موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار همدلی

وبینار همدلی

وبینار همدلی

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار همدلی
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
توضیحات وبینار

کارهایی که فقط یک دوست واقعی انجام می دهد. با به کار گیری این  روش ها (بدون زحمت زیاد) جایگاه خود را در دل دیگران بیمه کنید.

 

برای تو هم پیش اومده که بخوای فقط دو تا گوش شنوا داشته باشی؟

شده که از تنهایی رنج ببری و آرزو کنی کاش فقط یه نفر بود که حرفات رو می شنید و درکت می کرد؟

شده که حس کنی حتی نزدیکترین آدم زندگیت هم حرفت رو نمیفهمه؟

از خودخواهی آدم ها خسته شدی؟

دوست داری یه فرمول ساده برای فهمیدن دیگرانو ایجاد یک رابطه خوب بلد باشی؟

دلت می خواد در دل دیگران یک جایگاه ویژه داشته باشی؟

آره؟ پس جای درستی اومدی.

 

داستان همدلی از کجا شروع شد؟

زمانی که دانشجو بودم سرکلاس مهارت های زندگی نشسته بودم و داشتم به حرف دکتر چشم پزشکی که دیروز بهش مراجعه کرده بودم فکر می کردم: «چشمات هیچ مشکلی نداره، احتمالا مشکل از اعصابته!»

آخه چرا باید مشکل از اعصابم باشه؟ یه دفعه یکی از اسلایدهایی که سر کلاس داشت تدریس میشد نظرم رو جلب کرد.

 

 

وای خدای من! جوابم اینجاست.«علائم افسردگی: مشکلات جسمی» یعنی من افسرده شدم؟! اما برای چی؟؟؟

عامل اصلی افسردگی اینه که آدم ها با هم صحبت نمی کنند.سال 2017 سازمان جهانی بهداشت در مورد آمار بالای ابتلا به افسردگی هشدار داد و این جمله رو به عنوان شعار خودش انتخاب کرده بود: «افسردگی: بیا باهم حرف بزنیم».

جمله جمله قشنگی هست اما یک مشکل بزرگ وجود داره. وقتی از چیزی ناراحتی و با کسی صحبت می کنی طرف انگار همون لحظه قسم خورده که بهت ثابت کنه از تو بدبختره یا بدبخت تر از تو هم زیاده. یاد همه چیز و همه کس میوفته بجز تو. انگار روبه روش نیستی. فقط به محتویات ذهن خودش کار داره. به همه چیز دست می ندازه که به اصطلاح به زندگی امیدوارت کنه اما واقعیت اینه که اون لحظه نصحیت و راهکار و آمار بدبختی (و گاهی حتی سرزنش) نمیتونه آرومت می کنه یا کمکی بهت بکنه. اون لحظه آدم فقط یک گوش شنوا می خواد با یک همدلی ساده. اینکه بفهمه یکی فهمیدتش و بهش حق میده و توی این موقعیت سخت تنها نیست.

سال ها طول کشید تا با سرچ و تحقیق متوجه بشم هوش هیجانی همون راه امنی هست که می تونه به آدم ها کمک کنه به دام افسردگی نیوفتند، پر انگیزه زندگی کنند و یک ارتباط فوق العاده با دیگران داشته باشند؛ هم به پیشرفت شخصی شون برسند و هم به پیشرفت گروهی که در اون هستند.(خانواده، دوستان، همکاران).

دیگه معطل نکردم . هوش هیجانی رو به عنوان فیلد تخصصی انتخاب کردم و با دانشی که به دست آوردم از دام افسردگی بیرون اومدم و کنترل زندگیم رو به دست گرفتم ، رابطه ام با اطرافیانم رو بهبود بخشیدم و تونستم با ارتباطات خوبی که ایجاد کردم یک سیستم حمایتی برای خودم بسازم. بعد از اون تصمیم گرفتم چیز هایی که به من کمک کرد زندگیم رو زیر و رو کنم به بقیه هم بگم تا افراد بیشتری از موهبت داشتن یک ارتباط ارزشمند بهره مند بشن و اون مشکلاتی که من باهاش دست و پنجه نرم کردم رو نداشته باشند.

شاید سوال پیش بیاد که همدلی چه ربطی به افسردگی داره؟

تنهایی و کناره‌گیری و فقدان پشتیبان اجتماعی عواملی هستند که شما رو در برابر افسردگی آسیب پذیر تر می کنند. یعنی اگر بلد نباشید رابطه خوبی برقرار کنید احتمال ابتلا به افسردگی در شما بالا تر میره. و حالا از شما می پرسم: چند بار شده که خواستی با کسی درد و دل کنی و بعد از درد و دل انقدر نصیحت شنیدی که پشیمون شدی؟ واقعیت اینه که آدم ها علی رغم نیت خوبی که دارند، بلد نیستند در لحظات سخت همدیگر رو درک کنند و متوجه بشوند که طرف مقابل به چی نیاز داره تا آروم بشه و کمک واقعا درست در اون شرایط چیه؟ اینکه از بالا نگاهش کنی و تند و تند نصیحت و سرزنشش کنی؟ یا با او همدلی صحیحی انجام بدی که باعث فرونشستن احساسات ناخوشایند و بالا آمدن تفکرات منطقی میشه؟!

معجزه بزرگ همدلی همینه که باعث میشه طرف مقابل از تشویش و آشفتگی رها بشه و بتونه منطقی در مورد مسائلش فکر کنه و براشون چاره جویی کنه.

در این وبینار می آموزیم:

چگونه شنونده خوبی باشیم؟

چگونه می توانیم دیگران را درک کنیم؟

از کجا احساسات دیگران را تشخیص دهیم؟

اصول و مراحل همدلی درست چیست؟

اشتباهات رایج در همدلی کدام است؟

 

چرا در این وبینار شرکت کنیم؟

پاسخ اینه : چون من فقط محتوا به مخاطبانم نمیدم. وبینار به دو بخش تقسیم میشه، یک بخش محتوای کاربردی ارائه میشه و در بخش دوم از حاضرین می خوام در تمریناتی که آماده کردم شرکت کنند و آموخته هاشون رو تمرین کنند تا هم عمق یادگیری بیشتر بشه و بتونیم آنچه آموختیم رو در زندگی به کار ببریم.

 

امتیاز این وبینار

از اونجایی که همدلی کردن یک مهارته و فراگیری اون نیاز به تمرین داره، در انتهای وبینار لینک یک کانال تمرین به شما داده می شه که می تونید در جریان تمرینات هفتگی این مهارت قرار بگیرید و تمرینات رو انجام بدید و برای مدرس این آموزش بفرستید و بازخورد بگیرید . اینجوری فرایند یادگیری حتی بعد از وبینار هم ادامه داره و باعث میشه که یادگیری عمیق تر بشه پس احتمال به کارگیری اون و بهره برداری از آموخته ها بالا میره. (در ضمن از شرکت کنندگان این وبینار بابت عضویت در کانال تمرینات هزینه ای دریافت نمیشه)

به شما قول می دم اگر به آموزش های این وبینار عمل کنید و مهارت همدلی کردن رو کسب کنید، به عنوان یک دوست واقعی در زندگی عزیزانتون پذیرفته بشید و با ساختن یک رابطه خوب زندگی عاطفی خودتون و اطرافیانتون رو تضمین کنید.

همدلی یک رابطه دو سر برد است.

وقتی که همدلی می کنید یعنی در یک رابطه برنده - برنده قرار گرفتید. وقتی با کسی به صورت صحیح همدلی می کنید به او کمک کردید از تشویش و آشفتگی رها بشه و با دید بازتری به مسئله نگاه کنه، (پس یه جورایی فرشته نجاتش میشید) و فایده این کار برای خودتون اینه که وقتی فرشته نجات کسی بشی دیگه او حاضر نیست تو رو از دست بده، چون در نظر او یک انسان ارزشمند و خاص به حساب میای؛ کسی که می فهمش!

خبر خوب اینکه ده  نفر اول این شانس رو دارند که با 14 هزار تومن تخفیف از آموزش ها و سیستم تمرینات بهره مند بشند. البته در وبینار بعدی افزایش قیمت خواهیم داشت. یعنی اگر جز ده نفر اول هم نبودید باز نسبت به کسانی که در وبینار بعدی شرکت می کنند سود می کنید. پس تا فرصت هست اقدام کنید.

 

اگر همدلی یاد نگیریم چی میشه؟

باور کنید هیچ اتفاقی رخ نمی‌ده! و همه چیز همانطور که هست باقی می‌مونه!

جمله‌ای منصوب به آلبرت انیشتین است که می‌گوید:

عجیب است که عده‌ای کارهای همیشگی را انجام می‌دهند و نتیجه‌ای متفاوت را انتظار دارند!

 

شما چطور؟ آماده تحول و تفاوت هستید؟

اگر آره، بهتون تبریک میگم که تصمیم درستی گرفتید و می خواید برای بهتر شدن زندگی خودتون اقدام کنید. پیشنهاد می کنم همین الان ثبت نام کنید.

 

 

ساجده پارسی راد
ساجده پارسی راد

مدرس و مربی هوش هیجانی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
همدلی
8 دی 1399
ساعت 18:00
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: ساجده پارسی راد
گزارش دادن
 انتخاب بلیت