موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار اتاق فرمان مغز: مهارت‌هایی برای رفتار هوشمندانه

وبینار اتاق فرمان مغز: مهارت‌هایی برای رفتار هوشمندانه

وبینار اتاق فرمان مغز: مهارت‌هایی برای رفتار هوشمندانه

مدت وبینار: ساعت
ذخیره کردن
وبینار اتاق فرمان مغز: مهارت‌هایی برای رفتار هوشمندانه
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
توضیحات وبینار

سلسه وبینارهای بومرنگ- وبینار دوم

اتاق فرمان مغز: مهارت‌هایی برای رفتار هوشمندانه

«وقتی کاری را به سارا می سپارم، خیالم راحت است که کار را به بهترین نحو انجام می دهد. همیشه به موقع کارها را تحویل میدهد، بدون کم و کاست. حتی در شرایط اضطراری و بحرانی بر کارها مسلط است. مطمئنم که برای کارهای بزرگتر هم می توانم روی او حساب کنم. او یک آدم حرفه ای و کاربلد است»

احتمالا همه ما کسی مثل سارای این مثال را می شناسیم، یا حداقل تعریفی از فردی با ویژگی های مشابه شنیده ایم و دوست داریم فرزندانمان را به گونه ای پرورش دهیم تا تبدیل به چنین فردی شوند. فرق چنین فردی با بسیاری از آدمهای دیگری که می شناسیم در چیست؟ توانایی برنامه ریزی؟ توانایی توجه او به خواسته های ما و تمرکز روی انجام کار؟ قدرت انعطاف پذیری او در شرایط مختلف و پیش بینی نشده؟

همه این موارد را می توان تحت عنوان «کارکردهای اجرایی» دسته بندی کرد. اما تعریف کارکردهای اجرایی چیست و چگونه می توانیم مهارتهای مربوط به کارکردهای اجرایی را در خودمان و کودکانمان پرورش دهیم؟

 

 کارکردهای اجرایی مجموعه‌ای از کارکردهای عالی مغز هستند که برای رفتار هوشمندانه و معطوف به هدف حیاتی هستند. کارکردهای اجرایی نسبت به هوش نقش پررنگی‌تری در پیش‌بینی پیشرفت و موفقیت تحصیلی دارند. در حال حاضر در بیشتر مدارس تاکید برنامه‌های درسی بر مهارت های خواندن، نوشتن و حساب است و بسیاری از والدین و معلمان نگران باهوش بودن کودکان هستند. چنین دغدغه‌ای در میزان تبلیغات و محصولات تجاری که بر باهوش بودن متمرکزند عیان است. این روند موجب شده است که بسیاری از دانش آموزان و والدین آنها با ناکامی و ناامیدی مواجه شوند.

خوشبختانه کارکردهای اجرایی قابلیت پرورش دارند. بر همین مبنا، در این وبینار کارکردهای اجرایی پایه و سطح بالاتر مانند حافظه کاری، انعطاف‌پذیری، بازداری، سازمان‌دهی و مواردی از این دست معرفی می‌شوند و به راه‌های پرورش آنها در قالب نمونه بازی‌ها و فعالیت‌های مبتنی بر شواهد و مطالعات پرداخته می‌شود.

مخاطبین

مربیان و معلمان، مادر و پدرها، علاقه مندان به علوم یادگیری و شناخت مغز و به طور کلی هرکسی که به هر نحو با یادگیری و کودکان در ارتباط است و به کسب مهارتهای لازم برای رفتار بهینه تر و هوشمندانه تر علاقه دارد.

زینب رحمتی
زینب رحمتی

متخصص علوم یادگیری، طراح و تسهیلگر فعالیتهای شناختی و مدرس دوره های تربیت مربی در بومرنگ

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 5 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
وبینار دوم از سری اول وبینارهای بومرنگ
22 مرداد 1399
ساعت 18:00
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: گروه آموزشی بومرنگ
گزارش دادن
 انتخاب بلیت