موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار چگونه عضو پارک های علم و فناوری شویم

وبینار چگونه عضو پارک های علم و فناوری شویم

وبینار چگونه عضو پارک های علم و فناوری شویم

افزودن به تقویم
ذخیره کردن
وبینار چگونه عضو پارک های علم و فناوری شویم
توضیحات وبینار

پارک‌های علم و فناوری (Science & Technology Park) به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی و حلقه‌ای از زنجیره توسعه اقتصادی مبتنی بر فناوری شکل گرفته‌اند. پارک های علم و فناوری ساختاری هستند حمایتی برای کمک به رشد و توسعه علم و فناوری در جامعه و ایجاد ثروت بر پایه دانش از طریق کمک به ایحاد و رشد شرکت های فناور. پارک علم و فناوری سازمانی است که با هدف افزایش ثروت در جامعه توسط متخصصان حرفه‌ای مدیریت می‌شود و جریان دانش و فناوری را میان دانشگاه‌ها، موسسات تحقیق و توسعه، شرکت‌های خصوصی و بازار به حرکت می‌اندازد.

پارک‌های علم و فناوری با راه اندازی مراکز رشد، سازمان‌های نوآور را تقویت کرده و فرایندهای زایشی را تسهیل می‌کنند. پارک علم و فناوری محیطی است که در آن واحدهای تحقیقاتی مستقل یا وابسته به سازمان‌ها و صنایع، مجتمع شده و زیر پوشش و حمایت قرار می‌گیرند تا به خلاقیت و نوآوری بپردازند.

تعمیق ارتباط بین دانشگاه‌ها، سازمان‌های تحقیقاتی، واحدهای تولیدی و مراکز تصمیم‌گیری دولتی برای توسعه فناوری و علوم کاربردی، از جمله اهداف ایجاد و توسعه پارک‌های علم و فناوری است.

از طرف دیگر پارک‌های فناوری به عنوان ابزار جلب شرکت‌های مبتنی بر فناوری پیشرفته در سطح بین‌المللی شناخته می‌شوند و علاوه برآن محملی برای جذب متخصصان و دانشمندان و توسعه فعالیت کارآفرینان می‌باشند.

بیش از 800 پارک علم و فناوری در بیش از 55 کشور جهان ایجاد شده و بیش از این مقدار در حال ساخت است که نشان از توجه کشورها به این نهاد اجتماعی مهم دارد.

سرفصل‌های وبینار

 آشنایی با فرآیند جذب و پذیرش اولیه 

 آشنایی با فرآیند پیش رشد 

 آشنایی با فرآیند رشد 

 آشنایی با فرآیند موسسات 

 آشنایی با فرآیند ارزیابی 

 آشنایی با فرآیند تخصیص فضا 

 

 

مرتضی بیات
مرتضی بیات

پروداکت مارکتر

جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اول
دوشنبه 13 تیر 1401
ساعت 19:00
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: مرتضی بیات
adds-cart
adds-cart
 خرید بلیت