موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار فریلنسر بین المللی

وبینار فریلنسر بین المللی

وبینار فریلنسر بین المللی

ذخیره کردن
وبینار فریلنسر بین المللی
توضیحات وبینار
فریلنسینگ فراسوی مرزها کسب درآمد ارزی چیست؟

صادرات و کسب و کارهایی که در کشور ما ارزی آوری می نمایند، معمولا به کسب  و کارهای سنتی و کارخانه های بزرگ یا شرکت های دانش بنیان محدود شده است که بتوانند محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر کنند، این تعرف در حالیست که  بستر های فراوانی  در زمینه صادرات و ارزآوری به کشور فراهم است که  بسیاری از بستر ها بدلیل تحریم های ظالمانه کنار زده شده است، تعدادی دیگر نیز به دلیل عدم حمایت مسئولین محترم غافل مانده است و تعداد اندکی می ماند که متخصصان کشور توانسته اند در آن فعالیت کنند. 

کسب و کارهای دیجیتال ارزی دسته ای از کسب و کارها می باشد که هر دو مشکل را باخود به یدک می کشد، در حالیکه می تواند حال این روزهای کشور را بهبود ببخشد و از جهت اشتغال زایی، ورود ارز به کشور و رونق صادرات مفید باشد.کسب درآمد ارزی و ارز آوری از راه تولید و صادرات محصولات دیجیتال و یا ارایه خدمات در بسترهای دیجیتال، یکی از حوزه های مناسب و پررونق صادرات می تواند باشد، چرا که هم نیروی انسانی متخصص در محدوده شغل های کسب و کارهای دیجیتال وجود دارد و هم این که حوزه کسب و کارهای دیجیتال از سال های گذشته تا به الان رشد خوبی را در داخل کشور تجربه کرده است  و می توان با مدیریت کردن درست این پتانسیل ها و از ارایه راهکارهایی، به صادرات کسب و کارهای دیجیتال  هم شغل های بسیاری را ایجاد کرد و هم ارز اوری صورت بگیرد. 

 

اهمیت کسب و کارهای ارزی

 بسیاری از این کسب و کارها، همانند گوگل علاوه بر درامد زایی مناسب، به رشد کسب و کارهای کلاسیک هم کمک زیادی کرده اند و بعضی دیگر همانند مایکروسافت، در زندگی خیلی از جوامع بشری حضور دارند و باعث تولید فناوری های  زیادی در بستر خود شده اند. کسب و کارهای دیجیتال همچنان درحال تحول می باشند و از این فناوری های استفاده های زیادی صورت میگیرند. کشور های زیادی در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند و بخش اعظمی از صادراتشان، محصولات دیجیتال می باشد و این نشان از درجه از اهمیت بالای این موضوع دارد. دو نکته بسیار مهم در کسب و کارهای دیجیتال وجود دارد:

  1. تنوع شغلی و تنوع فناوری بسیار بالا، یکی از ویژگی های کلیدی این حوزه می باشد بطوری که همچنان خیلی از فناوری های این حوزه ناشناخته است و خیلی از کسب و کارهای این حوزه به رشد حداکثری خود نرسیده اند. بسیاری از کشور ها با وجود اینکه در این حوزه دارای سابقه طولانی می باشند، اما همچنان بدنبال کشق حقایق جدید و محصولات جدیدتر و کاربردی تر می باشند.
  2. ارتباط خوبی از این حوزه با حوزه های دیگر می توان برقرار کرد و این حوزه می تواند تحولات خوبی در حوزه های دیگر صنعت، بخصوص کسب و کارهای سنتی، ایجاد کند. علاوه ارتباط با حوزه های دیگر، در آینده نه چندان دور خیلی از کسب و کار ها برای ادامه حیات نیازمند استفاده و ایجاد ارتباط بین کسب و کار خود با حوزه دیجیتال می باشند.

کسب و کارهای دیجیتال و رشد آنها به گونه ای است که در آینده یک قسمت جدانشدنی از زندگی بشر تبدیل می شوند و کشور ماهم نیاز دارد در این زمینه رشد  کند.

 

چرا کسب درامد ارزی از فریلنسینگ

فریلنسینگ سبک جدیدی از کار در ایران می باشد و یک شاخه کاری نوظهور می باشد. واژه فریلنسینگ توسط یک رمان نویس اسکاتلندی در قرن 18 ابداع شد. او در رمان خوداز این واژه برای نامگذاری سربازان قرون وسطایی که بدون در نظر گرفتن تعهدی نسبت به پادشاهی، تنها برای دریافت پول می جنگیدند، یعنی همان مزدوری در ادبیات فارسی. طی قرن های بعد، اینواژه دچار تغییراتی در معانی گشت و از یک واژه منفی به یک سبک کاری رایج تبدیل شد. امروزه فریلنسینگ به سبکی از کار گفته می شود که معمولا به صورت فردی انجام می گیرد و در عین حال نسبت به یک کارفرمای خاص تعهد بلند مدتی ایجاد نکند. در حقیقت فریلنسینگ ایجاد نوعی شرکت تک نفره است! یعنی شما تمامی فرآیندهای کاری از قبیل معرفی و تبلیغات، اخذ پروژه، انجام پروژه، مباحث مالی و نقد کردن مطالبات و حتی حفظ و استمرار ارتباط با کارفرما را باید به صورت شخصی انجام دهید.  در این نوع کار، تعدد کارفرماها و پروژه ها به گونه ای است که کارها بازه های چند ساعته تا نهایتا 3 ماهه را خواهند داشت.

پرتکرارترین مزیتهایی که معمولا در ابتدای معرفی این سبک کاری) و حتی زندگی) گفته میشود 3 کلید واژه اصلی دارد، حق"انتخاب کار"، "مکان" و "زمان" انجام آن .

طبق آماری که از یک سایت فعال معتبر در حوزه فریلنسینگ (upwork.com) منتشر شده است، تعداد فریلنسر ها در سال 2018 در کشور آمریکا به 57 میلیون نفر رسیده است و این امار در سال 2020 افزایش هم داشته است. همچنین در یک هفته، جمعا 1.07 میلیارد ساعت کار فریلنسری انجام می شود که این زمان در سال 2014 جمعا 998میلیون ساعت بوده است. در تصویر پایین شغل های فعال در سبک کاری فریلنسری را بررسی کرده ایم.

 

چرا تصمیم به ارائه این وبینار گرفتیم؟

 هدف رایاکالج، فراهم کردن شغل و بستر های کسب درآمد ارزی می باشد بطوریکه دانشجویان پس از فراگیری مهارت های مختلف بتوانند به شغل های موثر بروند و درآمد های مناسب داشته باشند.یکی از این بسترها که توسط رایاکالج شناسایی شده است، فریلنسینگ در پلتفرم های واسط بین المللی می باشد.  فریلنسینگ بین المللی در جامعه واژه گم شده ای است، تصمیم گرفتیم پنجره ای جدید از کسب درآمد را که باز کرده ایم، بیشتر و بیشتر اموزش دهیم تا نخبگان ما بتوانند در این زمینه ارزش افرینی کنند.

 

اگر شما با این وبینار همراه باشید، در انتهای وبینار:

بستر های لازم جهت فعالیت در این حوزه فراهم شده است که در انتهای وبینار تمامی عزیزانی که تمایل فعالیت در فریلنسینگ بین المللی را دارند می توانند در این بسترها فعالیت کنند و ما بسترهای لازم جهت رشد و پیشرفت روزافزون فراهم کرده ایم.

 

 
سرفصل‌های وبینار

نکاتی که در این وبینار می‌آموزید

  • جدیدترین موضوعات کسب درآمد ارزی
  • فریلنسینگ بین المللی چیست؟
  • جدیدترین مطالب کسب درامد از طریق فریلنسینگ
  • کدام مهارت ها بیشتر مورد نیاز است؟
  • ویژگی افراد برای موفقیت در فریلنسینگ بین المللی چیست
  • راهکارهای موثر جهت افزایش بازدهی در این فضا
  • راهکارهای موثر در افزایش درآمد ارزی
سوالات متداول

این دوره برای چه افرادی مناسب است؟

• برای تمامی افرادی که می خواهند با مهارتهای خود، درامد ارزی کسب کنند. • برای تمامی افرادی که می خواهند وارد مشاغلی شوند که خود تصمیم گیرنده باشند. • تمامی افرادی که بدنبال شغل مناسب با مهارت های خود هستند.

پیش نیازهای وبینار چه می باشد؟

این وبینار هیچ پیش نیازی نمی خواهد.

قصد فعالیت در فریلنسینگ بین المللی را دارم، چه کنم؟

ما بستر های لازم را جهت فراهم کردن شغل و کسب درامد ایجاد کرده ایم و پس از این وبینار، تمامی عزیزانی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند و می توانند پس از مصاحبه در گروه برنامه نویسی کایا مشغول به فعالیت شوند.

پیش نیاز های لازم برای استخدام چیست؟

اگر شما مهارت هایی در حوزه IT دارید و زبان شما در حدی می باشد که بتوانید مکالمه انگلیسی برقرار کنید، این شغل مناسب می باشد. مهارتهایی از قبیل: • توسعه دهنده اپلیکیشن تلفن همراه اندرویدی و IOS • UI/UX • وب نویسی و طراحی وب • هوش مصنوعی و مهارتهای زیر مجموعه آن مانند ماشین لرنینگ و ... . • بازی سازی • علوم داده • و سایر مهارتهای کاربردی.

ایا در این وبینار می توانم سوال های خودم را بپرسم؟

بله، به سوالاتی که بدلیل ضیغ وقت نتوانیم پاسخ دهیم، می توانند آیدی تلگرام خود را بفرستند که پاسخگوی سوالات این عزیزان باشیم.

حامیان
گروه برنامه نویسی کایا
Teacher Avatar
گروه کایا گروه برنامه نویسی کایا
Teacher Avatar
مهدی آراسته فرد هم بنیان گذار رایاکالج

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 2.8 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 2.8 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 2.8 از 5
تجربه محور بودن محتوا 2.8 از 5
2.8 از 5 ( 6 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
فریلنسر شو
جمعه 27 تیر 1399
ساعت 18:01
ساعت 19:30
پرسش و پاسخ
جمعه 27 تیر 1399
ساعت 19:31
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: رایا کالج