میدم مهارت کسب کنی ،چیزی که خیلی ها با آگاهی و دانش اشتباه می گیرنش.

اخه چرا شخصیت شناسی مدالیتی رو باید یاد بگیریم؟

تحقیقات بسیاری در زمینه خوشبختی افراد نشان داده است که کیفیت زندگی و داشتن احساس رضایت از زندگی ارتباط مستقیمی با میزان رضایت مندی ما در روابط پایدار دارد.هر چه میزان کیفیت رابطه های ما بالاتر باشد در سطح بالاتری از خوشبختی هم قرار میگیریم. من علی عباسی بزرگ ترین تحقیقات علمی راجب همین موضوع را در کتاب درخت زندگی خودم آورده ام .

یکی از بهترین راه ها برای افزایش کیفیت زندگی این است که یاد بگیریم چطور شخصیت هر فردی را بشناسیم و سپس با هر شخصی متناسب و منحصر به فرد با خودش رفتار کنیم.این کار نه تنها باعث درک بهتر اون میشه بلکه اون فرد هم از اینکه کاملا درک شده احساس خیلی بهتری به شما خواهد داشت در نتیجه رابطه ی محکم و پایداری  را می توانیم تجربه کنیم .

 

اگر من شخصیت شناسی را یاد گرفتم و متوجه شدم خودم و اطرافیانم چه تیپ شخصیتی داریم ، چی میشه؟

1-زندگیت و به طور ویژه رابطه عاطفیت رو به طرز باور نکردی فوق العاده  میکنه.

2-میتونی افراد رو جور دیگه ای ببینی.

3- میتوانیم بفهمیم علت رفتارهای شخص مقابل چیه؟ وقتی شخصیت طرف مقابل رو نمیشناسی طبق همون شخصیت خودت بهش محبت میکنی و اون نتیجه ای که میخواهی رو نمیبینی. مثلا اگر برای یک فرد شنیداری ، هدیه چیزای تزیینی بخری اون کادو میره تو یه کارتن!چرا ؟ چون زبان محبتی اون آدم چیز دیگه ای است باید بیشتر بشنوه تا ببینه یا احساس کنه ! همه اینارو تو وبینار یاد میگری نگران نباش .

4- با دانستن اینکه هر فرد چه تایپ شخصیتی دارد و از چه راهی جذب میشود می توانید افراد را جذب خود کنید.

5-بهت امکان انتخاب های صحیح میده و تصمیم های بهتری میگیری.یکی از مهمترین انتخاب های زندگی ، انتخاب همسر هست شما با بلد بودن شخصیت شناسی میتوانید با کسی وارد رابطه عاطفی شوید که به شما نزدیک تر است.

6-جالبه که بدونید هر تایپ شخصیتی یک شیوه خاصی برای یادگیری داره، وقتی شما میدانید که چه شخصیتی دارید و چه نوع شیوه درس خوندن برای شما بهتره قطعا در تحصیلات و شغلتون موفق تر میشید.

7- بسیار از ما بعضی افرادی رو قبول نداریم و از اونا خوشمون نمیاد! اگر شخصیت شناسی رو یاد بگیری میتونی دلیل رفتارهای اونا رو بدونی و درکشون کنی.این یکی از بهترین اتفاق هایی هست که در مسیر شخصیت شناسی مدالیتی برات میفته و بی نهایت ازش لذت میبری چون نگاهت به طور کلی تغییر میکنه.

8- با تشخیص تایپ شخصیتی افراد متوجه میشوی که خیلی از سوتفاهم های بین شما کاملا ناخوداگاه بوده و جز رفتار شخصیت هر کدامتان است و هیچ قصد و نیت بدی پشت ان رفتار نبوده، متوجه میشوی که همه اینا به خاطر تفاوت در شخصیت شماست.

9- آدمها عاشق صحبت کردن راجب خودشان و شنیدن ویژگی های خودشان هستند شما با دانستن اینکه یه نفر چه شخصیتی دارد میتوانید ساعت ها با او هم کلام شوید و ارتباطات گسترده ای را ایجاد کنید.

حال و روز کسانی که شخصیت شناسی مدالیتی بلد نباشن چیه؟

درکشان نسبت به طرف مقابل پایین میاد، هر فردی تو رابطه حداقل ترین توقعی که دارد درک شدن است پس خیلی بده که شما ناامیدش کنید!

وقتی شما همسرت را نشناسی بارها جمله ای بابا چقدر گیر میدی رو خواهی شنید. هم شما و هم همسرتون حق داره که طبق طبیعت خودش زندگی کنه و زیر بار فشار تغییر نباشه.

مثلا خانوم شما برای خریدن یه ماست ممکنه که به ظاهرش اهمیت بده و لباسش رو حتما ست بپوشه ( چون دیداری است) و شمایی که احساسی هستی این موضوع رو نمیدونی و با گفتن : اخه یه ماست خریدن این همه آماده شدن داره اولین سنگ دعوا و اختلاف رو بنا میکنی!

اینجا گیر دادیم که طرف رو تغییر بدیم و باید بدونید که هیچ کسی تو این دنیا زور و اجبار رو دوست نداره و از آن فرار میکند.

کاربرد شخصیت شناسی به روش مدالیتی:

 • ساخت روابط خانوادگی واقعا رویایی

 • افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

 • افزایش مهارت تصمیم گیری در شرایط مختلف

 • شروع فوق العاده یک رابطه عمیق

 • نگهداری و مراقبت از رابطه

 • موفقیت بیشتر در مذاکرات شغلی

 • موفقیت در زمینه تحصیلات

 • مخاطب شناسی برای مدرسان

 • افزایش فروش و درآمد با شناخت مشتری

 

واقعا شخصیت شناسی همه جا بدرد می خورد؟

بله که داره چون علم شناخت انسانهاست پس ، هرجا که سخن از انسان است نام شخصیت شناسی در میان است.وقتی خوب یاد گرفتی میتوانی انتخاب کنی که کجاها بیشترین استفاده رو ازش داشته باشی.البته نگران یادگیریش نباش دوره رو یه جوری طراحی کردم که به راحتی یاد میگیری و وارد ناخوداگاهت میشه.

نتایج وبینار شخصیت شناسی به روش مدالیتی:

 • شناخت دقیق خودمان و احساس رضایت از خودمان

 • شناخت دقیق تر و بهتر از محیط خانواده

 • تاب آوری بیشتر در رابطه

 • نحوه ارتباط موثر با هر تیپ شخصیتی

 • شناخت نقاط قوت و ضعف خودمان و دیگران

 • بازدهی فوق العاده د ریادگیری

 • رفع تنش های کوچک و بزرگ در رابطه عاطفی

این وبینار رایگان برای هفتمین بار داره برگزار میشه و 100 ها نفر استفاده کردند و نتایج شگرفی گرفتند ، 

اگه میخوای وبینار رو از دست ندی همین الان یک یاداوری تویه گوشیت بزار ساعت 17:17 روز 5 شنبه 14 اسفند ماه 

دوستدار و مخلص شما علی عباسی

مخاطبین

مخاطبان این وبینار چه کسانی هستند؟

 • کسانی که در هر سطح از یک رابطه عاطفی هستند(راضی یا ناراضی)

 • کسانی که قصد آشنا شدن و شروع یک رابطه یا ازدواج را دارند

 • کسانی که میخواهند بدانند چه شخصیتی برای ازدواج با آنها بهتر است

 • افرادی که میخواهند محیط شغلی خود را انتخاب کنند

 • کسانی که عزت نفس و اعتماد به نفس پایینی دارند

 • افرادی که میخواهند فرزندان سالمی تربیت کنند

 • و...

سوالات متداول

واقعا شخصیت شناسی همه جا بدرد می خورد؟

بله که داره چون علم شناخت انسانهاست پس ، هرجا که سخن از انسان است نام شخصیت شناسی در میان است.وقتی خوب یاد گرفتی میتوانی انتخاب کنی که کجاها بیشترین استفاده رو ازش داشته باشی.البته نگران یادگیریش نباش دوره رو یه جوری طراحی کردم که به راحتی یاد میگیری و وارد ناخوداگاهت میشه.

این وبینار رایگان شخصیت شناسی به شیوه مدالیتی چند بار برگزار شده؟

این وبینار رایگان برای هفتمین بار داره برگزار میشه و 100 ها نفر استفاده کردند و نتایج شگرفی گرفتند ، 

چه نتایجی از وبینار شخصیت شناسی به روش مدالیتی(چیکار کنم اطرافیانم درکم کنند ؟):

شناخت دقیق خودمان و احساس رضایت از خودمان/ شناخت دقیق تر و بهتر از محیط خانواده/ تاب آوری بیشتر در رابطه /نحوه ارتباط موثر با هر تیپ شخصیتی / شناخت نقاط قوت و ضعف خودمان و دیگران / بازدهی فوق العاده دریادگیری /رفع تنش های کوچک و بزرگ در رابطه عاطفی

علی عباسی
علی عباسی

مدرس و مربی مهارت های رابطه عاطفی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 2 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اول:معارفه دوره فوق کاربری شخصیت شناسی مدالیتی
پنج‌شنبه 14 اسفند 1399
ساعت 17:17
ساعت 19:19
Host Cover
برگزارکننده: علی عباسی