موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار ورود به مثلث BNB

وبینار ورود به مثلث BNB

وبینار ورود به مثلث BNB
توضیحات وبینار

میشه گفت اکثر افراد زیر 30 سال، حداقل یک فیلم هالیوودی رو در ژانر علمی-تخیلی دیدن. نکته ی مشترک در این فیلم ها ظاهر آینده و زندگی بشر در سال های پیش رو هست و بخش قابل توجهی از این آینده بدون شک نتیجه ی تحقیقات انجام شده در حوزه های علوم نوین مورد بحث ماست. علومی که می تونن کیفیت زندگی بشر رو در همه ی حوزه ها مخصوصا بهداشت و درمان متحول کنن. توجه ویژه به این حوزه ها رو میشه در رویکرد بزرگترین کمپانی های دارویی و آزمایشگاهی دنیا مشاهده کرد. ورود و سرمایه گذاری شرکت های بزرگی مثل آمازون، مایکروسافت، سامسونگ و... به این حوزه ها و علوم نشان از اهمیت این رشته ها در مباحث اقتصادی و تاثیر مثبت اون ها بر رشد کیفیت زندگی بشریت داره.

در ابتدا میتونیم دو نوع نگاه رو نسبت به این علوم داشته باشیم:

نگاه اول: یک نگاه علمی به رشته های نوینی مثل بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و بیوانفورماتیک هست که زیبایی و قدرت اونها اجتماع علمی رو متحیر کرده.

نگاه دوم: که بسیار مهمه و اون هم نگاه اقتصادی به موضوع هست. دنیا همیشه قرار نیست نفت داشته باشه و بالاخره این نفت یه جا تموم میشه. برای کشورهایی مثل ایران که بخش اعظمی از اقتصاد اون در طی سالهای قبل وابسته به نفت بوده، توجه ویژه به این حوزه ها امری ضروری به حساب میاد. اگر بخوایم موشکافانه به موضوع نگاه کنیم، کشورهای پیشرفته ی دنیا عضوی از یک صنعت چند صد میلیارد دلاریِ محصولات مبتنی بر این علوم هستن و این ما هستیم که تعیین می کنیم عضوی از این صنعت باشیم یا نه.

اما موضوع بسیار مهم نگاه نکردن به علوم نوین به صورت تک رشته ای هست. قدرت این رشته ها زمانی معنی پیدا می کنه که کنار هم قرار می گیرن و در یک تعامل سازنده به توسعه ی پروژه های مختلف کمک می کنن. اما تا نسبت به علوم اشاره شده دیدگاه کاملی نداشته باشیم و یک ارتباط معنادار و صحیح بین حوزه های فوق ایجاد نکنیم، محکوم به سکون، درجا زدن و انجام کارهای روتین و یکنواخت در نقش یک اپراتور خواهیم بود.

یکی از بزرگترین معضلات اجتماع دانشجویی و پژوهشی در ایران نداشتن آگاهی کافی نسبت به حوزه ی کاری در رشته های علوم نوین مثل بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و بیوانفورماتیک هست. اکثر افراد در مقطع دبیرستان دیدگاه مناسب و کاملی نسبت به این رشته ها ندارن و حتی بعد از ورود به دانشگاه، سوالات بسیاری پیرامون نحوه ی کارکرد این حوزه ها در ذهنشون ایجاد میشه. گاها بعد از ورود به محیط کاری به عنوان پرسنل مراکز تحقیقاتی و یا در نقش پژوهشگر، همچنان قدرت این حوزه ها براشون شفاف نشده و در نهایت قادر به شکوفایی استعداد و توانمندی شون نمیشن و مهم تر از اون توانایی به کارگیری صحیح از علمی که به دست آوردن رو از دست میدن. ما در تیم دایا زیست فناوران این سه رشته ی مهم رو در یک مثلث به نام مثلث BNB تعریف کردیم و در این وبینار قصد داریم چرایی انتخاب این مثلث و قدرت های نهفته ی این حوزه ها رو برای شما شرح بدیم. 

سرفصل‌های وبینار
 1. آشنایی با سه حوزه ی بیوتکنولوژی، بیوانفورماتیک و نانوتکنولوژی (مثلث BNB)
 2. ارتباط پنهان سه راس مثلث
 3. اهمیت هریک از اجزاء BNB
 4. بررسی آینده ی شغلی حوزه های فوق
 5. آنالیز پروژه های پژوهشی و تولیدی
مخاطبین

کلیه دانشجویان، متقاضیان کنکور، پژوهشگران، پرسنل مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی حوزه های:

 1. بیوتکنولوژی
 2. نانوتکنولوژی
 3. بیوانفورماتیک
 4. علوم آزمایشگاهی
 5. کلیه گرایش های زیست شناسی
 6. داروسازی
 7. پزشکی
 8. دامپزشکی
 9. شیمی
 10. و تمامی علاقمندان به رشته های علوم نوین
سوالات متداول

من متقاضی کنکور ارشد و دکتری رشته های بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و بیوانفورماتیک هستم. این کارگاه چه کمکی به من می کنه؟

به طور کلی یکی از بزرگترین چالش های دانشجویان کارشناسی و گاها کارشناسی ارشد ملموس نبودن حوزه ی کاری رشته های علوم نوین در دانشگاه و متعاقبا آینده شغلی اونهاست. ما در این وبینار در ابتدا به آنالیز حوزه ی کاری هر یک از رشته های اشاره شده می پردازیم و در ادامه به موقعیت های شغلی و نحوه ی ایجاد کسب و کار شخصی با کمک این رشته ها صحبت می کنیم.

من دوست دارم در زمینه ی تولید محصولات آزمایشگاهی و تشخیصی. این کارگاه چه کمکی به من میکنه؟

این کارگاه شما رو به یک آمادگی ذهنی جهت ورود به دنیای تولید محصولات بیولوژیک می رسونه. بسیاری از چالش ها و ابهامات قدم نهادن در این مسیر از موضوعات اصلی مورد بحث ما هستن.

آیا این کارگاه مناسب افرادی که بخوان در حوزه های درمانی تولید محصول داشته باشن یا هدفشون خلق روش های درمانی نوین باشه، هست؟

بله، ما در این کارگاه علاوه بر حوزه های تشخیصی، رویکردهای درمانی مثلث BNB رو هم شرح خواهیم داد.

من مدت زیادی هست که در حوزه های بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و بیوانفورماتیک مشغول به کار هستم، اما نمی دونم قراره در آینده چیکار کنم. فایده ی این کارگاه برای من چیه؟

شما تنها نیستید. تعداد زیادی از دانشجویانِ مشغول به تحصیل در این حوزه ها، هنوز مسیر شفافی رو در رشته های فوق پیدا نکردن و درگیر یک سردرگمی بزرگ هستن. یکی از اهداف ما در این کارگاه برطرف کردن چنین ابهاماتی برای این افراد هست.

رویکرد دایا زیست فناوران چیه؟ و چرا این کارگاه رو طراحی کرده؟

رویکرد اصلی تیم ما، فعالیت در زمینه ی مولتی دیسیپلینری و بین رشته ای، با تمرکز بر علوم نوین هست. ما معتقدیم که امروز هیچ کس به تنهایی نمیتونه در اجتماع علمی دوام بیاره و پیدا کردن سرنخ های لازم جهت ایجاد ارتباطات موثر یک دستاورد بزرگه. این کارگاه اولین قدم جدی ما در این مسیر هست و امیدواریم نگرش شرکت کنندگان رو تغییر بدیم.

بعد از این کارگاه همه چیز تموم میشه؟ ما دیگه آماده ایم برای کار؟ اگه هنوز سوالی داشتیم چی؟

ابدا. ما قصد داریم در اولین قدم نگرش شما رو تغییر بدیم و راه ارتباطی بین ما و شما مسدود نخواهد شد. تمامی سوالات و ابهامات باقی مونده برای افراد بعد از شرکت در این کارگاه جواب داده خواهند شد و پشتیبانی ما به صورت دائمی خواهد بود.

مهرداد عامری
مهرداد عامری

موسس و مدیر عامل دایا زیست فناوران

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4.8 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 4.8 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
4.9 از 5 ( 5 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
ورود به مثلث BNB
چهارشنبه 5 شهریور 1399
ساعت 17:00
ساعت 19:00
Host Cover
برگزارکننده: دایا زیست فناوران
گزارش دادن