موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار فرصت های سرمایه گذاری و اخذ اقامت شینگن در مجارستان

وبینار فرصت های سرمایه گذاری و اخذ اقامت شینگن در مجارستان

وبینار فرصت های سرمایه گذاری و اخذ اقامت شینگن در مجارستان

ذخیره کردن
وبینار فرصت های سرمایه گذاری و اخذ اقامت شینگن در مجارستان
توضیحات وبینار

كالج بين المللي اويسينا امسال بيست و پنجمين سال تأسيس و فعاليتهاي موفق خود را جشن مي گيرد. ٢٥ سال پيش کالج، كار خود را در مركز شهر بوداپست آغاز نمود. در آن زمان معدود افرادي بودند كه به طرحها و آينده كالج اعتقاد داشتند. اينك با گذشت يك ربع قرن، کالج نه تنها فضاهاي آموزشي و خدماتي خود را افزايش داده است، بلكه در مجارستان، ايران و انگلستان مراكز آموزشي و دفاتر هماهنگي خود را راه اندازي و فعال نموده است. همچنين، كالج بين المللي اويسينا در زمينه اخذ مجوزها و اعتبارنامه هاي بين المللي بصورت كاملا بارز و نمونه در اروپاي مركزي و انگلستان عمل كرده و امروز توسط چندین سازمان معتبر اروپايي و بين المللي مورد تاييد قرار گرفته است.

همزمان با بیست و پنجمین سالگرد تاسیس کالج‌ بین المللی اویسینا، فعالیتهای توسعه ای و طرح های علمی، تحقیقاتی، کشاورزی، صنعتی و ساختمانی در ساختار کالج برای سالهای پیشرو تعریف و برنامه ریزی شده اند که در قالب دپارتمان سرمایه گذاری و توسعه (DID) اجرا خواهند شد. این سرمایه گذاری ها و پروژه ها با هدف تولید ارزش افزوده و در راستای قوانین اروپای مشترک با بهره گیری از بهترین شرایط و گزینه های موجود میباشند.

همکاران دپارتمان سرمایه گذاری و توسعه (DID)، از میان متخصصین مطرح اروپایی در زمینه های مهندسی، مدیریت مالی، مدیریت پروژه و امور حقوقی می باشند که تحت نظارت و مدیریت دکتر شاهرخ میرزا حسینی، ریاست کالج بین المللی اویسینا، فعالیت می کنند.

این پروژه ها که به صورت شفاف و کاملا قانونی مطابق با ضوابط جاری مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی ارائه می شوند، شرایط لازم را برای علاقمندان جهت سرمایه گذاری مسئولانه و بهره برداری از سود معقول و خدمات جانبی مانند اقامت و مجوز کار را فراهم می آورند.

سرمایه گذاری در این پروژه ها با عقد قراردادهای حقوقی صورت می پذیرد و مشارکین، اسناد حقوقی لازم  را در اختیار خواهند داشت که بصورت قانونی قابلیت انتقال به غیر را دارا می باشد. برای مشارکت در هر پروژه حداقل و حداکثر میزان سرمایه گذاری و خرید تعیین شده است که داوطلبان بصورت قانونی و از طریق مجاری رسمی، به صورت اقساط یا در یک نوبت، می توانند به ذیحسابی پروژه پرداخت نمایند. شرایط و تسهیلات ویژه ای نیز برای مشارکین در نظر گرفته شده است که در یک محدوده سرمایه گذاری مشخص از امکانات استخدامی ‌و اقامتی نیز بهره مند گردند. همین شرایط نیز برای دانشجویان سرمایه گذار پس از اتمام تحصیلات به عنوان کار و استخدام در پروژه های خاص میسر می باشد.

سرفصل‌های وبینار
  • مجارستان و فرصتهای سرمایه گذاری
  • معرفی دپارتمان سرمایه گذاری و توسعه (DID)
  • خدمات دپارتمان سرمايه گذاري و توسعه DID
  • پروژه های فاز مطالعاتی
  • پروژه های در حال اجرا (آماده سرمایه گذاری)
  • نحوه سرمایه گذاری
  •  نحوه مشارکت و پرداخت
  • مبلغ کل سرمایه گذاری در پروژه
  • درآمد و سود پروژه (روش‌ ها و پیش بینی)
  • ضمانت‌های پروژه
سوالات متداول

موقعیت کشور مجارستان از نظر صنعتی، توریستی و فرهنگی در اروپا چگونه است؟

مجارستان در اروپای مرکزی در نقطه مرکزی جغرافیایی اروپا واقع شده است. جمعیت کشور حدود 10 میلیون نفر و زبان رسمی آن مجاری می باشد. آموزش و تحقیقات علمی و صنعتی در مجارستان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. بیش از 15 دانشمند مجاری در زمینه های گوناگون برنده جایزه نوبل بوده اند و در چند دهه اخیر در زمینه های صنعتی اختراعات زیادی در اروپا و در جهان به نام محققین مجاری ثبت شده است. فرهنگ عامه مردم و سیاستهای دولت در جهت جذب سرمایه گذاری های خارجی و حمایت از متخصصین و کارآفرینان خارجی می باشد. سرمایه گذاران از کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، انگلستان و کشورهای آسیایی مانند ژاپن، کره، هندوستان و ترکیه در مجارستان در بخشهای مختلف وارد سرمایه گذاری و کارآفرینی شده اند که مورد حمایت دولت مجارستان می باشد.

با کارت اقامت مجارستان به کدام کشورها بدون ویزا میتوان سفر کرد؟

مجارستان عضو اتحادیه اروپا و شینگن می باشد. کسانی که اقامت شینگن مجارستان را به صورت تجاری، تحصیلی و یا همراه داشته باشند می توانند بدون نیاز به ویزا به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن سفر کنند و بدون نیاز به مجوز خاص تا سه ماه نیز در هر یک اقامت داشته باشند. همچنین با این کارت اقامت و پاسپورت ایرانی به برخی از کشورهای خارج از اتحادیه و شینگن نیز می توان بدون ویزا سفر کرد. مراجعه به سفارت کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ( مانند انگلستان، کانادا، ژاپن و چین) جهت اخذ ویزا با دردست داشتن این کارت اقامت در بوداپست ممکن می باشد.

مراحل سرمایه گذاری در هر پروژه چگونه است؟

پروژه های DID بطور مستمر بررسی و آماده اجرا میشوند. از زمان معرفی و اعلام عمومی هر پروژه امکان سرمایه گذاری در آن پروژه آغاز میشود و‌در یک زمان مشخص بسته به پیشرفت پروژه، سرمایه گذاری جدید در آن پروژه پذیرفته نمی شود. میزان و مراحل سرمایه گذاری در هر پروژه در قرارداد سرمایه گذاری و ضمیمه های آن مشخص شده است که البته مورد به مورد قابل بحث و توافق طرفین می باشد. معمولا در زمان عقد قرارداد مدت زمان‌ لازم جهت پرداخت میزان سرمایه گذاری بصورت یکجا یا در دفعات معین نوشته شده و طبق آن صورت میگیرد.

مبلغ سرمایه گذاری در هر پروژه چگونه پرداخت میشود؟

در قرارداد سرمایه گذاری که بین طرفین منعقد می گردد، مبلغ سرمایه گذاری به یورو یا معادل فورینت آن بصورت دقیق ذکر میگردد. شماره حساب یورویی و فوریتی بانکی مربوط به بخش پروژه سرمایه گذاری و توسعه کالج بین المللی اویسینا DID در قرارداد ثبت و‌ذکر می گردد. سرمایه گذار شماره حساب حقیقی یا حقوقی خود را در قرارداد ثبت و ذکر می نماید که البته حق تغییر آن را در آینده به صورت کتبی و‌ رسمی خواهد داشت. سرمایه گذار موظف است میزان سرمایه ثبت شده در قرارداد را با ارجاع به شماره و‌تاریخ قرارداد در زمان مقرر به حساب ذکر شده در قرارداد پرداخت نماید . چنانچه در این زمینه نیاز به راهنمایی و‌کمک باشد، مشاورین حقوقی و مالی DID از ارائه راهنمایی و مشاوره رایگان دریغ نخواهند داشت.

قرارداد سرمایه گذاری به چه صورت تنظیم و منعقد می گردد؟

برای شرکت و سرمایه گذاری در هر پروژه، یک قرارداد رسمی و‌حقوقی بصورت تفصیلی توسط طرفین امضا می گردد. این قرارداد توسط وکیل معتبر دادگستری مجارستان تهیه و توسط او نیز مهر و امضا میشود که بدین ترتیب قابل ارائه به سازمانهای اداری مانند اتاق بازرگانی و سفارتخانه ها و نیز مراجع قضایی‌می باشد.

میزان سرمایه گذاری در پروژه ها چقدر است؟

پروژه های سرمایه گذاری به صورت دقیق‌ و پس از طی فازهای‌ مطالعاتی و اخذ مجوزهای اولیه و استعلام قیمت اعلام میشوند. معمولا برای هر پروژه یک حداقل و یک حداکثر میزان سرمایه گذاری از طرف مشارکت کنندگان در نظر گرفته میشود. در هر صورت DID و کالج بین‌المللی اویسینا همواره سرمایه گذار اصلی در همه پروژه ها می باشد که خود عامل اطمینان بیشتر برای سرمایه گذران خواهد بود. بنابراین علاقمندان می توانند حداقل و حداکثر میزان سرمایه گذاری مورد نظر خود را برای هر پروژه اعلام نمایند که پس از بررسی های کارشناسی به صورت رسمی به این پیشنهاد پاسخ داده خواهد شد.

دکتر شاهرخ میرزاحسینی
دکتر شاهرخ میرزاحسینی

رئیس‌ کالج بین المللی اویسینا

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اول
جمعه 27 فروردین 1400
ساعت 16:00
ساعت 17:00
Host Cover
برگزارکننده: کالج بین المللی اویسینا