موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار چرایی و چگونگی تغییر نقش از مدیر به کوچ

وبینار چرایی و چگونگی تغییر نقش از مدیر به کوچ

وبینار چرایی و چگونگی تغییر نقش از مدیر به کوچ

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار چرایی و چگونگی تغییر نقش از مدیر به کوچ
توضیحات وبینار

جهان به سرعت در حال تغییر است؟ آیا شما به عنوان یک مدیر آن را حس کرده اید؟

با سرعت بسیار زیاد رشد و پیشرفت در دنیا ، تغییراتی زیاد در زندگی و کسب و کار ها ایجاد شده است ، که اگر ما به عنوان مدیر سازمان نتوانیم همگام با تغییرات، تغییر کنیم و سکان تغییر در سازمان را به دست نگیریم ، قطعا چیزی جز شکست و ناکامی نصیب ما نخواهد شد.

همانطور که در دهه های گذشته با ایجاد تغییرات شاهد شکست شرکت های بزرگی مثل نوکیا بودیم ، سازمان های زیادی هم با رشد چشمگیر مواجه شدن ، که این نتیجه همگام شدن با تغییرات است.

با توجه به تغییر نسل  در نیروی انسانی و همچنین ایجاد تغییرات در سبک زندگی، اگر به نیاز نیروها برای پیشرفت در یک کار معنی دار و همچنین شعار معروف ارزش دادن به مشتری ها توجه شود بازدهی در اکثر سازمان ها می تواند رشد بسیار داشته باشد. نقش مدیر در ایجاد این تغییر بسیار مهم است.

همچنین مدیران امروز، تمایل بسیاری به تغییر شیوه های مدیریت سنتی و ارتقاء مهارتهای رهبری خود دارند. دیگر مثل گذشته نمیتوان به کارمندان دستور داد تا عملکرد مناسبی داشته باشند؛ چرا که دستور دادن دیگر، اثرگذاری لازم همچون گذشته را ندارد و بیشتر موجب ایجاد مقاومت در آنها میشود. باورهای اشتباه و نیمه اشتباه متعددی در تفکر مدیریتی وجود دارد. این باورها منتهی به نتایجی میشوند که دقیقا بر خلاف انتظارات بوده است. این دیدگاهها موجب اتلاف منابع در سازمانها میشود و از طرف دیگر، ترس و وابستگی در محیط سازمان را رواج میدهد .

یکی از مهمترین مهارت هایی که یک مدیر و سازمان به آن نیاز دارد ، مهارت کوچینگ است. برخی سازمان ها و مدیر ها از وجود یک کوچ از خارج سازمان برای بالا بردن بهره وری و بازدهی سازمان بهره میبرند و برخی دیگر با شرکت در دوره های آموزش مهارت کوچینگ یا دوره کوچینگ برای مدیران خود نقش کوچ در سازمان را به عهده می گیرند.

طبق تحقیقات هی گروپ ، حدود یک سوم شرکت های برتر لیست فورچون 500 از خدمات کوچینگ استفاده کردند. شواهد نیز نشان میدهد میل شرکت ها یرای استفاده از کوچ داخلی و خارجی به شدت در حال بالا رفتن است.

پژوهش های همین موسسه نشان می دهد، 86 درصد از کسب و کارهایی که از کوچینگ استفاده کردند نرخ بازگشت سرمایه شان مثبت بوده است ، یعنی هزینه ای که برای این خدمات پرداخته بودند از محل سود آوری و افزایش درآمد در آورده اند . در 19 درصد موارد نرخ بازگشت سرمایه بیش از 50 برابر و در 28 درصد موارد نرخ بازگشت سرمایه بین 10 تا 49 برابر اتفاق افتاده است.

 

مخاطبین

- مدیران ارشد و میانی 

- مدیران و اعضای واحد منابع انسانی

- صاحبین کسب و کار

- هر آنکس به رشد علاقمند است.

رسول پورعلی
رسول پورعلی

مدیر عامل خانه شکوفایی و رهیاری راهین

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
چرایی و چگونگی تغییر نقش از مدیر به کوچ
17 شهریور 1399
ساعت 19:00
ساعت 21:00
Host Cover
برگزارکننده: خانه شکوفایی و رهیاری راهین
گزارش دادن