موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار 12ماه پس انداز ساده بجای 12 سال کار سخت!

وبینار 12ماه پس انداز ساده بجای 12 سال کار سخت!

وبینار 12ماه پس انداز ساده بجای 12 سال کار سخت!

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار 12ماه پس انداز ساده بجای 12 سال کار سخت!
توضیحات وبینار

از پس انداز کردن نترسید.

پس انداز کردن برای خیلی از ما به مفهوم سختی کشیدن و کم خرج کردن است.

اما مفهوم واقعی پس انداز به معنی سرمایه گذاری مناسب و پر بازده است.

شما با برنامه پس انداز ساده و حرفه ای می توانید بجای سخت کار کردن خودتان، پولتان را به کار بگیرید.

مقدار جزئی پس انداز اگر در چرخه و مسیر درست قرار گیرد شما را به سرعت به استقلال مالی خواهد رساند. استقلالی که نیازی به کار کردن شخص شما ندارد بلکه پس اندازهایتان برایتان به شدت کار می کنند.

 

 

 

هزینه ها دو دسته هستند:

  • ضروری (کاهش)

هزینه هایی است که حتما باید باشند به عبارتی قابل حذف نیستند ولی قابل کاهش دادن هستند.

  • کم ضروری(حذف)

 آنها هم ممکن است گاهی اوقات در دسته ی ضروری ها جای بگیرند ولی در اکثر مقاطع زندگیمان خیلی ضروری نیستند. می توانیم به راحتی آنها را حذف کنیم.

به عنوان مثال، خوراک را قطعا نمی توانیم حذف کنیم ولی می توانیم آن را بهینه تر کنیم، هزینه ی بهداشت و درمان را هم نمی توان کاری کرد، هزینه ی اجاره خانه را نمی توان تغییر داد، هزینه ی آموزش مهم است. خیلی از دوستان به راحتی برای خرید تلفن همراه گران قیمت پول می دهند ولی اگر به آنها بگویید یک کتاب ده هزار تومانی بگیرید در جواب می گویند که پول کافی ندارند و می خواهیم پس انداز کنیم.

هزینه ی تفریح را به نظر من نباید حذف کرد ولی شاید بتوان از تفریح های ارزان قیمت تر استفاده کرد، حداقل در مقطعی که مستاجر هستیم و هنوز ملکی نداریم. هزینه ی قبض ها، لباس و… را می توان کم کرد.

با پیدا کردن ماشین اقتصادی متناسب با خودمان می توانیم هزینه های آن را هم کاهش داد. هزینه ی تلفن همراه و اینترنت را به شدت می توان کاهش داد. من دوستانی دارم که وقتی از آن ها می خواهم که پس انداز کنند خیلی عصبانی می شوند و درنهایت با دیدن قبوض تلفن همراهشان، خودم خجالت می کشم که قبض تلفن خود را بگویم و هزینه ی آنها چندین برابر قبض من است.

گاهی اوقات وام هایی می گیریم که صرف هزینه ی تشریفات و چیزهای غیرقابل استفاده می شود و به نظر من خیلی ضرورت ندارند و اول باید اولویت مان بر روی خانه باشد. گاهی اوقات مهمانی های تشریفاتی ای برگزار می کنیم که شاید بتوان با پول آن، پیش قسط خانه ای را پرداخت کرد.

خیلی از لوازم منزل را واقعا نیاز نداریم ولی خریداری می کنیم.

به نظر شما مصرف گوشت چرخ کرده در هر خانه ای چقدر است؟ هر نفر تقریبا در سال چه مقدار گوشت چرخ کرده استفاده می کند؟ آیا عددی مدنظر شما است؟

من مثلا در نظر می گیرم که در هر خانه ای نهایتا سی کیلو گوشت چرخ کرده مصرف کنیم و دستمزدی که بابت چرخ کردن این گوشت ها باید پرداخت شود شصت هزار تومان است. چرخ گوشتی خریداری می کنیم که ممکن است در سال یکی دوبار و شاید هم اصلا مورد استفاده قرار نگیرد. قیمت دستگاه های چرخ گوشت هم از یک میلیون تومان به بالاست. به نظر شما چقدر باید از آن استفاده کنیم تا هزینه ی آن تامین شود؟ به عنوان مثال برای پانصد کیلو گوشت باید از آن استفاده کرد که حدود ده سال می شود.

از قبیل این اجناس آنقدر در خانه ها است که شاید حتی ده سال یک بار هم از آنها استفاده نکنیم. و مطمئنم پنجاه درصد وسایلی که تا الان خریداری کرده اید احتمالا استفاده نکرده اید. حتی به نظر من وسایلی که سالی یک بار هم استفاده می کنید، خرید آن ضرورتی ندارد.

حامیان
مدیر12
سبحان قاسمیان
سبحان قاسمیان

مربی و مشاوره شروع و رشد کسب و کار مدیر12، نویسنده کتاب: کارآفرینی یا کارمندی؟ 12ماه یا 12 سال؟

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
آموزش و تجربیات پس انداز کردن ساده ولی حرفه ای
جمعه 24 اردیبهشت 1400
ساعت 11:00
ساعت 12:00
adds-cart