موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار روش نوین مقاله و گزارش نویسی ویژه دانشجویان و شاغلین

وبینار روش نوین مقاله و گزارش نویسی ویژه دانشجویان و شاغلین

وبینار روش نوین مقاله و گزارش نویسی ویژه دانشجویان و شاغلین

ذخیره کردن
وبینار روش نوین مقاله و گزارش نویسی ویژه دانشجویان و شاغلین
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

  زمان دوره:

یک جلسه دو ساعته

- تاریخ دوره:

یکشنبه 7 دی ماه ساعت 20 الی 22

 

  محل تشکیل کلاس:

به صورت کاملا آنلاین برگزار می شود و مزیت این کلاس این است که درصورت آنلاین نشدن در  پنلتون همیشه می توانید بهش دسترسی داشته باشید.

  _______________________________________

معرفی مدرس دوره:

دکتر مصطفی علی بیگی

استاد دانشگاه، مشاور و نماینده دانشگاه باهارات هند در ایران، عضو آکادمی هنر روسیه

نویسنده کتاب های مختلف از جمله روش تحقيق و شيوه گزارش نويسي پايان نامه‌ و مقاله سال 1391

 

برخی از سمتهای علمی و اجرایی دکتر مصطفی علی بیگی در دانشگاهها و مراکز علمی کشور

 1. رئیس کنفرانس بین المللی هنر، معماری و کاربردها
 2. دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین المللی منظر راه های شهری و برون شهری با رویکرد بومی سازی
 3. رئیس کنفرانس دومین کنفرانس بین المللی هنر، معماری و کاربردها
 4. رئیس کنفرانس بین المللی میان رشته ای روسیه و شرق: تعامل در هنر روسیه، مسکو
 5. رئیس کنفرانس اولین کنفرانس ملی مدیریت وسیستم های فازی
 6. رئیس کنفرانس دومین کنفرانس بین المللی مدیریت وسیستم های فازی
 7. عضو شورای سیاست گذاری راهبردی اولین کنفرانس ملی کاربردسازی هوش تجاری (راهکارها و چالش ها)
 8. عضو شورای سیاست گذاری راهبردی ششمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری
 9. دبیر اجرایی نخستین همایش ملی مسکن پایدار
 10. دبیر کنفرانس دومین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین سیستم های هوشمند و فازی

 

 

 

 

سرفصل‌های وبینار

اموزش کاربردی مقاله نویسی 

آموزش کاربردی گزارش نویسی 

اگر سوالی داشته باشم میتونم در مورد این دوره بپرسم؟

تا یک ماه در تلگرام یا واتس آپ پرسش و پاسخ ها صورت می گیرد.

  _______________________________________

سوالات متداول

 

چرا باید در این وبینار شرکت کنم؟

 

مهارت گزارش نویسی از جمله مهارت‌هایی است که همه‌ی ما بر اهمیتِ آن تاکید داریم؛ اما وقت چندانی را به یادگیری و بهبود این مهارت اختصاص نمی‌دهیم.

این درحالی است که اهمیت گزارش نویسی کمتر از سایر جنبه‌های مهارت ارتباطی نیست و اتفاقاً می‌تواند نقشی کلیدی در رشد و پیشرفت ما، چه در فضای درس و دانشگاه و چه در محیط کار داشته باشد:

با مراجعه‌ی کوتاهی به حافظه و تجربیات خود، می‌توانید مصداق‌های متعددی را از نقش گزارش نویسی در رشد و پیشرفت شغلی به‌خاطر بیاورید.

شاید شما هم از جمله افرادی باشید که این گله را دارند که برخی از همکاران‌شان، با وجودِ فعالیت کم‌تر، به علتِ تسلط بر شیوه‌ی گزارش کردن فعالیت‌ها می‌توانند مُهِم و اثرگذار جلوه کنند و به این شیوه، پله‌های رشد و ترقی را با سرعت بیشتری طی کنند.

اهمیت گزارش نویسی

 1. گزارش نویسی یکی از مهارت‌های مهم در تولید محتوا است و تسلط یا عدم تسلط بر آن، می‌تواند سرنوشت فعالیت‌های وابسته به تولید محتوا (از جمله حضور در فضای دیجیتال و شبکه های اجتماعی) را تغییر دهد.
 2. تهیه‌ی کوچک‌ترین سندهای سازمانی هم نمونه‌ای از تنظیم گزارش محسوب می‌شود و تقریباً هر نوع فعالیت مکتوب در فضای کسب و کار را می‌توان از جنس گزارش نویسی دانست.
 3. کمتر فعالیتی وجود دارد که بتواند در حد گزارش نویسی به رشد و پیشرفت شغلی کمک کند.
 4. مدیران ارشد با ارائه و تنظیم گزارش‌های قوی، هیات مدیره و سهامداران را راضی می‌کنند. مدیران میانی با تکیه بر مهارت گزارش نویسی می‌توانند فعالیت‌های خود را به شیوه‌ای بهتر و اثربخش‌تر ارائه و معرفی کنند و اجازه ندهند که تلاش‌هایشان در میان انبوه فعالیت‌های سازمان گم شود.
 5. گزارش نویسی علاوه بر مدیران ارشد، نیازمند تازه‌واردان و افراد کم‌تجربه در سازمان‌ها نیز هست. معمولاً سرپرستان و مدیران، فرصت کافی برای تنظیم گزارش‌ها ندارند و از سوی دیگر ترجیح می‌دهند کارهای نسبتاً تخصصی را به سادگی به همکاران تازه‌وارد خود واگذار نکنند. حاصل این وضعیت، آن است که یکی از نخستین فعالیت‌هایی که به تازه‌واردها تفویض می‌شود، گزارش نویسی است.

 

 

تعریف گزارش چیست و به چه کاری گزارش نویسی می‌گویند؟

گزارش یک سند حاوی اطلاعات و دارای یک موضوع محوری مشخص است که برای ارائه به فرد یا افراد یا سازمان‌ها تنظیم می‌شود و از ویژگی‌های زیر برخوردار است:

 1. اطلاعات ارائه شده در گزارش دارای ساختار مشخص هستند.
 2. ساختار گزارش و محتوای آن بر اساس مخاطبان و دریافت‌کنندگان گزارش تنظیم می‌شود.
 3. مفروضات، داده‌ها، تحلیل‌ها، قضاوت‌ها و ارزیابی‌ها در آن به صورت مشخص و شفاف تفکیک شده‌اند.
 4. شکل و محتوای گزارش به شکلی است که بدون حضور نویسنده آن، با صرف حداقل زمان و انرژی برای مخاطب قابل درک و فهم باشد.

اهمیت نگارش مقالات:

 1. افزایش رتبه علمی اساتید دانشگاه ها
 2. پذیرش راحت تر در مقطع دکتری
 3. گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان
 4. استخدام راحت تر در کلیه ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی
 5. پذیرفته شدن بسیار راحت تر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی
 6. افزایش حقوق و مزایای شغلی برای کارکنان بسیاری از ادارات
 7. امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان (در صورت داشتن سایر شرایط)
 8. شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع
 9. امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا از بسیاری از سازمانهای دولتی
 10. گسترش علم و دانش
 11. ایجاد شدن احساس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات
 12. نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی
 13. ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها.
 14. و سایر مواردی که بسته به شرایط میتواند کاملا متفاوت باشد

اهمیت آموزش مقاله نویسی

در بسیاری از موارد مشاهده میشود که بسیاری از دانشجویان به مزایای مقاله نویسی کاملا آگاهند و تمایل بسیار زیادی به نوشتن مقالات علمی دارند. این دانشجویان تحقیقات و مطالعات وسیعی را نیز به انجام رسانیده و داده ها و نتایج بسیار مطلوبی برای ارائه در اختیار دارند. این در حالی است که آنها جهت نوشتن مقاله اعتماد به نفس کافی را نداشته و نمیتوانند داده ها و اطلاعات ارزشمند خود را آنچنان که شایسته است به نگارش در بیاورند.

همچنین در بسیاری از موارد مشاهده میشود که بسیاری از دانشجویان برای بدست آوردن داده های مناسب تلاشهای بسیار زیادی کرده و زمانهای زیادی را صرف مطالعه و یا آزمایش مینمایند. اما از آنجا که آنها نمیتوانند در ابتدا دیدی روشن از مقاله مورد نظر داشته باشند، متاسفانه بیشتر تلاشهای آنها برای کسب داده ها در عمل غیر استفاده  و بیهوده میباشند.

در صورت آموزش دیدن برای نوشتن مقالات علمی، دانش پژوهان با دیدی کامل تر میتوانند مطالب را تجزیه تحلیل کرده و از به حاشیه رفتن تلاشها جلوگیری نمایند. به علاوه با دانستن اصول صحیح مقاله نویسی میتوان داده ها و نتایج موجود هرچند که چندان کامل نیز نباشند را به صورتی منسجم و سازمان یافته در فرمت و سبکی که مورد نظر مجلات علمی است بیان نمود و با تلاشهایی کمتر به کسب نتایج بسیار بالاتر در نوشتن مقالات علمی دست یافت.

 

 

 

اگه بعد وبینار برامون سوال پیش بیاد یا اصلا نتونیم وبینارو ببینیم باید چیکار کنیم ؟

توی این وبینار به هر مسئله‌ای، برحسب تجربه و اطلاعاتی که داریم توضیح خواهیم داد اما در صورتیکه هر سوال دیگه‌ای داشته باشید هم میتونید توی وبینار مطرح کنید و هم بعد از وبینار با مدرس در ارتباط باشید. همچنین اگر نتونید در زمان وبینار آنلاین بشید میتونید بعدا فیلم وبینار رو ببینید .

 

مخاطبین این وبینار چه کسانی هستند؟

تمام افرادی که به پیشرفت در شغل و تحصیل خود اهمیت می دهند و میل به ارتقاع در زمینه های مختلف دارند.این وبینار برای همه ی زنان و مردانی مناسب است که اهل یادگیری هستند.

 

برخی از مقالات بین المللی خارج از کشور دکتر مصطفی علی بیگی

1          Erfan Ghasem Khani , Mostafa Alibeigi, "Research Project to Introduce MORE Fuzzy Distance: ‘Distance Between Points in Facility Layout Problem’", SSRN Electronic Journal, (2019)        

2          Mostafa Alibeigi , Elahe Abdoos , Sahar Ataee Ashtiani, "A Theoretical Development on Market Risk with Fuzzy Logic", SSRN Electronic Journal, (2019)   

3         Mostafa Ali Biegi, "A Brief Review on PADI Encyclopedia of Recreational Diving", American Journal of Life Sciences, (2015), Vol 3, No 3: 1  

4          Tayebeh Hajjari , Mostafa Alibeigi, "A Review on Some Recent Fuzzy Ranking Indices", SSRN Electronic Journal, (2011)       

5          M. Ali Beigi, T. Hajjari, E. Ghasem Khani, (2015). A New Index for Fuzzy Distance Measure, Appl. Math. Inf. Sci. 9, No. 6, 1-9. http://www.naturalspublishing.com/download.asp?ArtcID=10044    

6          M. Ali Beigi, E. Ghasem Khani, Dr. T. Hajjari, (2015). A Theoretical Development on Fuzzy Distance Measure, Journal of Mathematical Extension, Vol. 9, No. 3. https://ijmex.com/index.php/ijmex/article/viewFile/303/236

7          E. Ghasem Khani, M. Ali Beigi, (2015). A Novel Strategy for Comparative Points in Facility Layout Problem with Fuzzy Logic, International Journal of Management and Fuzzy Systems. 1, No. 2, 15-20. http://www.sciencepublishinggroup.com/journal/paperinfo.aspx?journalid=353&doi=10.11648/j.ijmfs.20150102.11     

8         Mostafa Ali Biegi, "A New Strategy for Safe Diving", American Journal of Life Sciences, (2015), Vol 3, No 3: 12

9          M. Ali Beigi, E. Ghasem Khani, Dr. T. Hajjari, (2015). “Art in mathematics, Mathematics in art”, “Farhang va Andish-e Riazi” (A mathematical journal in Persian which publishes by Iranian Mathematical Society), In Publishing.      

10         M. Alibeigi, (2019). The Influence of Nicholas Roerich on the Ideas of the East and Iranian Artists, International Interdisciplinary Conference "Russia and the East: Art, Philosophy and culture", 14 Oct. 2019 at The Russian Academy of Arts and 15 Oct. 2019 at The Russian State University for the Humanities (RSUH).     

11         M. Alibeigi, (2019). A Comparative Study of Iranian Arts Affected by Russia (Case Study: Architecture), International Interdisciplinary Conference "Russia and the East: Art, Philosophy and culture", 14 Oct. 2019 at The Russian Academy of Arts and 15 Oct. 2019 at The Russian State University for the Humanities (RSUH).        

12        Mostafa Alibeigi, Ghodratollah Emamverdi, Mohammad Ali Fariborzi Araghi, (2018). New Indices for Fuzzy Decision Making of Insurance Pricing, The Second International Conference on Intelligent Decision Science (IDS 2016), Dubai, October 2018. https://www.ids-conference.com       

13        M. Alibeigi, (2018). Russia and the Middle East: Interaction in Arts and Culture, The 1st International Interdisciplinary Conference "Russia and the East: the Interaction in Art", 18 Oct. 2018 at The Russian Academy of Arts and 19 Oct. 2018 at The Russian State University for the Humanities (RSUH), (Abstract). www.icrte.com/en

14        M. Alibeigi, S. Praveen Kumar, (2018). Intersections between Indian and Russian Culture, The 1st International Interdisciplinary Conference "Russia and the East: the Interaction in Art", 18 Oct. 2018 at The Russian Academy of Arts and 19 Oct. 2018 at The Russian State University for the Humanities (RSUH), (Abstract). www.icrte.com/en           

 

 

 

برخی از مقالات دکتر مصطفی علی بیگی در کنفرانسهای داخلی

 

1          اندازه فاصله اعدادفازی با اسفتاده ازنقاط انتهایی نهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع 1391

2          رهیافتی نوین برای فاصله فازی بین دوعددفازی مثلثی اولین همایش ملی رویکردهای نوین در مهندسی کامپیوتر و بازیابی اطلاعات   1392

3         روشی جدید برای کنترل ساعات خاموشی موتور سنگ شکن کارخانه سیمان با توجه ویژه به محیط زیست دومین همایش ملی و تخصصی پژوهش های محیط زیست ایران          1393

4          رویکردی نوین در قدرت ملی با استفاده از هنرهای نمایشی اولین کنفرانس بین المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام جهانی (مدیریت، سیاست، اقتصاد، فرهنگ، امنیت، حسابداری)            1394

5          بررسی و اصلاح برخی از مصوبات جهاد کشاورزی اولین کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی (با رویکردی بر تحولات خاورمیانه) و حماسه اقتصادی(با رویکردی بر مدیریت و حسابداری)       1392

6          روشی جدید برای غواصی ایمن تر اولین کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی (با رویکردی بر تحولات خاورمیانه) و حماسه اقتصادی(با رویکردی بر مدیریت و حسابداری)   1392

7          A Theoretical on Relation between Mathematics and Arts        دومین کنفرانس بین المللی هنر، معماری و کاربردها 1396

8         Russia and the Middle East:Interaction in Arts and Culture       کنفرانس بین المللی میان رشته ای روسیه و شرق: تعامل در هنر روسیه، مسکو      1397

9          Intersections between Indian and Russian Culture           کنفرانس بین المللی میان رشته ای روسیه و شرق: تعامل در هنر روسیه، مسکو  1397

10         New Indices for Fuzzy Decision Making of Insurance Pricing      کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در سیستم هوشمند 1398

11         A Theoretical Development on Market Risk with Fuzzy Logic    کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در سیستم هوشمند 1398

12        تجزیه و تحلیل قیمت گذاری بیمه اموال مسئولیت کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در سیستم هوشمند 1398

 برخی سوابق شغلی و تخصصی مصطفی علی بیگی

1          سابقه کار دانشگاهی    Advisory Board of Management Studies, Bharath University, Chennai, India.       2015-تاکنون

2          سابقه کار دانشگاهی    Visiting Professor, Bharath University, Chennai, India            2017-تاکنون

3         Fellow (FSIESRP), The Society of Innovative Educationalist & Scientific Research, Professional (Chennai, India), Accredited with Innovative, Scientific Research Professional Malaysia

 

 

حامیان
موسسه مهدپژوهش
مصطفی علی بیگی
مصطفی علی بیگی

استاد دانشگاه، مشاور و نماینده دانشگاه باهارات هند در ایران، عضو آکادمی هنر روسیه

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اول
7 دی 1399
ساعت 20:00
ساعت 22:00
Host Cover
برگزارکننده: عرفان قاسم خانی
گزارش دادن
 انتخاب بلیت