موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار کارگاه آنلاین ويرايش تخصصى عكس پرتره

وبینار کارگاه آنلاین ويرايش تخصصى عكس پرتره

وبینار کارگاه آنلاین ويرايش تخصصى عكس پرتره

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار کارگاه آنلاین ويرايش تخصصى عكس پرتره
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

مجموعه درس هاى اديت عكس پرتره

عكاسى پرتره از جمله شاخه هاى پر طرفدار عكاسى است. فارغ از اينكه شما در استوديو عكاسى كرده ايد يا بيرون از استوديو، عكس شما براى ارائه بهتر به مخاطب يا مشترى نياز به اصلاحاتى دارد كه به خروجى ايده آل منتهى شود. از اين رو گاهى با عكسهايى مواجه مى شويم كه عكاس در طى اين فرآيند اصلاح نتوانسته از پس كار بربيايد و عليرغم داشتن عكسى خوب دست به ويرايش تخريبى و غير اصولى زده. در اين مجموعه درس ضمن ارائه يك روش صحيح و اصولى از شروع ويرايش تا نحوه خروجى گرفتن همراه شما هستيم تا دستور زبان ويرايش عكس پرتره را براى شما بازگو كنيم و يك بار براى هميشه مسئله اديت عكس پرتره را براى شما حل كنيم.

نمونه کارهای مدرس کارگاه

ناصر حسامی

از گذشته و در زمان عكاسى آنالوگ، عكاسان در لابراتوارها و در مراحل ظهور و چاپ از روش هاى مختلفى براى اصلاح و بهبود عكس خود استفاده مى كردند. با گذشت زمان و ديجيتالى شدن عكاسى اين روند تغيير كرد و شاهد پديد آمدن نرم افزارهايى شديم كه كار بهبود شرايط در عكاسى ديجيتال را عهده دار شدند. مشهورترين اين نرم افزارها فتوشاپ است. در اين کارگاه به صورت تخصصى و با تمركز بر روى ويرايش غير تخريبى عكس پرتره كار مى كنيم. توضيح اينكه اين دوره نياز به دانستن فتوشاپ مقدماتى دارد.

 

سرفصل‌های وبینار
 • مقدمه: آماده سازى محيط فتوشاپ براى شروع كار اديت عكس پرتره

 

 • درس اول: Cleaning  Texture

در اين مرحل ضمن آشنايى ضمنى با كيفيت نور و تاثير آن بر بافت پوست ابزارهاى مختلف اصلاح بافت پوست را بررسى مى كنيم و با كاربرد هر كدام آشنا مى شويم و اكنون ميدانيم از هر ابزار در چه موقع و شرايطى استفاده كنيم تا به بهترين شكل ممكن سطح پوست را پاكسازى كنيم.

 

 • درس دوم: Dodge & Burn

داج و برن از جمله قديمى ترين تكنيك هاى تصحيح در عكاسى ست كه در زمان عكاسى آنالوگ هم از جمله تكنيك هاى محبوب در تاريكخانه هاى عكاسى به حساب مى آمد. در اين مرحل بعد از شناخت نقاط مورد نظر با استفاده از تكنيك داج و برن نسبت به اصلاح آن نقاط اقدام مى كنيم و يكى از دقيق ترين تكنيك هاى مورد نياز براى ويرايش غير تخريبى بافت پوست را فرا مى گيريم.

 

 • درس سوم: Skin Tone

معمولا رنگ پوست صورت به دليل در معرض آفتاب بودن تيره تر از گردن و يا دست هاست. اين اختلاف هميشه دردسر ساز است. در اين مرحله چگونگى يكسان سازى رنگ پوست را فرا مى گيريم.

 

 • درس چهارم: EYE

چشمها نقطه قوت يك عكس پرتره به حساب مى آيند و كانون انتقال حس از سوژه به مخاطب هستند. بهبود رنگ، نور و كنتراست چشم ها مى تواند به انتقال حس سوژه كمك كند.

 

 • درس پنجم: Shapes

اصلاح فرم هاى هندسى ايجاد شده در عكس كمك بزرگى به بهتر ديده شدن آن مى كند. فرمها در اندام سوژه، لباس و محيط عكس ما حضور دارند. براى تغيير و بهينه كردن آنها راهكار داريم.

 

 • درس ششم: Color Correction

شناخت مفهوم رنگ و درك عميق آن نياز اساسى در ويرايش هر نوع عكسى از جمله پرتره است. در اين مرحله ضمن شناخت مفهوم رنگ به موضوع تصحيح رنگ و ابزارها و راهكارهاى
آن مى پردازيم .

 

 • درس هفتم: Color Grading

حالا که رنگ را شناختيم و تصحيح آن را آموختيم اكنون نوبت به پردازش آن است. پردازش رنگ كمك مى كند كه فضاسازى مناسبى براى عكسمان داشته باشيم.

 

 • درس هشتم: Final Touch

اكنون به انتهاى كار رسيده ايم. تمام مراحل را مرور و بررسى مى كنيم. اگر همه چيز به نحو مطلوب انجام شده باشد، اقدام به خروجى گرفتن صحيح مى كنيم.

 

 • حاشيه هاى آموزش:

بررسى و انجام تكنيك Frequency Separation

 

 • و يك آموزش جذاب و هيجان انگيز!
  ميخواهيم ميكاپ كردن را در فتوشاپ به شما ياد بديم.


حالا و در انتهاى دوره شما با دستور زبان اديت عكس پرتره و ابزارها و روش ها و راهكارها آشنايى كامل داريد ما اطمينان داريم كه شما نياز به آموزش ديگرى نداريد فقط تمرين و تسلط كافى نياز داريد تا تبديل به يك اديتور حرفه ايى شويد.

مخاطبین

اين دوره براى علاقمندان به عكاسى پرتره كه در مسير حرفه ايى شدن قدم بر ميدارند بسيار مناسب است. ويرايش صحيح عكس پرتره در نمايش مطلوب آن اثر مهم و انكار نشدنى دارد.

دانستن فرآيند كامل و دقيق، شناخت ابزارهاى و نحوه به كارگيرى هر كدام در زمان مناسب، تكنيك ها و روشى كه شروع و پايان را براى شما مشخص مى كند ضرورى ست.

سوالات متداول

چرا بايد در اين كلاس شركت كنم؟

جواب ما به اين سوال خيلى كوتاه است. نجات از سردرگمى در حوزه اديت عكس پرتره و جايگزين كردن يك فرآيند دقيق و كامل به جاى اين سردرگمى

اگر از وركشاپ ناراضى بودم چه كار كنم؟

ابدا نگران اين موضوع نباشيد!! در صورت عدم رضایت، وجه به صورت كامل بهتون برميگيرده

میتونم ویدئوی وبینار رو داشته باشم؟

از اونجایی که قطعا به مرور، تکرار و تمرین نیاز خواهید داشت، بعد از وبینار لینک دانلود ویدئو حتما براتون ایمیل خواهد شد.

اگر بعد از کارگاه سئوالی داشتم چیکار کنم؟

تمهیداتی اندیشیده ایم تا بعد از کارگاه، بتونید از پشتیبانی مدرس در یک گروه ویژه برخوردار بشید.

بعد از این کارگاه میتونم از آموخته هاش درآمد داشته باشم!

خب هر آموزشی که در زندگی کسب میکنیم قراره که باعث رشد ما بشه! چه مادی و چه معنوی. بنابراین بهتون قول میدم که اگه مطالب رو به خوبی یاد بگیرید و تمرین کافی داشته باشید، به یک ویرایشگر حرفه ای پرتره تبدیل میشید که میتونه درآمد مناسبی براتون به همراه داشته باشه.

با چه نرم افزاری آموزش انجام میشه؟ پيش نياز دوره چيست؟

با استفاده از نرم افزار فتوشاپ آموزش میدیم. آشنايى مقدماتى با فتوشاپ هم پیشنیازه این کارگاه هست.

حامیان
پردیس افکار
توسعه نوین کسب و کار
ناصر حسامی
ناصر حسامی

عکاس پرتره و مدرس دوره های تخصصی عکاسی و ویرایش عکس

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 2 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
مقدمه: آماده سازی محیط فتوشاپ برای ادیت پرتره
1 خرداد 1399
ساعت 16:00
ساعت 17:00
بخش اول: شروع ادیت پرتره
1 خرداد 1399
ساعت 17:15
ساعت 18:30
بخش دوم: ادامه ادیت پرتره
1 خرداد 1399
ساعت 18:45
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: ناصر حسامی
گزارش دادن