موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار ستارگان اینفلوئنسر مارکتینگ

وبینار ستارگان اینفلوئنسر مارکتینگ

وبینار ستارگان اینفلوئنسر مارکتینگ

ذخیره کردن
وبینار ستارگان اینفلوئنسر مارکتینگ
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

اینفلوئنسر مارکتینگ معمولاً به عنوان “عمل تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات از طریق اینفلوئنسرهایی که قدرت تأثیرگذاری بر شخصیت برند را دارند” تعریف می‌شود. علی‌رغم این‌که اینفلوئنسر مارکتینگ چند سالی است که وجود دارد، کشش بازار را به خود جلب کرده و به بخش مهمی از استراتژی‌های بازاریابی کسب‌وکار تبدیل شده است. تعامل با اینفلوئنسرها از طریق رسانه‌های اجتماعی، یک ‌ترند برتر بازاریابی برای بازاریاب‌ها محسوب می‌شود. اما باوجود رشد گسترده اینفلوئنسر مارکتینگ، هنوز بسیاری از برندها درباره این بازاریابی و این‌که آیا باید بهعنوانیک کانال در آن سرمایه‌گذاری کنند یا خیر، مطمئن نیستند.
امروزه، اینفلوئنسر مارکتینگ از هر زمان دیگری در دسترس‌تر و قابل اندازه‌گیری‌تر است، و بیشتر بازاریابان می‌گویند این کار در دستیابی به اهداف‌شان مؤثر بوده است. بنابراین ممکن است بپرسید اینفلوئنسر مارکتینگ واقعاً چطور کار می‌کند؟ این چک لیست کمپین، تصویری کلی از آن‌چه که اینفلوئنسر مارکتینگ هست و مراحلی را که برای سرمایه‌گذاری در آن باید انجام دهید، به شما می‌دهد.


برای درک اینفلوئنسر مارکتینگ، باید اینفلوئنسرها را درک کنید.

یک اینفلوئنسر اجتماعی کسی است که از طریق تولید محتوای آنلاین خود، دنبال‌کننده‌های وفاداری ایجاد کرده است.


چهار گروه برای اینفلوئنسرها وجود دارد: اینفلوئنسرهای مگا، ماکرو، میکرو و نانو


این تعریف در کشورهای مختلف متفاوت است. برای تعریف کلی، اینفلوئنسرهای مگا افراد مشهوری هستند که ما با آن‌ها آشناییم و طیف بالایی از دنبال‌کننده‌ها را دارند. اینفلوئنسرهای ماکرو ستارگان رسانه‌های اجتماعی، با تعداد قابل توجهی از دنبال‌کنندگان هستند. اینفلوئنسرهای میکرو تعداد دنبال‌کننده‌های کمتری دارند اما جوامع گوشه‌ای (niche) را پرورش می‌دهند. اینفلوئنسرهای نانو از نظر تعداد دنبال‌کنندگان کمترین تعداد را دارند و مخاطبان آن‌ها عمدتاً از دوستان و خانواده‌ها تشکیل می‌شود.
در “هرم اینفلوئنسر” زیر، می‌توانیم ببینیم که سطح ریچ (reach) و تعامل بسته به این که هر اینفلوئنسر به چه سطحی تعلق دارد متفاوت است. در بخش “انتخاب یک اینفلوئنسر مناسب”، موضوعاتی را در مورد ریچ و تعامل در اختیار شما قرار می‌دهیم تا به شما در درک و بررسی بیشتر لیستی از کارهایی که باید انجام دهید کمک کند تا بتوانید اینفلوئنسر ایده‌آل خودتان را مشخص کنید!


اینفلوئنسر مارکتینگ


هدف خود را درک کنید.
هر کسی می‌تواند یک کمپین ایجاد کند اما همه قادر به موفق کردن یک کمپین نیستند. داشتن مجموعه‌ای از اهداف مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخشی است که هرکسی هنگام برنامه‌ریزی یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ باید به آن توجه کند. هر مجموعه‌ای از اهداف باید منحصربه‌فرد و معتبر باشد، یک هدف اصلی را از این ۵ گزینه انتخاب کنید تا به هدف نهایی خود برسید.


1. آگاهی از برند

آیا برند/محصول جدید است؟
در شبکه‌های اجتماعی آگاهی کسب کنید.
برای سنجش میزان پاسخ از مشتریان، به سطح ریچ و تعامل نگاه کنید.

2. برندسازی

مرتبط با ویژگی‌ها و ارزش‌ها
کار با اینفلوئنسرهای گوشه‌ای (Niche Marketer) مهارت پروفایل از اندازه اجتماع مهم‌تر است.
ساختن روابط بلندمدت با اینفلوئنسرهایی که در نهایت نمایندگان رسمی می‌شوند.

3. موقعیت‌یابی

تلاش برای بالا بودن در صنعت‌تان، هیچ‌کس نمی‌خواهد که فقط یک برند باشد.
اولین برندی باشید که زمانی که مصرف‌کننده در مورد محصولات دسته شما فکر می‌کند، در ذهنش ظاهر شوید.

4. تبدیلات

فروش یا ترافیک ناشی از پست گذاشتن اینفلوئنسر است.
این مورد را می‌توان بسته به آن‌چه که اندازه‌گیری می‌کنید، با کدهای تخفیف و لینک‌ها پیگیری کنید.
بیشتر در کانال‌هایی مانند استوری‌های اینستاگرام استفاده می‌شود.

5. وفاداری به برند

نماینده‌های رسمی داشته باشید که به شما در حفظ دنبال‌کننده‌ها کمک می‌کنند.
جامعه را تشویق کنید تا تجربه خودشان را با برند شما به اشتراک بگذارند.

آگاهی از برند
برندسازی
موقعیت‌یابی
تبدیلات
وفاداری به برند

مخاطب هدف

متمرکز کردن وقت‌تان روی یافتن مجموعه‌ای مناسب از مخاطبان هدف مهم است! یک پرسونای خریدار نمایشی نیمه‌ساختگی از مشتری ایده‌آل شما بر اساس تحقیقات بازار و داده‌های واقعی در مورد مشتریان موجود است.
هنگامی که این فعالیت را انجام می‌دهید، جمعیت‌شناختی مشتری، الگوهای رفتاری، انگیزه‌ها و اهداف را در نظر بگیرید. هرچه دقیق‌تر باشید، بهتر می‌توانید پیام درست را به مخاطبان خود منتقل کنید.

سرفصل‌های وبینار

آشنایی اصولی و علمی با انواع اینفلوئنسر

1- سلبریتی: مخاطبین بی شمار. از طریق مقام و برند دارای قدرت فوق العاده ای هستند. در مورد این افراد بحث ما این نیست که آنها چه کسانی را می شناسند، بحث این است که چه کسانی آنها را می شناسند! سلبریتی ها نیازی به اینگیج ندارند، مردم شبانه روز آنها را زیر نظر دارند. به ویل اسمیت، ریچارد برانسون و غیره فک کنید.

2- خبرنگار(JOURNALISTS): مخاطبین آن ها از طریق محتوا و انتشار آن بدست آمده اند. تاثیر آنها برروی مخاطبان از طریق محتوای قابل اعتماد و بعضاً دیدگاه های آنهاست. به خبرنگاران مورد علاقه خود فکر کنید و انتشاراتی که از آنها دنبال می کنید.

3-متخصص صنعت: برای یک اینفلوئنسر حرفه ای، تعداد اهمیتی ندارد. مهم کیفیت مخاطبان است. آنها ممکن است دنبال کننده هایی زیادی نداشته باشند، اما اینگیج فوق العاده ای با همان تعداد دارند. این افراد تاثیر فوق العاده زیادی روی مخاطبان خود از طریق در اختیار گذاشتن پیش بینی ها،‌ راهنمایی ها و مهارت های خود دارند.

4-تحلیلگر: ممکن است تعداد زیادی دنبال کننده نداشته باشد، ممکن هم هست داشته باشد. ممکن است بخاطر داشتن مقام و برند خود دارای رهبری افکار مخصوص به خود باشد. رهبری افکار برای یک اینفلوئنسر تحلیلگر بر پایه شناساندن یک فرد یا مربی یا خدمات قابل اعتماد که با استفاده از منابع داخلی خود با آنها آشنا شده می باشد.

5-ستاره برند شخصی: دارای مخاطبان پرشماری که طی چندین سال به وی پیوسته اند. تاثیرگذاری خود را از طریق رابطه قابل اعتمادی که با مخاطبان دارد می گذارد. دارای رهبری افکار قدرتمند چرا که برندهای شخصی معمولاً بر پایه ریزبینی شدید بنا می شوند. این اینفلوئنسرها از طریق اعتمادی که در دنبال کننده ها به وجود آورده اند تاثیرگذار هستند.

6-” رابط ” (Connector) مالکوم گلادول: یک اینفلوئنسر قدرتمند که کارش را بر پایه ایجاد روابط کمک کننده طولانی مدت بنا می کند. رابط ها همه را می شناسند و همه رابط ها را می شناسند. اینفلوئنسر رابط ارزش بالایی را همراه با خود دارد چون دائماً در حال گسترش روابط خود است.

یک اینفلوئنسر ممکن است بیش از یک نوع رهبری افکار داشته باشد، برای مثال، یک سلبریتی ممکن است در عین حال یک حرفه ای هم باشد، یا یک حرفه ای ممکن است یک برند شخصی قدرتمند داشته باشد. مانند اینفلوئنسر اینستاگرام که خیلی از شما قطعاً دیده اید.

سوالات متداول

تفاوت اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی دهان‌به‌دهان چیست؟

برخی معتقدند اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی دهان‌به‌دهان (تأثیر گرفتن مردم از حرف افرادی که قبول دارند) یکسان است اما تفاوت عمده‌ای میان این دو روش بازاریابی وجود دارد. اینفلوئنسر مارکتینگ یعنی استفاده از افراد شناخته شده برای تحت تأثیر قرار دادن طرفدارانشان. در حالی که بازاریابی دهان‌به‌دهان از طریق برقراری ارتباط واقعی میان افراد انجام می‌شود. بنابراین می‌توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که تمام روش‌های اینفلوئنسر مارکتینگ شامل بازاریابی دهان‌به‌دهان است اما بازاریابی‌های دهان‌به‌دهان لزوما اینفلوئنسر مارکتینگ نیستند. در این وبینار قصد داریم موارد گفته شده را بیشتر از قبل توضیح داده و شما را با جزئیات بیشتری آشنا کنیم.

آیا اینفلوئنسر مارکتینگ همان بازاریابی مبتنی بر طرفداران است؟

بازاریابی مبتنی بر طرفداران (Advocate marketing) نیز مشابه اینفلوئنسر مارکتینگ نیست. در بازاریابی مبتنی بر طرفداران از مشتری‌های وفادار برند درخواست می‌شود که تجربه خوب استفاده از برند را با دیگران به اشتراک بگذارند که معمولا از طریق نوشتن نظر در سایت، اپلیکیشن یا شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود. درواقع هیچ پرداختی در این روش انجام نمی‌شود و تمرکز اصلی روی پیدا کردن مشتری‌های وفادار است. در حالی که در اینفلوئنسر مارکتینگ، افراد تأثیرگذار لزوما مشتری یک برند نیستند و در ازای پول یا محصولات رایگانی که دریافت می‌کنند برای برند تبلیغات انجام می‌دهند.در این وبینار قصد داریم موارد گفته شده را بیشتر از قبل توضیح داده و شما را با جزئیات بیشتری آشنا کنیم.

اجزای اصلی اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

از آنجایی که ممکن است هر اینفلوئنسر روش‌های خودش را برای ارائه‌ی تبلیغات داشته باشد، بنابراین یکسری موارد خاص حتما باید پیش از راه‌اندازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ رعایت شوند: 1- پیدا کردن اینفلوئنسرهایی که در زمینه محصول یا خدمات شما فعالیت می‌کنند. پیدا کردن این افراد می‌تواند با جستجوی ساده در اینترنت یا از طریق سایت‌های مخصوص این کار انجام شود 2- ترتیب دادن کمپین بازاریابی از طریق اینفلوئنسرهای پیدا شده 3- ترتیب دادن دومین کمپین بازاریابی برای اینفلوئنسرها و با هدف آگاه‌سازی تعداد بیشتری از مشتری‌ها 4- زیر نظر داشتن پارامترها برای رسیدن به میزان فروش دلخواه یا جذب تعداد فالوئرهای مورد نظر ،در این وبینار قصد داریم موارد گفته شده را بیشتر از قبل توضیح داده و شما را با جزئیات بیشتری آشنا کنیم.

هدف از اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

افزایش اعتبار بازار، افزایش مکالمات پیرامون یک برند و افزایش میزان فروش محصول و خدمات از جمله اهداف مختلف یک بازاریاب برای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ هستند. به همین دلیل ارزیابی این نوع بازاریابی از طریق اندازه‌گیری معیارهای متفاوت انجام می‌شود. اینفلوئنسر مارکتینگ مزایای زیادی برای برند شما دارد: 1- قرار گرفتن در معرض دید عموم: اینفلوئنسرها قادرند از طریق کانال‌های شبکه اجتماعی خود تبلیغات برند را به میلیون‌ها مصرف‌کننده نشان دهند. 2- محتوای اصیل: اینفلوئنسرها محتواهای اصیل و تأثیرگذاری را برای بازاریابی محتوای برند تولید می‌کنند. 3- اعتماد مصرف‌کننده: اینفلوئنسرها رابطه‌ی عمیقی با طرفداران خود دارند و این افراد به عقاید اینفلوئنسر مورد نظر خود اعتقاد دارند.در این وبینار قصد داریم موارد گفته شده را بیشتر از قبل توضیح داده و شما را با جزئیات بیشتری آشنا کنیم.

چگونه کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ موفق برگزار کنیم؟

حال که با مفاهیم اولیه اینفلوئنسر مارکتینگ آشنا شدید به معرفی راه‌هایی برای برگزاری یک کمپین موفق اینفلوئنسر مارکتینگ می‌پردازیم و مثال‌هایی از نمونه‌های موفق آن را بررسی می‌کنیم. اما ابتدا بهتر است پاسخ یکسری سوال‌ها را مشخص کنیم.در این وبینار قصد داریم موارد گفته شده را بیشتر از قبل توضیح داده و شما را با جزئیات بیشتری آشنا کنیم.

چرا برند شما به اینفلوئنسر مارکتینگ احتیاج دارد؟

مصرف‌کنندگان بیشتر از تبلیغات برند به توصیه‌های شخص سوم در مورد استفاده از یک محصول یا خدمات اعتماد می‌کنند. همچنین این واقعیت را باید قبول کرد که انسان‌ها به حرف‌های یک دوست مشترک بیشتر از حرف‌های یک غریبه اعتماد دارند مخصوصا زمانی که صحبت از خریدن یک محصول جدید به میان می‌آید.‌ این دوست مشترک در بازاریابی همان اینفلوئنسر یا فرد تأثیرگذار است که برند را به مشتری‌های هدف پیوند می‌دهد. زمانی که چنین شخصی برای برند شما تبلیغ می‌کند، نه تنها مخاطبان خود را نسبت به برند شما علاقه‌مند می‌کند بلکه شبکه مخاطبان را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. وفاداری مخاطبان به اینفلوئنسر مورد نظر باعث افزایش ترافیک سایت شما شده و درنتیجه نه تنها تعداد فالوئرهای شبکه‌های اجتماعی بالا می‌رود بلکه فروش محصولات نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این روزها روش‌های سنتی بازاریابی در حال از بین رفتن هستند و اینفلوئنسر مارکتینگ به یکی از تأثیرگذارترین راه‌های جذب مشتری تبدیل شده است. مصرف‌کنندگان بیلبوردهای تبلیغاتی را نمی‌بینند و تبلیغات تلویزیون را نمی‌شنوند. آن‌ها خودکفا هستند و دوست دارند خودشان در مورد برند مورد نظر تحقیق کرده و به توصیه‌هایی شخصی که قبول دارند اعتماد کنند.در این وبینار قصد داریم موارد گفته شده را بیشتر از قبل توضیح داده و شما را با جزئیات بیشتری آشنا کنیم.

اینفلوئنسرها چگونه به موفقیت یک برند کمک می‌کنند؟

این افراد برای شما محتوا تولید می‌کنند و شما را به فالوئرهای وفادار خود پیشنهاد می‌دهند. آن‌ها در مکالمات مرتبط با محصول یا خدمات شما شرکت می‌کنند و تعداد طرفدارانتان را افزایش می‌دهند. بنابراین شناسایی و جذب آن‌ها به سمت برند پیش از اینکه رقبا این کار را انجام دهند موفقیت را تضمین خواهد کرد.در این وبینار قصد داریم موارد گفته شده را بیشتر از قبل توضیح داده و شما را با جزئیات بیشتری آشنا کنیم.

وحید رستمی بانی
وحید رستمی بانی

مدیریت دیجیتال مارکتینگ موسسه مدرسان شریف

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
دوره مقدماتی
جمعه 30 خرداد 1399
ساعت 17:00
ساعت 19:00
گزارش دادن
 انتخاب بلیت