موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار از خودشناسی تا خودسازی

وبینار از خودشناسی تا خودسازی

وبینار از خودشناسی تا خودسازی

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار از خودشناسی تا خودسازی
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
توضیحات وبینار

یکی از اهداف نهایی از زندگی برای انسان، رشد و پیشرفت در عرصه‌های فردی و اجتماعی است. انسان از ابتدای خلقت همواره به دنبال بهبود شرایط زندگی خود بوده است و برای این منظور همیشه تلاش کرده است از همه امکانات و ابزارهای در دسترس خود حداکثر بهره‌برداری را داشت باشد.علم و دانش نیز همیشه یکی از مهم‌ترین ابزارها و امکانات در دسترس انسان برای رسیدن به این هدف بوده است.

خودشناسی چیست؟

در یک جمله، خودشناسی مهارت شناخت خود است که اساس و پایه رشد و توسعه مهارت های فردی می‎باشد. خودشناسی یعنی آگاهی بر تمامی حالات درونی که از مکانیسم شکل گیری آنها بی خبر هستیم (بخش بزرگ به وجود آورنده آن ناخودآگاه فرد است).

شما هیچ گاه فرایند حاکم شدن احساس خشم را در وجود خود نمی بینید اما نمود بیرونی حس خشم که تبدیل به رفتاری هم چون فریاد زدن می شود را به خوبی مشاهده می کنید. حال تصور کنید که فردی خشمگین با کشف علت عصبانیت مکرر خود، می تواند بر این رفتار منفی و زیان بخش مسلط شده، روابط خود با دیگر افراد را بهتر مدیریت کند و اثرات مثبت آن در تمامی جنبه های زندگی او نمایان می‌‎شود.

چرا باید خود را بشناسیم؟

بزرگترین فایده‎ ی شناخت خود این است که بر نقاط ضعف و قوت وجودمان آگاه می‎‎شویم و به دنبال آن، اهداف و آینده ای روشن خواهیم داشت. پاسخ به پرسش چگونه خودمان را بشناسیم ، گنج گرانبهای زندگی هر انسانی است که در دنیای مدرن و پیچیده‎ عصر امروز، ضرورت شناخت خودمان بیش از پیش آشکار می شود.

آشنایی با خلق و خو، روحیات شخصی، افکار و رفتار به شما این امکان را می دهد که بر حالات روانی، هیجانات و عواطف خود آگاه شوید و در راستای کنترل این هیجانات، اقدامات لازم را انجام دهید. اجازه دهید با یک مثال این موضوع را بیشتر توضیح دهید.

شما هیچ گاه فرایند حاکم شدن احساس خشم را در وجود خود نمی بینید اما نمود بیرونی حس خشم که تبدیل به رفتاری هم چون فریاد زدن می شود را به خوبی مشاهده می کنید. حال تصور کنید که فردی خشمگین با کشف علت عصبانیت مکرر خود، می تواند بر این رفتار منفی و زیان بخش مسلط شده، روابط خود با دیگر افراد را بهتر مدیریت کند و اثرات مثبت آن در تمامی جنبه های زندگی او نمایان می‌‎شود.

همچنین جستجو در درون و یافتن باورها و طرحواره های مخربی که سال ها با آنها زندگی کرده ایم و بعضا به خاطر بودن آنها در قسمت ناخودآگاه روان، تصمیمات اشتباه بسیاری گرفته ایم و شکست های متعددی را تجربه کردیم، باعث ارتقاء شخصیت ما می شود. درواقع دستیابی به ریشه ی افکار، باورها و عادات آنچنان اهمیت دارد که افراد موفق در حوزه های مختلف اولین تلاش خود را معطوف به آن می نمایند. زیرا پی بردن به علت رفتارهایی که موجب بالا رفتن عزت نفس شود طبیعتا موجب افزایش ارتباطات فردی و در نهایت موفقیت کاری، تحصیلی و اجتماعی افراد می‎شود.

آیا خودشناسی امکان پذیر است؟

با قطعیت جواب این سؤال، بله است. اما به توجه داشته باشید که اولین و بهترین روش در این راه پرفراز و نشیب یک کلمه ی جادویی است: چرا؟

کلمه‎ چرا را در ابتدای تمامی تصمیمات، رفتارها، عادات و حتی افکار خود بگذارید. اگر جوابی منطقی و معقول برای چرایی اعمال و افکار خود داشتید، شما راه درست را پیش گرفته اید. خودشناسی یعنی پیدا کردن انگیزه های درونی خود که سال ها آن را در گوشه ای دنج و تاریک پنهان کرده بودید.

همانطور که می‎دانید هر آدمی یک نسخه‎ی منحصر به فرد و در نوع خود بی نظیر در جهان است. شناختن خود و پی بردن به اسرار درون، این امکان را فراهم می‎کند که خود را با هشت میلیارد انسان بر روی کره زمین مقایسه نکنیم، به زیبایی های وجود خود ببالیم و از نواقص خود نهراسیم.

آدمی در ارتباطات انسانی و اجتماعی خود به برونگرا و درونگرا تقسیم شده است. دانستن و کشف اینکه کدام ویژگی در درون شما قوت  بیشتری دارد، به شما کمک عظیمی می‎کند تا بتوانید مسیر شغلی و تحصیلی بهتر را انتخاب کنید. چرا؟ بی دلیل بر کلمه‎‎ی چرا تأکید نکردیم. شما در مسیر خودشناسی و کشف شخصیت باید برای هر مطلبی که می خوانید یا هر سخنی که می‎شنوید هم همان چرای گفته شده را از یاد نبرید 

دوباره برگردیم به مثال بالا، درونگرایان و برونگراها. برونگراها ذاتا به سمت مردم و چیزهایی با نمود بیرونی مانند رفتن به مهمانی، شرکت در کلاس و… در حرکتند. در مقابل افراد درونگرا به سمت دنیای درون، ایده ها و تصویرهای ذهنی حرکت می کنند. مثلا: کتاب خواندن، خلق آثار ادبی و…

به عنوان مثال درونگرایان در حوزه‌ی شغلی، نویسندگان و متفکرینی خلاق و علاقمند به کارهای انفرادی هستند. برونگراها به جمع ها و هیجانات بها می دهند و به دنبال کارهای تیمی و ارتباطات اجتماعی هستند.

درک این تفاوت های ذاتی و فردی به راحتی می‎تواند آینده ی شما را تحت تأثیر قرار دهد و شما را به انتخابی مناسب در شغل یا رشته تحصیلی و حتی ورزش سوق دهد و از سوی دیگر، ندانستن این نکته می‎تواند سال ها شما را از مسیر درست و منتهی به موفقیت دور کند.

وبینار «از خودشناسی تا خود سازی» برای چه کسانی مناسب هست؟

 •  کسانی که در زندگی نمی دانند چه کاری را چه جوری شروع کنند.
 • کسانی که خودشان را نمی شناسند
 • کسانی که نیاز دارند ساختمان وجودی خودشان را بسازند
 • کسانی که هدف و رسالت خود را پیدا نکردند
 • کسانی که به دنبال ساخت نگرش جدید هستند
 • و...

دستاورد وبینار «از خودشناسی تا خودسازی»

 • شاخت درون
 • شناخت نقاط ضعف و قدرت
 • شناخت تیپ شخصیتی
 • شناخت مراحل خودشناسی و خودسازی
 • تغییر نگرش
 • ساخت نگرش جدید
 • شناخت ارزش ها
 • خودسازی و ساخت خود وجودی

مدرس وبینار از خودشناسی تا خودسازی کیست؟

علیرضا طائی


 • نویسنده کتاب الکترونیکی در جست و جوی معنای زندگی خود
 • دانشجوی ارشد روانشناسی تربیتی
 •  نویسنده کتاب زندگی در دستان تو
 •  همکاری آموزشی با چندین مجموعه آموزشی کشور
 •  مدیر وب سایت آموزشی تفکر نوین
 •  نفر دوم برگزیده دوره بلند mastery course بیشتر از یک
 •  تدریس بای بیش از 2000 نفر(وبینار،دوره،کارگاه آموزشی،دوره و محصول)
 •  نویسنده بیش از 100 مقاله آموزشی

اگر تصمیم گرفتید که در این وبینار شرکت کنید بدانید مطالب خیلی عالی در انتظار شما خواهد بود پس منتظر شما در این وبینار فوق العاده هستم!

علیرضا طائی
علیرضا طائی

روانشناس،نویسنده و مدرس مهارت های زندگی و ارتباطی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 4 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
4.5 از 5 ( 1 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
وبینار از خودشناسی تا خودسازی
پنج‌شنبه 25 دی 1399
ساعت 19:30
ساعت 22:30
Host Cover
برگزارکننده: علیرضا طائی
 انتخاب بلیت