موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار گذار در بحران؛ تعلیم و تربیت در گذار به دوران پساکرونا

وبینار گذار در بحران؛ تعلیم و تربیت در گذار به دوران پساکرونا

وبینار گذار در بحران؛ تعلیم و تربیت در گذار به دوران پساکرونا

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار گذار در بحران؛ تعلیم و تربیت در گذار به دوران پساکرونا
توضیحات وبینار

وبینار سوم  | گذار در بحران؛ تعلیم و تربیت در گذار به دوران پساکرونا

نظام تعلیم و تربیت سال‌ها است که درگیر یک بحران در ایفای ماموریت خود، در تربیت فرزندانمان، برای پاسخگویی به نیازهای جامعه امروز و آینده است و این بحران تا این نظام به نظامی برتر و مطلوب تحول نیابد که بتواند این ماموریت را به نحو مطلوب ایفا کند، ادامه خواهد داشت. اما در میانه راه، بحران دیگری نیز گریبان‌گیر این نظام شد؛ بحران کرونا! علیرغم تمام دشواری‌ها و مشکلاتی که در بحران کرونا و تعطیلی‌های آن ایجاد شده و احتمالا تا حداقل سال آینده نیز ادامه خواهد داشت، به نظر می‌رسد می‌شود این تهدید را به فرصت تبدیل کرد. تغییراتی که ناخواسته در نظام برنامه درسی رسمی ایجاد شده، می‌تواند بخشی از پابندی‌های قبلی نظام صنعتی را از پای نظام باز کند، و چابک‌تر و انعطاف پذیرتر عمل کند. اتفاقی که باعث می‌شود یک نظام میانی و گذار تعلیم و تربیت، در این شرایط بحران محقق شود. این نظام گذار، یک پله از نظام صنعتی گذشته فاصله گرفته و به اندازه یک گام موثر به نظام برتر نزدیک می‌شود.

جناب آقای اردوان مجیدی، نویسنده کتاب «نظام برتر، آینده آموزش و آموزش آینده» و مبدع رویکرد مدرسه‌ای حکمت، در کتاب «گذار در بحران؛ تعلیم و تربیت در گذار به سمت نظام برتر» که تدوین آن تقریبا به پایان رسیده و ان شاء الله به زودی منتشر می‌شود، این تحولات را مورد تحلیل قرار داده و معماری نظامِ گذار را تبیین کرده است. در گفتگویمان با ایشان در وبینار سوم، ضمن اشاره‌ای اجمالی به ابعاد مسئله، به محورهای تحول معماری نظام تعلیم و تربیت و نیز برخی از مشخصه‌های معماری گذار خواهند پرداخت.

 

معرفی مجموعه وبینارهای مدرسه و کرونا

با شروع فراگیری جهانی بیماری کووید-۱۹ و تعطیلات طولانی مدت مدارس در اکثر کشورها، چالش مواجه با آموزش مجازی در لایه‌های مختلف، از حوزه‌ سیاستگذاری و تنظیمگری گرفته تا نحوه فعالیت مدارس و دانش آموزان در این عرصه توجه صاحب نظران و پژوهشگران را به خود جلب کرده و نظام جهانی فعالیت‌های خود را در حوزه تعلیم و تربیت در زمینه فضای مجازی کامل‌تر کرده است.

میز آموزش مجازی خانه نوآوری تعلیم و تربیت با هدف حل مسائل این عرصه در لایه‌های مختلف از جمله سیاستگذاری و کمک به نهادهای مختلف در زمینه‌های پژوهشی تشکیل شده است. ما برای آشنایی فعالان تعلیم و تربیت با مسائل آموزش مجازی در لایه‌های مختلف، مجموعه وبینارهای «مدرسه و کرونا» را با حضور چند تن از فعالان و صاحب نظران این حوزه برگزار می‌کنیم.

 

 

مخاطبین

صاحب نظران، فعالان و علاقه‌مندان حوزه‌های تعلیم و تربیت و آموزش مجازی

Teacher Avatar
محمد آزین بنیانگذار خانه نوآوری تعلیم و تربیت
Teacher Avatar
اردوان مجیدی پژوهشگر حوزه‌های معماری نظام‌های کلان و معماری برنامه درسی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 3 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
وبینار گذار در بحران؛ تعلیم و تربیت در گذار به دوران پساکرونا
سه‌شنبه 27 خرداد 1399
ساعت 18:00
ساعت 19:30
Host Cover
برگزارکننده: خانه نوآوری تعلیم و تربیت
adds-cart
adds-cart