موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار جذاب «تسخیر ذهن مشتری»
وبینار جذاب «تسخیر ذهن مشتری»
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

     معجزه‌ی ذهن در انتخاب‌ها!!

   تصور کنید همین الان یک آهنگ جدید از یک خواننده ی ناشناس را برای شما پخش می کنم و از شما بپرسم این آهنگ را دوست دارید یا نه؟؟بنظر شما ذهن‌تان چطور تصمیم می گیرد که این آهنگ را دوست دارد یا نه؟؟؟؟ شاید این طور تصور کنید که خب من این آهنگ را می شنوم و بعد در فکر خودم (خودآگاه ذهنم) بررسی می کنم که آیا از آن خوشم آمد یا نه و بعد نظرم را اعلام می کنم! خب شاید برای شما عجیب به نظر برسد ولی اصلاً این گونه نیست! مغز ما در تصمیم گیری های خود ترجیح می دهد که از الگوی ذهن  خود پیروی کند و ما فکر می کنیم که داریم آنالیز و بررسی می کنیم! این یعنی چی؟؟؟

 

   یعنی وقتی که مثلاً یک آهنگ جدیدگوش می کنید، مغز شما درگیر این نمی شود که آیا الان آهنگ خوبی هست یا نه! بلکه بسیار سریع از ذهن شما به این نتیجه می رسد که این موسیقی خوب است یا نه!!! یعنی بدون هیچ فکری، بلافاصله شما را به این نتیجه می رساند!! یا مثلا وقتی که به خرید می روید مغز شما خودش را زیاد درگیر موقعیت ها نمی کند و سعی می کند با فراخوانی  عادت های خریدتان به شما بگویید چه تصمیمی بگیرید! یعنی حتی فکر کردن ما برای خرید هم تحت الشعاع الگوی ذهنی گذشته‌ی ما انجام می‌شود! شاید برایتان سوال شود، چرا مغز اینطور عمل می‌کند؟ چون اگر مغز غیر از این عمل می کرد، زندگی ما دچار مشکل می شد. بگذارید چند نمونه از مشکلات عجیبی که بدون عادت‌های ذهنی به وجود می آمد را برای شما مطرح کنم. اگر عادت‌های ذهنی نبودند:

   1. تمام حالت های چهره مثل خندیدن، عصبانیت، ناراحت بودن و... برای مغز شما هیچ مفهومی نمی‌داشت.

   2 . در هر لحظه مغز شما انرژی بسیار زیادی مصرف می کرد که یک تصمیم ساده را بگیرید!

   3. دچار وسواس فکری می شدید و هر لحظه درگیر جزییات شدن، شما را دیوانه می کرد!!

   4. هیچ چیزی را یاد نمی گرفتید، حتی برای بستن بند کفش خود هم باید هر دفعه کلی تمرین می کردید!

و....

   این یک نمونه از تاثیر قدرت ذهن در زندگی ماست! اما من قصد ندارم درباره‌ی تاثیر ذهن در زندگی صحبت کنم! من می‌خواهم درباره‌ی نقش ذهن در خرید مشتری با شما صحبت کنم! ذهن مشتری در خرید چطور عمل می‌کند؟

 

     قدرت ذهن در خرید!

   در یک مطالعه از مشتریان در هنگام خرید، فیلم گرفته شد. پژوهشگران می خواستند بدانند خریداران چگونه در خریدهای خود تصمیم می گیرند. آن‌ها به ویژه به خریدارانی توجه کردند که فهرست خرید داشتند؛ یعنی درست همان افرادی که از پیش تصمیم گرفته بودند چه چیزهایی می خواهند بخرند.

   آن ها متوجه شدند به رغم داشتن فهرست، بیش از 50 درصد از تصمیم ها در لحظه ای گرفته می شود که مشتری محصول را روی قفسه می‌بیند. زیرا عادات ذهنی آن‌ها به رغم داشتن هدف، بسیار قوی تر از اهدافشان بود. علاوه بر این خریداران همیشه مقدار یکسانی از غذا را می خریدند؛ حتی اگر قول داده بودند کمتر بخرند! دو روانشناس در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در سال 2009 نوشتند:

    «گاهی اوقات مصرف‌کنندگان بدون توجه به اهداف جدید، ناخودآگاهانه و غیر ارادی رفتارهای گذشته را تکرار می‌کنند.»

 

     برای شما هم پیش آمده؟

   قدرت عادات ذهنی ما آن قدر قوی است که بسیاری از مواقع مثلاً با هدف خرید یک لباس خاص بیرون رفته‌ایم اما دربرگشت چیزهایی خریده‌ایم که اصلاً قصد خریدش را نداشته‌ایم! بارها برای ما اتفاق افتاده که با خودمان عهد بستیم که دیگر فست فود نمی‌خوریم یا کمتر می‌خوریم اما چون این تصمیم را به صورت آگاهانه و با فکر خود گرفته‌ایم در نهایت در اجرای آن شکست خورده‌ایم! جریان عادات ذهنی آن‌قدر قدرتمند هستند که بسیاری از شرکت‌ها از آن برای فروش محصولاتشان بهره می‌برند. بنابراین اگر بتوانیم جریان شکل‌گیری عادات ذهنی مشتریان رمزگشایی کنیم، می‌توانیم خرید محصول خود را هم در ذهن مشتریان برنامه‌ریزی کنیم!

 

من در این وبینار قصد دارم با شما اسرار و روش‌هایی را مطرح کنم که به شما کمک می‌کند از روش‌های نفوذ به ذهن مشتریان آگاه شوید و علاوه بر این بتوانید خرید محصولات و خدمات خود را تبدیل یک عادت ذهنی برای مشتریان کنید.

      برخی از سرفصل‌های وبینار:

   - چطور خرید محصول را تبدیل به یک برنامه‌ی ذهنی در مغز مشتری کنیم؟

   - ذهن مشتریان را چگونه شیفته‌ی محصول خود کنیم؟

   - بیشترین میزان نفوذپذیری ذهن مشتری برای پول خرج کردن چه زمانی است؟

   - راز تکرار خرید در ذهن مشتریان چیست؟

   - مراحل 4 گانه شکل‌گیری یک عادت خرید

   - چطور می‌توانیم نیازهای مشتریان را پیش‌بینی کرده و بازار را در دست بگیریم؟

   - مشتریان کی الگوی ذهنی خرید خود را تغییر می‌دهند؟

و...

 

      ضمانت بازگشت وجه:

   بعد از شرکت در این وبینار، اگر از محتوای آن راضی نبودید می‌توانید کل پولتان را پس بگیرید. برای اینکار کافیست پس از حضور در وبینار با شماره 37238532-051 تماس گرفته سپس مشخصات و ش کارت خود را اعلام فرمایید. در کمتر از 12 ساعت کل مبلغ یه حساب شما عودت می‌گردد. ( ضمانت بازگشت وجه به شرط حضور شما در زمان برگزاری وبینار خواهد بود).

 

    مدرس وبینار کیست؟

  • تقدیر شده جشنواره فاخر به عنوان مدرس خلاق
  • تجربه‌ی ملاقات و فروش تلفنی یا حضوری با بیش از ۱۰۰۰ مشتری مختلف
  • نویسنده کتاب خلاقانه «به راحتی خوردن نون خامه ای مشتری را تبدیل به خریدار کنیم»
  • ابداع کننده مدل جدید «شتاب» در فروشندگی
  • سخنران و مدرس دوره‌های حضوری مختلف با موضوع تبدیل مشتری به خریدار، رفتارشناسی مشتریان، مدل جدید شتاب و…

   

       

 

 

 

 
سرفصل‌های وبینار

 

 
مخاطبین

 

 
علیرضا دشتبان
علیرضا دشتبان

مدیر مجموعه آموزشی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 1 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه وبینار
دوشنبه 29 اردیبهشت 1399
ساعت 21:30
ساعت 23:00
Host Cover
برگزارکننده: ابرکسب
گزارش دادن
 انتخاب بلیت