موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار چگونه در 20 روز مسئله لجبازی و پرخاشگری کودکتان را حل کنید بدون اینکه فرزندتون را کوچکترین تنبیهی کنید.

وبینار چگونه در 20 روز مسئله لجبازی و پرخاشگری کودکتان را حل کنید بدون اینکه فرزندتون را کوچکترین تنبیهی کنید.

وبینار چگونه در 20 روز مسئله لجبازی و پرخاشگری کودکتان را حل کنید بدون اینکه فرزندتون را کوچکترین تنبیهی کنید.

ذخیره کردن
وبینار چگونه در 20 روز مسئله لجبازی و پرخاشگری کودکتان را حل کنید بدون اینکه فرزندتون را کوچکترین تنبیهی کنید.
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار
  چگونه در 20 روز مسئله لجبازی و پرخاشگری کودکتان را حل کنید بدون اینکه فرزندتون را کوچکترین تنبیهی

 

امروزه کم و بیش شاهد پرخاشگری و لجبازی در کودکان هستیم.که این مسئله در برخی از کودکان به مشکلی عمده برای خانواده ها تبدیل شده است که موجب تنش های عصبی در پدر و مادر و سرخوردگی آنها  در جمع های خانوادگی و فامیلی و یا حتی محیط مدرسه شده است. تنبیهات اشتباه که باعث آزردگی روحی شدید کودک ، پدر و مادر و یا تشویق های نابجا توسط والدین که به این موضوع دامن زده و دیگر به مسئله ای حل نشدنی برای خانواده تبدیل شده است. ولی ما در کنار هم به کمک همدیگر در مدت کوتاهی مسئله لجبازی و پرخاشگری کودکتان را حل می کنیم بدون اینکه نیاز باشد کوچکترین تنبیهی برای او در نظر بگیرید.

 

 

5 راه حل سریع برای از بین بردن بهانه گیری های فرزند لجبازتون

 

۱.پیدا کردن علت بهانه گیری کودک: شامل عدم توانایی او در بیان احساسات، ناراحتی و یا مشکلش ، خستگی از بازی و فعالیت روزانه و یا گرسنگی، عدم رسیدن به خواسته هایش و بدقولی والدین 2.موقعیت را ترک کنید: ترک مکان و بازگشت دوباره بعد از دقایقی برای جویا شدن علت 3.مهربان باشید: به معنای واقعی با محبت تر و مهربان شوید 4.انجام به موقع کارهایی برای جلوگیری از بهانه گرفتن: مثل : دادن به موقع غذا به کودک و یا تنظیم خواب او و.... 5.باج ندهید: هرگز به جمله (فقط تو غر نزن هر چی که تو بخوای) بها ندهید

 

چرا من تلویزیون نمی بینم  و از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنم؟

 

زمانی که قرار است گاه به مدت مدید صرف تماشای تلویزیون و یا سرچ و دانلود در فضای مجازی شود صرف وقت گذراندن بیشتری با فرزندم می شود. صرف کار کردن روی خودم و افکارم تا بتوانم در مقابله با پرخاشگری و لجبازی فرزندم صبورانه تر و عقلانی تر رفتار کنم.... و نتیجه ای که خواستم را تا حد زیادی بدست آوردم و به راحتی متوجه احساس خوشایندی که در وجودم دارم شدم  با این که به راه حل های مفیدی دست پیدا کردم: ۱.گذراندن وقت بیشتری با کودکم مثل بازی کردن، کشتی گرفتن.... تا به او کمک کنم انرژی اش را تخلیه کند. ۲.توجه بیشتری به او تا از محبت بی نیاز شود و احساس کمبود  نکند. ۳.برقراری ارتباط بیشتر، صحبت و آموزش به او در مورده خواسته هایش و منطقی بودن آن ها برای کنترل لجبازیش.

 

  چرا من نمی توانم مسئله لجبازی و پرخاشگری کودکم را حل کنم؟

 

مطمئنا گاهی انسان ها در برابر برخی مشکلاتشان عاجز می شوند مشکلی که مدت هاست ما را به رنج کشانده و هیچ راه فراری از آن نداریم مگر اینکه کاملا ریشه ای حلش کنیم. به هر راهی چنگ می زنیم تا مسئله مان را حل کنیم ولی بعد از کلی تلاش بازهم مشکل سر جا خودش همچنان پابرجاست . و این نجوا را مدام در ذهن خود داریم که چرا مشکل من نه تنها حل نمی شود بلکه روز به روز بزرگتر می شود. در این زمان باید آگاه باشیم که مطمئنا راه را برای حل مشکلمان اشتباه رفته ایم .

 

چطور کودک لجباز و پرخاشگر را به کودکی آرام و حرف گوش کن تبدیل کنم ؟

 

مطمئنا که میشود کودکی را که لجباز و پرخاشگر است را به سمت و سوی آرام بودن و حرف گوش کردن سوق داد. مطمئنا که میشود کودکی که مدت هاست با رفتار هایش باعث خجالت و در تنگنا قرار دادن ما شده است را تبدیل به کودکی منطقی و حرف گوش کن که باعث آرامش ذهنی و روحی ما میشود تبدیل کرد که از هر گونه پرخاشگری و لجاجت فرسنگ ها به دور باشد و این آرامش در فضای خانمان و وجود خانوادمان همیشگی در جریان باشد و او را در آینده  به سمت فردی موفق  با آینده ای روشن سوق دهد.

 

 

۶ درس خیلی مهم که والدین بی تفاوت نسبت به پرخاشگری و لجبازی کودکانشان دیر یاد می گیرند:

 

۱.فرصت شنیده شدن کودکشان ۲.دادن حق انتخاب به کودکشان ۳.حفظ کردن آرامش خود ۴.همکاری کردن و همراه بودن با کودکشان ۵.تقویت کردن رفتار مثبت فرزندشان ۶.مذاکره کردن با فرزندشان گاهی برای انجام کاری و یا تصمیمی مهم در زندگی بسیار دیر میشود مهمتر اینکه در این تصمیم پای آینده و شرایط روحی و روند رشد فرزندمان در میان باشد. پس بی تفاوت بودن به رفتارهای هرچند جزئی او میتواند نتایج مخربی در رشد شخصیتی او در پی داشته باشد. حال که موضوع پرخاشگری و لجبازی در کودک مورد بحث قرار می گیرد بسی جای تامل و تصمیم گیری به موقع و سریع را در پی دارد.

 

 

۹۹ درصد والدینی که به پرخاشگری و لجبازی کودکشان بی اهمیت هستند در سال 1400 با افت تحصیلی و عقب ماندگی در اجتماع مواجه خواهند شد:

 

با شرایط کرونایی که امسال داشتیم  تحقیقات نشان می دهد که متاسفانه پرخاشگری و لجبازی در کودکان دبستانی با افت تحصیلی آن ها همراه بوده است . ما می توانیم لجبازی و پرخاشگری درکودکان را متغیر ثابت و افت و عقب ماندگی تحصیلی را متغیر وابسته در نظر بگیریم. از نظر آسیب شناسان، کودکان پرخاشگر و لجباز خانه، همان افراد پرخاشگر و لجباز در مدرسه و اجتماع، در آینده خواهند  بود که مشکلات بسیاری را برای خود و اطرافیانشان به وجود خواهد آورد. پس بی اهمیت بودن این مسئله برای والدین و عدم پیگیری و درمان توسط آنها میتواند آینده کودک را به شدت تحت تاثیر قرار بدهد .

 

چرا جیغ زدن من و فرزندم همراه هم میتواند او را آرام تر کند؟

 

بیایید از این زاویه به قضیه نگاه کنیم که گاهی کودکان ما از زندگی در آپارتمان ها،گاهی تک فرزند بودنشان، شاغل بودن پدر و مادرشان، قرار گرفتن در ناراحتی ها و استرس والدینشان واکنش هایی از خود نشان میدهند که این واکنش ها می تواند تواًم با پرخاشگری و لجبازی باشد.... چرا آنها را برای گردش به تپه ای نبریم و به او نگوییم اینجا آزادیم تا هر دویمان هر چقدر می خواهیم فریاد بزنیم و هیچ مانعی ندارد... یا او را به پارک بازی ببریم اون را سواره ترامبولین کنیم حتی خودمان هم کنارش باشیم و به او بگوئیم اینجا میتواند همراه بازی اش جیغ بزند و هیچ منعی ندارد. کمی فکر کنید...............

 

سریع ترین راه برای از دست دادن کودکی حرف گوش کن و آرام:

 

دکتر هلاکویی سخن زیبایی را بیان می کنند ) کودکان ما به این دنیا نیامده اند تا برده یا بنده ما یا هرکس دیگری باشند) آنها حق نه گفتن به ما و تصمیم گیری را دارند و ما نیز حق همراهی با آن ها در طول زندگیشان تا به یک سن متعارف برسند. هر دوی ما حق تصمیم گیری داریم با این تفاوت که ما تشخیص می دهیم انجام چه کاری درست است اما کودکان گاهی این تشخیص را ندارد . پس اسرار بیهوده به کودکمان برای انجام اموری که نسبت به آن علاقه داریم او را از سمت و سوی کودکی حرف گوش کن منحرف خواهد ساخت و به سوی لجاجت و پرخاشگری گام خواهد برداشت.

 

  آخرین توصیه برای پدر و مادرهایی که آرزوی داشتن کودکی آرام و حرف گوش کن را  دارند:

 

برای اینکه کودکی حرف گوش کن و آرام داشته باشید راه های ساده ای وجود دارد. به تمام حرف های خود هر چند جزئی عمل کنید و به هیچ وجه آن را تغییر ندهید چه برای تنبیه و چه برای تشویق، برای صحبت کردن با او و یاد دادن  مقررات همسطح او شوید.  به طور مثال روی دو زانو بنشنید تا او همراهی شما را احساس کند، رفتار های مثبت او را تقویت کنید و توجه داشته باشید که انجام این رفتار های مثبت مستحق گرفتن پاداش است، شما والدین او هستید و حق قانون گذاری و تعیین دستوراتی برای او را دارید ولی آنچه بسیار حائز اهمیت است اینکه قوانین و دستورات واقع بینانه ای اعمال کنید.

 

بعد از حل مسئله پرخاشگری و لجبازی کودکمان چه کار کنیم ؟

 

حال که دیگر خبری از لجبازی های گاه و بی گاه و غر زدن ها و جیغ زدن های غیرمنطقی کودکمان نیست، آرامشی که در وجودمان در جریان است را حس می کنیم و از آن لذت میبریم. حالا او کودکی حرف گوش کن و منطقی و آرام شده است، چه در خانواده ، چه در مدرسه، چه درمیان فامیل، صحبت از شیوه صحیح و بجای تربیتی اوست. حال که آن بحران، تبدیل به بزرگترین دغدغه زندگیمان شده بود را پشت سر گذاشتیم و به طور باور نکردنی حلش کردیم وقتش رسیده که نتایجی که بدست آوردیم را تقویت کنیم تا این ثمره همیشگی ، پا برجا باشد.

 

چگونه پرخاشگری و لجبازی کودکتان را درمان کنید حتی اگر وقت و حوصله اش را ندارید؟

 

طبیعتا حل کامل هر مسئله ای نیازمند حل ریشه ای و کامل آن مسئله است . پس حتما وقتی را از شما می گیرد. فرار کردن از مسئله ای که در حال حاضر با آن دست به گریبان هستیم به هر بهانه ای ... فقط و فقط  باعث می شود این زمان به مسئلمان داده شود تا بزرگتر و بزرگتر شود‌. پس بهترین تصمیم این است که راهی را انتخاب کنیم که وقت  زیادی از ما را نگیرد و هم جذابیتش  و هم اثربخشی اش  بیشتر و ما را درگیر راه آموزشی و راه درمانش گرداند. ما تمام سعی خود را برآن داشته ایم که فایل آموزشی ما این ویژگی ها را دارد که به این مسئله واقف و بنا بر خلاقیت و هوش و توانمندی ها خودتان مسئله پرخاشگری و لجبازی کودکتان را بدون هیچ نگرانی حل نمایید. پس فراموش نکنیم که مسئله پیش رو ما مرتبط به فرزندمان و آینده اش است و بسیار حائز اهمیت است.

 

فقط1 ساعت برای حل مسئله پرخاشگری و لجبازی کودکتان لازم است:

 

گاهی نیاز نیست همه برنامه های زندگیتان را تحت تاثیر مسئله ای که از آن رنج می برید قرار دهید یا زمان زیادی از وقت  روزانه تان را قربانی این مسئله کنید ما در کنار شما هستیم تا درکوتاه ترین زمان به طور دائم و قطعی مسئله شما را حل نماییم و در فراگیری بسیاری از تکنیک ها در روند رشد کودکتان همراهیتان کنیم شما در یک وبینار 1 ساعت 30 دقیقه به این موضوع آگاه خواهید شد که هیچ مسئله ای غیر قابل حل نیست و لازم نیست که دیگر نگران شرایط خلقی و روحی کودکتان باشید.

 

اگر در این کارگاه آموزشی شرکت نکنم چه می شود؟

باور کنید هیچ اتفاقی نمی افتد و فقط شما در شرایط فعلی خودتان باقی می مانید.

شرکت در وبینار موقعیتی است که افراد باهوش به اندازه کافی ارزش آن را می دانند.

این دوره برای افراد زیرکی است که می خواهند از شرایط فعلی به بهترین شرایط ممکن ارتقاء و رشد پیدا کنند.

فراموش نکنید که آموزش هزینه دارد اما آموزش ندیدن هزینه بسیار بیشتری دارد.

 

بهانه‌هایی برای شرکت نکردن در دوره 

با تمام این نکات اگر جزء افراد اهمال کار و تنبلی هستید که نمی خواهید در دوره شرکت کنند ما لیستی از بهانه ها را برای شما آوردیم تا زحمت کمتری برای پیدا کردن یک بهانه قانع کننده داشته باشید:

 • باشه یکم سرم که خلوت شد
 • الان کارهای مهم تری دارم
 • بعید می دونم وبینار تاثیرگذار باشه
 • از کجا معلوم که راست بگن!
 • این ها همش حرفه!
 • این ها کیسه دوختن واسه جیب مردم!!
 • شاید کاربردی باشه اما حسش رو ندارم!

 

سرفصل‌های وبینار

فصل ۱ – استفاده از تکنیک خلاقیت تفکر واگرا برای شناخت بیشتر موضوع و یا مسئله

۱-۱- شناسایی علت و عوامل و نشانه های مسئله پرخاشگری و لجبازی کودکان

۱-۲- پیشگیری و راه حل مسئله

۱-۳- حل مسئله با استفاده از  تکنیک خلاقیت تفکر همگرا (۱۰ دلیل) .

 

فصل ۲- اقدام به برنامه ریزی اجرایی برای حل مسئله می کنیم

۲-۱- بررسی مسئله در گذشته و حال و طراحی برنامه برای آینده می پردازیم .

۲-۲- آموزش و حل (۱۰مدل) تکنیک خلاقیت برای حل مسئله .

۲-۳- ۱۰تمرین حل خلاقانه مسئله با استفاده از تکنیک خلاقیت برای کسب مهارت مخاطبان .

۲-۴- از کجا بایستی شروع کنیم (تحقیق ، برنامه ریزی ، اقدام – کنترل و نظارت) .

مخاطبین
 1. پدران و مادرانی که فرزند پرخاشگر و لجباز دارند 
 2. پدران و مادرانی که تمایل به تربیت صحیح کودکشان هستند
 3. کارشناسان و مربیان مهد کودک و پیش دبستانی 
 4. کارشناسان و مدیران مدارس
 5. معلمان و کارشناسان روانشناسی
 6. محققین و متقاضیان عمومی
سوالات متداول

۱. آیا شرکت در وبینار نیازمند پیش نیاز دوره و یا آموزش خاصی است؟

خیر. در این دوره تمامی مباحث از پایه آموزش داده می‌شود.

2. برای شرکت در وبینار به چه وسایلی نیاز دارم؟

موبایل یا لپ تاپ + اینترنت باسرعت مناسب (برای بهره برداری بیشتر همراه داشتن کاغذ و قلم پیشنهاد می شود)

۳. من در ساعت برگزاری وبینار دسترسی به کامپیوتر ندارم. آیا امکان شرکت در وبینار را دارم؟

اگر شما موبایل و اینترنت داشته باشید، در هر جایی می توانید در وبینار کارگاه شرکت کنید.

۴. آیا دوره به‌صورت زنده برگزار می‌شود یا فیلم‌های ضبط‌شده در اختیار ما قرار می‌گیرد؟

دوره به‌صورت زنده و وبیناری است.

5. آیا ویدئو این وبینار ارائه می شود؟

اگر برای شما موضوع وبینار اهمیت داشته باشد، حتما در زمان وبینار حاضر می شوید و نیازی به فیلم ضبط شده نخواهید داشت. البته فیلم وبینار پس از 48 ساعت در اختیار خریداران "بلیت فیلم وبینار" قرار خواهد گرفت.

6. آیا در این وبینار می توانم سوالات خودم را بپرسم؟

بله حتما. در انتهای وبینار به سوالات تمامی شرکت کنندگان پاسخ داده خواهد شد.

مسعود نوبخت
مسعود نوبخت

بنیانگذار سایت مدیر فکر

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 2 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
وبینار چگونه در 20 روز مسئله لجبازی و پرخاشگری کودکتان را حل کنید بدون اینکه فرزندتون را کوچکترین تنبیهی کنید.
چهارشنبه 15 بهمن 1399
ساعت 18:00
ساعت 19:30
Host Cover
برگزارکننده: سایت مدیر فکر