موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار یوزپلنگ ایرانی

وبینار یوزپلنگ ایرانی

وبینار یوزپلنگ ایرانی

مدت وبینار:
دسته‌بندی‌ها: 
ذخیره کردن
وبینار یوزپلنگ ایرانی
توضیحات وبینار

نهم شهریور، روز ملی حفاظت از یوزپلنگ، یادآور سابقه درخشان، همت بلند و مسئولیت سنگین ما ایرانیان است. ۹ شهریور به یادمان می آورد که ایران تنها کشور قاره کهن است که توانسته نسل یوزپلنگ آسیایی را زنده نگه دارد. ۹ شهریور یادآور عهدیست که برای حفاظت از آخرین بازمانده های این گونه ارزشمند با یکدیگر بستیم. ۹ شهریور به ما یادآوری می کند که برای حفظ این میراث طبیعی چه مسئولیت سنگینی در قبال خالق هستی و در قبال جهانیان داریم. ۹ شهریور وعده ما برای دست به دست هم دادن، هم قسم شدن و یکی شدن برای حفاظت از نسل یوزپلنگ است.

به پیشنهاد انجمن یوزپلنگ ایرانی ۹ شهریور ماه به مناسبت نجات ماریتا نام گرفت به عنوان «روز ملی حفاظت از یوزپلنگ» نام گذاری شد در واقع «روز ملی حفاظت از یوزپلنگ» نمادی برای حفظ این گوشتخوار در حال انقراض است. از سال 86 هرسال به همین مناسبت برنامه هایی در سطح کشور انجام گرفت. امسال اما برنامه جدیدی در راه است، علاوه بر برنامه های ویژه در نظر گرفته شده، اولین وبینار در حوزه محیط زیست و حمایت از آن به همت این انجمن و همکاری وب سایت ایـ سمینار برنامه ریزی شده است.

سرفصل‌های وبینار
  •     معرفي شرايط فعلي و زيستگاه هاي يوزپلنگ ايراني
  •     ارائه آخرين آمار و اطلاعات
  •     معرفي بيشتر بيابان مركزي ايران (پارك ملي كوير، منطقه شكار ممنوع يخاب و...) به عنوان يكي از بهترين زيستگاه هاي يوز ايراني
  •     مهمترين چالش هاي پيش رو براي بقا و بهبود وضعيت اين گونه
  •     بررسي اختصاصي اثرات سوء جاده ها
  •     راه هاي كنترل اثرات سوء و حفاظت مناسب تر
مرتضی اسلامی دهکردی
مرتضی اسلامی دهکردی

کارشناس ارشد مهندسی منابع طبیعی و مدیر انجمن یوز پلنگ ایرانی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه
یک‌شنبه 9 شهریور 1393
ساعت 19:00
ساعت 21:00
Host Cover
برگزارکننده: ایسمینار
adds-cart