موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار موضوع پژوهشی (از ایده تا تصویب)

وبینار موضوع پژوهشی (از ایده تا تصویب)

وبینار موضوع پژوهشی (از ایده تا تصویب)

ذخیره کردن
وبینار موضوع پژوهشی (از ایده تا تصویب)
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

فرض کنید قصد خرید یک کتاب رو دارید، یا بدون هیچ برنامه ی قبلی وارد سینما شدید و قصد دارید یک فیلم رو برای تماشا انتخاب کنید. حالا اگر هیج کس اون کتاب و یا فیلم رو به شما معرفی نکرده باشه، در اولین برخورد چه چیزی نظر شما رو جلب میکنه؟

دقیقا همینطوره و ما هم با شما هم عقیده ایم... اولین چیزی که میتونه نظر شما رو به خودش جلب کنه و شما در مورد اون کتاب یا فیلم به فکر فرو برید، عنوان اون هاست. 

انتخاب یک عنوان مناسب بدون شک یکی از مهم ترین و اساسی ترین مراحل در هر کاریه. فرقی نداره قصد شما فروش محصول و بازاریابی باشه یا انتخاب فیلم و کتاب، یا حتی جلب نظر مخاطب و سرمایه گذار برای یک پروژه ی پژوهشی یا تولیدی. چیزی که مهمه اینه اگر عنوان منتخب شما به حد کافی جذاب، قابل فهم و اثرگذار نباشه، مخاطب خیلی ساده از اون محصول، یا پروژه رد میشه.

یکی از بزرگترین چالش ها در نگارش پروپوزال و یا مقاله، انتخاب و پردازش عنوان و موضوع پژوهشی مناسب هست. خیلی اوقات هم افراد این چالش رو برای خودشون ساده می کنن و بدون اهمیت دادن به انتخاب یک موضوع مناسب به بخش های دیگه ی پروژه می پردازند.

ولی چیزی که مهمه و ثابت شده ست، اینه که عنوان پروژه ی شما، هم در روند تصویب پروپوزال، هم در چاپ مقاله ی نهایی و هم مهم تر از اون در جلب نظر سرمایه گذار پروژه ی شما برای اخذ بودجه ی مورد نیاز خیلی موثر هست.

پس با این توضیحات توانمندی نگارش و انتخاب یک موضوع تاثیرگذار و قابل فهم مهارت مهمی هست که تنها با تمرین و رعایت اصول حاکم بر اون به دست میاد.

هدف ما از کارگاه موضوع پژوهشی (از ایده تا تصویب) تغییر نگرش شما نسبت به نحوه ی انتخاب و پردازش موضوعات پژوهشی هست. 

ما در این کارگاه باید ها و نبایدهای یک عنوان مناسب رو برای شما شرح میدیم. سپس با معرفی تکنیک هایی منحصر به فرد و آنالیز مثال های موفق و شکست خورده، شما رو در پردازش ایده تون جهت رسیدن به یک مسیر شفاف و در نهایت نگارش عنوان اثر گذار راهنمایی خواهیم کرد.

سرفصل‌های وبینار
  • اهمیت انتخاب بهترین عنوان برای پژوهش
  • اهمیت عنوان در جذب مخاطب و سرمایه گذار
  • چالش ها و مشکلاتِ یک عنوان نامناسب
  • پردازش ایده ی خام اولیه تا عنوان نهایی
  • تکنیک های انتخاب یک عنوان تاثیر گذار
مخاطبین
  • کلیه دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
  • کلیه پژوهشگران
  • کلیه پرسنل مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی
سوالات متداول

من هیچ دیدگاهی نسبت به کارهای پژوهشی ندارم. آیا میتونم توی این کارگاه شرکت کنم؟

چون هیچ گونه تجربه ای ندارید این کارگاه اتفاقا مخصوص شماست. ما در ابتدا یک مقدمه پیرامون کارهای پژوهشی خواهیم گفت و در ادامه لزوم رعایت اصول نگارش عنوان رو شرح میدیم.

من توانایی نگارش پروپوزال و مقاله رو به صورت متوسط دارم. این کارگاه چه کمکی به من میکنه؟

اگر شما به سختی پروپوزال و یا مقاله مینویسید، پس هنوز این مسیر برای شما شفاف نیست. این کارگاه نه تنها نگرش شما رو نسبت به عنوان پروژه، بلکه نسبت به نگارش تمامی بخش های یک پروژه تغییر خواهد داد.

مقطع تحصیلی برای شرکت در این کارگاه مهمه؟

خیر. تمامی مقاطع تحصیلی می تونن در این کارگاه شرکت کنن. نوع بیان مباحث مختص همه ی دانشجویان خواهد بود و مسیر گفتمان از پایه به سمت حرفه ای پیش میره

من شاغلم و دانشجو نیستم. آیا میتونم شرکت کنم؟

بله. رویکرد این کارگاه صرفا بیان مسائل پژوهشی مرتبط با فضای دانشگاهی و دانشجویی نیست. ما در مورد پروژه های تولیدی و اهمیت عنوان در این پروژه ها هم صحبت می کنیم.

آیا میتونم بعد از وبینار به صورت تمرینی یک عنوان رو بنویسم و اون رو با مدرس دوره از لحاظ رعایت معیارها و اصول مطرح شده در کارگاه بررسی کنم؟

بله. این کارگاه دارای پشتیبانی هست و شما میتونید سوالات و مشکلات احتمالی تون رو در ایمیل برای ما مطرح کنید و ما به تمام اون ها با دقت پاسخ خواهیم. داد.

مهرداد عامری
مهرداد عامری

موسس و مدیر عامل دایا زیست فناوران

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4.5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
4.9 از 5 ( 2 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
موضوع پژوهشی (از ایده تا تصویب)
13 شهریور 1399
ساعت 17:00
ساعت 19:00
Host Cover
برگزارکننده: دایا زیست فناوران
گزارش دادن