موضوعات
سبد خرید (0)
چه کسانی وارد بورس نشوند؟

چه کسانی وارد بورس نشوند؟

چه کسانی وارد بورس نشوند؟

مدت وبینار: ساعت
ذخیره کردن
چه کسانی وارد بورس نشوند؟
توضیحات وبینار

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد جامعه در پی کاهش  هرچه بیشتر ارزش پول ملي به دنبال تبديل آن به سایر اشکال سرمایه ای هستيد تا علاوه بر اينكه جلوی افت ارزش پول تان را بگيريد،‌ بتوانيد حتی با تبديل آن باعث رشد بيشتر آن هم بشويد.

يكي از راهكارهای تبديل پول سرمايه گذاري در بازار بورس و خريد سهام شركتهايی است كه در اين حوزه فعاليت دارند. علی الخصوص كه اين روزها بازار بورس ايران، بر خلاف بازار جهانی آن كه دچار افت شديدی شده، در پاره ای از حوزه ها رشد چشمگيري را نشان می‌دهد.

فارغ از اينكه آيا اين رشد بازار بورس به شكل صحيح بوده يا نه كه البته موضوع بحث ما هم نيست، مسئله ای ديگر در اين ميان خودنمايی ميكند و آن هم ورود افراد تازه كار در اين بخش از بازار سرمايه است که این امر خود باعث گرم تر شدن تنور اين بازار در اين روزها شده است.

اما سوال من شايد برخلاف جريانی كه در حال پيشروی در اين حوزه است باشد و آن هم اين است كه فارغ از همه رويداد هايی كه در كشور ما در حال اتفاق است آيا ما هم بايستي وارد اين حوزه بشويم يا خیر؟

 

من پاسخ به اين سوال را با توجه به حوزه تخصصی ام مورد بررسی قرار ميدهم و آن هم حوزه بسيار مهم رفتارشناسی است.

 

آيا شما ميدانيد كه نوع سهامی كه خريداری ميكنيد بايستی بر اساس مدل رفتاری شما انتخاب گردد؟

شايد تعجب كرده باشيد كه مگر خريد سهام ارتباطی هم با مدل رفتاری افراد دارد؟

در پاسخ به اين سوال بايستی خدمت شما عرض كنم كه بله قطعا ارتباط دارد و آن هم ارتباط بسيار با معنا

شايد بپرسيد كه چرا من خريد سهام را با رويكرد رفتارشناسی مخاطبان اين حوزه مورد بررسي قرار دادم كه البته سوال بجا و درستي است؟

 

میدانیم که اين حوزه هم مانند سایر حوزه ها و البته شاید بيش از ساير حوزه ها،‌ تخصص هاي خاص خود را نياز دارد. همانگونه که بالاتر گفته شد بسیاری از افرادی كه اين روزها وارد اين حوزه شده اند تازه كار بوده و اين امر خود باعث مخاطراتی به لحاظ رفتار خريداردر بازار سهام شده است.

با ذكر يك مثال كمي مسئله را باز كنیم. به لحاظ رفتاري ما 4 الگوي اصلي رفتاري داريم كه از تركيب اين 4 گروه اصلي، 15 مدل رفتاري تركيبي ايجاد ميشود.

در حالت كلي هر كدام از اين تيپ هاي رفتاري لازم است كه براي خريد سهام به نكاتي با توجه به الگوي رفتاري خويش توجه داشته باشند، چرا كه در غير اين صورت ممكن است آسيب هاي جبران ناپذيري را از اين تجربه سرمايه گذاري برای خود ایجاد نمایند كه چه بسا حتي با شكست هاي جبران ناپذيري هم همراه  گردد.

افراد با الگوهای رفتاری متفاوت عکس المعمل های متفاوتی از خود نشان می‌دهند. میزان ریسک پذیری افراد در گروه های مختلف متفاوت است و رویکردهای متفاوتی خواهند داشت.

شغل افراد، میزان سرمایه آنها، درصد سرمایه ای که وارد بازار بورس می نمایند و میزان ریسک پذیری و الگوهای رفتاری ایشان میتواند در نحوه ادامه مسیر ایشان در بازار سرمایه تاثیر به سزایی داشته باشد.

نکته مهم این است که ما نمی گوییم که وارد بازار پرهیاهو و هیجان انگیز بورس اوراق بهادار و خرید سهام های مختلف نشوید بلکه پیشنهاد میکنیم مسیرتان را با توجه به الگوی رفتاری تان انتخاب نمایید تا هم از لحاظ مادی و سرمایه ای دچان ضرر و نقصان نشده و هم از لحاظ روحی و روانی با فشارهای مضاعف و استرس بیهوده دست و پنجه نرم نکنید.

قبل از اين كه مدل رفتاري خود را بشناسید لطفا وارد اين حوزه و ساير حوزه های مشابه نشويد چرا كه اين مقوله بدون در نظر گرفتن مدل رفتاری شما ميتواند براي شما خطر ساز بوده و حتي مشكلات بسيار عديده ای را در زندگي شخصی و كاری شما ايجاد نمايد.

سرفصل‌های وبینار

بررسی مدل رفتارشناسی DISC

حسین سیلانی
حسین سیلانی

مدرس رفتارشناسی و NLP

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4.5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4.8 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4 از 5
4.6 از 5 ( 4 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
چه کسانی وارد بورس نشوند؟
13 تیر 1399
ساعت 19:00
ساعت 20:30
حسین سیلانی
حسین سیلانی مدرس بین المللی NLP از آلمان، مربی و کوچ حرفه ای از اروپا، مدرس ابزارشناسی با ابزار DISC، مشاور توسعه فردی، نویسنده، 09137001290
دژاوو
دژاوو دژاوو، رویایی در واقعیت ((دیجیتال مارکتینگ / ویدیو مارکتینگ / تولید محتوا / طراحی گرافیک / مشاوره و برگزاری رویداد)) 09124227489
گزارش دادن