موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار مذاکرات تلفنی

وبینار مذاکرات تلفنی

وبینار مذاکرات تلفنی

مدت وبینار: ساعت
دسته‌بندی‌ها: 
ذخیره کردن
وبینار مذاکرات تلفنی
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
توضیحات وبینار

مطالبی که در این آموزش یاد می‌گیریم

?  تلفن و گراهامبل 

? نحوه ارتباط با تلفن 

?  اشتباهات تلفنی 

? کارهای ضروری در زمان صحبت با تلفن 

? هدف‌گیری مشتری 

یک روزی واقعا تلفن به این راحتی در دسترس افراد نبود. زمانی را یادم می‌آید که برای تلفن حرف زدن باید به سرِ کوچه محلمان می‌رفیتم تا در یک باجه زرد رنگ ایستاده که در تابستان گرم و در زمستان سرد بود و اگر کسی با گوشه ۵ ریالیش سکه به شیشه نمی‌کوبید چند دقیقه‌ای را می‌توانستیم با دوستان و یا عزیزانمان صحبت کنیم.

آن روزها در هر خانه‌ای تلفن نبود و فقط تعداد کمی از خانه‌ها تلفن داشتند. یادم می‌آید زمانی که دایی عزیزم از آمریکا زنگ می‌زد ما باید به خانه همسایه‌مان می‌رفتیم و در آنجا با کلی شرمندگی با تلفن صحبت می‌کردیم.

 

ولی گذشت آن روزها

ولی گذشت آن روزها و امروزه در هر خانه و محل کاری چندین خط و شاید صدها خط وجود داشته باشد و دیگر شاید هیچ باجه‌ تلفنی در سطح شهر دیده نشود و این کیوسک‌های قدیمی در خیابان جای خود را به موبایل‌ها (تلفن‌های همراه) پرکاربد داده‌اند.

⚫ چرا این اتفاق افتاده؟

⚫ چرا شرکت‌ها و سازمان‌ها چندین خط دارند؟

برای این‌که به ارزش ارتباطات پی بردند و پی بردند که کسب و کارشان در گرو همین اختراع جناب آقای گراهامبل هست و این وسیله کوچک می‌تواند زندگی کاریشان را متحول کند دقیقا درست شنیدید، متحول کند. حال خیلی از عزیزان با توجه به این‌که مزایای این وسیله کوچک را در کسب وکار و ارتباطاتشان می‌دانند ولی مهارت‌های لازم در استفاده از این وسیله را ندارند و با همان روش‌هاس سنتی مشغول به کار هستند و این روش‌های سنتی را سینه به سینه انتقال می دهند.

نام این وسیله چیست؟

خیلی از افراد نامش را می‌دانند و خیلی دیگر کاراییش را، خیلی از افراد با این وسیله کارکردند و خیلی دیگر از عزیزان نه نامش را می دانند و نه تا به حا این مهر‌های محبوس در میله را دیده‌اند.

⚫ چرا در حال حاضر خیلی‌ها نامش را نمی‌دانند؟

⚫ چرا در حال حاضر خیلی‌ها کارش را نمی‌دانند؟

زیرا این وسیله منسوخ شده است و جای خود را به کامپیوترها و ماشین‌حسابها و نرم‌افزارهای حسابداری داده اند زیرا دیگر وسایل سنتی از این قبیل کارایی ندارد و این مربوط به زمانی بود که هیچ وسیله حساب کردنی به غیر از انگشتان دست نبود ولی امروزه ……….

نتیجه‌ای که از این بحث می‌خواهیم بگیریم این هست که دیگر روش‌های سنتی کارایی آن‌چنانی ندارد و باید روش‌های سنتی خود را با روش‌ها و مهارت‌های نوین جایگزین کنیم. در این زمانه و در قرن حاضر نمی‌توان گفت که روش‌های سنتی کارایی ندارد ولی به صراحت می‌توان گفت که اثربخشی خود را از دست داده‌اند. مثال چرتکه یک مثال کامل و جامع هست زیرا نمی‌توان گفت که دیگر کاربرد ندارد ولی اثربخشی و سرعت خود را نسبت به تجهیزات نوین از دست داده است.
 

شما هم موافق هستید؟

حال با این توضیح می‌توان در خصوص تلفن هم این موضوع را مطرح کرد که دیگر روش‌های سنتی و قدیمی در جواب‌گویی به تلفن دیگر اثربخشی سابق را ندارد، به طور مثال در زمان‌های گذشته کسی که تلفن را برمی‌داشت در لحظه نخست می‌گفت:

 

الو

یا اگر صدا نمی‌آمد با صدایی بلندتر می‌گفتیم الوو……الوووووو…….الووووووووو

ولی امروز یادگرفتیم که اگر صدای مخاطب را نداریم با داد زدن و تکرار کلمه الو کاری از پیش نمی‌رود و در کمال خونسردی و آرامش می‌گوییم “صدای شما را ندارم لطفا مجدد تماس بگیرید”
و از همه مهمتر کلمه الو هست که جای خود را به کلمه بفرمایید و جانم داده است و در تمامی دوره‌ها و کارگا‌ه‌ها روی این موضوع بسیار کار می‌کنم که این کلمه را از دایره لغات کلیه دانشجوهایم حذف کنم زیرا در این زمانه الو شنیدن از طرف مقابل خوشایند افراد نیست، این موضوع نظر شخصی بنده نیست بلکه حاصل نظرسنجی‌های بیشماری هست که انجام شده است.

 

فربد طهرانی
فربد طهرانی

مربی اصول و فنون مذاکره

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
مذاکره تلفنی
23 شهریور 1399
ساعت 8:00
ساعت 9:00
Host Cover
برگزارکننده: کانون مربیان کسب و کار
گزارش دادن
 انتخاب بلیت