موضوعات
سبد خرید (0)
پیش رویداد معارفه بوت کمپ مجازی کسب و کار بین المللی

پیش رویداد معارفه بوت کمپ مجازی کسب و کار بین المللی

پیش رویداد معارفه بوت کمپ مجازی کسب و کار بین المللی

ذخیره کردن
پیش رویداد معارفه بوت کمپ مجازی کسب و کار بین المللی
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

آیا شما هم لیست «آرزوها» دارید که هنوز تعدادی از آنها تیک نخورده است؟

آیا شما هم قبول دارید که همه «حرفه ای»ها روزی «آماتور» بودند؟

آیا شما هم در اندیشه راه اندازی یک کسب و کار بین المللی یا استارتاپ صادراتی هستید؟ 

آیا شما هم قبول دارید که گاهی یک مشورت چند دقیقه ای میلیون ها تومان ارزش دارد؟

آیا شما هم مایل به فروش دانش، مهارت یا تجربه خود به دیگران هستید؟

آیا شما هم قبول دارید که «پول همه چیز نیست» ولی همانند اکسیژن اهمیت دارد؟


شاید بسیاری از ما رویای فعالیت در عرصه بین المللی را داشته باشیم و مایل به تجربه شکل تازه ای از زندگی هستیم ولی نمیدانیم برای کار و اشتغال در خارج از کشور باید چه قدم هایی برداشت. البته پیدا کردن یا ایجاد فرصت کاری به دلیل تنوع نظام های اداری کمی دشوار است ولی با اطلاع از چند ترفند و بهره مندی از تکنولوژی و شبکه های اجتماعی، دستیابی به این آرزو می تواند راحت‌تر شود.

کاریابی در موسسات خارجی، راه اندازی کسب و کار چندملیتی و انجام فعالیت های علمی بین المللی به دلیل نظام‌های متنوع سیاسی و اداری، فوت و فن هایی دارد. حتی اگر مایل به کارآفرینی، مهاجرت، پذیرش تحصیلی و یا حتی اخذ اقامت با سرمایه‌گذاری هستید باید قدم های صحیحی بردارید.

سرفصل‌های وبینار

بوت کمپ 2020 چه خواهد کرد؟

بوت کمپ (Boot Camp) که گاهی «اردو» هم نامیده شده، یک فعالیت گروهی است که به صورت ترکیبی از آموزش، کارگاه، تبادل تجربه، طراحی پروژه و اجرای پایلوت برگزار می شود. بوت کمپ یک فرایند فشرده برای آشنایی با مجموعه مطالب کاربردی و به کار بستن آن در یک دوره آزمایشی است تا برای عرضه به بازرار آماده شود. بوت کمپ نه «کارآموزی» است و نه «کارورزی» بلکه یک فرایند حدود یک تا سه ماهه است که افراد با تخصص ها و تجارب مختلف را برای یک هدف مشخص در کنار هم رشد می دهد.

ساختار راهبردی این بوت کمپ چیست؟ 

این بوت کمپ بر پایه چهار ستون اصلی بنا شده است:

 1. کارگاه های آموزشی
 2. تهیه پروژه فردی
 3. تجربه آموزی
 4. پایلوت تیمی

چارچوب مفهومی بوت کمپ 2020

چارچوب مفهومی بوت کمپ ۲۰۲۰

 

با توجه به چارچوب مفهومی فوق، این دوره برای دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، کارآفرینان، کارشناسان، مدیران و حتی افرادی که در صدد مهاجرت یا اخذ اقامت کاری در کشورهای دیگر هستند نیز مفید است.

شما در مدت ۴۵ روز با مطالب زیر آشنا خواهید شد:

 • ترفندهای ورود به بازارهای بین المللی
 • جذب سرمایه گذار و شرکای راهبردی
 • راه اندازی یک استارتاپ دانش بنیان
 • آداب فریلنسری بین المللی
 • رزومه نویسی حرفه ای
 • برندسازی و مارکتینگ
  و دهها سال تجربه آموزی از لژیونرهایی که به قله های موفقیت رسیده اند.
برای آشنایی بیشتر با ساختار بوت کمپ مجازی ۲۰۲۰، این ویدئو را ببینید:

(لینک مستقیم آپارات)

 

 

نحوه برگزاری این بوت کمپ چگونه است؟ 

این بوت کمپ شامل ۱۶۰ ساعت کارگاه، کار گروهی و تجربه آموزی است. دانش پذیران در طول ۴۵ روز هر هفته در سه جلسه حدود دو ساعته که در محیط نرم افزار زوم برگزار میشود شرکت میکنند. همه جلسات آنلاین از ساعت ۱۹ الی ۲۲ برگزار می‌شود. در این سبک از کلاس، شما با مدرس یا منتور خود در تعامل خواهید بود و تجربه ای مشابه حضور در کلاس حضوری را خواهید داشت و می توانید سوالات خود را به صورت صوتی یا متنی  بپرسید.

 

آیا به شرکت کنندگان، گواهی داده خواهد شد؟

بله. تمام شرکت کنندگان در صورت حضور در %۸۰ جلسات کارگاهی و ارائه پروژه فردی، گواهی ۱۶۰ ساعت حضور در بوت کمپ (شامل آموزش، کارگاه، هم اندیشی، تجربه آموزی و تهیه پروژه) را از کالج AIC اتریش دریافت خواهند کرد.

نمونه گواهی
نمونه گواهینامه صادره توسط کالج AIC اتریش

 

بورسیه این بوت کمپ چیست؟

افرادی که به عنوان متقاضی بورسیه ثبت نام کنند، وارد مراحل بررسی رزومه و در صورت لزوم مصاحبه تلفنی می شوند تا شرایط، ظرفیت ها و آمادگی آنها برای دریافت بورسیه بررسی گردد. با توجه به محدودیت ظرفیت بورسیه در هر دوره، پذیرش بر اساس نتیجه ارزیابی و مصاحبه انجام می گردد.

اسامی پذیرفته شدگان حداکثر تا 10 مرداد ۱۳۹۹ بر روی سایت خانه کارآفرینی بین المللی اطلاع رسانی می گردد.

پذیرفته شدگان بورسیه پس از اعلام اسامی باید مبلغ 480هزار تومان (معادل %20 ارزش بوت کمپ) را به عنوان تضمین بورسیه، به حساب خانه کارآفرینی بین المللی واریز نمایند. کل این مبلغ در صورت حضور دانش پذیر در %80 جلسات بوت کمپ، در پایان دوره (هفته اول مهرماه) مسترد می شود.

به عبارت دیگر %۱۰۰ هزینه دوره مشمول بورسیه میباشد و دانش پذیر در قبال این امتیاز تعهد اخلاقی می دهد تا حداقل به مدت ۳ ماه پس از پایان دوره، به صورت کارآموز با موسسات همکار یا اسپانسرهای خانه کارآفرینی بین المللی همکاری نماید. جزئیات همکاری و فعالیت ها با توجه به علاقه مندی و ظرفیت های دانش پذیر، توسط منتور دوره تعیین خواهد شد.

به عبارت دیگر %۱۰۰ هزینه دوره مشمول بورسیه میباشد و دانش پذیر در قبال این امتیاز تعهد اخلاقی می دهد تا حداقل به مدت ۳ ماه پس از پایان دوره، به صورت کارآموز با موسسات همکار یا اسپانسرهای خانه کارآفرینی بین المللی همکاری نماید. جزئیات همکاری و فعالیت ها با توجه به علاقه مندی و ظرفیت های دانش پذیر، توسط منتور دوره تعیین خواهد شد.

بورسیه خانه کارآفرینی بین المللی نوعی کمک هزینه مهارتی و کاربردی است که دانشپذیر در ازای شهریه بوت کمپ، به عنوان کارآموز با موسسات همکار یا اسپانسرهای خانه کارآفرینی بین المللی همکاری خواهند کرد. در واقع این افراد در خانه کارآفرینی بین المللی کار نمی‌کنند و هیچگونه رابطه کاری، مالی یا استخدامی با خانه یا موسسات همکار یا اسپانسرهای خانه کارآفرینی بین المللی ندارند. بلکه در تولید محتوا، مطالعات کتابخانه ای، ترجمه، برگزاری رویداد و کمک به پیشرفت سایر دانش پذیران و کارآموزان همکاری خواهند کرد.

در مدت همکاری با موسسات همکار یا اسپانسرهای خانه کارآفرینی بین المللی، دانش پذیر می تواند مطالب پایه و کاربردی را در کنار تبادل تجربه محک بزند و خود را برای ورود به بازار کار بین المللی توانمند کند. در این مسیر شما خواهید توانست با تکیه بر توانایی علمی و مهارتی خود، مسیر شغلی بهینه را پیدا کرده و وارد بازار کار جهانی شوید.

برای آشنایی بیشتر با بورسیه بوت کمپ مجازی ۲۰۲۰، این ویدئو را ببینید:

(لینک مستقیم آپارات)

 

شرایط انصراف از بورسیه یا پرداخت اقساطی چیست؟

 1. گزینه های اقساط و بورسیه بر مبنای اعتماد به دانش پذیر و به صورت تعهد اخلاقی هستند و نیازی به معرفی ضامن، سپردن وثیقه، یا ارائه چک ضمانت نیست. معهذا در صورت عدم پرداخت به موقع اقساط در تاریخ های مقرر، امکان حضور در جلسات آنلاین و دسترسی به پرتال دوره مسدود خواهد شد.
 2. دانش پذیران بورسیه میتوانند در هر مرحله از دوره، قرارداد خود به پرداخت نقدی (با تخفیف) یا اقساطی تغییر وضعیت دهند.
 3. متقاضیان پرداخت اقساطی میتوانند حداکثر تا ۱۵ تیرماه (قبل از موعد قسط دوم)، قرارداد خود را به پرداخت نقدی (با تخفیف) تغییر وضعیت دهند.

 

پرداخت ارزی

پارسی زبانان مقیم خارج از کشور می توانند هزینه بوت کمپ را با کارت اعتباری یا پی پال پرداخت نمایند.

 

در پایان این دوره قرار است چه اتفاقی بیفتد؟

شاید شما هم با افرادی برخورد کرده اید که حتی با وجود داشتن نمرات خوب از دانشگاه‌های معتبر برای یافتن شغل دچار مشکل می‌شوند. گاهی این افراد برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور و یا کاریابی در عرصه‌های جهانی موفق نیستند. تردیدی نیست که دانش آموختگان جویای کار نمی توانند فقط با تکیه بر آموخته‌های آکادمیک مسیر شغلی آینده خود را تعیین کنند. به همین دلیل است که برخی با داشتن تحصیلات بالا، در مشاغل غیر مرتبط و پایین‌تر از سطح استعداد و توانایی‌های خود شاغل شده اند.

هر یک از ما می توانیم نقش تخته سیاهی را داشته باشیم که اشتغال و توسعه فردی و اجتماعی پایدار را به فرزندانمان آموزش دهیم و از جوانان خود قهرمانان با استانداردهای جهانی بسازیم که نه تنها در صحنه داخلی بلکه در عرصه های سخت و پر فراز و نشیب جهانی نیز همانند یک «لژیونر» بدرخشند و باعث افتخار خانواده و شهر و کشور خود باشند.
مخاطبین
بسته آموزشی رزومه نویسی حرفه‌ای

پاسخ به سوالات رایج در مورد بوت کمپ تابستان ۲۰۲۰ را در سایت خانه کارآفرینی بین المللی ببینید:

 

ویدیوی پرسش و پاسخ در مورد بوت کمپ مجازی ۲۰۲۰ را ببینید:

(لینک مستقیم آپارات)

سوالات متداول

هنوز سوالی دارید؟

صفحه بوت کمپ در سایت خانه کارآفرینی بین المللی را ببینید: https://khanehkarafarini.com/product/summeracademy2020

دکتر اصغر محمدی فاضل
دکتر اصغر محمدی فاضل

عضو شورای راهبردی کالج AIC اتریش

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 3 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
معرفی بوت کمپ
16 تیر 1399
ساعت 19:00
ساعت 20:00
معرفی بوت کمپ
18 تیر 1399
ساعت 19:00
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: خانه کارآفرینی بین المللی
گزارش دادن