موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار اصالتاً بچه کجایی؟ (ارتباط و مذاکره با قومیتهای مختلف کشورمان ایران)

وبینار اصالتاً بچه کجایی؟ (ارتباط و مذاکره با قومیتهای مختلف کشورمان ایران)

وبینار اصالتاً بچه کجایی؟ (ارتباط و مذاکره با قومیتهای مختلف کشورمان ایران)

ذخیره کردن
وبینار اصالتاً بچه کجایی؟ (ارتباط و مذاکره با قومیتهای مختلف کشورمان ایران)
توضیحات وبینار

حتماً بارها و بارها دیدید و شنیدید که افراد هنگام مواجهه با آدمای جدید، از اونا سؤال می کنند که « شما اصالتاً اهل کجایید؟ » . موقعی که می خوان برن خواستگاری، خانواده عروس خانوم و آقا دوماد از اصالت و شهر و ولایت همدیگه می پرسن. موقعی که می خوان زمین یا خونه و ماشین معامله کنند، طرفین معامله از اهلیت و اصالت هم می پرسن. موقعی که دوست و همکار جدیدی پیدا می کنیم، خیلی دوست داریم راجع به موطن و اهلیتش برامون بگه. جالب اینه که اینجور سؤالات و کنجکاوی ها مختص ما ایرانی ها نیست و در تمام دنیا وجود داره!

حتی می دونم در کشور آمریکا ممکنه راننده تاکسی از مسافرش بپرسه که اهل کدوم کشور یا ایالت و شهر هستی؟ و بعد از شنیدن جواب مسافر، میگه که «آره، اون شهر! چه جالب! پسرعموی منم یه بار با هواپیما از روی اون شهر رد شده» (و ما چقدر با هم اشتراکات داریم!!! )

هیچوقت براتون سؤال شده که ریشه این پرسشها و کنجکاوی ها در مورد اصالت و اهلیت آدمای دیگه از کجا در ما نشأت گرفته؟ بله! درست گفتید. چون ممکنه از وطن و ولایت اون طرف خاطراتی داشته باشیم یا آدمای اون منطقه رو قبلاً دیده باشیم و نسبت به افراد اون منطقه یک حس و احساساتی (چه خوب و چه بد) در ما وجود داشته باشه و این باعث میشه سریعتر به یک شناخت کلی (بر اساس پیش داوری) از طرف در ذهنمون برسیم. در صورتی مه بدون دونستن اصالتش ممکنه نیاز به زمان زیادی باشه تا کلیت رفتارهای طرف رو بشناسیم!

مانی مبینی - قومیت ها و اقوام ایرانی

در این وبینار، من، مانی مبینی با بیش از 25 سال سابقه در خرید و فروش در شهرهای مختلف کشور عزیزمون، میام تجربیات خودم رو از ارتباط با فرهنگ های مختلف کشور در اختیارتون قرار میدم. میام بهتون میگم که چجوری بدون پیش داوری و قضاوت بتونیم با اقوام مختلف ارتباط سازنده تری داشته باشیم و از نقاط قوت غالب در فرهنگ اون قومیت بهره ببریم و روابط خودمون رو توسعه/بهبود ببخشیم و باهاشون معامله و مذاکره و رفاقت و معاشرت کنیم!

پس لطفاً در این وبینار ثبت نام کنید و یادتون نره که چهارشنبه اول اردیبهشت 1400 ساعت 6 عصر (یا همون 18:00) من منتظر هستم تا این نکات جالب رو براتون توضیح بدم. ضمناً کسانی که در وبینار آنلاین باشن، از من هدیه هم دریافت خواهند کرد!

سرفصل‌های وبینار
 • عوامل مؤثر در شکل گیری قومیت ها

 • تفاوت فرهنگ و قومیت

 • اهمیت و مزایای شناخت قومیت ها و اقوام ایرانی

 • مهارتهای ارتباطی با اقوام دیگر

 • موانع ارتباطی در توسعه روابط سازنده با اقوام دیگر

 • موردکاوی تجربی درباره حداقل 17 فرهنگ قومیتی ایران

مانی مبینی

مخاطبین

تمام مردم ایران! هر کسی که به هر دلیلی با قومیت های مختلف ایرانی در ارتباطه. کسانی که با شهرهای دیگه معامله می کنند یا زیاد سفر میرن. کسانی که در محل کار یا زندگی خودشون با ایرانی های از قومیت های مختلف در ارتباط هستند. حتی بقال و سبزی فروش محل که با همسایه ها و مشتریهاش (که فقط متولد و بزرگ شده در همون منطقه نیستند و احتمال اینکه اصالتاً ز نقطه دیگه از کشورمون اومدن و اونجا ساکن شدند) می خواد ارتباط بهتری بگیره و فروشش رو بالاتر ببره!

اما برای نمونه یک تعدادی از مخاطبان این وبینار می تونند افراد زیر باشند:

 • مدیران و کارشناسان فروش

 • مشاوران و روانشناسان

 • پیمانکاران شرکتهای کوچک و بزرگ

 • معلمان، مدرسان، اساتید و سخنرانان

 • تور لیدرها و گردشگرها

 • دانشجوهای ساکن در خوابگاه ها

 • فروشندگان، کسبه و پیشه ورها

 • نویسندگان کتابهای داستانی

 • و همه ی مردم ایران!

مانی مبینی - قومیت ها و اقوام ایرانی

سوالات متداول

این وبینار، برای من هم که یک دانشجو هستم مناسبه؟

هم برای توسعه ارتباطاتت در دانشگاه در حال حاضر، و هم برای آینده ی شغلیت داشتن چنین مهارتی که به تو امکان میده با ایرانی ها از اقوام مختلف در محیط کار و زندگی به راحتی ارتباط سازنده و مؤثرتری برقرار کنی.

چرا باید برای این وبینار پول بدیم و ثبت نام کنیم؟

اولاً با توجه به توضیحات وبینار، چرا که نه؟! چرا نباید شرکت کنی؟! دوماً اینکه اگر در پرداخت هزینه وبینار مشکلی پیش پای تو هست، کافیه به من در اینستاگرام @mani.mobini دایرکت بدی تا مشکل رو حل کنم برات.

محتوای این وبینار از چه منبعی اومده؟

سؤال خوبی پرسیدی، بخش زیادی از اطلاعات وبینار از منابع مختلف روانشناسی و جامعه شناسی استخراج شده و حاصل سالها تمرین اون مطالب توسط بنده در واقعیت بوده. بخش موردکاوی قومیت ها هم همونطور که در وبینار هم خواهم گفت کاملاً تجربه شخصی بنده در سالهای متمادی بوده.

ویدئوی وبینار هم ضبط میشه و در اختیار ما قرار می گیره؟

فقط دوستانی که بلیط دارای ویدئو رو ثبت نام کرده باشند می تونند 2 هفته بعد از اتمام وبینار، فیلم وبینار رو در پنل کاربری ایسمینار ببینند.

مانی مبینی
مانی مبینی

مشاور و مدرس بازاریابی و فروش با بیش از 25 سال سابقه در B2B و B2G در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 1 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اصلی
چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400
ساعت 18:00
ساعت 21:00
Host Cover
برگزارکننده: مانی مبینی
adds-cart