موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار دنیای بازی های رایانه ای در مغز

وبینار دنیای بازی های رایانه ای در مغز

وبینار دنیای بازی های رایانه ای در مغز

مدت وبینار: ساعت
ذخیره کردن
وبینار دنیای بازی های رایانه ای در مغز
توضیحات وبینار

ویبنار مغز در دنیای بازیهای کامپیوتری چه می کند

 

در دنیای بازیهای کامپیوتری بازیگر اصلی مغز است. دیگر مانند گذشته قدرت بدنی و زور و بازو ما را پیروز نمی کند بلکه آنچه ما را در یک بازی پیروز می کند توانمندی ذهنی قوی تر است. اتفاقا در دنیای پیرامون ما نیز می بینیم که دیگر برای سلطه بر دیگران از زور و بازو و حتی جنگ افزارهای بزرگ و غول آسا استفاده نمی شود بلکه با تغییر نگرش و باورهای یک ملت می توان بر آنها چیره شد و چه بسا آنها را پیرو و مغلوب خود کرد و بر آنها حکومت کرد. پس هر آنچه در مغز ما می گذرد سرنوشت ما را چه در یک بازی کامپیوتری چه در جامعه مشخص می کند. با این اوصاف هر کسی با خودر  می گوید چه خوب است بدانم مغز ما چگونه کار می کند و چگونه می توان آن را تغییر داد.

دانشمندان چند سال است که عزم خود را جزم کرده اند که مغز را هر چه بیشتر بشناسند. از رشته های مختلف فلسفه و علوم انسانی گرفته تا رشته های علوم بیولوژی و پایه پزشکی تا رشته های مهندسی و هوش مصنوعی در تعامل با هم دنبال کشف قوانین حاکم بر عملکرد مغز و رفع سوالات مختلف مربوط به آن هستند. اما هنوز سوالات اساسی زیادی وجود دارد که هنوز پاسخ مشخصی برای آنها وجود ندارد. تفاوت دیدگاه جهان بینی باعث بسیاری از تناقضات در شناخت ما از عملکرد ذهن ماست. اینکه نگاه ما به مغز صرفا مادی است یا روح هم در آن دخالت دارد، اینکه ارتباط عالم ماده با معنی چگونه در مغز قابل شناسایی است و اینکه با مرگ چه اتفاقی برای درک و شناخت یک انسان می افتد. علاوه بر این هنوز عملکرد بسیاری از بخشهای مغز مشخص نیست و قوانین حاکم بر مغز در طی رفتارهای مختلف کشف نشده است. اما همین مقدار از اصلاعاتی که از مغز و فرایندهای آن بدست آمده و هر سال با همان همت جهانی که برای کشف مغز می باشد، رشد چشمگیری داشته، کاملا در تکنولوژی و مدیریت انسانی تحولهای شگرفی ایجاد کرده است.

مطمئنا هر کسی که قرار است محصولی برای اثر گذاری بر انسان تولید کند اگر مغز و قوانین حاکم بر آن را بشناسد در رسیدن به هدف موفق تر است. بعنوان مثال کسی که می خوهد بازی کامپیوتری بسازد وقتی بداند سیستم های مختلف هیجانی، شناختی و حیاتی مغز چگونه کار می کند، یا بداند رفتارهای شرطی، عادتی و هدفمند چگونه شکل می گیرد و چکار باید کرد که بازی به اهداف خود مثلا جذابیت بیشتر و فروش بیشتر برسد یا ذهن را قوی تر کند چه تغییراتی در بازی نتیجه می دهد، حتما برای یک بازی ساز موفق جذاب است که مغز را بهتر بشناسد و نتیجه بهتر از کار و تلاشش بگیرد. شاید برگزاری کارگاه های اشنایی بازیسازان با عملکرد مغز جرقه های جدیدی برای ایجاد خلاقیت در طراحی بازی بدانها بدهد که هدف اصلی برگزاری این کارگاه است.

این کارگاه دوره آشنایی کلی بازیسازان در شاخه های مختلف آن، بازیگرهای بازیهای کامپیوتری و کارافزار نویسان با علم عصب شناختی و ارتباط آن با دنیای جذاب مدیاهای کامپیوتری است. با گذراندن این دوره پنجره جدیدی بروی علاقمندان بازیهای کامپیوتری باز می شود که از ان منظر بهتر می توانند تحلیل کنند که چطور بازی بر ذهن افراد اثر می گذارد و برای اثرگذاری بهتر و جلوگیری از عوارض ناخواسته چکار می توانند بکنند. این آشنایی اولیه و جامع به دوستان کمک می کند تا بتوانند در ادامه مباحث را عمیق تر و دقیق تر مطالعه کنند و بعنوان یک فرد متخصص و میان رشته ای تحلیل و تولیدات قوی تری داشته باشند. این کارگاه با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و سازمان سراج برگزار خواهد شد. مدرسین از متخصصین علوم اعصاب و علوم شناختی و اعضای هیات علمی مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله هستند. در انتهای و پس از قبولی در آزمون گواهی معتبر مورد تایید این دانشگاه به شرکت کنندگان داده خواهد شد.

                                      

 

 

سرفصل‌های وبینار

 

درباره چه موضوعاتی صحبت خواهیم کرد؟

 

 

توضیح

سخنران

عنوان

سوال برای ما پیش می آید که مغز چگونه از محیط پیرامون خود خبر دار می شود و نوع ارتباط آن با بیرون چگونه است. چگونه مغز ما را قادر به شناخت محیط اطراف و اتفاقات آن می کند. اطلاعات دریافتی در مغز چگونه پردازش می شود و چه اتفاقاتی درون آن می افتد تا ما تبدیل به یک انسان عاقل می شویم. با شرکت در این جلسه شما اطلاعات کلی در مورد ساختار و عملکرد مغز از حس کردن تا شناخت دریافت می کنید و دید خوبی نسبت به این بخش پیچیده بدن انسان پیدا می کنید.

دکتر بشری هاتف

نحوه ارتباط مغز ما با محیط پیرامون

چرا وقتی همه ما دارای مغز مشابه از لحاظ ساختمانی و فرم هستیم اما پاسخ ما به اتفاقات یکسان یکجور نیست. چه چیزی در مغز ما اتفاق می افتد که ما را از یک ربات پیشرفته متفاوت می کند. این جلسه مطالبی را برایتان بازگو می کند که براحتی می توانید پاسخ این سوالات را دریابید.

 دکتر بشری هاتف

هیجان و شناخت در مغز

ما بعنوان اشرف مخلوقات دارای قوه عاقله ای هستیم که حیوانات از ان محرومند. این قوه عاقله در مغز چیست و کجاست. در این جلسه شما را با انواع توانمندیهای عالی مغز اشنا می کنیم و باب ورود بازیهای رایانه ای برای تغییر ما در این جلسه باز می شود. شما در این جلسه با تاثیراتی که بازیها بر خلق و خوی انسان می گذارد آشنا می شوید. بازیها می توانند بخوبی بر شکل گیری شخصیت و سبک زندگی ما اثر بگذارد و این اثر در حقیقت تغییراتی است که بر ازتباطات عصبی داخل مغز ایجاد می کند، می باشد. پس امروزه بازیهای دنیای دیجیتال بعنوان یک عامل مهم دیده شود.

خانم سکینه کرمی

 کارکردهای عالی مغز و تاثیرات روانشناختی بازیها بر مغز

آیا وقتی ما یک بازی جذاب و سرعتی انجام می دهیم در مقایسه با وقتی که یک بازی آرام و فکری انجام می دهیم اتفاقات متفاوتی در مغز ما می افتد؟ این اتفاقات چیست و چه اثری بر ما دارد. تغییراتی در ساختار و عملکرد مغزمان بوجود می آید چه هستند. حالا با دانستن همه اینها اگر دنبال تغییر خاصی در مغزمان هستیم چه نوع بازی را باید بسازیم، چه تغییری باید بدهیم تا بازی ما برای ما جذاب تر مفیدتر و دارای عوارض مخرب کمتر باشد. با شناخت بهتر تاثیرات بازیها و تلفیق ان با تکنیکهای مختلف می توان به این مهم نزدیک شد.

دکتر بشری هاتف

تاثیرات عصب شناختی بازیها بر مغز و راه های ارتقا بازیها بر اساس دانش علوم شناختی

مخاطبین

بازیسازان

طراحان بازی‌های کامپیوتری

پژوهشگران نوروساینس

گیمرها

حامیان
سازمان فضای مجازی سراج
دانشگاه بقیه الله
Teacher Avatar
دکتر بشری هاتف دکترای تخصصی فیزیوتراپی و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
Teacher Avatar
سکینه کرمی متخصص توانبخشی شناختی کلینیک مغز و شناخت

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4.5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 3.5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 4 از 5
تجربه محور بودن محتوا 3 از 5
3.8 از 5 ( 2 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
نحوه ارتباط مغز ما با محیط پیرامون
27 شهریور 1399
ساعت 18:00
ساعت 19:30
هیجان و شناخت در مغز
28 شهریور 1399
ساعت 18:00
ساعت 19:30
کارکردهای عالی مغز و تاثیرات روانشناختی بازیها بر مغز
29 شهریور 1399
ساعت 18:00
ساعت 19:30
نمایش همه جلسات
Host Cover
برگزارکننده: شتاب (شبکه تولیدکنندگان اپ و بازی)
گزارش دادن