موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار O-RAN architecture for driving the evolution of 5G and beyond networks

وبینار O-RAN architecture for driving the evolution of 5G and beyond networks

وبینار O-RAN architecture for driving the evolution of 5G and beyond networks
توضیحات وبینار

با معرفی شبکه 5G به‌عنوان نسل جدید فناوری ارتباطی، امکان بروز و ظهور سرویس‌های متنوع با قابلیت‌های به‌خصوص فراهم آمده‌است. سرمایه‌گذاری بر روی ایجاد زیرساخت‌های لازم برای این شبکه‌ها و نیز استفاده بهینه و حداکثری از منابع امری ضروری است. در همین راستا، یکی از مباحث مهمی که در توسعه 5G مطرح است فناوری‌های جدیدی است که با ورود 5G و برای توسعه شبکه 5G مورد استفاده قرار می‌گیرند. هریک از این فناوری‌ها به تنهایی انقلابی را در زمینه توسعه شبکه 5G فراهم می‌آورند و در واقع تفاوت 5G با نسل‌های پیشین در بکارگیری این فناوری‌ها با هدف ایجاد یک معماری منعطف و پاسخگو در راستای ارائه سرویس‌های متنوع است.

از مهمترین این نوع فناوری ها می‌توان به تفکیک RAN و فناوری Open RAN اشاره کرد. در واقع مشکلی که اپراتورها امروزه با آن دست به گریبان هستند، انحصار وندوری است که عملاً با معرفی شبکه‌های 5G و نیاز به نوآوری‌های مختلف چه در بُعد ارائه سرویس‌ها و چه در بُعد مدیریت شبکه مهم و نقش پر رنگی داشته‌است. دلیل اصلی به‌کارگیری Open RAN ارائه‌ی راهکارهایی جهت خروج اپراتور از انحصار مربوط به وندورها است. در این وبینار به بررسی معماری Open RAN و کاربرد آن در کمک به تکامل نسل‌های جدید شبکه‌های مخابرات مانند 5G و 6G می‌پردازیم.

ارائه دهنده: دکتر مهناز سینایی، مهندس ارشد در نوکیا، فنلاند

مخاطبین

تمام دانشجویان رشته‌های مهندسی برق مخابرات و علاقمندان به حوزه‌های نوین در فناوری‌های مخابراتی مانند هوش مصنوعی، پردازش لبه و مجازی سازی شبکه

حامیان
فروم اینترنت اشیاء ایران
هفته ایران دیجیتال
آیوتیک
Teacher Avatar
مهناز سینایی Senior 5G specification engineer at Nokia
Teacher Avatar
حسین صفی مدیر مرکز نوآوری اینترنت اشیا - پژوهشگر فناوری های نوین

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه سوم سلسله رویدادها
شنبه 18 دی 1400
ساعت 11:00
ساعت 12:15
Host Cover
برگزارکننده: گروه علمی تحلیلی طیف
adds-cart
adds-cart