موضوعات
سبد خرید (0)
رازهای فریلنسری

رازهای فریلنسری

رازهای فریلنسری

شروع وبینار:   15 شهریور 99 - ساعت 17:00
مدت وبینار: ساعت
افزودن به تقویم
ذخیره کردن
رازهای فریلنسری
بلیت‌های وبینار
فیلم قابل دانلود
تومان
فریلنسری، دورکاری و همه مسائل مربوط به آن
فعال از 4 مرداد تا 15 شهریور ― ( ویدئو دارد )
دارد
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

فریلنسری، دورکاری و همه مسائل مربوط به آن

از زمان قبل کرونا هم صحبت‌هایی در مورد کسب‌وکار آنلاین بود. اما شاید خیلی جدی نبود. کسب‌وکار اینترنتی گاهی به‌عنوان مکمل کسب‌وکارهای دیگر مورد استقبال قرار می‌گرفت؛ اما در اکثر اوقات چندان بهایی به یک کسب‌وکار آنلاین داده نمی‌شد چه به رسه به اینکه توی خونه هم باشه. اما امروز دیگه میدونیم که توی همین چند ماه گذشته که بیشتر کسب‌وکارهای حضوری بازار کارشون کساد شده بود اما توی کوچه‌ی کسب‌وکارهای آنلاین عروسی بود. فرصتی بود که خودشون رو در میان رقباشون پیدا کنند. لذت‌ها و دردسرهای کارشون رو بیشتر لمس کردند. حال وقتشه که خودمون رو مجهزتر کنیم نه برای کرونای بعدی بلکه برای دنیایی که هرلحظه ممکنه با یک بحران جدید روبرو بشیم.

سال‌های قبل کسی که در یک اداره استخدام بود، می تونست ادعا کنه که امنیت شغلی داره اما امروز میدونیم که امنیت شغلی یک شعار جذاب بیش نیست. امنیت شغلی، از نظر من یعنی بدونم که دارم کاری انجام میدم که هم دوست دارم و هم اینکه مهارت‌هام رو افزایش می‌دم. امنیت شغلی، یعنی من در چند سال آینده می‌تونم بگم مشغول به‌کارهایی بودم که از انجامشون و تجربه‌هایی که در حال انجامشون به دست آوردم؛ لذت بردم. چه تجربیات خوب و چه تلخ، همه‌اش با میل و انتخاب خودم بود. از خوبی‌هاش غرق غرور و افتخار شدم و از بدی‌هاش خودم رو بازسازی کردم. امنیت شغلی یعنی سختی‌هایی رو تحمل کردم که از من، منِ جدید ساخته و من این شخصیت فعلی رو هر چی هست دوست دارم. 

 

فریلنسر کیست؟

فریلنسرها افرادی هستند که به صورت مستقل کار میکنند. برندسازی،کسب درآمد در خانه و پیشرفت مهارت‌ها از جمله دغدغه‌های فریلنسرهاست.

فریلنسر کسیه که به طور رسمی در هیچ شرکتی استخدام نیست و با توجه به توانایی‌هایی که داره راه پول درآوردن برای خودش رو پیدا میکنه.

نتیجه 5 سال کار کردن توی خونه، تجربیات جالبی شدند که ممکنه به درد خیلی از کسایی که تازه این راه رو شروع کردند و یا می‌خواند شروع کنند؛ بخوره. مخصوصا توی این روزها که به خاطر ویروس کرونا خیلی از شرکت‌ها مایل به استخدام افراد دورکار هستند و خیلی‌ها هم ترجیح میدند کارشون رو از توی خونه انجام بدند. 

چه کسانی فریلنسر میشوند؟

اوایل فکر می‌کردم مخاطب هدف من فقط خانمها و به خصوص مادرانی هستند که شرایط خارج شدن از منزل رو ندارند. اما الان که هر زن و مرد، جوان یا مسن و در کل هر کسی که میتونه کسب‌وکار خونگی خودش رو داشته باشه و یا به صورت دورکار برای شرکت‌ها کار کنه؛ مخاطب هدف من هست. حوزه‌ی کاری هر کس با توجه به مهارت‌هایی که داره متفاوت هست، اما میشه گفت تقریبا تمامی کارها از خانه قابل کنترل و اجرا هستند. توی این وبینار از مزایا و معایب دورکاری و توی خونه کار کردن میگیم. چطوری از مزایاش استفاده کنیم و چطوری جلوی ضررهاش بایستیم که آسیب نبینیم. در مورد این صحبت می‌کنیم که کسب‌وکار خوتون رو داشته باشید و یا اینکه برای یک تیم کار کنید یا اصلا هر دو؟!

کسایی که برای خودشون کار می‌کنند فریلنسر هستند. شرکت‌های ایرانی بهشون می‌گند دور کار. یعنی این آدم از راه دور داره کارهای شرکت ما رو انجام می‌ده. شرکت‌ها به بعضی دلایل مایل به استخدام دورکارها هستند و به بعضی دلایل دیگه هم‌فکر می‌کنند دورکارها موجودات علاف و بیخودی پول بگیری هستند. لازم به ذکر هست که در واژه زیبای دورکار، اشاره‌ای به اینکه اون بنده خدا داره از هزینه‌ی خودش پول بیمه، برق و استهلاک لب تاپ و چیزهای دیگه اش رو می‌ده؛ ذکر نشده. به طور ضمنی هم می‌دونند دورکار نشسته توی خونه‌اش و کار می‌کنه، برای همین ناخودگاه احساس این‌که نشسته توی خونه‌اش اش کاری نمی‌کنه، در ذهن خیلی‌ها شکل می گیره. بگذریم و بریم سراغ اون قسمت که فریلنسر یا همون دورکار قصه‌ی ما گاهی به‌گونه‌ای دیده‌شده که برای خودش کار میکنه و وابسته به هیچ شرکتی هم نیست. پس رسیدیم به یه مبحث جدید به نام کسب‌وکار خانگی!

فریلنسر

خیلی‌ها فکر می‌کنند وقتی کاری توی خونه انجام میشه هیچ فشار کاری نداره چون به‌هرحال مکان انجام کار خونه است. یا نمی‌دونم شاید این‌طوری فکر می‌کنند که چون میتونی با زیرشلواری بشینی پشت لب تاپ، ارزش کاری که انجام میدی به‌اندازه کاری که با شلوار جین و در شرکت انجام میشه نیست! اما واقعیت اینه که ما دورکارها هم دچار استرس کاری میشیم. اگر خودتون صاحب کسب‌وکار خونگی خودتون هستید، باید تمام‌وقت و تلاشتون رو از راه درست صرفش کنید تا به نتیجه‌ی دلخواه برسید وگرنه خیلی زودتر از چیزی که فکر کنید به بن‌بست می‌خورید.

کسب‌وکار خانگی میتونه آنلاین باشه و یا نباشه اما دوره کسب‌وکارهای خانگی غیر آنلاین خیلی وقته که از رونق افتاده و اون چیزی که برای ما جذاب هست کسب‌وکارهای آنلاین و خونگیه. شاید شما هم جزو اون افرادی هستید که از مدت‌ها قبل دوست داشتید کسب‌وکار خودتون رو راه‌اندازی کنید، اما نمیدونستید چطوری و از کجا شروع کنید. شاید نیاز به یک خط ‌مشی دارید که بهتون راه‌کار بده و بگه از چه منابعی استفاده کنید؟ اصلاً ببینید بهتره برای خودتون کارکنید یا برای یک شرکت و کدوم با روحیات شما بیشتر سازگاری داره.


کسب‌وکار خانگی چطوری به موفقیت می‌رسه؟

کسایی که توی خونه کار خودشون رو راه می‌ندازند؛ با یک چالش بزرگ مواجه هستند و اونم اینکه بعد از مدتی احساس ایزوله شدن می‌کنند. روابط اجتماعی و کاریشون کاهش پیدا میکنه و همین موضوع عملا مانع پیشرفت کسب و کار اونها میشه. یک فریلنسر و یا کسی که خودش صاحب کسب‌وکار خودش هست نیاز به یک سری کانالهای ارتباطی فعال در حوزه کاری خودش داره تا در تعامل با محیط بیرون باشه و فیدبک‌های خوبی بگیره. چون تنها چیزی که باعث میشه یک کسب‌وکار به راهش ادامه بده، مشتری‌هاش هستند. تازمانی هم که ندونی مشتری از ما چی می‌خواد نمیدونیم باید کسب و کار خودمون رو به چه سمتی حرکت بدیم. توی این وبینار در این مورد بیشتر صحبت می‌کنیم.

کارآفرینی مثل پریدن از ارتفاع با چتر نجات هست. اول باید بپری و بعد جایی بین زمین و هوا باید تصمیم بگیری که از مهارت‌ها و توانایی‌ها استفاده کنی. 

 

چتر نجات ما ذهن ماست

فرض کنیم پریدیم. فرض کنیم خواستیم برای خودمون کار کنیم و با انواع و اقسام مشکلات دست و پنجه نرم کردیم اما چترنجاتمون کار نکرد. اونوقت چی؟ ضربه‌ی وحشتناکی می‌خوریم استخونهامون خورد میشه و پاره پاره میشیم. بدترین اتفاقی که می افته آینه که از سمت آدمهایی قضاوت میشیم که حتی زحمت یک بار پریدن رو هم به خودشون ندادند. دوستان من ذهن شما، چتر نجات شماست در تمام مدتی که برای خودت کار می‌کنی. زمانی که ذهن با فکر کردن به وضعیت افتضاح اقتصادی به هم میریزه، چتر نجات بسته میشه و سقوط می‌کنی. وقتی به افکار منفی اجازه میدی رشد کنند چترنجاتت باز نمیشه. من هم در ایران هستم من هم در یکسال اخیر قلبم از اتفاقات ریز و درشتی به درد اومد که حتی سلامتی جسمیم رو تحت تأثیر قرار داد. سخته ولی باید مثبت فکر کرد! چرا؟ چون این روزها هم جزو عمر ما محسوب میشه. شاید باورتون نشه اما امروز و تمام روزهای جوونیمون بهترین زمان برای یادگیری و کار انجام دادن هست.

از دورکاری تا ساخت برندشخصی

کسب و کار خانگی

جالبه بدونید که ایران هنوز هم از نظر کسب‌وکار خانگی و فریلنسری خیلی جای فرهنگ سازی داره و پیشرفت در این زمینه و بهبود عملکردش هم کاملا دست خود ما و جامعه‌ی فریلنسرها هست. یک شرکت‌ بزرگ و جهانی مثل توییتر همه‎ ی کارمندانش از راه دور، درحال کار کردن هستند اما هنوز خیلی از شرکت‌ها توی ایران فکر می‌کنند که کارمنداشون باید جلوی چشم هاشون باشند؛ وگرنه نمی‌تونند مطمئن باشند که دارند کار می‌کنند و یا نه؟! علت این موضوع چیه و یک شخصی که در حال کار کردن از توی خونه هست باید چه کاری انجام بده که اطمینان کارفرما رو به دست بیاره؟

چه تیپ زنانی توی خونه، شرکت خودشون رو راه اندازی می‌کنند؟

زنان زمان کافی ندارند و اکثراوقات سرگرم کارهای روزمره خانه‌داری میشوند. اما اگر فکر کارآفرینی و فعالیت اجتماعی توی ذهنشون باشه تبدیل میشند به زنان و مادران خانه‌داری که خونه برای اونها همون شرکت در حال توسعه‌شون هست.

اکثر خانم‌هایی که قبل از مادر شدن شاغل بودن را تجربه کرده اند؛ بیشتر از زنان دیگه، دچار تنش های ناشی از خانه نشینی می‌شوند. با توجه به تیپ شخصیتی این زنان، طبیعیه که کار نکردن باعث ایجاد حس فرسودگی،ناتوانی ،طرد شدن و در نهایت افسردگی می‌شه. در این حالت، یک مادر احساسات بدی را تجربه خواهد کرد. احساساتی که شاید از گفتن اونها خجالت زده بشه. اما آیا واقعا این فقط یک احساس هست یا یک نیاز طبیعی که باید تامین بشه؟! آیا کار کردن مادران به فرزندانشان آسیب می زنه؟!

خوشبختانه در زمانه ای هستیم که این دیدگاه قدیمی که زنان فقط باید خانه داری کنند، کم کم جای خود را به این باور میده که بعضی از زنان هم هستن که به شدت نیاز به استقلال مالی و هویت کاری دارند. زنان بر اساس روحیه و شرایط  منحصر به فردشان، کارکردن در خونه و یا بیرون از خونه رو انتخاب می‌کنند. البته کارکردن زنان و مادران در خانه موضوع جدیدی نیست. زنان و مادرانی زیادی بودند و هستند که چه از سر نیاز و چه از سر ذوق، مشغول به کار بودند و هستند. زنان و مادران کارآفرین گمنامی که بدون هیچ ادعایی سالها در خانه هایشان کار کردند.

چه چیزی در کسب‌وکار خانگی تغییر کرده؟

مدل کسب‌وکار خانگی حرفه‌ای تر شده و کسب‌وکارهای اینترنتی، فرصت‌های جالب توجهی برای علاقه‌مندان به این حوزه به وجود آورده. زنان و مادرانی که در حین انجام کارهای خانه ، به فکر ارتقاء شخصیت کاری خودشون هم هستند؛ یا پسران و مردانی که علاوه بر شغل ثابت، مایل هستند در کاری دیگری هم فعالیت داشته‌باشند؛ همچنین دانشجویانی که میخواهند به صورت  پاره‌وقت ویا پروژه ای کار کنند و از مهارتها و تواناییهاشون کسب درآمد داشته باشند.

وبینار فریلنسری

توی وبینار فریلنسری قراره در مورد کار کردن توی خونه بگیم. بزارید روراست باشم و بگم که از قبل از ویروس کرونا با خودم فکر می‌کردم مگه چند نفر مثل من مجبور میشند کارشون رو به یارند توی خونه؟! اون موقع ها با حسرت توی سایت‌های خارجی‌ها سرک می‌کشیدم و فرهنگ کسب و کار خانگی اونها رو با نخود و لوبیا پاک کنیهایی که به عنوان کار در منزل فعالیت می‌کردند؛ مقایسه می‌کردم. شاید اگر یک ویروس این‌طور مردم رو درگیر خودش نکرده بود؛ هنوز هم فکر می‌کردم مخاطب من فقط خانم‌های توی خونه هستند. ولی با توفیق اجباری که به‌واسطه‌ی این ویروس کوچیک نصیبمون شد توی خونه نشستن رو هممون تجربه کردیم.و هممون هم اذیت شدیم حالا هر کس به اندازه‌ی خودش. این وسط غیرقابل‌تحمل‌ترین مسئله، همین بیکار بودن. نیاز به داشتن یک برنامه و نظم توی خونه، برای انجام کارهایی که همیشه آرزوش رو داشتیم که انجام بدیم؛ بیش‌ازپیش احساس شد. این‌همه وقت این‌همه زمان و این‌همه نیاز به پول، فقط و فقط یک معنی می‌داد و اونم اینکه وقت کار کردن توی خونه است. هم برای خانم‌های توی خونه، دانشجویان و حتی کارمندانی که آلان دیگه توی خونه موندن و درگیر کار کردن توی خونه شدن.

چه کسایی در این وبینار شرکت نکنند

دانستن، مسئولیت به همراه داره. آگه احساس می‌کنید هر چی کمتر بدونید راحت‌تر زندگی می‌کنید بهتره در این وبینار شرکت نکنید.

 

مزایای شرکت در این وبینار:

 • با مفهوم فریلنسر و جایگاه فعلی آن در ایران کاملاً آشنا می‌شوید
 • با فریلنسرها و ارزش کسب‌وکار خانگی در جهان آشنا می‌شوید
 • بعد از پایان وبینار ارزش و موقعیت مهارت‌های خودتان را بیشتر میدانید
 • دریافت رایگان محصول صوتی ۳۰ نکته که قبل از شروع کسب‌وکارتان باید بدانید
 • و چند سوپرایز دیگر...

 

بیشتر از هر زمان دیگه‌ای ابزارهای بازاریابی و خلق برند شخصی در اختیار شماست.

 • آشنایی با سایت های خارجی در زمینه  کسب و کارهای خانگی و آیا امکان کسب درآمد آنلاین از این سایتها هست یا نه؟
 • معرفی معتبرترین سایت های درآمدزای ایرانی از طریق دورکاری
 • بررسی چالش های یک فریلنسر از کار تا درآمد
 • در چه شرکتهایی میتوانم دورکاری کنم و چه شرکتهایی قابلیت این کار را ندارند
 •  تعادل بین کار کردن و خانه داری ویژهی مادران و زنان که مسئولیت کارهای خانه را هم به دوش دارند

از جمله موضوعاتی هستند که در این وبینار مطرح می شوند :)

 

 

 

 

 

 
 
 
سرفصل‌های وبینار
 • کسب و کار خانگی چیست؟
 • آیا کسب و کار خانگی مخصوص زنان است؟
 • فریلنسرها چگونه کسب درآمد میکنند؟
 • مقابله با فرسودگی ناشی از خانه نشینی
 • دور کاری و توسعه ی برند شخصی در خانه
 • چگونه می توانم تیم ورکینگ واقعی را در خانه تجربه کنم؟
 • بررسی ایده/ محصول، بازار، برندینگ، بازاریابی و فروش، اجرا و مدیریت کسب وکارهای خانگی
 • بررسی چالش های موجود در مسیر راه‌اندازی، مدیریت و توسعه کسب و کارهای خانگی
 • وبسایت چه کمکی به کسب و کار خانگی من می کنه؟
 • اهمیت مجوز گرفتن برای کسب و کار خانگی شما
 
 
 
 
مخاطبین
 • فریلنسرها یا دورکارها
 • دانشجویان
 • زنان خانه‌دار
 • مادران و پدران
 • کلیه ی علاقمندان به راه اندازی، مدیریت کسب وکارهای خانگی و فریلنسری
 
 
 
سوالات متداول

من در زمینه کامپیوتر متخصص نیستم آیا این وبینار برای من مناسب هست؟

بله... فریلنسرها فقط برنامه‌نویس کامپیوتر و یا پشت میز نشین نیستند. هر کسی که برای خودش کار میکنه فریلنسرهست. اما ممکنه مباحث زیاد در مورد شرکت هایی باشه که کسب و کار اینترنتی دارند و این برای شما خوشایند نباشه. اما اگر به دونستن در این باره علاقه مند هستید؛ من شرکت در این دوره رو پیشنهاد میکنم.

آیا این وبینار فقط برای زنان مناسب هست؟

خیر. هم زنان و هم مردان میتونند کارشون رو توی خونه انجام بدند و این یک کار اختصاصی برای خانم ها نیست.

به عنوان یک مادر میخوام بدونم آیا کار کردن من در خانه به فرزندانم آسیب نمی زند؟

کار کردن در خانه فرصت غنیمتی است که که مادران بتونند ضمن ساختن آینده ی کاری خودشان، مهارت ها و توانای فردی شان را کشف کنند و پرورش دهند. فکر کردن به چیزی به جز خانه، یک مادر را از روزمزگی نجات می دهد و چه چیز با ارزش تر از یک مادر شاد؟ مادری که بتواند کودکان خود را به خوبی درک کند، آنها را برای فردا پرورش دهد و یک مشاور فهیم برای جوانان خود باشد.

در پایان وبینار شما کاری هم برای انجام دادن و کسب درآمد معرفی میکنید؟

خیر من فقط سایتهایی که در این زمینه به شما کمک میکنند رو معرفی میکنم فعالیت و یاعدم فعالیت در اونها با مسئولیت خودتون هست.

فاطمه سادات مطلبی
فاطمه سادات مطلبی

ادمین سایت shadaboshop.com

جلسات وبینار زمان برگزاری
فریلنسری
15 شهریور 1399
ساعت 17:00
ساعت 18:00
Host Cover
برگزارکننده: شاداب و شاپ
گزارش دادن
انتخاب بلیت