موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار تحلیل تخصصی بازار های موازی سرمایه گذاری در تابستان 99

وبینار تحلیل تخصصی بازار های موازی سرمایه گذاری در تابستان 99

وبینار تحلیل تخصصی بازار های موازی سرمایه گذاری در تابستان 99

مدت وبینار: ساعت
ذخیره کردن
وبینار تحلیل تخصصی بازار های موازی سرمایه گذاری در تابستان 99
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

آنچه که نمی دانید شما را به خطر نمی اندازد، آنچه که بدان مطمئن هستید شما را به خطر خواهد انداخت
مارک تواین

این جمله مارک تواین بسیار دردناک است و البته روشنگر، حتما شما هم اخبار را پیگیری می کنید، ریس اتحادیه معاملات املاک می گوید وبسایتهای انلاین ارایه دهنده قیمت ملک را ببندید تا ارزانی به بار آید یا ریس کل بانک مرکزی از ذخایر سرشار ارزی خبر می دهد و ریس اتحادیه روزانه در حال دادن خبر بالا و پایین رفتن قیمت انس جهانی و حباب سکه است و بازار سرمایه که در روزهای صعودی همه بورس باز و در روزهای نزولی خبری از هیچکس نیست.
در وبینار تحلیل تخصصی بازارهای موازی در خرداد ماه ۹۹ قصد داریم در باب استراتژی شما برایسرمایه گذاری در تابستان صحبت کنیم، چه فرصتهایی که با گوش فرا دادن به همین اخبار از نوع دانش شوفری (اصطلاحی برای اهمیت دادن به مرجع حرفها) از دست رفت و قدرت خرید همه مان کمتر و کمتر از گذشته شد.
بازارهای موازی اصطلاحی است قدیمی نه متعلق فقط به ایران بلکه جهانی از حرکت روند نقدینگی در بین بازارها، محرکهای مختلفی بازارهای را به حرکت وا می داند، نقدینگی بالا ، تورم ، خبرهای سیاسی ، رویدادهای این روزهای امریکا و کرونا ، انتخابات مجلس و …
بدون درک حرکتهای نقدینگی در این چهار بازار سرمایه گذاری درست امریست ناممکن و با ریسک بالا.
در این هفته با آخرین داده های ملک و املاک کشور به بررسی روند حرکتی بازار ملک در تابستان خواهیم پرداخت
همچنین به بررسی نوسانات ارز و طلا به صورت تخصصی خواهیم پرداخت و در نهایت با رویکردی بدون تعصب به بررسی روند رو به صعود این روزهای بورس و استراتژی مناسب برای آن خواهیم پرداخت

 

خرد بهتر از هر چه ایزد بداد ستایش خرد را به از راه داد

بانک مرکزی در آخرین دستورالعمل خود در باب ارز به موارد زیر اشاره کرده است:
بر اساس دستورالعمل اجرایی مزبور، حمل و نگهداری ارز (اسکناس) توسط اشخاص حداکثر تا سقف مبلغ ۱۰٫۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها بلامانع بوده و حمل و نگهداری ارز (اسکناس) برای مبالغ بیشتر از ۱۰٫۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها توسط اشخاص، صرفاً در صورت داشتن یکی از مدارک شامل: سند موسسه اعتباری، رسید سنا و اظهارنامه گمرکی مجاز خواهد بود.

چند سوال مهم:
چرا این روزها این دستورالعمل صادر می شود و از آن مهمتر این عمل چه تاثیری بر بازار ارز در کوتاه ، میان و بلند مدت دارد

دقت داشته باشیم که هر گاه فشار های تعزیراتی بر بازار ارز صورت می پذیرد در اقتصاد ایران و بر اساس آخرین گزارش مرکز پژوهشهای مجلس رویداد های زیادی را به دنبال خود دارد.
اگر هدف کانالدهی این ارز به سایر بازارها و بازار سرمایه است که الزاما جوابگو نخواهد بود چون دلیل نگهداشت ارز بسیار است ، بسیاری از افراد برای حفظ ارزش ریال ، بسیاری برای سفر های خارجی و در نهایت عده ای برای سرمایه گذاری.
بازار حتما واکنش نشان خواهد داد ولی ممکن است در کوتاه مدت این امر سبب حرکت بازار موازی مسکن و طلا و البته بورس شود.

در روز پنجشنبه در باب این موضوع و نحوه تاثیر این دستورالعمل در بازارهای صحبت خواهیم کرد

قیمت متوسط مسکن در تهران فروردین ماه ۹۸ حدود ۱۱.۲ میلیون تومان
قیمت متوسط مسکن در تهران در فرودین ۹۹ ماه ۱۵.۲ میلیون تومان
و حال متوسط قیمت بالای ۱۷ میلیون تومان!
می دانید رکود تورمی یعنی چه؟
یعنی همین!
یعنی همه می گویند بازار در رکود است اما شما به عینه تورم را هم می بینید.
همانند گذشته تکرار می کنم کسانی که می خواستند خانه دار شوند فرصتها را از دست ندهدن چون با این فشار نقدینگی باز هم شاهد افزایش قیمت هستیم، نقدینگی در ایران با این که در حال تخلیه در بازار سرامایه است در حال شروع حرکت #سودها از بازار سرمایه به سمت سایر بازار ها است.
کسانی که از بازار سرمایه سود کرده اند و می خواهند سود خود را ذخیره Save کنند با دارایی هایی که ریسک کمتری دارند.
در روز پنجشنبه در خصوص روند و چگونگی بررسی سرمایه گذاری در بازار مسکن صحبت خواهیم کرد.

بدگمان بودن پرزحمت و پرهزینه است. بهتر است در مورد موضوعاتی که پیامدهای بزرگی دارند شکاک باشیم و در موارد کوچک و زیباشناختانه زندگی، ناقص، احمقانه و انسان بمانیم. نسیم نیکلاس طالب

به شخصه انسان خوشبینی هستم اما در سرمایه گذاری به گفته نسیم نیکلاس طالب بدگمان بودن پرزحمت و پر هزینه است اما این شکاک بودن برای بقاء لازم است
گزارش مرکز پژوهشهای مجلس نشان می دهد(مرجع رسمی) که نقدینگی در ۸ سال گذشته ۶.۴ برابر شده است و پایه پولی ۴.۱ برابر ! در کدام اقتصاد؟ در اقتصادی که رشد اقتصادی ۵ سال اخیرش معادل صفر بوده است!
نتیجه؟ تورم بالایی که می بینیم و در صورت قطع نشدن این روند خلق پول ادامه خواهد داشت! شاید فکر می کنید بلایی که سر آرژانتین آمد سرمای نخواهد آمد ولی آنها هم اگر تجربه و خطا را پیش نمی گرفتند حتما سالم می ماندند و ما ید طولایی در تجربه و خطا داریم هم سیاستگذاران و هم مردم.
در شرایط افزایش نقدینگی و تورم بالا بدون رشد اقتصادی تمام بازارها صعودی هستند! چون همه در حال حفظ ارزش ریال خود می باشند و لی اینکه کدام بازارها سرعت بیتری دارند این تحلیل دقیق تری می طلبد.

من فکر می کنم این اشتباه است که هیچوقت بیرون از خودت، به دنبال امید بگردید
آرتور میلر

نمی دانم آخرین گزارش مرکز پژوهش های مجلس را کامل خوانده اید یا خیر، تورم نقطه به نقطه سال ۹۸ به ۴۱ درصد رسیده است این یعنی اگر ریالی داشتیم متاسفانه ارزش آن حداقل به صورت متوسط ۴۱ درصد کاهش یافته است، یک راه گلایه هایی است که همه دارند اما یک راه برای حفظ ارزش پول سرمایه گذاری است درست مبتنی بر زمان درست و متناسب باشخصیت مان.
بازار های موازی در اقتصاد ایران با توجه به نقدینگی تولیدی دولتها همواره دستخوش تغییر هستند ، این تغییرات با امید به آینده اقتصاد ایران در حال تغییر است ، همچنین از بازاری به بازار دیگر می رود برخی روزها همانند سال ۹۷ و اعلام دلار ۴۲۰۰ تومانی از بازار ارز سر دراورد و این روزها در بازار سرمایه است.
طلا در یکسال گذشته ۷۴٪ بازده ایجاد کرده که از تورم ۴۱٪ سال ۹۸ بیشتر بوده
دلار حدود ۴۷ درصد
مسکن در همین بازه بیش از ۶۰٪
و بازار سرمایه بیشترین بازده را ایجاد کرده است
اما این اعداد و ارقام زمانی درست هستند که شما دقیقا ۳۶۵ روز پیش سرمایه گذاری می کردید و امروز میفروختید تا بتوانید چنین بازده ای را ثبت کنید!
آنچه مهم است درک ما از روند کلان اقتصاد و بازار های موازیست.
روز پنجشنبه در وبینار تحلیل بازارهای موازی در اقتصاد ایران با داده هایی به روز به بررسی بازارهای موازی خواهیم پرداخت، بدون تعصب.

به کجا چنین شتابان؟

آیا رسیدن به دلار ۱۸ تومنی غیر قابل پیش بینی بود؟
بازار ارز نقطه شروع حرکت بازار های است.
تقریبا این روند بار ها و بارها مشاهده شده است
روندی که تاثیر مستقیم و ثانیه ای روی بازار طلا می گذارد و به مرور بر بازار مسکن.
البته شرکتهای بورسی صادراتی از این امر خوشحالند و شرایط بهتری خواهند داشت.

فردا بازده بازارها را بررسی خواهیم کرد و چشم اندازی از تابستان ۹۹ برای بازارهای موازی ارایه خواهیم داد.

چرخه بازارها همواره در حال حرکت هستند و ایستایی وجود ندارد

رشد قیمت دلار و رسیدن به بازه قیمتی ۱۸۰۰۰ تومان
چند اتفاق مهم در بازار سرمایه و بازار مسکن روی خواهد
داد، متر مربع مسکن در صورت تثبیت دلار ۱۸ تومانی به
متوسط متر مربع ۱۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان خواهد رسید و
سهام شرکتهای صادرات محور بورس شاهد رونق خواهند بود


تا زمانی که درک درستی از پایه پولی و روند خلق نقدینگی نداشته باشیم امکان سرمایه گذاری موفق در ایران و پایداری آن بحث برانگیز خواهد بود. پیمان مولوی
به نمودار فوق دقت کنید ، روند حرکتی پایه پولیرا از سال ۹۵ بدین سو رصد کنید ، روندی افزایشی با شیبی زیاد!
پایه پولی در کنار کوچک شدن اقتصاد از دلایل رشد نقدینگی در اقتصاد ایران است و این رشد نقدینگی در انتهای سال ۱۳۹۹ به عدد ۳۰۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید!
این عدد به اندازه ای بزرگ است که توانایی ایجاد تورم در تمام ۴ بازار ارز، طلا ، بورس و مسکن را دارد.
توجه کنید که همانطور که در فروردین ۹۹ اشاره شد اقتصاد ایران با این افزایش پایه پولی (که قابل پیش بینی بود) و این رشد نقدینگی (باز هم قابل پیش بینی بود) ناچار به تحمل تورم است و ارزش ریال چه بخواهیم و چه نخواهیم کاهش خواهد یافت چون روند متفاوتی در سیاستگذاری دیده نمی شود.

پایه پولی که به آن «پول پرقدرت» نیز گفته می‌شود در واقع همان پول‌های – سکه، اسکناس یا اعتبار – منتشر شده از سوی بانک مرکزی هستند. شاید این پرسش برایتان پیش بیاید که چرا به این پول‌ها، پول پرقدرت می‌گویند؟ پول پرقدرت، عبارت است از پولی که مستقیما توسط بانک مرکزی به وجود می‌آید و شامل موارد ترازنامه بانک مرکزی می‌شود.

چرخه بی نهایت سرمایه گذاران
امید، نا امیدی، امید ، ناامیدی و …

متاسفانه بازار سرمایه گذاری در ایران کاملا هیجانی است، این بدان معنی است که وقتی که باید به بازاری ورود کرد همه دست نگه می دارند اما به محض شروع یک بازار به ان سمت می روند، به تابلو بالا دقت کنید، چرخه ایست از احوالات سرمایه گذاران

از امید و خوشبینی تا نا امیدی و باز هم امید.
حواسمان باشد اقتصاد ایران ۵ شوک ارزی را در ۵ دهه گذشته به خود دیده
در ۲۰ سال اخیر ۴ شوک تورمی بالا را تجربه کرده
و هیچ نشانی از عدم تکرار نیست
لذا روند بازارها را بررسی کنید ، بدون تعصب

آدم بدبین سختی را در هر فرصت می بیند و آدم خوش بین فرصت را در هر سختی. وینستون چرچیل

این خبر را کامل و دقیق بخوانید:

 این سامانه براساس دیتا‌ها و اطلاعاتی که در آن قرار داده شده، به شناسایی خانه‌های خالی از سکنه می‌پردازد و براساس ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، در صورتی که واحد مسکونی بیش از یک سال خالی از سکنه باشد، مشمول این مالیات قرار می‌گیرد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این قانون از سال ۹۵ باید اجرا می‌شد بنابراین هر واحد مسکونی که از سال ۹۵ خالی از سکنه بوده، در سال اول مشمول مالیات نیست و از سال دوم به بعد به آن مالیات تعلق می‌گیرد و تا زمانی که خالی بماند این مالیات از واحد مسکونی اخذ خواهد شد.
به گفته معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی، علاوه بر خانه‌های خالی مذکور در سامانه اسکان و املاک، این سازمان به بررسی فیزیکی و میدانی واحد‌های نامبرده شده در این سامانه می‌پردازد و پس از شناسایی واحد‌های خالی، در صورتی که بیش از یک سال خالی مانده باشد به آن مالیات تعلق می‌گیرد.

نتیجه: متاسفانه تاثیر قانون مالیات بر خانه های خالی مشخص نیست اما با ایجاد قرارداد های اجاره و انواع و اقسام روشها امکان دور زده شدن را دارد.

سهام دلاری و بازار سرمایه

با بالا رفتن قیمت ارز و حرکت بازار های موازی ممکن است کمی از جریان ورود نقدینگی به بورس کند شود
اما با تجربه سهامداران جدید بسیاری از انها به جای ورود به بازار های موازی ترجیح خواهند داد سهام های
دلاری را بخرند تا هم در بازار سهام باشند و هم از رشد دلار منتفع شوند
ب سهام شرکت‌هایی که درآمد آن‌ها به دلار است، یعنی محصول خود را صادر می‌کنند به سایر کشورها و به ازای آن ارز دریافت می‌کنند، سهام دلاری می‌گویند. این‌گونه شرکت‌ها به‌واسطه‌ی این‌که درآمد آن‌ها همبستگی بالایی با دلار دارد، اگر قیمت دلار بالا رود درآمد این شرکت‌ها نیز افزایش می‌یابد و واضحاً با افزایش درآمد شرکت‌ها قیمت سهام آن‌ها نیز افزایش می‌یابد. چنانچه در سبد سهام خود سهام دلاری داشته باشید ، نسبت به کاهش ارزش ریال مصون خواهید ماند.
به‌خوبی می‌دانیم که پس از افزایش قیمت دلار یک موج تورمی گریبان گیر اقتصاد خواهد شد. حال اکثر شرکت‌های داخل بورس دارایی‌هایی ( دارایی می‌تواند  زمین یک کارخانه، ماشین‌آلات صنعتی و یا محصول تولیدشده در انبار باشد) دارند که با موج تورم همراه خواهند شد و قیمت آن‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.
پس اگر سهام شرکتی را بخریم که دارایی‌های ارزشمندی داشته باشد ، آنگاه با یک موج تورمی می‌توانیم ارزش  پول خود را حفظ کنیم .  صنعت خودرو جزو صنایعی است که همبستگی مستقیم با دلار ندارد اما با افزایش قیمت دلار، قیمت دارایی‌های آن‌ها افزایش می‌یابد  که عامل مثبتی(با تأخیر) برای رشد این صنعت می‌باشد.

بازده ۶ ماهه طلا به ۶۸٪ رسید
بازده سالیانه به ۸۰٪

روند رشد طلای جهانی در این هفته ادامه دار بود و در بازار ایران نیز به سبب رشد جهش وار دلار شاهد رشد بی سابقه طلا بودیم.
تنش بین هند و چین و کشته شدن ۲۰ سرباز هندی هم گمانه زنی ها را در بازار های جهانی تشدید کرد و هر چه قدر شاهد عدم استقرار باشیم طلا جایگزین بسیاری از سرمایه گذاری ها در سطح جهان خواهد شد.

سرمایه گذاری موفق پیش بینی
پیش بینی دیگران است
جان مینارد کینز


موضوع مقایسه یکی از پایه‌های ثابت جملات انگیزشی است. بیل گیتس در این سخن، پا را از حد معمول فراتر گذاشته و مقایسه خودمان با دیگران را نوعی توهین به حساب آورده است. با دیدن این سخن به یاد گفته‌ای از آلبرت انیشتین افتادم که می‌گفت: «هر کس یک نابغه است. ولی اگر ماهی را از روی توانایی‌اش در بالا رفتن از درخت قضاوت کنی، آن ماهی تمام عمرش را با این باور زندگی خواهد کرد که یک احمق است.»
در دنیای سرمایه گذاری نیز مقایسه بس خطر ناک است، شما تیپ های شخصیتی متفاوتی دارید ، رویکرد ها و زمینه های متفاوت لذا خود را با کسی مقایسه نکنید!

ریسکی که دیگری می پذیرد را شما می توانید تحمل کنید؟
آیا شما می توانید ۱۰ سال به یک سهم دست نزنید؟
آیا شما می توانید تحمل سقوط ۵۰٪ بازاری را داشته باشید؟

افت‌وخیز شدید نرخ دلار همان‌طور که می‌تواند عامل مثبتی برای شرکت‌های صادرات محور باشد، می‌تواند تأثیر منفی هم بر برخی از شرکت‌ها بگذارد. شرکت‌هایی که مواد اولیه خود را از خارج وارد می‌کنند، مثل اکثر شرکت‌های دارویی، با افزایش قیمت دلار، مواد اولیه آن‌ها گران می‌شود و هزینه‌های آن‌ها را افزایش می‌دهد درصورتی‌که شاید محصولات آن‌ها افزایش چندانی نداشته باشد خصوصاً اگر قیمت محصولات آن‌ها از سوی دولت مصوب شود و این اثر منفی بر سودآوری شرکت خواهد داشت.  یکی دیگر از حالت‌هایی که می‌تواند تأثیر منفی بر ارزش سهام بگذارد زمانی هست که یک شرکت دارای بدهی ارزی(تسهیلات ارزی) باشد، در این حالت با افزایش نرخ ارز بدهی شرکت زیاد می‌شود و هزینه‌های مالی شرکت را افزایش می‌دهد.

بانک مرکزی زندگی شما را چگونه تحت تاثیر قرار می دهد؟

حجم پول در حال گردش در یک اقتصاد مدرن توسط بانک مرکزی تنظیم می شود در تمام کشورها بانکهای مرکزی وظایفی دارند ، در انگلستان بانک مرکزی انگلستان ، در اروپا بانک مرکزی اروپا در ایران بنک مرکزی ایران و در امریکا فدرال رزرو.
شاید شما در تهران نشسته اید و به کسب و کار خود مشغول، اما یک تصمیم در فدرال رزرو امریکا می تواند تاثیر بسیاری بر تصمیمات شما در زندگی حرفه ای و شخصی مالی شمما داشته باشد.
کار اصلی فدرال رزرو مدیریت عرضه پول کشور است، قبل از ۱۹۳۳ این روند خودکار بود، زیرا مقدار پول توسط جریانات فلزات گرانبها به داخل و خارج کشور تعیین می شد.
یک دلار در ان زمان نشان دهنده حقی بود برای داشتن وزن ثابتی از شمش طلا .
بعد از ۱۹۳۳ شهروندان ایالات متحده دیگر قادر به مبادله یک دلار با طلا نبودندو دلار تبدیل به کاغذی صرف که پشتوانه ای جز اعتماد به دولت ایالات متحده نداشت شد.
حال در ایران نیز بانکهای مرکزی از زمان تاسیس تا کنون سیاستهای متفاوتی را در پیش گرفته اند ، ارزش ریال به پایین ترین حد خود رسیده است و قدرت خرید تک تک ایرانیان محدود تر شده است.

ایا شما به عنوان یک شهروند می توانستید این روند را پیش بینی کنید؟
جواب مثبت است
اما چرا همگان در برابر رویدادها شوکه می شوند؟
به این دلیل که قصدی برای شناخت از مکانیزمهای اقتصادی نداریم و به دنبال سوالات کلیدی هم نمی رویم.

 

اختیار معامله چیست؟

ابزار مالی به‌طور عمده مبتنی بر یا مشتق از یک دارایی پایه هستند و به عبارتی ارزش آن‌ها برخاسته از ارزش دارایی دیگری است و به همین دلیل، ابزار مشتقه نیز نامیده ­می‌شوند. دارایی‌هایی که می‌توانند به‌عنوان دارایی پایه در این ابزار مورداستفاده قرار گیرد، عبارت‌اند از انواع سهام، ابزار بهرهایی و متأثر از نوسان‌های نرخ بهره، ابزار بازار مبادله‌های ارزی، انواع کالا، اعتبارهای مشخص و خاص و وام‌های خرد و کلان.
بورس اختیار معامله شیکاگو (CBOE)، به‌عنوان اولین بورس اختیار معامله در سال ۱۹۷۳ تأسیس شد. در اولین روز معاملات (۲۶ آوریل ۱۹۷۳)، تنها تعداد ۹۱۱ قرارداد بر روی ۱۶ سهم مبادله شد. پس از آن، چندین بورس سهام و تقریبا تمامی بورس­ های قراردادهای آتی (Futures) به استفاده از ابزار اختیار معامله اقدام کردند. بورس شیکاگو در تمامی این سال‌ها رتبه اول را در حجم مبادلات به خود اختصاص داده است و با استقبال بی‌نظیر بازیگران بازار در سال ۲۰۰۶ با مبادله بیش از ۶۷۰ میلیون قرارداد اختیار معامله به ارزش ۱۵ تریلیون دلار و با رشد ۴۴% نسبت به سال قبل به بالاترین رکورد تاریخ خود رسیده است. در ابتدا در کارایی و میزان استقبال از این اوراق تردید وجود داشت، اما با بالا رفتن تقاضای سرمایه‌گذاری با استفاده از اوراق اختیار معامله، حجم معاملات این اوراق در دهه ۱۹۸۰، از حجم معاملات خود سهام پیشی گرفت که این واقعیت میزان پاسخگویی اختیار معامله نه‌تنها بر روی سهام بلکه بر روی کالاها و ارزها و بیش از ۹۰ شاخص مختلف ازجمله NASDAQ و S&P500 بازار تعریف شده است.

سرفصل‌های وبینار

تحلیل اقتصاد کلان ایران
تحلیل روند نقدینگی
تورم بازارها
تورم انتظاری
تورم تحقق یافته
گپ تورمی

تعریف بازارهای وموازی

تحلیل بازار طلا
روند بازار ایران
نقدینگی درون این بازار
بازده این بازار یکساله ، شش ماهه ، سه ماهه و ماهیانه

تحلیل بازار ارز
آخرین رویدادها
نقدینگی درون این بازار
بازده این بازار یکساله ، شش ماهه ، سه ماهه و ماهیانه

تحلیل بازار مسکن
کدام مناطق بیشترین رشد را دارند
کدام مناطق برای سرمایه گذاری مناسب ترند
پیش بینی بازار تابستان مسکن
و روند تحولات آتی

تحلیل بازار بورس
روند نقدینگی
صنایع پیشرو
روند ورود نقدینگی به صنایع و گروه ها
تحلیل روند شاخص

مخاطبین

سرمایه گذاران ، علاقمندان به سرمایه گذاری خردمندانه ، علاقمندان به تحلیل بازار های موازی ، علاقمندان به داده های دسته اول برای تحلیلی خردمندانه

دکتر پیمان مولوی
دکتر پیمان مولوی

سرمایه گذار، فارغ التحصیل دانشگاه اسکس انگلستان ، بنیانگذار Molavi Capital ، شریک و مدیر Euroexim Capital اسپانیا، دبیرکل انجمن اقتصاددانان، عضو انجمن حسابداران خبره ایران،

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4.7 از 5
4.9 از 5 ( 3 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
ورود و خوش آمدگویی
29 خرداد 1399
ساعت 18:00
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: آکادمی تأمین مالی و سرمایه گذاری مولوی
گزارش دادن