موضوعات
سبد خرید (0)
وبينار ارزيابي و تامين مالي طرحهاي دانش بنيان

وبينار ارزيابي و تامين مالي طرحهاي دانش بنيان

وبينار ارزيابي و تامين مالي طرحهاي دانش بنيان

مدت وبینار:
دسته‌بندی‌ها: 
ذخیره کردن
وبينار ارزيابي و تامين مالي طرحهاي دانش بنيان
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
توضیحات وبینار

این وبينار برای آنهايي است که مي خواهند از سرمايه گذاران، پول جذب كنند يا از بانكداران وام بگيرند؛ يا آنهايي که مي خواهند با عدد و رقم، امكانپذيري و سودآوري طرح خود را به ديگران يا خودشان اثبات كنند. معمولا سرمايه گذاران فقط عدد و رقم مي فهمند و ما در اين وبينار يك سبد پر از اين شاخصها را برايشان آماده كرده ايم.

در اين وبينار به تشريح انواع روشهاي محاسبه شاخصهاي مالي و سودآوري طرح با استفاده از نرم افزار Excel خواهيم پرداخت. شاخصهايي چون نقطه سر به سر را محاسبه كرده و تحليل حساسيت طرح (sensitivity analysis) به شاخصهايي نظير تورم و ميزان فروش را تمرين خواهيم كرد. تمام تلاشمان بر اين خواهد بود كه بتوانيم نوسانات نرخ ارز يا ريسكهاي پيش بيني نشده را پيش بيني و مديريت كنيم. در بخش پاياني نيز به تامين مالي خواهيم از 5f مورد استفاده در شروع كار تا 5C كه براي بانكداران مهم است. همينطور انواع روشهاي تامين مالي را مروري سريع كرده و به معرفي صندوقهاي رسمايه گذاري خطرپذير و صندوقها و تسهيلات و منابع حمايتي و كم بهره موجود براي شركتهاي دانش بنيان خواهيم پرداخت.

براي غني سازي مطالب از مثالهای کاربردی وطنی و خارجی و نیز ايده ها و نظرات ساير شركت كنندگان در وبينار الهام خواهيم گرفت. چندين فايل كمكي و پشتيبان نيز براي دانلود در اختيارمان قرار خواهد گرفت كه بعدها گره گشاي چالشهايمان در دنياي واقعي خواهند بود.

در پايان اين وبينار و با استفاده از فايلهاي تكميلي اي كه به صورت فرمهاي خام و نمونه هاي تكميل شده در اختيارمان قرار خواهد گرفت، هر يك از ما خواهيم توانست محاسبات مالي مربوط به طرح خود را انجام داده و حتي تحليل حساسيت اوليه اي براي نوسان گيري شاخصهاي كليدي موثر بر طرح را خواهيم داشت. همينطور با نحوه ارايه طرح نزد سرمايه گذاران و منابع مالي موجود براي طرحهاي نوآورانه آشنا خواهيم شد. منابعي كه عمدتاً منحصر به شركتهاي دانش بنيان هستند و با بهره كم و نرخهاي ترجيحي و حتي بعضا در قالب مشاركت و سرمايه گذاري حمايتي، در اختيارمان قرار مي گيرد و دواي درد روزهاي بي پولي و ابتدايي شروع كارمان خواهد بود.

سرفصل‌های وبینار
  •     مقدمه و تشریح اهداف وبينار؛
  •     طرح توجيهي، طرح امكانسنجي و طرح كسب و كار چيست و هر يك به چه كار مي آيند؟
  •     الگوهاي تدوين توجيه بازار و مشتريان طرح
  •     الگوهاي اثبات امكانپذيري و توجيه فني طرح
  •     شاخصهاي مالي و سودآوري طرح و نحوه محاسبه آنها با EXCEL
  •     مرور Case Study های موفق ايران و دنیا
  •     نمایش و تحليل فیلمهاي جذاب و مرتبط
  •     معرفي منابع، کتابها و سايتهاي مفيد فارسي و انگليسي + مستندات تكميلي براي دانلود در انتهاي وبينار
  •     جمع بندی: نكات خاص مربوط به تدوين طرح توجيهي در بازار ايران (با مشارکت شرکت¬کنندگان محترم)
  •     پرسش و بحث.


 

مهدی کنعانی
مهدی کنعانی

مشاور و مدرس سرمایه گذاری و کسب و کار

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه
یک‌شنبه 8 شهریور 1394
ساعت 20:30
ساعت 22:30
Host Cover
برگزارکننده: ایسمینار
adds-cart
 انتخاب بلیت