موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار پذیرش و تحصیل در دانشگاههای پزشکی ایتالیا

وبینار پذیرش و تحصیل در دانشگاههای پزشکی ایتالیا

وبینار پذیرش و تحصیل در دانشگاههای پزشکی ایتالیا

مدت وبینار:
دسته‌بندی‌ها: 
ذخیره کردن
وبینار پذیرش و تحصیل در دانشگاههای پزشکی ایتالیا
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

پذیرش و تحصیل در دانشگاههای پزشکی ایتالیا

 

تحصیل در دانشگاههای پزشکی ایتالیا

دانشگاههای پزشکی ایتالیا از سابقه طولانی در اروپا برخوردار هستند. مدارک این دانشگاهها در ایران و تمام کشورهای جهان مورد تایید و ارزشیابی قرار می گیرند. تحصیل در این دانشگاهها به زبان انگلیسی امکانپذیر است و اخذ پذیرش پس از گذراندن آزمون IMAT به صورت مرکزی و از طریق وزارت آموزش عالی و تحقیقات ایتالیا صورت می گیرد.

 • میزان شهریه این دانشگاهها برای دانشجویان خارجی کمتر از دیگر دانشگاههای اروپایی می باشد و شرایط بورسیه برای دانشجویان با استعداد و کسانی که دوره های تحصیلی کالج و IMAT را با موفقیت گذرانده اند، قابل بررسی می باشد.

آزمون IMAT چیست؟

آزمون IMAT یا International Medical Admissions Test توسط دانشگاه کمبریج برگزار می گردد. وزارت آموزش عالی و تحقیقات ایتالیا اختیار برگزاری آزمون ورودی دانشگاههای پزشکی ایتالیا را به دانشگاه کمبریج سپرده است که توسط Cambridge Assessment برگزار می شود.


آزمون IMAT معمولا در ماه سپتامبر برگزار می شود. این آزمون که۱۰۰ دقیقه زمان می برد، شامل بخشهای زیر می شود:

 1. Section 1: General Knowledge and Logical Reasoning - بخش اول که شامل ۱۰ پرسش منطق و هوش و ۱۲ پرسش اطلاعات عمومی است
 2. Section 2, 3, 4: Science (Biology, Chemistry, Mathematics, Physics)  - بخش های دوم تا چهارم که شامل ۱۸ پرسش بیولوژی، ۱۲ پرسش شیمی و ۸ پرسش فیزیک و ریاضی است.

معرفی دوره آمادگی آزمون IMAT در کالج بین المللی اویسینا

کالج بین المللی اویسینا در ۲۵ سال گذشته دوره MFP یا آمادگی پزشکی را با استانداردهای بین المللی ارائه نموده است که تاکنون چند هزار دانشجوی فارغ التحصیل این کالج با موفقیت وارد دانشگاههای پزشکی در اروپا شده اند و تحصیلات خود را به پایان برده اند.
کالج بین المللی اویسینا نماینده دانشگاه کمبریج از سوی Cambridge Assessment در مجارستان می باشد و بیشتر آزمونهای این دانشگاه را برگزار می نماید.
دوره آمادگی IMAT با بهره گیری از تجربیات و امکانات MFP و به کمک اساتید مجرب بصورت ویژه جهت ورود به دانشگاههای پزشکی ایتالیا طراحی شده است.
علاوه بر این، کالج نمایندگی آزمونهای آمریکا و دیگر آزمونهای بین المللی را نیز بر عهده دارد.
این دوره از ماه ژانویه آغاز و تا آخر ماه ژوئن ادامه می یابد. در این دوره کلیه درسهای مورد نظر به صورت تفصیلی و فشرده آموزش داده می شود و دانشجویان تعداد زیادی تست و مسأله مشابه با آزمون واقعی IMAT را حل و تمرین خواهند کرد.
کلاسهای کالج به صورت حضوری و مستمر از دوشنبه تا جمعه هر هفته برگزار می شود. صبح دوشنبه هر هفته، دانشجویان در آزمون هفتگی WPT شرکت کرده و از وضعیت درسی خود مطلع می شوند.
برنامه درسی و کتابهای دوره IMAT در زمان ثبت نام و ورود به کالج در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

 

روند ثبت نام IMAT و پذیرش برای دانشگاههای ایتالیا

روند ثبت نام و اخذ پذیرش از دانشگاههای ایتالیا و همچنین ثبت نام برای آزمون IMAT به صورت متمرکز و در چند مرحله انجام می شود. این مراحل پیچیده و فشرده هستند و دانشجو باید مواردی را در ایران قبل از ورود به کالج انجام دهد و مواردی هم در بوداپست انجام می شود. در هر دو مورد نیاز است که به سفارت ایتالیا در تهران و در بوداپست مراجعه و مدارک لازم تهیه و ارائه شود. زمانبندی این مراحل بسیار دقیق و محدود است. ممکن است روند ثبت نام و پذیرش برای دانشجو گیج کننده باشد و متاسفانه در موارد زیادی حتی دانشجویان با استعداد به دلیل نقص های اداری از تحصیل در دانشگاههای ایتالیا باز می مانند.
همکاران بخش پذیرش کالج بین المللی اویسینا با دقت و حوصله این مراحل را برای شما پیش می برند تا بدون نقص و در مهلت معین، ثبت نام شما با موفقیت انجام شود. دقت فرمایید که تهیه و ارائه به موقع مدارک مورد نیاز وظیفه شما می باشد و همکاران کالج فقط در پیش بردن مراحل شما را کمک می نمایند. به دانشجویانی که در این دوره ثبت نام می کنند به صورت واضح، مراحل اخذ پذیرش و مدارک مورد نیاز و اقداماتی که باید در تهران انجام شود، اعلام می گردد.

 • کالج بین المللی اویسینا در تمام موارد فوق در کنار دانشجویان خود خواهد بود و ایشان را راهنمایی و کمک خواهد کرد.

روند ثبت نام در دوره آمادگی IMAT در کالج بین المللی اویسینا

دانشجویان علاقمند به تحصیل در ایتالیا می توانند با تکمیل فرم ثبت نام بصورت آنلاین در سایت www.avicenna.hu درخواست پذیرش خود را به بخش پذیرش کالج ارسال نمایند. کالج پس از دریافت درخواست و مدارک لازم، برای شما برگ پذیرش صادر و به ایمیل شما ارسال می نماید. دفتر تهران و دفاتر مشاور کالج برای اطلاع رسانی و کمک در تمام مراحل پذیرش و ویزا آماده خدمت رسانی به شما می باشند. سپس شما هزینه مندرج در برگ پذیرش را پرداخت می کنید و با هماهنگی دفتر تهران به سفارت مجارستان در تهران جهت اخذ ویزا و اقامت مراجعه می نمایید.

 

وبسایت کالج بین المللی اویسینا

وب سایت NCUK

آدرس ما در وب سایت آپارات

آدرس صفحه ما در اینستاگرام

 

سرفصل‌های وبینار
 • معرفی کالج بین المللی اویسینا و بررسی کوتاه تاریخچه کالج بین المللی اویسینا
 • آزمون IMAT چیست؟
 • معرفی دوره آمادگی IMAT در کالج بین المللی اویسینا
 • هزینه های دوره آمادگی IMAT
 • پکیج ویژه برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰
 • سطح زبان انگلیسی مورد نیاز
 • روند و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام IMAT و پذیرش برای دانشگاههای ایتالیا
 • روند ثبت نام در دوره آمادگی IMAT در کالج بین المللی اویسینا
 • آموزش دوره آمادگی IMAT بصورت آنلاین
مخاطبین

دانش آموزان دوره دبیرستان و والدین آنها 

فارغ التحصیلان رشته تجربی

دانش آموزان رشته تجربی

علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در کشور ایتالیا

 
دکتر شاهرخ میرزاحسینی
دکتر شاهرخ میرزاحسینی

رئیس‌ کالج بین المللی اویسینا

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
پذیرش و تحصیل در دانشگاههای پزشکی ایتالیا
30 مهر 1399
ساعت 19:00
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: کالج بین المللی اویسینا
گزارش دادن