موضوعات
سبد خرید (0)
تحلیل اقتصاد ایران و بازار ها در سال 1399

تحلیل اقتصاد ایران و بازار ها در سال 1399

تحلیل اقتصاد ایران و بازار ها در سال 1399

مدت وبینار:
ذخیره کردن
تحلیل اقتصاد ایران و بازار ها در سال 1399
توضیحات وبینار

تحلیل اقتصاد ایران و بازار ها در سال 1399
Inter-market analysis of Iran economy 2020


جان کنت گالبریث اقتصاددان دانشگاه هاروارد می گوید:
دو نوع کارشناس پیش بینی داریم؛ آنهایی که نمی دانند و آنهایی که نمی دانند که نمی دانند.

در سالهایی که فعالیت اقتصادی دارم میبینم که چگونه متخصصین حباب در اقتصاد ایران با ایجاد ترس در دل سهامداران خرد انها را از ایجاد بازده در بازار ها باز می دارند ، شما بازار سهام ایران را در نظر بگیرید! در سال ۹۷ و ۹۸ گروهی همواره می گویند بازار سقوط می کند ، این بازار حباب است ، خوب دوستان کارشناس معلوم است که بازار ها هم روند سعودی همیشگی  ندارند و نه سقوط همیشگی ، بازار است !
یک نکته دیگر تعصب به دانسته های بسیاری است که انها را زمین می زند  مارک تواین در این باره می گوید:
آنچه که نمی دانید شما را به دردسر نمی اندازد آنچیزی که از آن مطمئن هستید شما را به دردسر می اندازد  
بسیاری از سرمایه گذاران هم در بازارهای مالی در ایران به هیچ وجه به سیکل بازارها دقت ندارند و با پانیک اقدام به خریدهای هیجانی می کنند ، البته بدون وجود این دسته از سهامداران بازده برای حرفه ای ها در جای جای جهان کم می شود، این روزها شاهد سقوط بازارهای جهانی هستیم ، مگر سال ۲۰۰۸ نبود ؟ در نهایت چه شد بازار تا امروز نزدیک به ۱۲ سال سعودی متداوم داشت، میلیونها سود ساخت !

بررسي عملكرد بازارها و مديريت ريسك انها

اقتصاد ایران اقتصا د پر ریسکی است ، اقتصادی که از ۷ رتبه اعتباری در جهان به سبب تحریم ها در رتبه ۷ قرار دارد، یعنی ضعیف ترین رتبه ریسک، به همین جهت  فعالیت و سرمایه گذاری نیازمند سطح بالاتری از دانش نسبت به کشورهای همسایه هستیم.

در اقتصاد ایران در صورت آشنایی با روند های اقتصادی می توان به ایجاد و خلق پول فکر کرد، رندهایی همانند تورم و نرخ بهره ، پایه پولی و تواتر بازار ها

چگونه در ایران می توان با درک درستی از کارکرد دستوری نرخ بهره کسب و کار خود را ایمن تر کرد و چگونه با درک زنجیره بازارها بازده به دست آورد

دراین وبینار سعی خواهد شد برانها اشاره شود

تحلیل روندهای اقتصادی

ریسکهای اقتصادی برای بنگاه ها
مدیریت ریسک های اقتصادی
چگونه اقتصاد کلان بر شرکتها تاثیر می گذارد؟
بررسی چارچوب تحلیلی برای اقتصاد ایران
بررسی و تحلیل روند ارز
بررسی و تحلیل روند تورم
بررسی و تحلیل روند نرخ بهره
مدل تامین مالی مناسب ایران 
مدل سرمایه گذاری بهینه در ایران
پایه پولی، ضریب فزاینده و نقدینگی چگونه
کسب و کارهایتان را تحت تاثیر قرار می دهد؟

بررسی روند نرخ بهره و تورم در اقتصاد ایران می تواند به تعیین استراتژی مناسب شرکتی و شخصی شما کمک شایانی نماید. آیا شما آشنایی با چنین تحلیلی دارید؟ آیا ماهیانه آن را رصد می کنید؟ این روند در سال ۱۳۹۹ چگونه خواهد بود و چگونه در کسب و کار شما تاثیر خواهد داشت؟

آیا در سرمایه گذاری خود و روشهای تامین مالی شخصی و بنگاهی به نمودار نرخ بهره و تورم دقت می کنید؟ این نمودار باید در محل کار شما بر دیوار روبرویتان نصب شود و هر تصمیم اقتصادی با توجه به این دو نمودار گرفته شود. این دونمودار در حال اعلام اطلاعاتی خطیر در خصوص خلق پول برای شماست، افراد با هوش مالی بالا در اقتصاد ایران به خوبی از این دونمودار اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری و تامین مالی خود را می گیرند. 

روند رشد نقدینگی حاوی اطلاعات بسیار مهمی برای پیش بینی تورم از یک سو و تصمیم سازی های سرمایه گذاری و تامین مالی است، آیا شما به چنین ابزارهایی آشنایی دارید؟

 

در جهان مفهومی تحت عنوان Inter markets analysis تحلیل بین بازار ها ، بازارها دارای سیکل هایی هستند که درک آنها کمک میکند به سرمایه گذاری موثر تر سرمای گذاران و جلوگیری میکند از خطای مرجع در سرمایه گذاری ، مانع می شود از خطایـ دسته بندی که سرمایه گذاران دچار آن می شوند.
در جهان بازار فارکس، اوراق قرضه ، سهام و کالایی چهار بازار اصلی سرمایه گذاری هستند.

در ایران نیز علارغم صحبتهای بسیار روسای اتحادیه در خصوص ثبات قیمت و … که همواره موجب از بین رفتن ارزش دارایی در کشوری با متوسط تورم ۴۱ درصدی در سال ۹۸ شده است ، بازارهای روندهای خاص خود را دارند، در تصویر بالا روند حرکت نقدینگی و تاثیر بازارها بر هم را می بینید. این روند در سال ۹۷ تا انتهای ۹۸ بوده و بازندگان و برندگان خود را در اقتصاد ایران به جای گذاشته است.
اگر از این سیکل ضربه خورده اید و فرصت خرید مسکن را از دست داده اید و یا سایر بازارها این وبینار به شما دیدی قوی خواهد داد.

این روزها به سبب تحریم ها و سخت شدن تامین مواد از اقصی نقاط جهان شرکتهای ایرانی با چالش بزرگ شدن چرخه های عملیاتی روبر هستند. چرخه های عملیاتی یعنی چرخه تبدیل پول به پول! به صورت استاندارد در دنیای مدرن چرخه موجودی کالا تقریبا بسیار کم است و یا حذف شده و چرخه های حسابهای پرداختنی و حسابهای دریافتنی نقش مهمی را به عهده دارند.
در شرایط امروز اقتصاد ایران حرکت به کدام نوع چرخه های عملیاتی قدرت شرکتها را برای ماندن در صحنه افزایش می دهد؟
همچنین چه رابطه ای بین سیاست چرخه های عملیاتی بنگاه و استراتژی سرمایه درگردش شرکت وجود دارد؟
آیا این چرخه در شرایط تورمی ایران تا ابد ادامه دارد؟
کرونا ویروس چه تاثیری بر روی چرخه های عملیاتی ما در ایران خواهد داشت؟

«ریسک، یعنی آگاهی نداشتن نسبت به کاری که انجام می‌دهید» وارن بافت

در شوک ارزی سال ۱۳۹۷ بعد از اعلام دلار ۴۲۰۰ تومنی برای من مشخص بود که وارد فاز افزاش قیمت خواهیم شد! همان ۵ دقیقه اول در تلگرام مطلبی را نوشتم که مورد انتقاد قرار گرفت ، ولی نمی توان واقعیتهای اقتصادی را نادیده گرفت، اقتصاد همانند مهندسی است با این حساب که که خیلی متغیر ها حساس تر هستند و شما با انسان ها سرو کار دارید.
پیش بینی حرکت مردم در گذشته می تواند استراتژی روشنی برای آینده داشته باشد (البته نه در همه موارد)! بازارها با ماشه دلار به حرکت در آمد، ابتدا در طلا ، خودرو، مسکن ، زمین و حال بازار سرمایه! تمام افرادی که می خواستند خانه ای بخرند برای سرپناهشان و به حرفهای روسای اتحادیه و یا فلان متخصص گوش دادند که بازارها فرو خواهد ریخت امروز مغبون هستند! چرا ؟ چون ریسکها را درک نکردند هماند جمله وارن بافت: «ریسک، یعنی آگاهی نداشتن نسبت به کاری که انجام می‌دهید» وارن بافت

دکتر پیمان مولوی
دکتر پیمان مولوی

سرمایه گذار، فارغ التحصیل دانشگاه اسکس انگلستان ، بنیانگذار Molavi Capital ، شریک و مدیر Euroexim Capital اسپانیا، دبیرکل اسبق انجمن اقتصاددانان، عضو انجمن حسابداران خبره ایران،

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4.9 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4.9 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 10 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
ورود و خوش آمد گویی
پنج‌شنبه 28 فروردین 1399
ساعت 18:00
ساعت 20:00
adds-cart
adds-cart