موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار پنجمین دوره «هنر مقاله نویسی» (آنلاین)

وبینار پنجمین دوره «هنر مقاله نویسی» (آنلاین)

وبینار پنجمین دوره «هنر مقاله نویسی» (آنلاین)

شروع وبینار:   28 آبان 99 - ساعت 17:00
مدت وبینار:
افزودن به تقویم
ذخیره کردن
وبینار پنجمین دوره «هنر مقاله نویسی» (آنلاین)
بلیت‌های وبینار
فیلم قابل دانلود
تومان
بلیت دانشجویان (با قابلیت 30 روز بازپخش)
فعال از 9 مهر تا 30 آبان ― ( ویدئو ندارد )
ندارد
بلیت غیردانشجویان (با قابلیت 30 روز بازپخش)
فعال از 9 مهر تا 30 آبان ― ( ویدئو ندارد )
ندارد
بلیت شرکت در دوره همراه با دریافت فیلم وبینار
فعال از 9 مهر تا 30 آبان ― ( ویدئو دارد )
دارد
توضیحات وبینار

مقاله نویسی به معنی واقعی کلمه یک هنر است و مثل هر هنر دیگر تکنیک و فنون خاص خود را دارد. کسانی که به دنبال نوشتن نوشته های علمی حرفه ای هستند و خواهان آنند که بالاترین استانداردهای روز را در فعالیت های علمی خود داشته باشد، ناگزیر خواهند بود تا به این هنر آراسته باشند و الا نوشته ها زیاد است و نوشته های حرفه ای مفید و موثر، بسیار اندک است. دلیلش هم مهم نیست: از عشق به نوشتن علمی و خوب گرفته تا کسب امتیازات مرسوم برای ارتقا در محیط علمی می تواند دلیل شما باشد. 

تقاضاهای مکرر علاقمندان امر «مقاله نویسی»، مخاطبان محترم حقوق خوان و شرکت کنندگان گرامی برنامه های مختلف، بویژه دانشجویان عزیز، ما را بر آن داشت تا کارگاهی را با عنوان «هنر مقاله نویسی» برنامه ریزی و اجرا کنیم. از بین اساتید مکرم، گزینه های مختلفی برای ارائه سمینار در نظر داشتیم که با توجه به بازتاب های خوب شرکت کنندگان عزیز سمینار «پژوهشگری حقوق» تصمیم گرفتیم از دکتر طاهر حبیب زاده دعوت ویژه بعمل آوریم تا لذت این کارگاه را نیز با ایشان تجربه کنیم. مطمئنا در این کارگاه، حرف های شنیدنی و مهارت های ویژه و کاربردی فراوانی توسط استاد حبیب زاده ارائه خواهد شد و شک نکنید که با بکارگیری آنها، نوشته های معمولی ما، وجهه حرفه ای قابل توجهی خواهند گرفت و اصول علمی مقاله نویسی را در بر خواهند داشت. پس با ما همراه باشید. 

چرا باید در این کارگاه شرکت کنم؟

بسیاری از دانشجویان و فعالین علمی و آموزشی، به مزایا و اهمیت مقاله نویسی کاملا آگاهند، تمایل شدیدی به آن نشان می دهند، تحقیقات و مطالعات وسیعی را نیز به انجام رسانیده و داده ها و نتایج بسیار مطلوبی برای ارائه در اختیار دارند. اما همه اینها در حالی است که آنها جهت نوشتن یک مقاله حرفه ای، اعتماد به نفس کافی را نداشته و نمی توانند داده ها و اطلاعات ارزشمند خود را آنچنان که شایسته است به نگارش در بیاورند. حجم زیادی از این عدم اعتماد به نفس از آنجا ناشی می شود که راه و رسم درست و مؤثر مقاله نویسی برای آنها بطور شفاف و عملیاتی، بیان نشده است. همچنین بسیاری از دانشجویان برای بدست آوردن داده های مناسب، تلاش های فراوانی را صورت می دهند و زمان زیادی را صرف مطالعه و تحقیق و پژوهش می کنند اما از آنجا که نمیتوانند در ابتدا، دیدی روشن از روش تحقیق کاربردی خویش داشته باشند متأسفانه بیشتر تلاش های آنها برای جستجو و تدوین داده ها، در عمل بی نتیجه می ماند و به دلیل عدم آشنایی درست و کافی و نپیمودن مسیری منظم و دقیق، از ادامه تحقیق و تلاش باز خواهد ماند و اگر هم ادامه بدهند، پایه محکمی برای رضایت درونی خویش نمی یایند.

در کارگاه مقاله نویسی، دکتر حبیب زاده، ابتدا، چرایی و ضرورت امر را مورد توجه قرار می دهند و سپس، مسیر انگیزه بخش پژوهش و تدوین یک مقاله حرفه ای علمی را تشریح خواهند کرد. پایه های نوشتن مقالات پژوهشی، مبتنی بر اصول و قواعدی است که در این کارگاه تمامی این قواعد، مورد مداقه قرار خواهد گرفت.

  • این کارگاه سالی یک بار برگزار می شود و امسال 5 امین سال برگزاری این کارگاه است. امتیاز این دوره بر دوره های قبلی: تمرکز روی ضعیف ترین مهارت مقاله نویسان، روش تحلیل محتوای مقاله.
  • این دوره جامع ترین و کامل ترین کارگاه مقاله نویسی حقوق (از صفر تا صد) در کشور است.
  • سال به سال بنا بر این است که متدها و روش ها و نکات جدید اضافه شود و امسال نزدیک به ۱۸۰ الی ۲۰۰ اسلاید در کارگاه ارایه می شود و صفر تا ۱۰۰ مهارت های مقاله نویسی به شما عرضه می شود.
  • دوره های قبلی 8 ساعته بود، در دوره ی پنجم 4 ساعت نیز به مطالب کارگاه اضافه شده است. (12 ساعته)
  • احتمال زیاد در کارگاه های مشابهی شرکت کرده اید اما سعی این کارگاه بر این است چیزی متفاوت از آنچه تجربه کرده اید ارایه کند.

هدف ما افزایش مهارت های شما به عنوان یک حقوقی است و دکتر طاهر حبیب زاده به عنوان مدرس حقوق بیش از هر کسی به این دغدغه واقف بوده و تلاش حداکثری برای ارایه آخرین داشته های خود است که محصول سال ها پژوهش جدی در حقوق است.

چیزی که تضمین ماست ارایه بیش از ۳۰۰ نکته و مهارت با ارایه استادی پر انرژی و مجرب است که می تواند شما را ۸ ساعت تمام در کارگاهی بدون خستگی و احساس کسالت پای بحث های مهارتی مقاله نویسی بنشاند...

سرفصل‌های وبینار

در این کارگاه با بهره گیری از تجربه ارائه دهنده کارگاه و مثال های عینی از مقالات مختلف علمی، خواهیم آموخت:

۱ـ چرا مقاله بنویسیم؟

۲ـ قواعد کلی مقاله نویسی چیست؟

۳ـ فرق مقاله با دیگر نوشته های علمی در چه می باشد؟

۴ـ شاکله مقالات ISI و نحوه انتشار آن چگونه است؟

۵ـ بخش های اساسی یک مقاله علمی کدام ها هستند؟

۶ـ نحوه تعیین حوزه پژوهش با دید مقاله نویسی

۷ـ نحوه تعیین عنوان مقاله

۸ـ نحوه تنظیم چکیده مقاله و اجزای آن

۹ـ کلید واژه های یک مقاله و اهمیت آنها

۱۰ـ نحوه تنظیم مقدمه مقاله و بخش های مختلف: قاعده مثلث قاعده بالا

۱۱ـ اصول نوشتاری پاراگراف علمی

۱۲ـ بدنه مقاله و نحوه تقسیم بندی منطقی آن

۱۳ـ نحوه تحلیل بخش های مختلف بدنه مقاله

۱۴ـ نحوه تنظیم نتیجه گیری: قاعده مثلث قاعده پایین

۱۵ـ شیوه های مختلف درج منابع در پاورقی و در فهرست منابع و ماخذ

۱۶ـ اهمیت بازخوانی مقاله توسط نویسنده در زمان های بعدی

۱۷ـ انتخاب ادبیات نوشتاری مناسب و نقش خلاقیت نویسنده

۱۸ـ سایر نکات تکمیلی ظریف

۱۹ـ نحوه انتخاب مجله مناسب برای انتشار مقاله

۲۰ـ اگر مقاله مان با ایرادات داوری مجله مواجه شد چه کنیم؟

۲۱ـ بررسی نمونه های عینی از مقالات برگزیده و نقد آنها به صورت دسته جمعی و گام به گام

توجه: اگر به جز موارد بیست گانه فوق، سؤال، نکته و مسأله دیگری به ذهنتان می رسد که می خواهید در کارگاه به آن پاسخ داده شود، می توانید پایین همین صفحه در قسمت نظرات، درج کنید. حتما در کارگاه مدنظر قرار خواهیم داد.

مخاطبین

دانشجویان و فارغ التحصیلان (کارشناسی، ارشد و دکتری) و کلیه علاقمندان به پژوهش و نوشتن متون علمی حرفه ای

سوالات متداول

اگر نتوانم در زمان کارگاه آنلاین شوم چه اتفاقی می افتد؟ آیا امکان تماشای ویدیوی وبینار وجود دارد؟

بله. فیلم هر جلسه تا 30 روز بعد در حساب شما فعال است و قابل مشاهده (بدون دانلود) است. بعد از 30 روز دسترسی به فایل غیرفعال می شود و به هیچ وجه دسترسی مجدد امکان پذیر نمی باشد.

آیا در صورت انصراف از کارگاه وجه عودت داده می شود؟

بله. دانشپذیر می تواند حداكثر تا 72 ساعت قبل از شروع کارگاه آموزشی نسبت به درخواست انصراف اقدام کند؛ در غير اين صورت انصراف به هيچ عنوان پذيرفته نيست و هيچ مبلغي مسترد نمی شود. بازپرداخت وجه ناشی از انصراف حداکثر ظرف مدت 10 روز بعد از اتمام دوره انجام میپذيرد. انصراف تنها با ارسال ایمیل به hoghoughkhaan@gmail.com و با در نظر گرفتن تاریخ ارسال ایمیل (تا 72 ساعت قبل) مورد پذیرش می باشد. عدم حضور دانشپذیر در کلاس ها بدون ارایه درخواست انصراف، به هر دلیلی به منزله انصراف وی از شرکت در کارگاه آموزشی تلقی نمی گردد. مسئولیت عواقب ناشی از عدم رعایت این بند به عهده دانشپذیر است. انصراف بعد از شروع دوره، به هیچ وجه امكان‌پذير نيست. پس از ثبت‌نام امكان انتقال به کارگاه (هاي) بعد وجود ندارد.

آیا مدرک به تمام شرکت کنندگان داده می شود؟

در صورت غیبت در بیش از یک چهارم از طول دوره، به شرکت کنندگان گواهی اعطا نخواهد شد. بدیهی است مبلغ ثبت نام در این صورت قابل استرداد نخواهد بود. در دوره هاي مجازی کلیه ورود و خروج افراد و زمان حضور در کلاس ها و همچنین مدت زمان صرف شده برای مشاهده فیلم بازپخش کلاس ها توسط تیم IT مجموعه در اختیار کارشناسان مجموعه قرار می گیرد. در نتيجه گواهينامه دانشپذيران کلاس های مجازی يک ماه بعد از برگزاری کارگاه پس از بررسی میزان حضور آنها توسط کارشناسان صادر خواهد شد.

دکتر طاهر حبیب زاده
دکتر طاهر حبیب زاده

عضو هیئت علمی دانشکده معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادق دانش آموخته دکتری حقوق فناوری اطلاعات دانشگاه منچستر انگلستان برگزیده جشنواره بین المللی فارابی در علوم انسانی گرایش حقوق برگزیده جایزه دکتر آشتیانی بنیاد ملی نخبگان (جایزه استادیار جوان)

جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه ی اول و دوم
28 آبان 1399
ساعت 17:00
ساعت 21:00
جلسه ی سوم و چهارم
29 آبان 1399
ساعت 17:00
ساعت 21:00
جلسه ی پنجم و ششم
30 آبان 1399
ساعت 17:00
ساعت 21:00
Host Cover
برگزارکننده: مجموعه حقوق خوان استراتژیست
گزارش دادن
 انتخاب بلیت