موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار تولید ثروت در بافت ناکارآمد

وبینار تولید ثروت در بافت ناکارآمد

وبینار تولید ثروت در بافت ناکارآمد

ذخیره کردن
وبینار تولید ثروت در بافت ناکارآمد
توضیحات وبینار

در راستای بازآفرینی بافت ناکارآمد شهر اصفهان و همکاری و تعامل کلیه بازیگران این امر، راه ­اندازی نهاد توسعه محلی و دفاتر تسهیلگری به عنوان یکی از ابزارهای تسهیل و تسریع در مبحث بازآفرینی شهری در دستورکار معاونت شهرسازی و معماری و سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان قرار گرفته است که نیاز است در سطح گسترده ای در شهر اصفهان راه اندازی و فعالیت نماید به گونه ای که هر منطقه حداقل یک دفتر تسهیلگری داشته باشد. این دفاتر به عنوان حلقه واسط فیمابین شهروندان ساکن در بافت و مجموعه مدیریت شهری می­باشند که بایستی مهارتها، دانش و تخصص لازم را برای برقراری ارتباط موثر و مستمر دارا باشند.  دفاتر بایستی نسبت به شناخت جامع محله، تعریف انواع پروژه­های بازآفرینی، ارتقاء توانمندی­های اجتماعی و اقتصادی ساکنین که منجر به ارتقاء کیفیت محیط زندگی ساکنین بافت می­گردند فعالیت نمایند. بنابراین بایستی افراد شاغل در این دفاتر با ادبیات این موضوع، شیوه­ها و روش­های ارتباط با شهروندان، ضرورت تعریف و اجرای پروژه­های نیازمند در بافت­ها آشنا گردند. در این راستا معاونت شهرسازی و معماری و سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان  در نظر دارد نسبت به تربیت نیروی متخصص در حوزه بازآفرینی اقدام نماید.

 بدین ترتیب از کلیه دانش آموختگان و دانشجویان سال آخر علاقمند در رشته­های مهندسی شهرسازی، برنامه­ریزی شهری، طراحی شهری، مهندسی معماری، علوم اجتماعی، اقتصاد شهری و حقوق ثبتی دعوت به عمل می­آید در دوره آموزشی "طرح آموزش نیروی متخصص  دفاتر تسهیلگری دربافت­هاي ناکارآمد شهر اصفهان" شرکت نمایند.

دوره­های آموزشی در 8 سرفصل به متقاضیان آموزش داده می­شود و همچنین با تجربه و فعالیت دفاتر فعال شهر اصفهان نیز از نزدیک آشنا می­شوند.

  1. آشنایی با مفاهیم مشارکت، بازآفرینی شهری، بافتهای ناکارآمد شهری
  2. آشنایی با مباحث بستر سازی و نهاد سازی
  3. آشنایی با مباحث توانمندسازی اقتصادی ساکنین
  4. آشنایی با مباحث کالبدی
  5. آشنایی با مباحث زمینه سازی و تسهیل حضور نقش آفرینان
  6. آشنایی با مباحث تولید ثروت
  7. آشنایی با مسائل ثبتی و حقوقی در بافتهای ناکارآمد
  8. آشنایی با تجارب دفاتر تسهیل گری و خدمات نوسازی در کلانشهرها
محمدجواد عالمزاده
محمدجواد عالمزاده

مدیر دفاتر تسهیل گری

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
تولید ثروت در بافت فرسوده (بخش اول)
25 تیر 1399
ساعت 17:00
ساعت 19:00
Host Cover
برگزارکننده: سازمان نوسازی و بهسازی شهر اصفهان
گزارش دادن