موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار چطور مثل دیوید اگیلوی تیترهای جذاب، کلیک خور و بفروش بنویسیم؟

وبینار چطور مثل دیوید اگیلوی تیترهای جذاب، کلیک خور و بفروش بنویسیم؟

وبینار چطور مثل دیوید اگیلوی تیترهای جذاب، کلیک خور و بفروش بنویسیم؟

ذخیره کردن
وبینار چطور مثل دیوید اگیلوی تیترهای جذاب، کلیک خور و بفروش بنویسیم؟
توضیحات وبینار
این وبینار آپدیت شده. لطفا از آدرس زیر در وبینار بروز شده شرکت کنید: https://eseminar.tv/wb28001 چرا تیترنویسی اینقدر مهم است؟

تصور کنید قصد خرید خانه ای را دارید و به یک بنگاه مشاور املاک مراجعه می کنید و بنگاه با توجه به بودجه شما، دو گزینه پیش روی شما قرار می دهد و می گوید از همان بیرون باید تصمیم بگیرید که فقط به یکی از خانه ها وارد شوید. یک خانه با نمای بسیار زیبا و تمیز

 

و یک خانه با نمای کثیف و سیاه

انتخابتان کدام است؟ کدام خانه را برای دیدن جزییات بیشتر انتخاب می کنید؟ ممکن است بفرمایید مشخص است! این چه سوالی است!! بله، حق با شماست! اگر ذره ای عقل برای کسی قائل باشیم، می توانیم پاسخ را حدس بزنیم! ولی نکته اینجاست که شما هنوز داخل هیچ کدام از خانه ها را ندیده اید و تصمیم گرفته اید که به خانه خوش نما بروید. کسی چه می داند شاید داخل آن خانه زشت نما، خوش ساخت تر و شیک تر از خانه خوش نما باشد! مسلم است که شما با دیدن نمای زیبای آن خانه و اثر هاله ای آن به این نتیجه قطعی رسیده اید که انتخابتان دیدن داخل خانه خوش نما هست.

سوال: آیا فقط وقتی می خواهیم خانه ای را برای خرید یا زندگی انتخاب کنیم، با نگاه به ظاهر، تصمیم گیری می کنیم؟

قطعاً خیر! مثلا خودِ من چند وقت قبل که برای تبریک به خانه جدید برادرم رفتم و میخواستم با جعبه شیرینی به انها تبریک بگویم، دقیقا و به شکلی کاملا ناخودآگاه این اتفاق برایم رخ داد: دو مغازه شیرینی فروشی در چند قدمی هم دیدم! یکی قدیمی بود با نمای آجری کثیف و رنگ و رو رفته و کر کره های قدیمی فلزی و کف موزاییک! پیرمردی تک و تنها داخلش نشسته بود و مغازه کاملا خالی بود و بدون مشتری! از بیرون مغازه احساس کردم شیرینی هایش احتمالا مانده و رنگ و رو رفته باشد! قضاوت را کنار گذاشتم و گفتم شاید مثل برخی مغازه های قدیمی به نمای مغازه نرسیده اما کیفیت شیرینی هایش را به حرمت قدمتش حفظ کرده باشد. رفتم داخل مغازه و شیرینی هایش را اعم از خشک و تر برانداز کردم. تنوع شیرینی ها به شدت کم بود و متاسفانه حسم کاملاً درست بود! نان شیرینی های تر به رنگ زرد درآمده بود و کاملا مشخص بود شیرینی چند روز مانده است! بدون لینکه صحبتی بکنم از مغازه بیرون آمدم و به مغازه پایین تر رفتم. 

مغازه پایین تر اما ظاهرا قدمت خیلی کمتری از مغازه قبلی داشت ولی تا دلتان بخواهد خوشگل و خوش نما بود! نمایی داشت با سنگ گرانیت، کرکره های برقی، کفی با سرامیک های تمیز و براق و پرسنلی که همه لباس سفیدی بر تن داشتند و در قسمت های مربوطه در حال پاسخگویی به مشتری بودند. یک نفر در قسمت شیرینی های خشک و تر، یک نفر در قسمت کیک ها، یک نفر در قسمت لوازم تولد و خشکبار و یک نفر در قسمت دریافت پول! تنوع شیرینی ها آنقدر زیاد بود که اگر از هر کدام فقط یک دانه هم برمیداشتم، بیشتر از یک و نیم کیلویی بود که میخواستم برای خانواده 4.5 !! نفره برادرم ببرم! شما که غریبه نیستید چند بار با دیدن شیرینی های رنگارگ و خوش رنگ و لعاب که مشخص بود همه شیرینی ها برای امروز است، بزاق ترشح شده دهانم را مکرر قورت دادم و به خاطر بالا بودن قندم، خیلی خودم را کنترل کردم که همانجا چند تایی برای خودم سفارش ندادم!

همیشه داستان همین است! خانه و شیرنی فروشی و لباس فروشی و ... هم ندارد. وقتی می خواهی انتخاب کنی ناخودآکاه می روی سراغ گزینه ای که ویترین خوش رنگ و لعاب تری دارد. ناخودآگاه احساس می کنی آنکه ظاهرش زیباتر است، احتمالا داخلش هم مثل ظاهرش زیباتر است. بنابراین قبل از انتخاب گزینه، تو در واقع انتخاب و خریدت را انجام داده ای! 

این داستانها را گفتم که برسم به این قسمت:

در بین این همه محتوایی که هر روز منتشر می شود، افراد از روی تیترِ مطالب تصمیم می گیرند مطلبی را بخوانند یا نه! تیتر برای محتوا، نقش همان نمای خانه و شیرینی فروشی را بازی می کند. تیتر جذاب مخاطب را مسحور می کند و میبرد به داخل محتوا و در مقابل مخاطب به سرعت با دیدن تیتر ضعیف از اون چشم پوشی می کند و وقتی مخاطب از تیتر خوششش نیاید دیگر مهم نیست شما چقدر هنرمندانه محتوایت را نوشته باشی و چقدر برای 1000، 3000 یا 7000 کلمه ای که در مقاله نوشته ای زحمت کشیده ای! 

تیتر را که خراب کنی کار تمام است برای همین است که بزرگان تبلیغ نویسی و محتوا در دنیا اینقدر به نوشتن تیترهای جذاب تاکید داشته اند و برای نوشتن آن وقت می گذاشتند. نمونه اش دیوید اوگلیوی که به پدر علم تبلیغات شهرت دارد و در کتاب اعترافات یک تبلیغاتچی با استناد به آمار گفته شده می گوید: تیتر یک محتوا پنج برابر مهم‌تر از محتوای آن مطلب هست و یک بار برای نوشتن تیتر یکی از تبلیغاتش 104 بار عنوانش رو نوشت و اصلاح کرد تا بالاخره آن چیزی شد که می خواست!

به همین خاطر هست که جی کنراد لوینسون (Jay Conrad Levinson)، نویسنده مطرح آمریکایی که صاحب آثار پرفروشی هم هست، در کتاب بازاریابی چریکی می گوید: اگر ۱۰ ساعت زمان برای تهیه‌ی یک آگهی تبلیغاتی داشته باشید، باید ۹ ساعتش رو صرف طراحی تیتر مناسب با آگهی کنید. 
پس اگر به قول روزنامه نگارها تیتر شاه بیت روزنامه نگاریست و به قول تولیدکنندگان محتوا، محتوا پادشاه است، قطعا تاج پادشاه که روی سر این پادشاه خودنمایی می کند تیتر هست و لاغیر!

خبر خوب و بد!

طبق آمار از هر 10 نفر 8 نفر تیتر مطالب را می خوانند و در نهایت فقط 2 نفر از 10 نفر، ترغیب می شوند که محتوا را بخوانند.

از بین ۲ میلیون مطلبی که روزانه در دنیای اینترنت منتشر می شود، حدود ۱۱ درصد از مطالب بیش از 100 بار به اشتراک گذاشته می شوند و فقط یک درصد از مطالب بیش از 1000 بار به اشتراک گذاشته می شود!

از این آمار یک خبر خوب می توان به شما بدهم و یک خبر بد. خبر خوب را دوم می گویم که کامتان شیرین بماند. خبر بد این است که با توجه به آمارهایی که عرض کردم، نمیگویم تیتر بد، اگر یک تیتر معمولی هم بنویسید به احتمال 80 درصد اصلا محتوایتان خوانده نمی شود و به همین راحتی این همه زحمتی که برای نوشتن مثلا یه مقاله 5000 کلمه ای کشیدید، به باد می رود!

خبر خوب اما این است که شما با یادگیری و نوشتن تیترنویسی جذاب می توانید جزء آن 20 درصدی باشید که محتوایشان خوتنده می شوند و با همین یک حرکت، 80 درصد رقبا را پشت سر می گذارید. با همین یک حرکت می توانید جزء آن 11 درصدی باشید که بیش از 100 بار مطالبشان به اشتراک گذاشته می شود یا با افزایش این مهارت می توانید حتی جزء آن یک درصدی باشید که بیش از 1000 بار مطلبشان به اشتراک گذاشته می شود.

حالا که تا اینجای متن را مطالعه کردید، اگر به موضوع تبلیغ نویسی هم علاقمندید، وبینار رایگان من در این خصوص را هم دانلود کنید

https://eseminar.tv/wb16682

 

سرفصل‌های وبینار

مباحثی که در وبینار مطرح خواهد شد

 • ویژگی های یک تیتر جذاب
 • پیشنهاد تعداد کلمات و کاراکترهای یک تیتر جذاب
 • نکاتی که برای یافتن کلمات کلیدی در گوگل باید رعایت کنیم
 • تیترنویسی آنلاین براساس جستجو و نیاز کاربران
 • تیترنویسی براساس الگوها مناسب هر دو فضای رسانه های چاپی و آنلاین

در این وبینار قصد داریم با بیان فوت و فن های تیترنویسی به افراد علاقمند کمک کنیم که بتوانند با تیترهایی که می نویسند، چند برابر بیشتر از قبل، مخاطبان را جذب و حفظ کنند و در نتیجه مطالب و محصولات بیشتری را به فروش برسانند. همانطور که دقیقا دیوید اوگیلوی می گوید: هدف یک پیام یک چیز است و آن هم فروش هست. یا ادوارد اشمیت که می گوسد: مهمترین وظیفه ای که تیتر برعهده دارد، متقاعد کردن مخاطب است. در نتیجه هدف ما نیز در این وبینار این است که تیترنویسی رو به نحوی آموزش دهیم تا بتوانید مخاطبانتان را به خواندن محتوایتان متقاعد کنید و نرخ بازدید و توجه به مطالب و درنتیجه فروش محصولات و خدماتتان را افزایش دهید. 

مخاطبین
 • کپی رایترها و تبلیغ نویس ها
 • دیجیتال مارکترها
 • وبمسترها
 • متخصصین سئو
 • بازاریابان و نویسندگان محتوا
 • نویسندگان آفلاین و آنلاین
 • و هر کسی که به هر عنوانی تیتری می نویسهتا مطلب یا محصولش را بفروشد
سید علی باقرپور
سید علی باقرپور

مدرس بازاریابی محتوا و تبلیغ نویسی مدیر وب سایت یک حاکم (www.1hakem.com)

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 3.8 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 3.9 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 3.9 از 5
تجربه محور بودن محتوا 3.8 از 5
3.9 از 5 ( 17 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
چطور مثل دیوید اگیلوی تیترهای جذاب، کلیک خور و بفروش بنویسیم؟
دوشنبه 4 شهریور 1398
ساعت 18:00
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: وب سایت یک حاکم (www.1hakem.com)
adds-cart