موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار تاثیر لغو محدودیت های تراول بن(ممنوعیت سفر) برای ایرانیان در دولت جدید آمریکا

وبینار تاثیر لغو محدودیت های تراول بن(ممنوعیت سفر) برای ایرانیان در دولت جدید آمریکا

وبینار تاثیر لغو محدودیت های تراول بن(ممنوعیت سفر) برای ایرانیان در دولت جدید آمریکا

ذخیره کردن
وبینار تاثیر لغو محدودیت های تراول بن(ممنوعیت سفر) برای ایرانیان در دولت جدید آمریکا
توضیحات وبینار
اگر میخواهید در جریان جدیدترین قوانین جدید مهاجرت به امریکا ، قرار بگیرید این وبینار را از دست ندید !

ما در این وبینار به شرح مقررات جدید تاثیر لغو ممنوعیت سفر به امریکا میپردازیم و به کسانی که  قصد سفر یا تحصیل و یا حتی کاردر امریکا را داشته اند توصیه میکنیم در این وبینار شرکت کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

در ادامه به گوشه ای از قوانین جدید اشاره میکنیم : 

لغو تراول بن آمریکا
  1. صدور ویزاهای توریستی که برای ایرانیان فاقد تابعیت مضاعف عملا نزدیک به صفر شده بود از سر گرفته خواهد شد. والدین ایرانیان ساکن آمریکا بیشترین بخت را برای دریافت ویزاهای توریستی جهت دیدار با فرزندان خود خواهند داشت.
  2. برندگان لاتاری امسال از بخت بسیار بیشتری برای دریافت به موقع ویزا قبل از ۳۱ سپتامبر ۲۰۲۱ برخوردار خواهند شد.
  3. بعید است چک های امنیتی که در دوران ترامپ برای صدور ویزا برای ایرانیان اضافه شد لغو شود اما انتظار می رود روند انجام این مرحله از صدور ویزا تسریع شود‌. این مساله تا حد زیادی به رفتار حکومت ایران با دولت آینده آمریکا و میزان تنش‌زدایی در روابط سیاسی دو کشور بستگی خواهد داشت.
  4. ویزاهای مهاجرتی از طریق خانوادگی با سهولت بیشتری صادر خواهد شد.
  5. ویزاهای دانشجویی برای ایرانیان تسریع خواهد شد.
  6. شروع تغییرات در روند صدور ویزا برای ایرانیان در عمل با وضعیت همه گیری کرونا ارتباط مستقیم خواهد داشت. امکان مسافرت ایرانیان به کشورهای مجاور و آمادگی سفارتخانه ها برای پذیرش مراجعین با رعایت پروتکل های بهداشتی عوامل تعیین کننده در این زمینه خواهد بود.
  7. آقای بایدن به احتمال زیاد فرمان اجرائی ترامپ مبنی بر منع صدور ویزا به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا را لغو خواهد کرد اما محدودیت هایی در زمینه ورود اتباع خارجی به آمریکا تا کنترل کامل این همه گیری وجود خواهد داشت.

جمع بندی آخرین وضعیت حقوقی پرونده های مختلف مهاجرتی ایرانیان

👈افراد متقاضی تبدیل وضعیت به اقامت دائم که واجد شرایط اخذ گرین کارت بدون نیاز به خروج از آمریکا هستند می توانند طبق روال عادی نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند و فرمان اجرائی ترامپ و رای دیوان تاثیری بر این پرونده ها ندارد.
👈 افرادی که داخل آمریکا هستند اما برای دریافت گرین کارت باید از آمریکا خارج شده و از طریق مصاحبه کنسولی اقدام کنند مشمول ممنوعیت صدور ویزا هستند و باید آماده درخواست ویور باشند.
👈 متقاضیان شهروندی، advance parole work authorization ، تمدید ویزاهای توریستی، OPT، تبدیل وضعیت از F2 به F1 و سایر درخواست هایی که در USCIS انجام می شود و‌ برای انجام آن ها نیازی به خروج از آمریکا و دریافت ویزا ندارند هم طبق روال عادی به کار خود ادامه می دهند و فرمان ترامپ تاثیری بر این پرونده ها ندارد.
👈 متقاضیان ویزای دانشجویی از اجرای فرمان ترامپ معاف هستند ولی احتمال دارد چک امنیتی آن ها طولانی تر شود.
👈 متقاضیان ویزاهای توریستی مشمول ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان هستند و احتمال پذیرش درخواست ویور آن ها به جز در موارد پزشکی زیاد نیست.
👈 متقاضیان ویزای نامزدی مشمول ممنوعیت صدور ویزا هستند و باید درخواست ویور خود را به سفارت اعلام کنند.
👈 متقاضیان ویزای مهاجرتی از طریق ازدواج با شهروند آمریکا هم مشمول ممنوعیت صدور ویزا هستند و با توجه به آمار فعلی احتمال پذیرش درخواست ویور آن ها زیاد نیست.
👈 متقاضیان ویزای مهاجرتی از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت هم مشمول ممنوعیت صدور ویزا هستند و باید درخواست ویور خود را به سفارت اعلام کنند.
👈 رسیدگی به درخواست های مهاجرتی برای خویشاوندان از طریق ارسال فرم I-130 ادامه دارد. تمام پرونده ها پس از تایید در USCIS به NVC ارسال و پس از دریافت مدارک تکمیلی جهت تعیین وقت مصاحبه برای سفارت ارسال می شود‌.
👈 درخواست حفاظت بشر دوستانه: فرمان اجرائی ترامپ و رای دیوان تاثیری بر پرونده های اعلام حفاظت بشر دوستانه در داخل خاک آمریکا ندارد. با این حال محدودیت های دیگری برای این پرونده ها وضع شده است.
👈 افرادی که پس از ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۷ با ویزای معتبر در خاک آمریکا حاضر بوده اند از فرمان اجرائی ترامپ معاف هستند و ممنوعیتی برای صدور ویزا برای آن ها وجود ندارد.

سرفصل‌های وبینار

- قوانین  دولت جدید آمریکا برای ورود ایرانیان

- انواع ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی

- ویزای گردشگری

- ویزای تحصیلی

- ویزای کاری

- ویزای سرمایه گذاری

- ازدواج و تولد فرزند

- خدمات حقوقی و کیفری

 

 

مخاطبین

- تمامی متقاضیان ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه ها با تنوع رشته ای بسیار بالا در تمامی مقاطع

- کارجویان در تمامی رشته های قنی ،خدماتی ،ایجاد شغل ،استارتاپ و جذب سرمایه برای ایده های تجاری

- گردشگران بین المللی 

- متقاضیان دریافت گرین کارت و یا شهروندی آمریکا

- متقاضیان تولد فرزند یا ازدواج

- افرادی که قصد دارند به خانواده خود  در آمریکا بپیوندند

- برندگان لاتاری

سوالات متداول

آیا افرادی که از گذشته پرونده آن ها در سفارت منتظر دریافت معافیت از دستور اجرائی سوم ترامپ (تراول بن) بوده است فورا ویزا دریافت خواهند کرد؟

با لغو تراول بن دریافت ویور و معافیت از آن هم منتفی به انتفا موضوع خواهد شد و ایرانیان برای دریافت ویزا نیازی به طی پروسه دریافت معافیت ندارند. با این حال زمان و نحوه صدور ویزا برای ایرانیانی که پرونده آن ها در حال حاضر در حال بررسی جهت دریافت ویور است تا حد زیادی به دستورالعمل جدیدی که توسط بایدن صادر خواهد شد بستگی دارد. در حال حاضر اکثر پرونده هایی که منتظر دریافت ویور در سفارتخانه ها هستند در واقع صرفا منتظر انجام چک امنیتی هستند. در واقع طولانی شدن چک های امنیتی مهم ترین سهم را در افرایش زمان انتظار برای دریافت ویزا دارد. لذا باید دید که دستورالعمل جدید دولت بایدن چه تغییراتی در رابطه با چک های امنیتی لازم برای ایرانیان اعمال خواهد کرد.

آیا افرادی که درخواست ویزای آمریکا آن ها به دلیل تراول بن رد شده است شانسی برای بررسی مجدد پرونده خود خواهند داشت؟

در حال حاضر تلاش هایی از سوی برخی وکلا و مدافعان حقوق مهاجران برای گنجاندن تمهیداتی در دستور اجرائی جو بایدن در رابطه با بررسی مجدد پرونده هایی که به دلیل تراول بن رد شده اند در جریان است. در برخی از گروه های مهاجرتی بویژه در مورد برندگان لاتاری سال های قبل بررسی مجدد پرونده ها با موانع و پیچیدگی های قانونی زیادی از جمله سپری شدن مهلت قانونی صدور ویزا مواجه است که دور زدن این محدودیت های قانونی ممکن است با دستور اجرائی رئیس جمهور میسر نباشد.

آیا رد درخواست ویزاهای توریستی در دوره تراول بن شانس دریافت ویزا پس از لغو تراول بن را کاهش می دهد؟

چنانچه رد درخواست ویزای توریستی صرفا به دلیل تراول بن بوده باشد تاثیری در درخواست مجدد ویزا نخواهد داشت.

آیا افرادی که به دلیل سایر محدودیت هایی که در زمان ترامپ وضع شده است درخواست ویزای آن ها رد شده است شانسی برای دریافت ویزا در دوره بایدن خواهند داشت؟

افرادی که به دلایلی غیر از تراول بن (مانند گذراندن سربازی در برخی نهادهایی که توسط دولت آمریکا در فهرست سازمان های تروریستی قرار گرفته اند) امکان دریافت ویزا را از دست داده اند تا زمانی که دولت جدید آن محدودیت را لغو نکرده از دریافت ویزا محروم اند و صرف لغو تراول بن گشایشی در کار این دسته از افراد ایجاد نخواهد کرد.

دکتر علیرضا اکبرمنادی
دکتر علیرضا اکبرمنادی

مدیر موسسه حقوقی یو اس لا گروپ. متخصص قرار دادهای مالی و حقوقی . کار آفرین و صاحب 4 برند ممتاز بین المللی. نویسنده طرح های توجیهی برای دریافت اقامت و خدمات مهاجرتی. نویسنده کتاب برنامه ب و مهاجرت در ایران.

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 1 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
شرایط جدید سفر به امریکا
چهارشنبه 29 بهمن 1399
ساعت 16:30
ساعت 17:30
Host Cover
برگزارکننده: شرکت سفیران فردای بهتر