موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار اشتباه شوکه کننده

وبینار اشتباه شوکه کننده

وبینار اشتباه شوکه کننده

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار اشتباه شوکه کننده
توضیحات وبینار

اشتباه شوکه کننده
"وقتی اشتباهات، کارآفرینان را دچار درد می‌کند."

بنیان‌گذار یک استارتاپ و کارآفرین بودن بسیار فریبنده است. شرکت‌های بسیار موفق و متحول کننده تکنولوژی همچون اوبر و ایربی‌اَند‌بی این تصور را ایجاد کرده‌اند که زندگی استارتاپی یعنی آزادی عمل کامل، دریافت سرمایه چند میلیون دلاری، رشد سریع، شهرت فراگیر، و موفقیت افسانه‌ای. رسانه‌ها داستان‌های این‌چنینی را دست‌مایه قرار داده و کارآفرینانی افسانه‌ای همچون مارک زاکربرگ و ایلان ماسک را آمال و آرزوی بنیان‌گذاران هر استارتاپی قرار می‌دهند. این بسیار هم عالی است. کار رسانه‌ها همین است که چنین استارتاپ‌های موفق و متحول کننده‌ای را برجسته کنند. اما اینها همۀ داستان نیست. 

حقیت این است که زندگی استارتاپی ساده نیست. هزاران عدم قطعیت، چالش‌های غیرمترقبه، و فشارهای زیادی برای رسیدن به موفقیت در آن وجود دارد. اشتباهاتی که کارآفرینان در این راه مرتکب می‌شوند با شوک آن‌ها را غافل‌گیر کرده و این انتهای راه نیست. آن‌ها تا به خودشان بیایند درد سر و کله‌اش پیدا شده و  درگیرشان می‌کند. برای از جا کندن یک استارتاپ کارآفرینان باید با مسائل زیادی دسته و پنجه نرم کرد. پاول گراهام هم‌بنیان‌گذار وای کامبینیتور برای این کِش مَکش‌ها عبارت “حوضچه غم و اندوه” (Trough of Sorrow) را ابداع کرده است.

وقوع دوره حوضچه غم و اندوه بسیار شایع است چرا که مسیر رسیدن به موفقیت آن‌طوری که تصور می‌شود مسیری سرراست با رشدی فزاینده نیست. پس از یک شروع پر از شور و اشتیاق عبور از چالش‌ها بسیار دشوار است. واقعا دشوار است. سر کردن یک ماه کامل با شکست، سلامت ذهنی هر کسی را خُرد می‌کند. حقیقت این است که افسردگی، تشویش، و سطح بالایی از استرس در جامعه استارتاپی امری بسیار شایع است. 

ارتکاب به اشتباه، شوکه شدن، و درد غیر قابل اجتناب است. اما مهم آن چیزی است که باید از این اشتباهات و دردها آموخت و آنها را به موفقیت‌هایی کلان و چشم‌گیر تبدیل کرد. آن چیزی که کارآفرین را از حوضچه غم و انبوه نجات داده و شکست یک ایده را به پیروزی و موفقیت آن بدل می‌کند. 

در این رویداد، دکتر علیرضا دهقانی مترجم کتب پرفروش #ماشین_محتوا، #خلق_یا_نفرت، #بازاریابی_هکر _رشد، و کتاب پرفروش جدید کانون ترجمان به نام #اشتباه_موفق سخنرانی نموده و علاوه بر  بیان آموزه‌هایی از این کتاب‌ها (خصوصاً کتاب اشتباه موفق) پیرامون اشتباهات کارآفرینان و درس‌های موجود در آنها، تجربیات شخصی خودشان در فضای استارتاپی خارج از کشور (که از کار در استارتاپ‌های موفق بین‌المللی و کمپانی‌های مثل اینتل حاصل شده) همچنین بنیان‌گذاری کانون ترجمان برای شما سخن خواهند گفت. 

سرفصل‌های وبینار

برخی از موضوعات و پرسش‌هایی که ایشان در این سخنرانی به آنها خواهد پرداخت عبارتند از:

 • به عنوان یک کارآفرین درگیر چه مشکلاتی می‌شوید؟
 • چه دردهایی کارآفرینان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؟
 • آیا تبدیل دردناک‌ترین شکست‌ها به بهترین ایده امکان‌پذیر است؟
 • وقتی درد ناشی از مسائل مالی بزرگ‌ترین درد کارآفرینان می‌شود.
 • تصوری که عموم از کارآفرینان دارند.
 • کارآفرینان نیزهنگام سختی دستخوش احساسات می‌شوند.
 • بی‌وقفه کار کردن کمکی به رفع اشتباهات نمی‌کند. آیا "کار کمتر، زندگی بیشتر" درست است؟
 • باید به سلامتی و جسم توجه ویژه‌ای داشت.  
 • جسم بیمار به دنبال خود ذهن بیماری می‌آورد. 
 • درد جسمانی، تنها دردی است که به معنی واقعی کلمه قدرت نابودی شما را دارد.
 • اهمیت تصمیم‌گیری خوب بر همگان هویداست.
دکتر علیرضا دهقانی
دکتر علیرضا دهقانی

کارآفرین سریالی و مشاور بین‌المللی استارتاپ‌ها و بهره‌وری در کار

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه
چهارشنبه 15 اسفند 1397
ساعت 20:00
ساعت 22:00
Host Cover
برگزارکننده: کانون ترجمان
adds-cart