موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار کشف و پرورش استعداد و افزایش خلاقیت در کودکان و نوجوانان با اصول TRIZ

وبینار کشف و پرورش استعداد و افزایش خلاقیت در کودکان و نوجوانان با اصول TRIZ

وبینار کشف و پرورش استعداد و افزایش خلاقیت در کودکان و نوجوانان با اصول TRIZ

ذخیره کردن
وبینار کشف و پرورش استعداد و افزایش خلاقیت در کودکان و نوجوانان با اصول TRIZ
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

کشف و پرورش استعداد و افزایش خلاقیت در کودکان و نوجوانان با اصول TRIZ

شکی نیست که تاثیرگذارترین افراد در کشف و پرورش کودکان، مادران، پدران و مربیان هستند که اگر فنون و مهارت های لازم را داشته باشند می توانند به راحتی بانی اتفاقات شگرفی شوند. قطعا یکی از بزرگترین دغدغه های والدین در عصر حاضر، تربیت فرزندانی خلاق و باهوش است؛ فرزندانی که هوش سرشاری داشته باشند و بتوانند علاقه مندی و استعداد خود را کشف کنند و مدارج عالی تحصیلی را به بهترین شکل ممکن طی کنند. با وجود تغییرات چشمگیر در دروس فعلی مدارس، فراهم بودن امکانات آموزشی و در دسترس بودن انواع فناوری ها برای افزایش هوش و خلاقیت کودکان، هنوز والدین نمی دانند چگونه می توانند فرزندی خلاق تربیت کنند و یا خلاقیت را از چه سنی می توان پرورش داد و چقدر با هوش کودک مرتبط است. توانایی روبرو شدن با چالش ها به روش های مختلف، حاصل داشتن هوشی خلاق است. زمانی که کودکان خلاقیت را در خود پرورش می دهند، یاد می گیرند به غرایز و توانایی های منحصر به فرد خود اعتماد کنند و نگرش مثبنی به روند حل مساله پیدا میکنند. کودکان خلاق در بزرگسالی به انسان هایی متکی به نفس و کاردان تبدیل می شوند و به همان اندازه می توانند از فرصت های خود در زندگی استفاده کنند و لذت ببرند. توانایی خلاق بودن از مغز شگفت انگیز ما نشأت میگیرد، اما نه هر مغزی! خلاقیت را تنها می توان از مغزی برداشت کرد که به اندازه ی کافی آبیاری و رسیدگی شده است. خلاقیت به وجود همزمان دو عامل بستگی دارد: ژنتیک و وجود مادر و پدری که همیشه پاسخگو باشند و مشتاق پرورش و ایجاد انگیزه در کودکشان باشند. کودکان سرشار از خلاقیت هستند، زیرا هنوز در قید‌ و‌ بند قواعد و چارچوب‌ های بزرگترها قرار نگرفته‌اند. اما مثل هرچیز دیگری، بزرگترها باید تفکر خلاق کودکان را هدایت کنند. این کار هم وظیفه‌ والدین است و هم وظیفه‌ معلمان و مربیان. در انتهای این دوره شما می توانید با مزایا، مراکز، روش های استعدادیابی و تست های استعدادیابی کودکان و نوجوانان آشنا شوید و اطلاعات زیادی درباره گواهینامه های استعدادیابی و سن مناسب استعدادیابی اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین، روش‌ها و بازی‌های متنوعی برای ایجاد و تقویت تفکر خلاق در کودکان به والدین و مسئولین مدارس یا مهدکودک‌ها معرفی شده است. این سلسله وبینارها به شما کمک میکند این مهارت ها را بیاموزید و به راحتی از آنها برای کشف و پرورش استعداد کودکانتان استفاده کنید.

درباره مدرس

من پیمان سرحدی مخترع، ایده پرداز، و یک کارآفرین سریالی هستم که تا کنون موفق به کسب هفت مدال بین المللی در مسابقات اختراعات جهانی از کشورهای سوئیس، آلمان، لهستان، روسیه و کرواسی شده ام و در سال 2011 توسط نشریه تایمز آمریکا، به عنوان یکی از ده مخترع برتر جهان معرفی شدم. علاوه بر آن بیش از پنجاه جایزه از جشنواره ها و مسابقات مختلف دریافت کرده ام و بعد از آنکه دوبار به عنوان برترین کارآفرین ایران معرفی شدم فستیوال بین المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران را بنیانگذاری کردم که بزرگترین مسابقه بین المللی اختراعات ایران است. علاقه من به توسعه کسب و کارهای جدید، باعث ایجاد بیش از سی اختراع ثبت شده، راه اندازی چندین شرکت دانش بنیان، مدیریت و ایجاد چندین اپلیکیشن تجاری و مشاوره به بیش از 200 استارتاپ موفق شده است. از آنجایی که من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت تکنولوژی از دانشگاه علامه طباطبایی، دکترای اقتصاد از دانشگاه تهران و از سال 2011 عضو آکادمی بین المللی تریز (TRIZ) سوئیس هستم و بیش از دو سال است که به عنوان یکی از مدرسان این آکادمی عمده تمرکز من مطالعه و بررسی استعدادیابی در کودکان و نوجوانان و پرورش خلاقیت آنهاست، تصمیم گرفتم تا دانش و مهارتی را که  ما روی آن مطالعه می کنیم و همزمان در برترین کالج های دنیا در اروپا و آمریکا از جمله aiglon college switzerland  - Le Rosey college switzerland - college du leman geneva  تدریس می شود را در اختیار خانواده ها و بخصوص مادران ایرانی قرار دهم.

همکاران

این وبینارها و سمینارهای آموزشی با همکاری موسسه آموزشی یونی تک و یونسکو و با جدیدترین متد و آبدیت های آموزشی مورد تایید اتحادیه اروپا  برگزار خواهد شد.

عواید حاصل از این وبینار به موسسه خیریه ارفک و کودکان کار تعلق می گیرد.

سرفصل‌های وبینار
 • کشف و پرورش استعداد و افزایش خلاقیت در کودکان و نوجوانان با اصول TRIZ
 • معرفی اصول چهل گانه TRIZ و خلاقیت شناسی 
 • متدهای کشف استعداد
 • رفتارشناسی و عکس‌العمل
 • تاثیر عوامل محیطی - امکانات - رفتار - محدودیت ها در بروز و ظهور خلاقیت 
 • تاثیر رویا و خیال پردازی در خلاقیت و هوش کودکان
 • نقش حق انتخاب در افزایش خلاقیت
 • ترس و تاثیر آن در خلاقیت
 • نقش مادر نقش پدر نقش معلم
 • افزایش اعتماد به نفس و اهمیت آن
 • کاربرد تیپ شخصیتی برای درک تعاملات 
 • توسعه مهارت مقابله با استرس 
 • کودک خلاق کودک شجاع
 • تاثیر بازی، قوانین، موسیقی، پاداش
مخاطبین
 • مادران 
 • پدران 
 • معلمان 
 • مربیان کودک
 • مشاوران
سوالات متداول

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

-مادران  -پدران  -معلمان  -مربیان -کودک -مشاوران

آیا بعد از دوره ویدئو دوره در دسترس است؟

بله برای کسانی که ثبت نام می کنند ویدیو دوره در دسترس است.

اگر در زمان دوره موفق نشدم آنلاین شوم آیا دوره را از دست داده ام؟

خیر اگر ثبت نام کرده باشید هر زمان بعد از دوره میتوانید در دوره شرکت کنید و ویدئو دوره را ببنیند.

این دوره به چه زبانی است؟

این دوره به زبان فارسی است.

من سوالات بیشتری دارم ، بعد از دوره چگونه می‌توانم بپرسم؟

شما میتوانید بعد از دوره از طریق پیج اینستاگرام مدرس peyman_sarhadi یا ایمیل مدرس p.sarhadi99@yahoo.com با مدرس در ارتباط باشید.

Teacher Avatar
پیمان سرحدی رئیس کل باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو
Teacher Avatar
پیمان رستمی نمین عضو آکادمی William glasser آمریکا

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4.2 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4.1 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 4.5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4.3 از 5
4.3 از 5 ( 27 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
دوره اصلی (وبینار اول)
دوشنبه 25 فروردین 1399
ساعت 21:00
ساعت 23:00
adds-cart