موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار مهندس مکانیک برتر

وبینار مهندس مکانیک برتر

وبینار مهندس مکانیک برتر

ذخیره کردن
وبینار مهندس مکانیک برتر
توضیحات وبینار

مدرک مهندسی مکانیک رو که گرفتم خوشحال و سرمست از اینکه کارشناس قدیمی­ترین وگسترده ترین شاخه علم مهندسی هستم و میتونم شاخ غول رو بشکنم رفتم برای اولین تجربه ام برای  طراحی ولی ....... خدایا چرا نمیتونم طراحی روشروع کنم؟ از کدوم فرمول و روابط باید استفاده کنم؟ من که درس هارو خوب یادگرفتم چرا هنگ کردم؟ مهم نیست، اشکال نداره!!!! میرم با نرم افزار........ طراحیش می کنم. من که کلاسهای آموزش نرم افزاررو شرکت کردم و کار با اونو بلدم!!!!!!!! تازه خودم هم کلی مثال­های کلاس و کتابهای آموزششو تمرین کردم.پس مشکلی نیست. خُب!!!! این هم مدل­سازی قطعه در نرم افزار و حالا باید........... عجیبه!!! چرا نرم افزار خطا میگیره. من که مراحل کار رو عیناً مثل کلاس­ها و کتاب­ها انجام میدم. کجای کار دارم اشتباه می­کنم؟ پس من در این چندسال چی یاد گرفتم؟؟؟ خداااااایااااااااااا!!!!!!!!

شرح حال بالا، تجربه واقعی من و خیلی از دانشجویان و مهندسان فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک در کشور ما است. به ویژه کسانی که با شورو اشتیاق دوران تحصیل خود را به پایان رسانده و انتظار دارند تا با اندوخته دوران تحصیل چالش های مهندسی پیش روی خود را حل کنند. خیلی از این افراد صرفاً به آموزش دروس در دانشگاه بسنده نکرده و با هدف بالابردن توانمندی خود در بسیاری از فعالیتهای جانبی اعم از سمینارها، کنفرانس­ها، کلاس­های آموزش نرم افزار، کارآموزی و ....... شرکت می­کنند. حال فرض کنید وقتی در مواجهه با اولین چالش حرفه ای خود با شرایط فوق مواجه می شوند چه حالی دارند. واااای!!! چه احساس بدیه. من کاملاً این افراد را درک می کنم چون به دریا رفته می­داند مصیبت های طوفان را.

حال چه باید کرد؟ دست روی دست گذاشت و ناامید شد؟ خیر. چاره کار ساده است. من، بهمن شریفی، عضو هیات علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، طی سالها حضور در عرصه آموزش و دارابودن بیش از 18 سال تجربه تدریس در محیط­های آموزشی و دانشگاه دریافتم که که علم مهندسی دارای جنبه های مختلف فردی، اجتماعی، علمی، اقتصادی و فلسفی بوده و اکسیر موفقیت در این علم، فهم و درک تمامی ابعاد و زوایای این علم است.  به عبارت دیگر معتقدم هدف غایی علم مهندسی و وظیفه اصلی یک مهندس که شناخت مشکل در زمان حال و آینده و تلاش برای  رفع آن می باشد وقتی به درستی صورت می گیرد که یک مهندس در تمامی جنبه های فوق آموزش دیده و دانش موردنیاز را داشته باشد. توسعه فردی یک مهندس مکانیک در کنار کاربردی نمودن مباحث تخصصی و فنی که در دانشگاه و محیط های علمی فراگرفته است از وی فردی می سازد که در کلیه مراحل شغلی و تخصصی از مسیر منحرف نمی شود و در راه درست گام برمی­دارد. شناخت صحیح نیاز، فهرست سازی راه حل های موجود برای رفع نیاز، اتخاذ راه حل صحیح بر مبنای معیارهای منطقی،محیطی و فنی، توانایی امکان­سنجی راه حل انتخاب شده ( از مرحله طراحی تا کاربرد ) و در نهایت ارائه راه حل رفع نیاز در قالب دانش فنی یا یک وسیله به جامعه از ویژگی های یک مهندس مکانیک متخصص وکارکشته ای است که آموزش های صحیح همه جانبه ای دیده باشد.

حال سوال اینجاست؟ ما مهندسان مکانیک در طول زندگی خود تا چه حد به توسعه فردی خود اهمیت داده ایم. تا چه میزان تلاش کرده­ایم تا ویژگیهای شخصیتی، رفتاری،روانی و تعامل با محیط خود را بهبود ببخشیم؟ محیط های علمی (دانشگاه و مراکز علمی خارج از دانشگاه) تا چه میزان در شکل گیری شخصیت فنی و تخصصی مهندسان مکانیک نقش داشته اند؟ آیا محیط های علمی توانسته­اند به شکل صحیح و اصولی نقشه مسیر درست در مهندسی مکانیک را ارائه کنند؟ به بیان ساده، آیا  فارغ التحصیل مهندسی مکانیک، با اتکاء به علم آموخته از دانشگاه، توانایی طراحی اصولی یک فرغون را دارد؟

جدا از مواردانگشت شمار با قاطعیت به این سوال جواب خیر می دهم. متاسفانه محیط علمی اغلب دانشگاه­ها، محدود به ارائه دروس طبق سرفصل و فعالیت های آموزشی محض شده و ارتباط بین دروس و استفاده کاربردی از آنها به دانشجویان آموزش داده نمی شود. تنها کورسوی امید استفاده کاربردی از دروس، انجام این کار در دروس کارآموزی و پروژه پایانی است که متاسفانه آن هم جدی گرفته نمی شود. این واقعیت باعث شده است تا اثرات مخرب آن را در صنعت کشور شاهد باشیم که مایه تاسف بسیار است.

اجازه دهید لفظ ناخوشایند "قربانی" را برای خودم و شما که در این سیستم آموزش دیده ایم به کار برم. اصلاح این سیستم از عهده من و شما خارج است ولی می توانیم به صورت فردی این نقص را اصلاح کنیم.  چون شخصاً عادت به تسلیم شدن و دست روی دست گذاشتن ندارم تلاش کردم تا یک مهندس مکانیک باشم که به توسعه فردی خود اهمیت می­دهد، با فرایند طراحی مهندسی به صورت کاربردی مواجه می شود، توانایی تحلیل مهندسی به روش های مختلف را دارد، می تواند از منابع معتبر جهت انجام امور مهندسی استفاده کند، در مواجهه و حل نیازهای جامعه به شکست اعتقادی ندارد زیرا معتقد است یا راهی خواهد یافت یا راهی خواهد ساخت، به دنبال تعامل و استفاده از سایر علوم در تحلیل های خود است، تشنه یادگیری علوم جدید و نوپاست، همیشه نگاهش به آینده است و برای آینده برنامه­ریزی می­کند و خلاصه اینکه سعی کردم تا با کسب ویژگی های فوق، یک مهندس مکانیک برتر باشم. فعلاً در ابتدای راهم و هنوز هم راه درازی در پیش دارم ولی در همین ابتدای کار، تاثیر مثبت و فوق­العاده این اقدام را در خود حس می کنم. بسیار مشتاقم تا در این مسیر تنها نباشم و همراه شما عزیزان این مسیر منتهی به موفقیت قطعی را طی کنم. آماده­ همراهی من هستید؟

وبینار " مهندس مکانیک برتر" که افتخار برگزاری آن را برای شما مهندسان مکانیک مشتاق و علاقمند دارم پاسخ به نیاز علاقمندان، دانشجویان و مهندسان مکانیکی است که می خواهند به معنای واقعی کلمه، مهندس مکانیک باشند. در این وبینار قصد دارم علاوه بر بیان نکات مفید و کلیدی درباره موضوع فوق و بیان تجربیات شخصی خودم در این زمینه، در مورد کلیات دوره آموزشی که قرار است برای رسیدن به این هدف مهم با رویکرد جدید برای علاقمندان برگزار شود مطالب مهمی را عرض نمایم. این وبینار و این دوره به شرکت کنندگان کمک می کند تا فصل نوینی را در توانایی مهندسی خود رقم بزنند.

اگر به دنبال رشد خلاقیت شخصی هستی، اگر نگرش ثروت ساز به تخصص خود داری، اگر  میخواهی یک متخصص حرفه ای در مهندسی مکانیک باشی و اگر در آینده میخواهی یک مهندس مکانیک برتر و به روز باشی این وبینار منتظر توست. از تو دوست عزیز دعوت می­کنم در این وبینار شرکت کرده و نگرش جدیدی در تفکر مهندسی خودت ایجادکنی تا اثر مثبت آن را در زندگی شغلی و حرفه ای خودت تجربه کنی. به امید آن روز.

بهمن شریفی
بهمن شریفی

مدیر آکادمی راینیک

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 1 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
مهندس مکانیک برتر
چهارشنبه 8 تیر 1401
ساعت 18:00
ساعت 19:30
Host Cover
برگزارکننده: آکادمی راینیک
adds-cart
adds-cart