موضوعات
سبد خرید (0)
کارگاه میکروتیک QoS

کارگاه میکروتیک QoS

کارگاه میکروتیک QoS

مدت وبینار:
ذخیره کردن
کارگاه میکروتیک QoS
توضیحات وبینار

با توجه به قابلیت و ویژگی های بسیار زیاد سیستم عامل میکروتیک و همچنین مقرون به صرفه بودن آنها، در حال حاضر بسیاری از شرکت ها و ارگانهای مختلف جهت برقراری ارتباطات زیرساختی و شبکه خود از میکروتیک استفاده می نمایند.

یکی از مهمترین مفاهیم وسرویس هایی که یک مدیر IT پس از راه اندازی شبکه مجموعه خود به آن نیاز دارد، بهینه سازی و کیفیت بخشیدن به شبکه می باشد تا کاربران و یا کلاینت ها بتوانند تا به بهترین نحو با سرورها و سرویس های اشتراکی ارتباط برقرار نمایند که در عمل شبکه به این ویژگی Quality Of Server ویا QoS می گویند.

سیستم عامل میکروتیک یکی از قدرتمندترین تجیهزات شبکه جهت راه اندازی سرویس QoS می باشد که هدف از برگزاری این دوره آشنایی کارشناسان و مدیران فناوری و اطلاعات  با نحوه راه اندازی و مدیریت امکانات و سرویس های QoS (محدودیت دسترسی به پهنای باند، تفکیک ترافیک و اولویت بندی آن ها و ...) می باشد .

روش آموزشی این دوره کاملا به صورت اجرای انواع سناریوهای عملی  و واقعی می باشد که تماما توسط نرم افزار قدرتمند مجازی سازی VMware شبیه سازی شده است.

میکروتیک در حال حاضر در اکثر شبکه های کامپیوتری در موسسه ها و شرکت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم عامل امکانات فوق العاده خوب و قوی در زمینه اجرای QoS در شبکه های کامپیوتری برای ما فراهم می کند که شاید خیلی از کارشناسان و مسئولان شبکه های کامپیوتری در رابطه با این امکانات و سناریو های قابل استفاده از آن ها اطلاعی نداشته باشند. در این کارگاه آموزشی به معرفی کامل امکانات QoS میکروتیک و اجرای سناریو های کاربردی خواهیم پرداخت.

سرفصل‌های وبینار
 • نحوه نصب و راه اندازی RouterOS میکروتیک بر روی برنامه مجازی سازی VMware Workstation
 • آشنایی و معرفی مفهوم QoS در میکروتیک
 • معرفی مفاهیم و ویژگی، متد های QoS در میکروتیک Simple Queue , Interface Queue , Queue Tree
 • آشنایی با موضوعات متدSimple Queue میکروتیک
 • تعریف و راه اندازی سناریو Simple Queue (تفکیک و تخصیص پهنای باند مشخص برای کلاینت ها و سرورها – تخصیص پهنای باند تعریف شده برای سرورهای اینترنتی جهت دانلود کاربران)
 • آشنایی با ابزارهای مختلف Mangle (Mark Connection , Mark Packet) و استفاده آنها در QoS میکروتیک
 • آشنایی با موضوعات متدSimple Queue میکروتیک
 • اجرای سناریوهای کاربردی توسط متد Queue Tree با استفاده از Mangle (اولویت بندی پهنای باند و ارجحیت دادن به سرور Voip جهت کیفیت بخشیدن به تماس ها – اولویت بندی پهنای باند با توجه به شرایط دلخواه مانند پورت و پروتکل های مدنظر و ... در شبکه )
 • آشنایی با ابزار Change DSCP (TOS) در Mangle جهت راه اندازی QoS بین چند روتر و شبکه مختلف با استفاده از متد Child و Parent
 • معرفی انواع Queue Type در میکروتیک
 • آشنایی با پروتکل منحصربفرد میکروتیک - PCQ میکروتیک به همراه اجرای سناریو تخصیص باند عادلانه درشبکه بین کاربران
مجید برکاتی
مجید برکاتی

متخصص و مدرس شبکه

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اول
سه‌شنبه 12 اسفند 1399
ساعت 17:00
ساعت 20:00
جلسه دوم
چهارشنبه 13 اسفند 1399
ساعت 17:00
ساعت 20:00
جلسه رفع ایراد
سه‌شنبه 19 اسفند 1399
ساعت 17:00
ساعت 19:00
Host Cover
برگزارکننده: ویپ ایران | VOIPIRAN
adds-cart