موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار سرمایه گذاری در بیتکوین و رمز ارزها (جهان رمز ارزها به کجا می رود؟)

وبینار سرمایه گذاری در بیتکوین و رمز ارزها (جهان رمز ارزها به کجا می رود؟)

وبینار سرمایه گذاری در بیتکوین و رمز ارزها (جهان رمز ارزها به کجا می رود؟)

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار سرمایه گذاری در بیتکوین و رمز ارزها (جهان رمز ارزها به کجا می رود؟)
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

سرمایه گذاری در بیتکوین و رمز ارزها (جهان رمز ارزها به کجا می رود؟)


جهان رمز ارزها این روزها درگیر خبر های بسیاری است، توجه سرمایه گذاران، کارآفرینان مطرح جهان همچون ایلان ماسک به رمز ارزها در روزهای اخیر هیجانات بسیاری را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است، حجم کلی رمز ارزها در حدود ۱۰۰۰ میلیارد دلار است و این در مقابل بازارهایی هماند بازار طلا که ۹۵۰۰ میلیارد دلار سایز دارد کوچک است اما نباید فراموش کرد که قدمت بازار طلا به بیش از هزاران سال می رسد و رمز ارزها در دوران طفولیت خود هستند.
درک درستی از ماهیت رمز ارزها، نحوه فعالیت آنها، تکنولوژی مورد استفاده قرار گرفته، یافتن رمز ارزهای معتبر برای مبادلات و البته سرمایه گذاری نیازمند درکی حداقلی است و ما در این وبینار تخصصی به دنبال درک این موارد هستیم.

این وبینار در دو بخش طراحی شده است، بخش اول درکی عمیق از دنیای رمز ارزها به شما می دهد و شامل موارد زیر خواهد بود که دکتر محمدرضا قدوسی از متخصصان بلاکچین و فعال سرمایه گذاری در این حوزه با شما همراه خواهند بود

بررسی تکنولوژی بلاکچین
زیر ساختهای فنی برای رمز ارزها
بررسی روند رشد رمز ارزها
نحوه بررسی هویت پروژه رمز ارز
آشنایی با عرضه اولیه رمز ارز ها ICO
درک مکانیزم خرید رمز ارزها
صرافی های معتبر داخلی و خارجی ارایه دهنده
قوانین و مقررات کشور در این حوزه
آیا تحلیل تکنیکال در دنیای رز ارزها کاربرد دارد؟
وام گیری در رمز ارزها چگونه است؟
درک مکانیزم استخراج رمز ارزها


بخش دوم در خصوص پارادایم تغییرات در دنیای مالی و ورود رمز ارزها و ارزهای دیجیتال و تاثیر آن بر روی ما در ایران و معادلات مالی خواهد بود که دکتر پیمان مولوی ، سرمایه گذار با شما در این خصوص همراه خواهند بود.

جهان رمز ارزها در مقابل جهان ارزهای دیجیتال
آیا رمز ارزها به دارایی کلاس اول ارتقاء خواهند یافت؟
آیا ارز دیجیتال یوان به روند سلطه دلاری پایان خواهد داد؟
بانک تسویه بین المللی (رئیس بانکهای مرکزی جهان) چه برنامه ای برای رمز ارزها و ارزهای دیجیتال دارند؟
لیبرتارین ها چگونه از رمز ارزها دفاع می کنند؟
حضور سرمایه گذاران بین و کارافرینان بزرگ در دنیای بیتکوین و سایر رمز ارزها مقطعی است؟
شرکتهای پرداخت جهانی در سالهای آتی چگونه رفتار خواهند کرد؟
بهترین استراتژی در حوزه رمز ارها چیست؟

ویزا، غول پرداخت جهان: می‌خواهیم با صرافی‌ها و کیف پول‌های بیت کوین کار کنیم
مدیرعامل ویزا (Visa)، غول پرداخت جهان، در اظهارنظر اخیر خود ضمن «طلای دیجیتال» خواندن بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر، گفت که در شرکتش در حال همکاری با کیف پول‌ها و صرافی‌هاست تا خدمات خود را در این صنعت گسترش دهد.
آلفرد کلی (Alfred Kelly)، مدیرعامل ویزا، در نشست درآمدهای ویزا بخش عمده‌ای از صحبت‌های خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص داد. او در بخشی از اظهاراتش تفاوت میان ارزهای دیجیتالی که نماینده یک دارایی جدید مثل بیت کوین هستند و ارزهای دیجیتالی مثل استیبل کوین‌ها که با پشتوانه ارزهای فیات  کار می‌کنند را بیان کرد و گفت:
ما تمام ارزهای دیجیتال را به چشم طلای دیجیتال می‌بینیم. آنها به‌طور گسترده به‌عنوان دارایی‌هایی نگه‌داری می‌شوند که در حال حاضر نقش چندانی به‌شکل یک سیستم پرداخت ندارند. استراتژی ما همکاری با کیف پول‌ها و صرافی‌هاست تا از این طریق کاربران‌مان بتوانند ارزهای دیجیتال را با کارت‌های ویزا بخرند یا ارزهای خود را به حساب‌های ویزای خود واریز کنند و با استفاده از آنها خریدهایی با ارزهای رایج انجام دهند.
منبع:ارز دیجیتال

آیا زمان پایان بانک های مرکزی فرا می رسد؟

یالهای سال بانکهای مرکزی جهان الی را زیر سلطه خود داشته اند و روزهایی پر از بحران را نیز در ۱۰۰ سال اخیر داشته ایم از بخوان سال ۱۹۲۹ تا همین اواخر بحران ۲۰۰۸ و …
برخی از اقتصاددانان و تحلیلگران معتقدند : سیستم پولی فعلی جهان نوعی ظلم است. فدرال رزرو یک سازمان مستقل است و مسئولیتی در قبال رأی‌دهندگان ندارد. بدتر از آن، سیستم پولی بر پایه دلار به‌معنای صادر شدن تورم برای مردم خارج از آمریکا است. هژمونی دلار یک سیستم ظالمانه است، جایی که ثروت جهان به‌دست یک سازمان کنترل می‌شود و این سازمان می‌تواند بدون رضایت هیچ‌کس، مالیات دریافت کند. شعار انقلاب آمریکا «بدون وجود نماینده، مالیات هرگز» بوده است. یک سازمان از تمام دنیا مالیات می‌گیرد؛ سازمانی که درون آن افراد ثروتمند و قدرتمند نماینده هستند. زمان پایان فدرال رزرو فرا رسیده است.
اما این رویکردی یک جانبه است و طرف مقابل هم حرفهای زیادی برای گفتن دارند، اما مهمترین بحث تقابل رمز ارزها و بانکهای مرکزی است که باید منتظر ماند و دید!

آیا جنگ BIS با بیت کوین شروع شده است؟

سرمایه‌گذاران باید آگاه باشند که بیت کوین ممکن است به‌طور کامل از هم بپاشد. کمیابی و رمزنگاری‌شدن به تنهایی برای تضمین مبادله کافی نیست.
این جمله راآگوستین کارستنس رئیس بانک تسویه بین المللی در باره بیت کوین گفته است، آیا بانک تسویه بین المللی را می شناسید؟
این بانک، بانک مرکزی تمام بانکهای مرکزیست! با همین وسعت!
او به «اثرات جانبی تأسف‌آور» ناشی از وابستگی وحشتناک بیت کوین به مصرف برق اشاره کرد که به گفته او به اندازه مصرف کل کشور سوئیس، محل استقرار بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی، است. به‌گفته وی، در حال حاضر آتش مکانیسم اثبات کار بیت کوین با مصرف حجم هنگفتی از انرژی روشن می‌ماند.
رئیس بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی حملات ویژه‌ای هم به خصیصه کمیابی بیت کوین ترتیب داد و آن را نقطه شکستِ ناگزیر سیستم توصیف کرد که به‌صورت سقف عرضه ۲۱ میلیون واحدی در کدهای بیت کوین قرار گرفته است. او گفت عرضه سکه‌های کمتر به‌معنای تعداد کمتر ماینرهایی است که تراکنش‌ها را پردازش می‌کنند و زمان انتظار برای تأیید [تراکنش] افزایش خواهد یافت و به تبع آن، آسیب‌پذیری بیت کوین در مقابل «حمله اکثریت» نیز بالا می‌رود.

بلاک چین به زبان ساده

به زبان ساده، بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است. تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این است که اطلاعات ذخیره‌شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده‌ها، امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت‌شده، تقریباً از بین می‌رود.

مفهوم بلاک چین اولین بار با پیدایش بیت کوین به وجود آمد و پادشاه ارزهای دیجیتال از این راهکار برای ذخیره اطلاعات مربوط به دارایی کاربران بهره برد.

برای درک بهتر بلاک چین به مثال زیر توجه کنید:

من در یک جمع ۱۰۰ نفری، برگه‌ای حاوی اطلاعات را بالا می‌گیرم و همه با تلفن همراه‌شان از آن برگه عکس می‌گیرند. حالا اگر من آن اطلاعات را نابود کنم، یا تغییری در آن بدهم، دیگر برای آن جمع قابل پذیرش نیست، چون آن‌ها یک کپی از نسخه اصلی را دارند، مگر اینکه موبایل همه را بگیرم و آن را حذف کنم.

این جمعی که از آن صحبت کردیم می‌تواند چندین میلیون نفر باشد که در بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال بلاک چینی شاهد آن هستیم و یا به صورت خصوصی برای یک گروه خاص استفاده شود.

بلاک چین‌ها می‌توانند به صورت خصوصی و برای اهداف خاص در یک نهاد یا سازمان مورد استفاده قرار بگیرند که به آن بلاک چین سازمانی (Enterprise blockchain) هم می‌گویند. البته به عقیده بسیاری از کارشناسان، بلاک چین‌های سازمانی نمی‌توانند هدف اصلی این فناوری یعنی تمرکززدایی را به ارمغان بیاورند.

بلاک چین چگونه کار می‌کند؟
واژه بلاک چین (Blockchain) ترکیبی از دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) است. این فناوری در حقیقت زنجیره‌ای از بلوک‌هاست.
در هر بلاک، هر اطلاعاتی می‌تواند ثبت شود؛ از جرم و جنایت‌های یک فرد تا جزئیات تراکنش‌های یک شبکه پولی مانند بیت کوین.
اطلاعات در بلاک‌ها ثبت می‌شوند و بلاک‌ها با هم به صورت زنجیره‌ای مرتبط می‌شوند. این زنجیره، بلاک چین را تشکیل می‌دهد.
یک چیز دیگر هم وجود دارد. هر کدام از این بلاک‌ها چیزی به نام هش (Hash) دارند. یک هش رشته‌ای متنی است که از یک تابع ریاضی خاص تولید شده و کاربرد آن جلوگیری از تقلب در سیستم است. هش یک داده یا ورودی، همیشه ثابت است. استفاده از راهکار هش باعث می‌شود تا از تقلب و تغییر اطلاعات ثبت‌شده روی بلاک چین جلوگیری به عمل آید.

عرضه اولیه سکه IOC چیست؟

عرضه اولیه سکه (Initial Coin Offering) یا همان آی‌سی‌او (ICO)، روشی برای جذب سرمایه و فرصتی برای سرمایه‌گذاری است که در آن توکن‌ها (همان ارزهای دیجیتال) یک پروژه، پیش از راه‌اندازی پروژه فروخته می‌شوند و افراد می‌توانند با خریدن توکن‌ها در آن سرمایه‌گذاری کنند.
در ICO توکن‌های یک پروژه مبتنی بر بلاک چین در آینده کاربرد خواهند داشت که باعث می‌شود از نظر تئوری در صورت موفقیت پروژه، ارزش آن‌ها نیز بالا برود.
مشارکت‌کنندگان با استفاده از ارزهای دیجیتال دیگر (اغلب بیت کوین یا اتریوم) یا ارزهای رایج (دلار یا یورو) در پروژه سرمایه‌گذاری کرده و در قبال پول‌هایشان توکن دریافت می‌کنند. ICO شباهت‌های زیادی با عرضه اولیه سهام (IPO) دارد.

عرضه اولیه صرافی (IEO)
عرضه اولیه صرافی (Initial Exchange Offering) یا به اختصار IEO شکلی مشابه با ICO دارد با این تفاوت که در یک صرافی بزرگ ارز دیجیتال برگزار می‌شود و سرمایه‌گذاران برای خرید توکن‌ها به صرافی مراجعه می‌کنند.
در واقع بر خلاف عرضه اولیه سکه که مستقیما توسط تیم یک پروژه برگزار می‌شود، عرضه اولیه صرافی، توسط یک صرافی به نمایندگی از یک استارتاپ و با هدف جمع‌آوری سرمایه در ازای فروش توکن‌ مدیریت می‌شود.
بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال شروع به پذیرش IEOها کرده‌اند که جلودار آنها صرافی بایننس است.
از آنجایی که صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال قبل از برگزاری پیش‌فروش توکن‌ها، بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند، ریسک کلاهبرداری در این روش تا حد زیادی کاهش می‌یابد زیرا یک صرافی بزرگ بین سرمایه‌گذاران و تیم توسعه دهنده قرار دارد.

درباره بیت کوین و اتریوم، به تفاوت بین چیزی مثل ماشین حساب جیبی و گوشی هوشمند فکر کنید. ماشین حساب جیبی فقط یک کار را انجام می‌دهد و همین یک را نیز خوب انجام می‌دهد. اگر شما یک گوشی هوشمند داشته باشید، پس شما یک ماشین حساب جیبی، پخش‌کننده موسیقی، مرورگر و خیلی چیزهای دیگر را هم به عنوان اپلیکیشن در گوشی خود دارید.

ویتالیک بوترین

ریپل: به ما بگویید چرا XRP اوراق بهادار است و اتر نیست!

شرکت ریپل با توسل به «قانون آزادی اطلاعات» از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) خواسته است که توضیح دهد چرا از نظر آن‌ها XRP اوراق بهادار است اما اتر اوراق بهادار نیست.
ریپل لبز در ۲۹ ژانویه پاسخ خود را به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ثبت کرد و به نظر می‌رسد ادعای این شرکت در مقابل SEC، تأثیری بزرگ در این صنعت ایجاد کند.
ریپل مانند دفعات پیشین، استدلال کرده است که توکن XRP اوراق بهادار نیست و از همین رو، در حوزه اختیارات SEC قرار نمی‌گیرد. افزون بر این، ریپل آماده شده است تا دیگر شرکت‌های فعال در این صنعت را وارد مبارزه خود در این پرونده کند.
یکی از نمایندگان ریپل در مصاحبه‌ای گفت:
SEC آشکارا دو [ارز دیجیتال] برنده را انتخاب کرده و یک صنعت روبه‌رشد و مستحکم را که بسیار بزرگتر از بیت کوین و اتر است، نادیده گرفته است. ما علاوه بر پیگیری درخواست مدارک و شواهد در جلسات مقدماتی دادگاه، یک درخواست مبتنی بر قانون آزادی اطلاعات ثبت کرده و خواستار آن شده‌ایم که SEC توضیح دهد چگونه اتر را به‌عنوان غیر اوراق بهادار تشخیص داده است.

این درخواست ریپل وضعیت قانونی اتر را زیر سؤال می‌برد. نمایندگان SEC بارها درباره اتر گفته‌اند که اگرچه پیش‌فروش آن در زمان خود عرضه اوراق بهادار به شمار می‌رفت، این توکن به قدری غیرمتمرکز است که در دسته‌بندی کالا قرار می‌گیرد و مربوط به حوزه اختیارات کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) است.
منبع: ارز دیجیتال
نویسنده: علیرضا آقازاده

اظهار نظر گلدمن ساکس درباره ارز های دیجیتال, “کلاس دارایی محسوب نمی‌شوند!”


گلدمن ساکس یا گلدمن سَکس (Goldman Sachs) شرکت خدمات مالی آمریکایی, که بخش عمده فعالیت‌های آن در زمینه ارائه خدمات بانکداری سرمایه‌گذاری و مدیریت سرمایه‌گذاری، همچنین مبادلات کالا، اوراق بهادار، سهام شرکت‌ها و نیز مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک متمرکز است, در روز چهارشنبه یک نشست سرمایه گذاران برگزار کرد تا درباره سیاست های کنونی برای بیت کوین، طلا و تورم در بحبوحه بحران کرونا صحبت کنند. نکته مهم این نشست این بود که بانک سرمایه گذاری استالوارت (Stalwart) هم چنان با بیت کوین یا سایر ارز های دیجیتال موافق نیست. گلدمن ساکس شرکت معروف و یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری است که خدمات بانکداری و سرمایه گذاری ارائه می دهد.

آیا این یک بازی زرگری است یا یک جنگ تمام عیار؟

کافیست به اظهار نظر بسیاری از اقتصاددانان در خصوص موبایل و آینده آن نگاه کنید تا خیلی دلخوش به پیش بینی های آنها در شکست خوردن ارزهای دیجیتال نباشید.
گاهی وقت ها بسیاری از دیدن روند حرکتی آتی محرومند و این به سبب سرعت تغییر و تحولات است.
ارزهای دیجیتال آینده جهانند اما در تقابل با رمز ارزها قرار دارند و فراموش نکنیم که دلار دیجیتال، یورو دیجیتال، یوان دیجیتال و شاید اس دی ار دیجیتال وارد معرکه شوند و بخواهند مسیر حرکتی رمز ارزها را تغییر دهند.
این یک جنگ تمام عیار است

نمودار قیمت بیتکوین به طلا

طلا و بیتکوین را خیلی باهم برای سرمایه گذاری مقایسه می کنند مبتنی بر اصل کمیابی، این نمودار قیمت بیتکوین به طلا را نشان می دهد و مقایسه جالبی است

سرفصل‌های وبینار

این وبینار در دو بخش طراحی شده است، بخش اول درکی عمیق از دنیای رمز ارزها به شما می دهد و شامل موارد زیر خواهد بود که دکتر محمدرضا قدوسی از متخصصان بلاکچین و فعال سرمایه گذاری در این حوزه با شما همراه خواهند بود

بررسی تکنولوژی بلاکچین
زیر ساختهای فنی برای رمز ارزها
بررسی روند رشد رمز ارزها
نحوه بررسی هویت پروژه رمز ارز
آشنایی با عرضه اولیه رمز ارز ها ICO
درک مکانیزم خرید رمز ارزها
صرافی های معتبر داخلی و خارجی ارایه دهنده
قوانین و مقررات کشور در این حوزه
آیا تحلیل تکنیکال در دنیای رز ارزها کاربرد دارد؟
وام گیری در رمز ارزها چگونه است؟
درک مکانیزم استخراج رمز ارزها


بخش دوم در خصوص پارادایم تغییرات در دنیای مالی و ورود رمز ارزها و ارزهای دیجیتال و تاثیر آن بر روی ما در ایران و معادلات مالی خواهد بود که دکتر پیمان مولوی ، سرمایه گذار با شما در این خصوص همراه خواهند بود.

جهان رمز ارزها در مقابل جهان ارزهای دیجیتال
آیا رمز ارزها به دارایی کلاس اول ارتقاء خواهند یافت؟
آیا ارز دیجیتال یوان به روند سلطه دلاری پایان خواهد داد؟
بانک تسویه بین المللی (رئیس بانکهای مرکزی جهان) چه برنامه ای برای رمز ارزها و ارزهای دیجیتال دارند؟
لیبرتارین ها چگونه از رمز ارزها دفاع می کنند؟
حضور سرمایه گذاران بین و کارافرینان بزرگ در دنیای بیتکوین و سایر رمز ارزها مقطعی است؟
شرکتهای پرداخت جهانی در سالهای آتی چگونه رفتار خواهند کرد؟
بهترین استراتژی در حوزه رمز ارها چیست؟

مخاطبین

سرمايه گذاران، علاقمندان به بيتكوين، رمز ارها و ارزهاي ديجيتال

Teacher Avatar
دکتر پیمان مولوی سرمایه گذار، فارغ التحصیل دانشگاه اسکس انگلستان ، بنیانگذار Molavi Capital ، شریک و مدیر Euroexim Capital اسپانیا، دبیرکل انجمن اقتصاددانان، عضو انجمن حسابداران خبره ایران،
Teacher Avatar
دکتر محمدرضا قدوسی مشاور بلاكچين و كسب و كارهاي نوپا

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 1 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 1 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 1 از 5
تجربه محور بودن محتوا 1 از 5
1 از 5 ( 1 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
ورود و خوش آمدگویی
پنج‌شنبه 16 بهمن 1399
ساعت 16:00
ساعت 20:00
adds-cart