موضوعات
سبد خرید (0)
وبينار آرت آل ؛ آرت ـ شمن

وبينار آرت آل ؛ آرت ـ شمن

وبينار آرت آل ؛ آرت ـ شمن

مدت وبینار:
دسته‌بندی‌ها: 
ذخیره کردن
وبينار آرت آل ؛ آرت ـ شمن
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
توضیحات وبینار
نزدیک ترین خیشاوند ِ آرتیست، شَــمَــن است؛ از ابتدای تاریخ بشری بر این سیاره، شمن ها در کار ساختن و پرداختن آئین ها و بازی های نمادین بوده اند تا بدین طریق، بین قوای طبیعت ( جهان بیرون) و نیروی انسانی ( جهان درون) موازنه برقرار سازند.
 آرتیست به عنوان پدیداری جدید در تاریخ انسان، به نوعی جایگزین شمن شده است تا با برساختن ِ آئین هایی شخصی ( روند تولید اثر) به نیازهایی مشابه پاسخ دهد؛ آرتیست نیز مانند شمن، با اتکا به تصاویر و کنش های جادویی خود در پی برقراری پلی ارتباطی مابین جهان دورن خود با دنیای بیرون است؛ همان گونه که شمن جهان را به واسطه ی توتم های خود تعریف و درک می کند، آرتیست هم از طریق آثارش جهان را برای خیشتن ِ خیش و دیگران باز تولید و معنا می کند.
کُـرسی ِ « آرت ـ شَــمَــن » نخستین کُـرسی از دوره های « آرت ـ آل» است که به سرآغاز  و ریشه های هنر باز می گردد، و می کوشد با نگاهی متفاوت این تاریخ را بازخانی کند.  دامنه ی این بازخانی تا هنر امروز ادامه می یابد و خاهیم کوشید تا زوایای پنهان ِ هنر معاصر را به واسطه ی این خانش ِ متفاوت، تبارشناسی کرده و مورد بررسی قرار دهیم.

لازم به ذکر است که کلیه ی کُـرسی های «آرت ـ آل» به صورت کلاس مجازی و آنلاین برگزار می شوند؛ شرکت در کلاس ها برای  تمامی علاقه مندان از هر قشر و حرفه ای، و از هر نقطه ی جغرافیایی امکان پذیر است.
ظرفیت هر کُـرسی محدود است وتقدم بر طبق اولویت نام نویسی است.

 
سرفصل‌های وبینار
  • بازخانی ریشه های تاریخ هنر
  • شناخت آیین های شمنی نزد انسان عهد باستان
  • قیاس هایی بین هنر و آئین های شمنی
  • بررسی آثار هنرمندان معاصر
  • و...
از موضوعات این کلاس است.

 
نیما زاغیان
نیما زاغیان

مدرس هنر، فلسفه، اسطوره و ادبیات

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه
دوشنبه 10 تیر 1398
ساعت 19:00
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: نیما زاغیان
adds-cart
adds-cart
 خرید بلیت