موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار جاب آفر و موقعیت های شغلی کشور امریکا

وبینار جاب آفر و موقعیت های شغلی کشور امریکا

وبینار جاب آفر و موقعیت های شغلی کشور امریکا

ذخیره کردن
وبینار جاب آفر و موقعیت های شغلی کشور امریکا
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

 تغییرات قوانین جدید مهاجرتی در دولت رئیس جمهور جدید آمریکا همانطور که در وبینار قبل توضیح دادیم بسیار از محدودیت های رفت و آمد برای ایرانیان حذف گردید و بسیاری از فرصت های مهاجرتی با اهداف متفاوت ایجاد گردید.یکی ازین اهداف، مهاجرت شغلی از طریق استخدام نیروی کار خارجی در کشور آمریکا میباشد که قوانین بسیار راحت تری نسبت به بعضی از کشورهای انگلیسی زبان دیگر دارد.تمامی افراد در تمامی ردیف های شغلی میتوانند برای یافتن شغل مناسب در کشور امریکا اقدام نمایند و آینده جدیدی برای خود و خانواده اشان  رقم بزنند.

دلایل پیشنهاد کاری چیست؟

بسیاری از مردم وقتی می فهمند قبل از دریافت گرین کارت نیاز به پیشنهاد شغلی دارند غافلگیر می شوند. دلیل این امر این است که شما فقط به این خاطر گرین کارت دریافت می کنید که کار شما را هیچ کارگر آمریکایی نمی تواند انجام دهد، در حقیقت آمریکا بخاطر شما بهتون گرین کارت نمی دهد بلکه بخاطر منافع کشورش و پیشرفت در صنعت این کار را می کند.شاید پیدا کردن یک کارفرما که تمام وقت و زمان خود را بگذارد تا شما را برای دریافت گرین کارت کمک کند کمی سخت باشد.

این فرآیند چیزی است به نام گواهی اشتغال به کار که طی آن کارفرما باید قید کند هیچ کارگر آمریکایی قادر به انجام کار شما نیست.

همینطور او باید از سوابق مالی شرکت و برگشت مالیات اطلاعاتی دهد. کارفرمای شما باید مقداری صبور باشد مگر اینکه شما قبلا یک ویزای غیر مهاجرتی داشته باشید. در غیر اینصورت تا وقتی که درخواست گرین کارت شما صادر نشود نمی توانید کار خود را آغاز کنید. این قضیه بین چند ماه تا چند سال طول میکشه بستگی به ملیت و مدرک تحصیلی شما دارد گرچه یک کارفرما اگر به کار شما نیاز داشته باشد. با همه شرایط شما کنار می آید و باهاتون همکاری می کند.

قوانین کار در آمریکا

افراد قادر خواهند بود در کشور آمریکا به صورت تمام وقت یا نیمه وقت مشغول به کار شوند. مفهوم کار تمام وقت در کشور آمریکا، ۴۰ ساعت در هفته تعیین گشته است. بصورت کلی قانون کار در آمریکا بیان گر این موضوع می باشد که افراد از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر مشغول به کار هستند. لازم بذکر است که نمی توان یک قانون کلی را به تصویب رساند و برخی از شرکت های تولید محتوا ساعت های دیگری را برای کار در آمریکا تعیین می کنند. با توجه به آمارهای منتشر شده یک سوم آمریکایی ها بیشتر از ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند.

حقوق و مزایا

حقوق و دستمزد تنها یکی از مؤلفه های پیشنهاد شغلی است، اما حداقل برای آمریکایی ها،  مهمترین آنها به شمار می آید. هزینه زندگی در آمریکا خصوصاً در شهرهای بزرگ می تواند بسیار بالا باشد. با این حال، متقاضیان کار از حقوق و دستمزد مناسبی در این کشور برخوردار می باشند. حداقل دستمزد فدرال در هر ساعت ۷٫۲۵ دلار است، اما بسیاری از شهرها و ایالت ها برای برآورد هزینه های زندگی حداقل دستمزد بالاتری را به نیروی خود پرداخت می نمایند.

امنیت شغلی

قوانین حمایت از کار در آمریکا به اندازه سایر کشورهای اقتصاد پیشرفته، قوی نیست. این بدان معناست که شرکت ها می توانند با محدودیت های کمتری کارمندان را استخدام و اخراج کنند، این امر باعث ایجاد بازار کار منعطف اما امنیت کمتر برای نیروی کار بین المللی شده است. با این حال، این نیز بسته به شغل شما متفاوت خواهد بود. برخی از حرفه ها مانند دندانپزشکان، وکلا، روانشناسان و آمارگیران از امنیت شغلی خوبی برخوردار هستند.

بازار کار آمریکا مقصد اصلی بسیاری از مهاجران از سراسر دنیاست. همان طور که می دانید، کشور آمریکا یکی از برترین کشور های جهان می باشد و افراد زیادی آرزوی مهاجرت به این کشور را دارند. افرادی که درخواست ویزای کار آمریکا را دارند برایشان سوالاتی برایشان ایجاد می شود از جمله :

 • اینکه آیا کشور آمریکا ویزایی جهت ورود نیروهای کاری ارائه می دهد؟
 • آیا شما از طریق کار، امکان دریافت اقامت امریکا را دارید؟
 • هزینه های زندگی در آمریکا چگونه می باشد؟
 • همواره سوالات این چنینی برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا و ورود به بازار کاری این کشور ایجاد شده که  ما در این وبینار سعی بر آن داریم تا به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. 

همچنین در این وبینار به توضیح بعضی از قوانین و راهکاری های مختلف کاریابی ،نحوه رزومه نویسی ،قرارداد استخدام و همچنین اپلای ویزا نیز میپردازیم.

 

 

سرفصل‌های وبینار
 • انواع ویزا های کاری در کشور امریکا
 • شرایط همراهان متقاضی ویزای کاری کشور امریکا
 • کاریابی
 • جاب آفر چیست ؟
 • قوانین کار
 • مدارک مورد نیاز 
 • شغل های مورد نیاز کشور امریکا
 • دستمزد 
 • هزینه های زندگی

 • نحوه اقدام 

   

مخاطبین
 • متقاضیان و کارجویان در کشور آمریکا
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف
 • نیروی  کار از کارگر تا متخصص
 • کارگران فصلی
سوالات متداول

آیا ویزای کار آمریکا برای ایرانیان قابل دستیابی است؟

با شروع به کار رئیس جمهور جو بایدن ، قانون منع ورود ایرانیان لغو شد و ایرانیان نیز می توانند ویزای کار امریکا را دریافت کنند.

آیا در صورت گرفت جاب افر امریکا می توان به این کشور مهاجرت کرد؟

بله،با توجه به لغو ممنوعیت ورود ایرانیان این امکان وجود دارد.

شرایط قانون جدید ویزای امریکا برای ایرانیان 2021 چگونه است؟

همه ویزاها از جمله ویزای کار، برای ایرانیان قابل کسب است.

آیا داشتن جاب افر برای لاتاری در گرفتن اقامت امریکا کمک می کند؟

داشتن جاب آفر نکته مثبت بزرگی برای برندگان لاتاری محسوب می شود و شانس موفقیت در مصاحبه را بالا می برد.

دکتر علیرضا اکبرمنادی
دکتر علیرضا اکبرمنادی

مدیر موسسه حقوقی یو اس لا گروپ. متخصص قرار دادهای مالی و حقوقی . کار آفرین و صاحب 4 برند ممتاز بین المللی. نویسنده طرح های توجیهی برای دریافت اقامت و خدمات مهاجرتی. نویسنده کتاب برنامه ب و مهاجرت در ایران.

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 1 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
پیشنهاد شغلی کشور آمریکا
جمعه 8 اسفند 1399
ساعت 16:00
ساعت 17:00
Host Cover
برگزارکننده: شرکت سفیران فردای بهتر