موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار کسب و کار رسانه‌ (روش‌های درآمدزایی رسانه)

وبینار کسب و کار رسانه‌ (روش‌های درآمدزایی رسانه)

وبینار کسب و کار رسانه‌ (روش‌های درآمدزایی رسانه)

ذخیره کردن
وبینار کسب و کار رسانه‌ (روش‌های درآمدزایی رسانه)
توضیحات وبینار

چرا کسب و کار رسانه؟ 

درباره نیاز کسب و کارها به رسانه و نقش رسانه در کسب و کارها و مواردی از این قبیل زیاد شنیده و خوانده‌ایم اما اینکه آیا رسانه هم یک کسب و کار است یا خیر؟ کمتر گفته و نوشته شده است. در گذشته رسانه‌ها به مطبوعات چاپی و رادیو و تلویزیون محدود بودند. امروزه با گسترش ارتباطات و توسعه شبکه‌های اجتماعی و امکانات فراوانی که به واسطه اینترنت هر روز بر شمارشان افزوده می‌شود رسانه هم معنای وسیع‌تری یافته است. 

در دنیا رسانه‌ها بیزینس یا کسب و کارهای بزرگی هستند که اداره آن‌ها فقط از عهده افراد متمول و به اصطلاح غول‌های رسانه‌ای برمی‌آید. در واقع کنترل رسانه‌ها در دست سرمایه‌داران است و به همین دلیل هر روز بر قدرت و توان آن‌ها افزوده می‌شود. و هر چه رسانه‌ای قوی‌تر و پرمخاطب‌تر باشد از درآمد و قدرت بیشتری برخوردار است و در بسیاری موارد این رسانه‌ها هستند که معادلات سیاسی و اقتصادی را تغییر می‌دهند. 

متاسفانه در کشور ما نگاه به رسانه از چند جهت متفاوت است، از یک سو افرادی دارای تخصص و علاقه و استعداد وارد این حرفه می‌شوند اما نگاه قتصادی به آن ندارند و اداره رسانه پس از مدتی برایشان دشوار و سپس غیرممکن می‌شود. بخصوص در شرایط فعلی که با گرانی روزافزون کاغذ و هزینه‌های چاپ برای مطبوعات و هزینه‌های دیگر برای رسانه‌های مجازی و بحران کرونا و... عملا اداره و تداوم حیات رسانه‌ها را به شیوه‌های سنتی دشوار کرده سات. آمار بالای رسانه‌های غیرفعال و تعطیل و نیمه تعطیل گویای وضعیت فعلی رسانه‌های کشور است. از سوی دیگر افرادی به سراغ مجوز رسانه می‌روند که دارای انگیزه‌های سیاسی و انتخاباتی و فاقد توان و تخصص لازم برای این کار هستند و طبیعتا پس از مدتی رسانه‌هایشان رو به تعطیلی می‌رود. در چنین فضایی رسانه‌هایی که بدون مجوز فعالیت می‌کنند یا اساسا نیاز به مجوز ندارند اما الزامات کار رسانه‌ای از جمله: تولید محتوای مورد نیاز مخاطب و جذب مخاطب و بازاریابی و شیوه‌های درآمدزایی را می‌شناسند از امکانات و فرصت‌های بیشمار دنیای مجازی و واقعی استفاده کرده و به درآمدهای میلیونی می‌رسند.

در چنین شرایطی لازم است که رسانه‌ها در شیوه‌های سنتی مدیریت و درآمدزایی خود تجدیدنظر کرده و با روش‌های جدید کسب درآمد و استفاده از امکانات بروز و جدید بدون آن که به اصول حرفه‌ای خود خدشه‌ای وارد کنند آشنا شوند.

در این دوره با تکیه بر تجربیات و مطالعات خود در طول بیش از 30 سال فعالیت رسانه‌ای و شرکت در صدها دوره آموزش حرفه‌ای در زمینه رسانه و کسب درآمد، شیوه‌های مختلف درآمدزایی رسانه را که در دنیا آزموده شده است و همچنین بسیاری از روش‌های بومی که در کشور ما قابل اجراست، با علاقمندان در میان می‌گذارم. 

این دوره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان و خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود و در پایان دوره به شرکت‌کنندگانی که متقاضی گواهینامه هستند، گواهینامه حضور در دوره از سوی این دو نهاد داده می‌شود.

همچنین شرکت‌کنندگان در دوره، مشترک دریافت آموزش‌های رایگان و بسته‌های ویژه‌ای خواهند بود که برایشان ارسال خواهد شد. 

سرفصل‌های وبینار

- تعریف رسانه

- انواع رسانه‌ها

- هزینه‌ها و منابع درآمدی هر یک از رسانه‌ها

- شیوه‌های درآمدزایی رسانه

- تغییر در الگوهای سنتی کسب درآمد

- منابع و امکانات جدید

- روش‌های کاهش هزینه و افزایش درآمد 

- عوامل موثر بر افزایش درآمد

- و...

مخاطبین

- صاحبان رسانه

- مدیران مسئول و سردبیران رسانه‌ها و مطبوعات

- روزنامه‌نگاران 

- علاقمندان به روزنامه‌نگاری و رسانه

- علاقمندان به راه‌اندازی کسب و کار رسانه‌ای

سوالات متداول

این دوره برای چه کسانی مفید است؟

علاوه بر صاحبان امتیاز و مدیران مطبوعات و پایگاه‌های خبری، همه علاقمندان به رسانه و کسانی که علاقمند به تولید محتوا و کسب درآمد از رسانه بصورت حرفه‌ای هستند می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

آیا مطالب این دوره کاربردی است؟

مطالب این دوره بگونه‌ای تهیه و تدوین شده است که قابلیت استفاده داشته باشد و قابل اجرا باشد. مفاهیم تئوری و نظری بعدا بصورت جداگانه در قالب کتابچه‌ای برای شرکت‌کنندگانی که علاقمند به مطالعه بیشتر هستند ارسال و منابعی برای مطالعه بیشتر معرفی می‌گردد اما در این دوره صرفا به مطالبی پرداخته می‌شود که قابلیت اجرا داشته باشند.

آیا امکان شرکت در این دوره بصورت رایگان وجود دارد؟

اعضای خانه مطبوعات کشور می‌توانند با ارسال پیام به شماره واتساپ: 09155416992 و اثبات عضویت خود در هر یک از خانه‌های مطبوعات استان‌های مختلف از کد تخفیف 100 درصدی بدون گواهینامه استفاده کنند. و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه فقط هزینه صدور و ارسال گواهینامه را بپردازند.

حامیان
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان
محمود براهویی نژاد
محمود براهویی نژاد

مدرس روزنامه‌نگاری و رسانه

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 3 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 3 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 3 از 5
3.5 از 5 ( 2 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
کسب و کار رسانه
جمعه 17 مرداد 1399
ساعت 19:00
ساعت 21:00
خانه مطبوعات استان سیستان و بلوچستان
خانه مطبوعات استان سیستان و بلوچستان تشکل صنفی روزنامه‌نگاران سیستان و بلوچستان
گزارش دادن