موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار معرفی کارگاه آموزشی طرحواره درمانی تکنیک محور

وبینار معرفی کارگاه آموزشی طرحواره درمانی تکنیک محور

وبینار معرفی کارگاه آموزشی طرحواره درمانی تکنیک محور

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار معرفی کارگاه آموزشی طرحواره درمانی تکنیک محور
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

 طرحواره درمانی یک درمان روانشناسی است که می‌تواند به بسیاری از افراد در این زمینه کمک کند حتی به افرادی که شاید از دیگر روش‌های رایج روانشناسی نتیجه لازم را نگرفته‌اند و یا پس از درمان مشکلات آن‌ها دوباره بازگشته است زیرا جفری یانگ با بررسی این افراد به این روش دست یافت. پس تا انتهای مقاله با ما باشید تا با  روش رویارویی با تله های زندگی یا  طرحواره های ناسازگار اولیه یعنی طرحواره درمانی آشنا شوید.

 طرحواره درمانی جفری یانگ :

جفری یانگ ، روانشناس آمریکایی الگوهای تکرارشونده و منفی را در بین مراجعانش تشخیص داد. وی درمانگر شناختی رفتاری بود یعنی سعی می‌کرد با تغییردادن شیوه‌های تفکر ، مشکلات احساسی و رفتاری مراجعانش را برطرف کند ، اما پس از چندی دریافت که شیوه‌های درمانی موجود برای بعضی بیماران کافی نیست و مشکلات آن‌ها بعد از درمان دوباره بازمی‌گردد.گویی آن‌ها ، ورای افکار و تصمیم‌های روزمره‌شان باورها و پیش‌فرض‌های عمیق‌تری داشتندکه افکار و احساساتشان را شکل می‌داد و به راحتی هم تغییر نمی‌کرد.

طرحواره درمانی چیست ؟

خیلی از ما در کودکی به شیوه‌های مختلفی آسیب دیده‌ایم. شاید والدینمان نمی‌دانستند چطور متناسب با سرشت و حساسیت‌های مادرزادیمان با ما رفتار کنند ، شاید دانسته و ندانسته با ما بدرفتاری کرده یا به ما بی‌توجهی کرده باشند. شاید ما طرد شدن ، مورد انتقاد بی‌رحمانه قرار گرفتن، حمایت شدن افراطی و یا محجوریت را تجربه کرده باشیم. این تجارب باعث می‌شوند که ما طرحواره ها را  بسازیم و دنیا را جایی منفی و خطرناک ببینیم و در نهایت ، زندگی به کام ما تلخ شود. جفری یانگ در این رابطه از اصطلاح طرحواره های ناسازگار اولیه یا به زبان ساده‌تر " تله های زندگی  " استفاده می‌کند. این‌ها تجارب اولیه هستند ولی چون خیلی زود و در کودکی شکل گرفته‌اند و ناسازگارند ، تا سال‌های سال ، زندگی و روابط ما را مختل می‌کنند. طرحواره های ناسازگار اولیه الگوهای دیرپایی هستند که برای بقای خودشان می‌جنگند و به ما آسیب می‌زنند. آن‌ها باعث می‌شوند که ما افکار منفی و احساسات دردناکی داشته باشیم ، همچنین روی انتخاب هایمان برای دوست یابی ، اشتغال و ازدواج تاثیر می‌گذارند و ما را به تجارب و موقعیت‌هایی می‌کشند که طرحواره را  و محکم‌تر و پایدارتر می‌کنند. این طرحواره ها ، هر واقعیتی را که نفی‌کننده خودشان باشد ، از چشم ما مخفی می‌کنند. جفری یانگ معتقد است بدون تغییر دادن این طرحواره ها ، مشکلات احساسی و رفتاری ما به طور کامل برطرف نمی‌شوند.

مهدی طباطبایی فر
مهدی طباطبایی فر

روانشناس و مدرس طرحواره درمانی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 1 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه معرفی
پنج‌شنبه 8 آبان 1399
ساعت 15:00
ساعت 16:00
Host Cover
برگزارکننده: مرکز سلامت روان ققنوس