موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری

وبینار تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری

وبینار تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری
توضیحات وبینار

هرگز روی یک منبع درآمد اتکا نکنید، سرمایه‌گذاری انجام دهید تا منبع دیگری ایجاد کنید.
«وارن بافت»

تابستان ۹۹ آبستن تحولات مهمی در بازار های موازی است، دلار به اوج رسید و برای یک هفته به مدار قبلی باز گشت اما سخنان رئیس کل بانک مرکزی دکتر همتی بازارها را به تکاپو بازگرداند!
در هفته اول مرداد ماه بازده بازارها بدین گونه بود:
بورس ۰.۱۶٪
دلار ۲٪
طلا ۱۴٪
مسکن ۷٪ (متوسط متر مربع تهران نسبت به خرداد ۹۹)


امروز که این مطلب را می خوانید بورس شاید از ۲ میلیون هم عبور کرده باشد(۱۹۵۰۰۰۰)…
روند نقدینگی و پایه پولی سرعتی بیشتر گرفته اند و در حال زدن رکورد در اقتصاد ایران هستند!
تردیدهایی از این جنس در میان همه مردم دیده می شود:
تا چه زمان بازار سرمایه رشد می کند؟
بهتر نیست دارایی های خود را نقد کنیم و به بازار سرمایه ببریم؟
آیا عرضه های دولتی موجب بالا رفتن مجدد شاخص می شود؟
روند طلا به چه سمتی خواهد بود و …
آنچه که یک سرمایه گذار باید بدان دقت کند نه چنین سوالات کلی بلکه استراتژی مناسب مبتنی بر شخصیت و امکانات خود است.
در برنامه های هفتگی تحلیل تخصصی بازارهای ۹۹ به بررسی چشم انداز بازارهای اصلی ایران می پردازیم:
بورس ، طلا، دلار، زمین و مسکن و البته این هفته بازار خودرو
رویکرد ما حرفهای کلی نیست و از دیدگاه سرمایه گذاری به موارد فوق و بازارها نظر می افکنیم و و ایده آلها را به اقتصاددانان و سیاستگذاران وا می نهیم.

 

پشت هر سهام، یک شرکت است. دریابید آن شرکت چکار می‌کند.
«پیتر لینچ»
“Behind every stock is a company. Find out what it’s doing.”
«Peter Lynch»

روند ورود نقدینگی حقیقی ها در روز اول معاملات ۱۱ مرداد ۹۹ معادل ۲۴۲۰ میلیارد تومان بوده استَ!
این پول بیشتر در صنعت فراورده های نفتی
فلزات اساسی
محصولات شیمیایی
استخراج کانه های فلزی
اتفاق افتاده است!
در محصولات شیمیایی فارس
در فراورده های نفتی شپنا
در فلزات اساسی فولاد
و در استخراج کانه های فلزی #کاما
بیشترین جذل را داشته اند!
اما هنوز روند حرکت حقوقی ها بسیار متفاوت و قابل تامل است!

گیلان بهترین نسبت رهن به قیمت در گیلان از همه استان های شمالی بهتر است!
شما به این نسبت دقت می کنید؟

متن را با دقت بخوانید!
همانطور که در این گزارش و گزارشهای قبلی اشاره شد، برخی از خریداران تمایل دارند بخشی از پول خرید ملک را با استفاده از رهن آن تأمین کنند. به همین دلیل شاخص نسبت اجاره به قیمت خرید از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین این شاخص میتواند رونق بازار در مناطق مختلف را نشان دهد. بدین ترتیب هرچه نسبت اجاره به قیمت خرید بالاتر باشد، معاملات

بیشتری در آن منطقه انجام خواهد شد. در استانهای شمالی بهترین نسبت را چه در املاک مسکونی و چه اداری و تجاری، استان گیلان در اختیار دارد و پس از آن ۰.۰۹۰ استان مازندران در املاک مسکونی قرار دارد. این موضوع نشان میدهد اجاره مسکن در این دو استان افزایشی بیش از قیمت خرید داشته است. این نسبت در استان گلستان گرچه از دو استان دیگر پایینتر است؛ اما با نرم معمول دیگر مناطق و از جمله تهران، همخوانی بیشتری دارد.
(منبع : ملک رادار)

طلا به اوج رسید! آیا بازهم بیشتر صعود خواهد کرد؟
دلیل این افزایش بی سابقه ارز چیست؟
آیا داشتن طلا در سبد سرمایه گذاری امریست عقلانی و قابل دفاع؟

دلار جهانی ۵ ماه است که در حال نزول است ،و بر اساس رابطه شاخص دلار جهانی و بازار کمودیتی بالاخص طلا شاهد اوج گرفتن طلا هستیم.
جنگ تجاری امریکا و چین
انتخابات امریکا
کم شدن رشد اقتصادی به سبب کووید ۱۹
همه و همه موجب اوج گرفتن طلا هستند و به نظر می رسد این رشد ادامه دارد!

در روز پنجشنبه همانند سابق به تحلیل این بازار و بهترین استراتژی در برخورد با این گزینه خوب سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

 

سرنوشت دلار
سرنوشت اقتصاد ایران

اقتصاد ایران دیرزمانی است که دلاریزه شده است! دلیل نه اشتیاق مردم به دلار و نه عدم علاقه آنها به واحد پول ملی است! علت اصلی دلاریزه شدن اقتصاد ایران عدم پیش بینی ارزش ریال است و قدرت خرید آن!
بسیاری می پرسند آینده دلار چه خواهد شد؟
آینده دلار در گرو چند رویداد خواهد بود:
بازگشت راحت ارز حاصل از صادرات
رشد صادرات در مقابل واردات کشور
ادامه داشتن ورود نقدینگی به بازار سرمایه
عدم رویدادهایی که رویکرد مردم را به آینده منفی تر کند!

می بینید چقدر متغیر های زیادی در تعیین نرخ ارز این روزها تاثیر گذارند؟
اما انچه بیش از بیش ممکن است بر روی بازار ارز در کوتاه مدت تاثیر بگذارد شروع سفرهای خارجی و تقاضا برای ارز های خارجی خواهد بود ان هم بعد از فروکش کردن کرونا!
عامل دوم ریز و یا عدم رشد بورس است، دلار به عنوان حفظ کننده قدرت ارزش ریال به شمار می رود و این مسیر هم می تواند تقاضا برای ارز های خارجی را رشد و …

 

نقدينگي مجموع پول و شبه پولي است كه در اقتصاد كشور جريان دارد. پول، طبق تعريف شامل اسكناس و مسكوك در دست اشخاص به علاوه سپرده‌هاي ديداري است و شبه پول نيز شامل سپرده‌هاي غيرديداري است. نقدينگي در اقتصاد ضريبي از پايه پولي است كه توسط بانك مركزي خلق شده است.
عوامل موثر بر حجم نقدينگي در اقتصاد عمدتا شامل سه قلم «خالص دارايي‌هاي خارجي سيستم بانكي»، «خالص بدهي بخش دولتي به سيستم بانكي» و «بدهي بخش غيردولتي به سيستم بانكي» است. مجموع اقلام فوق به صورت پول و شبه‌پول در اقتصاد به گردش درمي‌آيد.
در اقتصاد ايران، مبلغ كل نقدينگي در پايان سال ۱۳۹۸ برابر با ۲۴۰۰ هزار ميليارد تومان بوده است.
رشد نقدينگي تحت تاثير ميزان خلق پول توسط بانك مركزي و ضريب فزاينده پول است. ضريب فزاينده، نشان‌دهنده نسبت بين نقدينگي و پايه پولي است كه نشان مي‌دهد نظام بانكي به ازاي هر واحد پول بانك مركزي چه ميزان مي‌تواند نقدينگي ايجاد كند.
تغييرات مقدار و تركيب نقدينگي در اقتصاد بسيار اهميت دارد. در هر اقتصادي، رشد بخش واقعي وابسته به رشد نقدينگي است ولي از طرف ديگر اگر رشد نقدينگي بيش از رشد توليد باشد، آثار آن به صورت رشد قيمت‌ها ظاهر مي‌شود. نظريه مقداري پول به ما نشان مي‌دهد كه حاصل‌ضرب حجم پول در سرعت گردش پول برابر است با حاصل‌ضرب قيمت‌ها در ستانده كل اقتصاد در يك دوره زماني معين. بر اساس اين نظريه، حجم پول در اقتصاد، تعيين‌كننده مقدار اسمي ستانده كل اقتصاد است. بنابراين، در هر اقتصادي سطح قيمت‌ها برابر خواهد بود با نسبت ارزش اسمي ستانده به ارزش واقعي آن. به بيان ديگر، ظرفيت‌هاي واقعي توليد در اقتصاد كشور، تعيين‌كننده ستانده واقعي است و حجم پول تعيين‌كننده ستانده اسمي است. 

 

آیا می شود هنوز در اطراف تهران با متری ۴ میلیون هم خانه ای خرید؟

به جدول بالا نگاه کنید!
جواب مثبت است اما با تورم بازارها و حرکت بازار مسکن ! بسیاری می پرسند مگر می شود قیمتها از این هم بیشتر شود، جواب متاسفانه مثبت است، در صورت رشد نقدینگی به همین منوال! رشد پایه پولی به همین منوال!
با کاهش قدرت خرید شاهد حرکت برای زندگی در اطراف تهران هستیم و این امر بر قیمت ها تاثیر بسیاری داشته است و این امر موجب رشد بسیار زیاد مناطق اطراف تهران شده است.
این روند با کاهش قدرت خرید ادامه خواهد داشت.

روز پنجشنبه به تحلیل بازار مسکن در تابستان ۹۹ خواهیم پرداخت

 

تلو تلو بورس

بورس به شاخص دو میلیون واحد رسد!
اما دیر نپایید که کاهش را شروع کرد!
و هنوز در زدن شاخص دو میلیون تلو تلو می خورد!

شاخص کل رشد خواهد داشت و احتمالا تا محدوده 2میلیون و 300 هزار یا 2 میلیون و 400 هزار واحد هم بالا برود، ولی این رشد با سرعتی بسیار کمتر نسبت به گذشته رقم خواهد خورد. این رشد عمدتا با سهام شرکت‌هایی غیر از سهام شرکت‌های شاخص‌ساز محقق خواهد شد.
دولت باید زودتر تکلیف صندو‌‌ق‌های ETF را مشخص کند که سرانجام آنها چه خواهد شد. اکنون یکی از ابهامات بزرگ بازار سرمایه تعیین تکلیف نشدن همین صندوق‌هاست که معلوم نیست دارادوم و سوم چه زمانی عرضه خواهند شد. بسیاری از سرمایه‌گذاران در انتظار تصمیمات جدید دولت برای بازار سرمایه هستند در صورتی که دولت تکلیف این قضیه را روشن کند احتمالا بازار وارد فاز جدیدی می‌شود.

در روز پنجشنبه به سناریو های اتی بازار اشاره خواهیم کرد

 

طلا ، طلا و باز هم طلا

شاید هیچ کس در ۳ سال پیش این فکر را نمی کرد که درخشش طلا از بسیاری از بازار ها اینگونه گوی سبقت را برباید! اما کرونا و پول چاپ کردن های امریکا و عدم اطمینان به آینده جهان و اقتصاد همه و همه موجب شد طلا کاری کند در شان طلا!
در ایران نیز در طلای ۱۸ گرم شاهدیم که بازده طلا به ۱۲۰ درصد رسد! و از آن عبور کرد.
واکس کرونا می تواند از رشد تا ۲۸۰۰ تا انتهای سال جلوگیری کند اما هنوز در پرده ای از ابهام است و طلا همچنان می تازد…
البته وقتی تحلیل برخی از مفسران بلومبرگ را که میبینی و انها از طلای ۴۰۰۰ دلاری دم می زنند شما خود را محافظه کار می یابید

 

دلار و رابطه ان با دلار

بر اساس آخرین داده های ملک رادار متوسط دلاری قیمت مسکن در سال ۹۹ از ۱۰۰۰ دلار عبور کرده است

بازار مسـکن نسبت به بازار ارز در مسیر مشخصی حرکت کرده است. در این گزارش عنوان شد که از سال ۱۳۸۸ به مدت ۳ تا ۴ سال یعنی تا سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲، قیمت مسکن نسبت به دلار عملکرد ضعیفتری داشته است و سرعت رشد قیمت مسکن از دلار کمتر بوده اسـت. این عقبماندگی قیمتی، با سـرعت زیاد تا یک سـال بعد یعنی تا سـال ۱۳۹۳ جبران شـده اسـت و جالب آنکه این سیکل مجدد از سال ۱۳۹۳ شروع شده و تا سال ۱۳۹۷ به مدت چهار سال ادامه داشته است، یعنی قیمت مسـکن از قیمت دلار جامانده؛ اما این نسـبت با رشـد اخیر در قیمت مسـکن که از سـال ۱۳۹۷ آغاز شـده و تاکنون ادامه دارد، جبران شده است. این گزارش ۴ احتمال را برای دلار و مسکن پیشبینی کرده است.

۱ - قیمت مسکن و دلار رشد کنند اما دلار رشد بیشتری داشته باشد. ۲ - مسکن دچار رکود قیمتی شود و دلار با شیب بسیار ملایم رشد نماید. ۳ - قیمت دلار ثابت بماند ولی مسکن نزولی شود. ۴ - قیمت دلار و مسکن هر دو کاهش یابد اما مسکن با سرعت بیشتری دچار کاهش قیمتی شود.

روند فوق نشان از حرکت دلار در تابستان ۹۹ دارد!
آیا مجددا شاهد رشد آن خواهیم بود!
اخبار از بودجه بندی بسیاری از شرکتها متاسفانه از این حاکیست که انها دلار را افزایشی می بینند!
چرا؟
آخرین بیانیه دکتر همتی مخصوصا بند دوم آن بگونه ای بود که آینده را نا روشن تر و نا دقیق تر نشان می داد!
انتخابات امریکا
ادامه کرونا
کاهش صادرات
همه و همه فشار را بر روی دلار بالا برده است
هم اکنون دلار و تورم با هم رشد کرده اند و دیگر دلار و تورم سالیانه با هم فاصله ندارند

تفاوت بین شاخص ارزشی و شاخص کل هم وزن
پیشتر ذکر شد که تفاوت عمده این دوشاخص در وزن شرکت‌های محاسبه شده در شاخص است که شاخص کل تمایز میان سهام‌های بزرگ و کوچک قائل می‌شود ولی شاخص هم وزن، وزن یکسان برای همه شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. از دید فعالان بازار سرمایه، شاخص کل هم وزن دید شفاف‌تری نسبت به روند بازار می‌دهد و امتیاز بیشتر سهم‌های شاخص ساز در محاسبات شاخص کل، را از آنان می‌گیرد. وقتی شاخص هم وزن منفی است یعنی بازدهی بیش از نصف شرکت‌های بازار کاهش‌یافته است و زمانی که شاخص هم وزن مثبت باشد یعنی بازدهی بیش از نصف شرکت‌های بازار رشد کرده است. درواقع، شاخص‌کل معیاری برای رشد بازار نیست. گاهی شاهد آن هستیم که خیلی از سهم‌ها افت‌های زیادی داشتند ولی شاخص کل صعودی بوده؛ یعنی سرمایه سهامداران از بین رفته ولی شاخص به سقف می‌رسد. ولی شاخص هم وزن، وزن برابری سهام را نشان می‌دهد؛ وقتی کلیت بازار منفی است شاخص هم وزن منفی و چنان چه کلیت بازار مثبت است شاخص هم وزن نیز مثبت خواهد شد، ولی شاخص کل نمی‌تواند نماینده عمومی قیمت‌ها باشد. این موضوع بر محاسبه دقیق شاخص کل نیز اثر می‌گذارد. چراکه معاملات هدف‌دار کد به کد نیز در عدد شاخص لحاظ شده است. بنابراین اگر گفته شود: “شاخص کل صعودی است” یا “شاخص کل مثبت است”، الزاماً به معنی رشد همه شرکت‌های حاضر در بازار نیست. صحیح‌تر آن است که رشد بازار را با شاخص کل هم وزن بورس، بسنجیم. متأسفانه عدم دانش کافی در این زمینه، عده‌ای را به گمراهی می‌راند و باعث می‌شود تعبیر درستی از وضعیت بازار نداشته باشند. در شاخص کل ممکن است اکثر شرکت‌ها بازدهی منفی داشته باشند اما تنها مثبت بودن چند شرکت بزرگ باعث مثبت شدن شاخص کل بشود. در شاخص هم وزن، شاخص بر اساس میزان بازدهی اکثر شرکت‌ها نشان داده می‌شود نه بر اساس سرمایه بیشتر.با توجه به اینکه، تعداد شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس و اوراق بهادار تهران به اندازه‌ای است که به سادگی می‌تواند با نوسانات تحت تأثیر قرار گیرد، بنابراین استفاده از شاخص کل به عنوان معیار ارزیابی چندان کمکی به شناخت روند نمی‌کند و صرفاً می‌توان شدت هیجانات بازار را لمس کرد.

 

تحولات جهانی و بازارهای موازی

نقره همه را نقره داغ کرد و رشدش در کوتاه مدت حتی از طلا هم بیشتر شد
طلا رکورد ۲۰۳۹ دلاری انس را زد
دلار جهانی به ۴ ماه نزول ادامه داد
اقتصاد امریکا بیشترین سقوط آزاد در تولید ناخالص داخلی را تجربه خواهد کرد
انتخابات امریکا بر خلاف گمانه زنی ها یک طرفه نخواهد بود
امریکا و چین از جنگ تجاری در حال حرکت به رویارویی در دریای چین هستند
و از همه مهمتر جناح های سرمایه داری جهانی به اختلاف رویکرد رسیده اند!
همه اینها نشان از نا اطمینانی جهان دارد
انفجار بیروت هم که در این اواخر خود یک شوک به بازارهای بود!
اقتصاد جهانی در حال دگردیسی است، در صورت ادامه نا اطمینانی ممکن است شاهد سقوط آزاد بازارهای جهانی باشیم

 

موج حرکت به حومه شهرها ادامه دارد

بر اساس آخرین بررسی های ملک رادار مشاهده می کنیم که موج حرکت به سمت حومه شهرها به سبب بالا رفتن قیمت در شهرهای بزرگ شروع شده است ، این روند با کاهش ارزش ریال ادامه خواهد یافت.
همچنین به سبب پایین تر بودن قیمت متر مربع بسیاری از سرمایه گذاری ها در املاک علاقه به حومه ها بیشتر و بیشتر شده است!

سیکل های سرمایه گذاری
چرخه های سرمایه گذاری همواره از اهمیت زیادی برای درک فرصتها دارد، چه بسیار سرمایه گذارانی که شتابزده سهام می خرند ، شتابزده می فروشند و تمام گناه را به گردن بازار سرمایه می اندازند، یا بسیاری که هنوز در بازار ایران با نرخ بهره دستوری و تورم بالا از هنر خود در عدم وام گرفتن صحبت می کنند ولی نمی دانند بازندگان اقتصاد ایران هستند، چرخه های سرمایه گذاری یک روند سینوسی دارد، در هر بازاری از اوراق قرضه ، سهام ، کمودیتیز و فارکس .
در ایران نیز بازارهای دارای سیکل های خود هستند، خرید های هیجانی شما و فروش های هیجانی شما به سرمایه گذاران حرفه ای قدرت کسب ثروت را می دهد! آیا شما چرخه های سرمایه گذاری را می شناسید؟ رابطه بین اقتصاد کلان و سیکل های آن را می دانید؟

 

بورس به کجا می رود؟

بورس استانه ذهنی ۲ میلیون را رد کرد و حال اکثریت بیشتری در بازار به این عدد اطمینان یافته اند و با قدرت بیشتری به حضور در بازار ادامه می دهند! این امر موجب خواهد شد که آستانه های جدیدی تعریف شود و اهداف بلند تری !
آنچه فعلا از همه مهمتر است عرضه صندوق های دولتی ۲ و ۳ است که بسیار می توانند در آینده بازار نقش بازی کنند.
این عرضه ها عیاری برای سنجش حمایت واقعی دولت از بازار خواهند بود!

اصول مهم در سود مرکب
با توجه به تعریفی که از سود مرکب ذکر کردیم، متوجه شدید که در صورت استفاده از سود مرکب سرمایه شما نسبت به سود ساده، چندین برابر خواهد شد اما دو اصل بسیار مهم وجود دارد که باید به آنها توجه نمایید، دو اصل مهم در سود مرکب به شرح زیر می باشد؛
1. در سود مرکب، زمان نقش مهمی دارد و هرچه بیشتر صبر کنید سود بیشتری را به دست خواهید آورد.
2. اصل پایداری بر سود مرکب حاکم است به این معنی که باید به آن اجازه رشد بدهید و به هیچ وجه نباید به سرمایه اولیه و سودهای حاصل از آن دست بزنید.
چگونه در بورس به سود مرکب برسیم؟
قطعا نظام پرداخت سود بانک‌ها طبق سود مرکب نخواهد بود، به دلیل اینکه اگر از روش سود مرکب استفاده کنند سریعا ورشکسته خواهند شد. بر این اساس با پس‌انداز سرمایه در بانک به سود مرکب نخواهید رسید و از بهترین روش ها برای کسب سود مرکب، خرید اوراق بهادار و شرکت در بازار سرمایه می باشد.
اگر با تحلیل تکنیکال، بنیادی یا به طور کلی سرمایه گذاری در بورس آشنایی دارید می‌توانید با سرمایه‌گذاری و خرید و فروش اوراق و سهام در زمان معینی، به بهره مرکب برسد.
اما چگونه در بورس به سود مرکب برسیم؟ روش کار برای کسب سود مرکب از بورس به این صورت است که شما با هر بار کسب سود از فروش سهام، دوباره با اصل سرمایه و سود حاصل شده سهام بخرید و در واقع سود حاصل را هربار به اصل سرمایه اضافه کنید.

سرمایه گذاری روی خودتان بهترین کاری است که می توانید انجام دهید . توانایی های که شما چیزیست که نمی تواند از شما گرفته شود.
شما می توانید هر کاری را انجام دهید اما اگر توانایی تان را گسترش دهید ، یک دارایی فوق العاده ارزشمند خواهید داشت که ۱۰ ها برابر به سمت شما بر می گردد.

 

در زندگی انسان سه راه دارد

راه اول از اندیشه می‌گذرد،این والاترین راه است
راه دوم از تقلید می‌گذرد، این آسان‌ترین راه است
و راه سوم از تجربه می‌گذرد، این تلخ‌ترین راه است

کنفسیوس

حال ما در اقتصاد چه می کنیم؟
ما عاشق تجربه کردن تجربه های نا موفق قبلی هستیم، در کنترل تورم ، کنترل دستوری قیمتها ، کنترل دستوری قیمت ارز، بستن بازارهای آتی ، کانال کشی های سرمایه در اقتصاد و تحمیل ریسکهای زیاد به کسب و کارها!
اقتصاد کلان را نمی توانیم مدیریت کنیم ، اما سرمایه خود را چرا!
بیاییم در سرمایه گذاری های خود مداقه بیشتری کنیم، دقت کنیم ، هر حرفی را درست نشماریم (حتی نوشته های این سطور و من را) و آنها را بسنجیم، عیارشان را مشخص کنیم!
اندیشه ، اقتصاد راه نوین اندیشیدن است

 

با شرکت در این وبینار برای اولین بار عضو باشگاه مشتریان آکادمی مولوی خواهید شد و 20٪ هدیه تخفیف وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) بهره مند خواهید شد

جهت ارتباط با آکادمی مولوی?09120711433

 

سرفصل‌های وبینار

مواردی که بررسی خواند شد:

روند کلان اقتصاد ایران به کدام سو می رود؟
آخرین آمار نقدینگی
پایه پولی
تورم
بازار مسکن
بازار طلا
بازار ارز
بازار سرمایه(بورس)

مخاطبین

سرمایه گذاران ، علاقمندان به سرمایه گذاری خردمندانه ، علاقمندان به تحلیل بازار های موازی ، علاقمندان به داده های دسته اول برای تحلیلی خردمندانه

دکتر پیمان مولوی
دکتر پیمان مولوی

سرمایه گذار، فارغ التحصیل دانشگاه اسکس انگلستان ، بنیانگذار Molavi Capital ، شریک و مدیر Euroexim Capital اسپانیا، دبیرکل انجمن اقتصاددانان، عضو انجمن حسابداران خبره ایران،

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 4 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
4.3 از 5 ( 1 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
ورود و خوش آمد گویی
16 مرداد 1399
ساعت 18:00
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: آکادمی تأمین مالی و سرمایه گذاری مولوی
گزارش دادن