موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار سناریوهای بازارهای موازی ایران

وبینار سناریوهای بازارهای موازی ایران

وبینار سناریوهای بازارهای موازی ایران

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار سناریوهای بازارهای موازی ایران
توضیحات وبینار

سناریوهای بازارهای موازی ایران

در اقتصاد ایران هر روز بر روی اقتصاد ریسک های جدیدی تلنبار می شود و این یعنی ریسک های جدید و تغییر در شرایط سناریو سازی هنریست که در این زمانه پر چالش موجب قدم برداشتن قوی شما خواهد شد.
در برنامه سناریو های بازارهای موازی ما در ابتدا سناریو های ممکن و یا محتمل اقتصاد کلان را بیان می کنیم و بدانها وزن می دهیم و سپس تاثیر آن را بر روی چهار بازار زیر بررسی می کنیم:


* بازار سرمایه
* بازار املاک و مستغلات
* بازار طلا
* بازار دلار

** البته حتما تحلیلی بر بازارهای جهانی موازی هم خواهیم داشت همانند:

* بازارهای کالایی
* بازار سهام
*بازار رمز ارزها

از زمان تغییر سیاست فدرال رزرو در مورد نرخ بهره از ۰.۲۵٪ به ۰.۵٪ و بعد رساندن آن به ۱٪ بدون در نظر گرفتن آخرین افزایش (۱.۷۵٪) شاهد کند شدن روند نقدینگی (M2) هستیم. این امر در شاخص CPI هم خود را با کاهش نشان داده است.

🔴وقتی موسسات بزرگ مدیریت ثروت در سناریوهای سال قبل تغییر ایجاد میکنند به معنی سیال بودن روندهای اقتصادی است. همانطور که در نمودار میبینید تغییرات پیش رو نرخ بهره امریکا تا ۲۰۲۵ را در موارد مختلف نشان می‌دهد. همانطور که شاهد هستیم در گزارش بلک راک #blackrock نرخ بهره نزدیک به ۳ به تصویر کشیده شده و این تقریبا ۲ برابر مقدار فعلی است، آن هم با فرض ثابت بودن شرایط

🔴مواظب خطای دسته بندی باشید! خطایی شایع حتی در میان حرفه ای ها.
در این خطا شما به بازارهای مالی به مانند اسب مسابقه نگاه میکنید و از عقب یا جلو افتادن اسب خود ناراحت یا شاد میشوید،این رویکرد متضاد با رویکرد رولرکوستر قرار دارد. بازارها همانند دو امدادی هستند تا دو صد متر

🔴سناریو های تیر ماه بازار مسکن چگونه اند؟

در تیر ماه گزارشات خرداد تحولات مسکن ارایه خواهد شد، ما به ۳ سناریو روبرو خواهیم بود که هر کدام معنی متفاوتی خواهد داشت:

الف) قیمت افزایشی و حجم معاملات هم افزایشی است که این در باب قیمت امکانپذیدر اما در حجم کمی را محتمل است.

ب) کاهش حجم معاملات و افزایش قیمت.

ج) کاهش حجم و کاهش قیمت تفسیر هر کدم برای تیپ های سرمایه گذاری مختلف متفاوت خواهد بود

اینده سرمایه گذاری در بازار املاک واحد های کوچک است واحدهای بین ۴۰ تا ۷۰ متر و دلیل ان اقتصادی است، کاهش قدرت خرید ، نیاز به نقدشوندگی بالا و از همه مهمتر نسبت رهن به قیمت کل بالاتر که گاهی به ۲۰٪ هم می رسد.

آیا افزایش نرخ بهره تاثیر منفی بر بازار طلا خواهد داشت؟ چواب در این مقطع بلی است! نرخ بهره فد همواره بر روی بازارهای موازی از جمله طلا تاثیر گذار است . بر اساس براوردهای بلک راک (صندوق سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد دلاری ) نرخ بهره به ۳٪ خواهد رسید (الان در حدود ۱.۷۵٪) هست. لذا برای حفظ ارزش پول در ایران طلا می تواند در سبد باشد اما به طریق خرید روزانه و یا متداوم)

دکتر پیمان مولوی
دکتر پیمان مولوی

سرمایه گذار، فارغ التحصیل دانشگاه اسکس انگلستان ، بنیانگذار Molavi Capital ، شریک و مدیر Euroexim Capital اسپانیا، دبیرکل اسبق انجمن اقتصاددانان، عضو انجمن حسابداران خبره ایران،

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
ورود و خوش آمدگویی
جمعه 3 تیر 1401
ساعت 19:00
ساعت 21:00
adds-cart
adds-cart